Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

ikke
11. jan 2010

stlu • Dnes o 10:38
Ahojte vsetky,ktore nadavate na tento stat.Co to je za spravodlivost.Mam dve deti.Prva dcera tri roky a druha 5 mesiacov.Prave som si chcela poziadat o zvysenie RP no ale bohuzial,ako viacere z nas nem na to narok.To potom naco zvysovali.A ze mame rodit deti.Nech si rodi PANI TOMANOVA.Nech si teda tie EURA nechaju,hadam nejako vyzijeme.Asi zacnem davat mensiu dceru na nocnik a budeme cela rodina drzat hladovku.A este nech sa maju v parlamente lepsie,nech priberaju a nech umieraju od vysokeho cholesterolu.URCITO NEPOJDEM VOLIT.-NACO,aby sa mali druhy lepsie....Tak prajem super krasny rok 2010 s almuznou 164euro.

voskovka • 2d • Dnes o 10:40
tak vitaj v klube...ja mám dvojročneho a druhe 6m a tiež dostanem tu almužnu....

tiriel • 10tt • Dnes o 11:02
prečo nemate narok? ja mam 2r. dieťa a ak všetko pojde ako ma,tak v auguste budeme mať druhe, takže kolko vlastne budem dostavať? prve bude mať 3roky až v novembri

bubadlo27 • 2d • Dnes o 11:05
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

stlu • Dnes o 11:36
na socialnej poistovni mi povedali,ze som si mala pri prvej dcere platit soc.poistenie,alebo nemocenske.Ja uz som z toho mimo,lebo ne nete pisu tak a tam mi povedali tak.Ale ved stat by mal za nas platit ci nie.

mamagaga • 2d • Dnes o 12:02
ahoj stlu, preco nemas narok? - moja bude mat teraz v aprili 3 roky, druhu mam cochvila 4 mesacnu... mne to vychadza tak, ze mas narok ak - sa riadne staras o dieta, mas trvaly pobyt, nevykonavas zarobkovu cinnost a ak si na dane dieta poberala materské alebo si bola posledne 2 roky pred narodenim dietata 270 dni nemocensky poistena... cize ak si na to 5 mesacne dieta poberala matersku, tak mas narok na zvyseny rodicovsky prispevok...

mamagaga • 2d • Dnes o 12:04
teraz som si precitala, ze "som si mala pri prvej dcere platit soc.poistenie,alebo nemocenske" prva dcera s tym nema co robit... ty si ziadas prispevok na druhe dieta... na prve uz nemas narok, nakolko je 3 rocne... cize ak ti platila socialna poistovna matersku, tak mas narok na zvyseny rp...

pancake • 1d • Dnes o 12:08
mne prave povedala pani na upsvar ze tiez nemam narok na vysenie rp,lebo matersku som poberala v UK. a ze toto je iba dorovnavaci RP. som nasrata ako pes,lebo mm nepracuje a neviem z coho vyzijeme.

stlu • Dnes o 12:12
ahoj mamagaga. na druhe dieta nepoberam matersku.ale kdesi som citala ze pri prvom dietati,sa tie dni zaratavaju do tych 270 dni.lebo pri prvej dcere som matersku poberala a pocas materskej to plati stat,ci ako to je,

kisska • 1d, 36tt • Dnes o 12:15
zuzi, co ti povedala teta na UPSVaR je kravina, UK predsa patri do EU... kuk sem http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/0278440C2F52...

minimalne posli na ustredie UPSVaR mail a daj si poslat odpoved pisomne...

emjee • 1d • Dnes o 12:20
stlu tak potom si si mala vybavit najskor matersku na druhe dieta - s tym nema UPSVAR nic, to musis riesit v socialnej poistovni
UPSVAR ti schvali vyssi rodicovsky ak splnas podmienku poberanie materskeho resp. nemocensky poistena 270 pred narodenim dietata - ak to nemas splnene, upsvar zato nemoze

a rovnaka tema uz tu je https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... prebera sa to tam zo vsetkych stran

stlu • Dnes o 12:37
emjee,aj som si chcela vybavit matersku,ale mi povedali,ze budem poberat rp.Tak ako pri prvej tak aj pri druhej som behala raz soc.pois. potom UPSVAR minimalne tri krat a teraz nic s toho.Keby mozem ist do roboty tak mi to je jedno,ale kojim a chcem dlho kojit.Keby mam kupovat mlieko,tak to mozme ist rovno zobrazt pred parlament.

standa82
11. jan 2010

MAJKA, ak ti stále trvá PP, potom budeš mať na materskú od zamestnávateľa. Už neskoro, prihlásiť sa do SP na DNP,keďže si v druhom mesiaci. Pokiaľ získaš materskú, budeš mať nárok na zvýšený RP. Ak materskú nebudeš mať (ak ti netrvá PP), potom budeš mať nárok len na RP vo výške cca.164 eur.Na zvýšený nárok mať nebudeš.

katuska16
11. jan 2010

ahojte dievcata moze o rp poziadat aj otec dietata?je zivnostnik a co by som potom musela ja urobit, ist na podporu?poradte dakujem

gapa
11. jan 2010

katuska,
RP mu nepriznajú, ak má aktívnu živnost, len príspevok na starostl. o dieťa.

sivocka
11. jan 2010

Ahojte maminky, pozdravujem aj pana Mihala,
moj syn dosiahol 28.12.2009 dva rocky, cize uz nesplame podmienky na zvysenie rodicovskeho prispevku.

Rada by som sa dozvedela od kompetentnych, co moje dieta urobilo tomuto statu, ze ho jednoducho vylucili zo skupiny zvyhodnenych. Ruku na srdce, sme s manzelom poctivy obcania tohoto statu, obaja sme uz par rokov odpracovali, platili sme dane, neokradame stat, dokonca sme ani nikoho nezabili.....nevidim dovod...
Nejde tu o diskriminaciu?

Nepoznate niekto adresu ministerky a jej podriadenych, kto by nam dal odpoved? Ak poznate sup s nou sem, spytam sa ich na to....dakujem

laurinkadanielka
11. jan 2010

ahojte ja som si to vybavila dnes dostala som žiadosť a musela som isť do roboty a tam my dali papier že nevykonavam zarobkovu činnosť a vyrozumenie že pride poštou ale že vo februari to ešte nedostanem lebo maju toho vela že to potom doplatia

kocurko1
11. jan 2010

Ahojte.
Betula, chcela by som sa opytat, ci uzavierku mate 15. Predsa len, ked pojdem na Urad, nech to nie je najhorsi den.
A je mi luto bab, ktorym nemoze byt priznany zvyseny RP. Jednoznacne doplacaju na pocetnu skupinu ,matiek,, ktore nic len zneuzivaju socialny system, nestaraju sa a niekedy ani netusia kolko deti vlastne porodili. V tomto su svetovy unikat, v ziadnom inom state ich nezije take vysoke percento.

gapa
11. jan 2010

máš tam kabinet ministerky napr.

edusik
11. jan 2010

sivocka, prečo zaťahuješ do toho syna? On neurobil nič, to ty si si mala platiť dobr.nemoc., ako ostatné, ktoré tak robia. Aj matka, ktorá nepracovala (napr. VŠ) a platila si tých pár drobných, je v systéme, tak prečo nadávaš na vl. neporiadnosť? A z čoho chceš potom dostávať ďalšiu materskú? Zaplatím si tých pár šupov a mám akútakú istotu

malamamicka
11. jan 2010

chcela by som sa opytat pana mihala,ja som porodila 12.12.2009..mam schvalenu matersku,ale je to neakych 170eur.takze ja este nemam narok na tu sumu 256eur...ja musim poberat najprv prvy pol rok tych 170eur...ja nemozem dostavat ten zviseny rod.prispevok.....ak mozte tak mi odpovedyte dakujem

edusik
11. jan 2010

malamamicka, to ziadas o nejaky dorovnavaci prispevok alebo nieco take, presne neviem, ale nevesaj hlavu, urcite ti niekto poradi presnejsie.na tú sumu 256eur, nemas narok ako taký, lebo to je RP nie MP.

betula54
11. jan 2010

sivocka....no moja, toto treba adresovat na parlament...som zamestnana na UPSVaR a dnes som tuto otazku pocula asi 15 krat. Je to veru dobra blbost, RP mali zvysiť vsetkym matkam normlane do 3 rokov. Dnes od rana chodili zeny, vsetky zeny, ci narok maju alebo nemaju..... polovicka z nich, ktore boli u mna, narok nemaju!
Vyzurili sa na mne, som unavena akoby som robila v bani.

pan Mihal, jasne...neda sa to tu len tak napisat...co robit. Ved aj ja cakam pohromu, ze som to tu tak priamo napisala.... 😀

betula54
11. jan 2010

zeny, co necitate? RP vam bude doplatený od 1.1.2010 po právoplatnosti rozhodnutia!!! Mal by byt prvy krat vo februari 2010, ale je to nezvladnutelne a to sa neda ludksymi silami stihnut...nie sme roboti!!!!!! tiez sme len ludia.

betula54
11. jan 2010

kocurko 1...uzavierku sme mali dnes. Ale niekotre okresy maju aj zajtra.
Ak pojdes 15-teho na urad, tak ale chod do 12 hodiny! Mi v piatok robime do 12 hod, lebo v stredu sme az do 17 hodiny.

kisska
11. jan 2010

malamamicka - presne ako pise edusik - matersku budes dostavat zo SP - 170€, ale UPSVaR ti bude doplacat rozdiel do sumy 256€. Chod sa tam spytat, ak si ziskala narok na materske, urcite mas na to narok...

malamamicka
11. jan 2010

ahojte,,,,mohli by ste mi poradit pana mihala,porodila som12.12.2009 prvu matersku mam dostat matersku,zistovala som si ze jej vyska je 170eur,takze ja budem musiet mat prvy pol rok tych 170eur.ja nemozem poziadat o ten zviseny prispevok,,,a nemozem ho teraz dostavat tych 256e,,az o pol roka,,,ak mozte odpiste pan mihal,,,,

xpetka1x
11. jan 2010

mala mamicka tak to mas tych 170eu rodicovsky prispevok pravde podobne,,,mas nieco odrobene alebo si po skole?? ak si nikdy nepracovala minim 9 mesiacov ani si si neplatila DNP tak nemas narok na materske ani na zvyseny rodicovsky prispevok.. mas narok len na jednorazovy prispevok za prve dieta a na rodicovsky prispevok od statu cize kazdy mesiac 170 eu,pokial sa budes starat o dieta ten prispevok je do 3 rokov...

chulieta
11. jan 2010

dievčatá poradite mi? ved som z toho uz uplne zblbnutá...
som zivnostnicka, a poberám rodičovský príspevok od roku 2008, malá bude mat teraz 18 mesiacov. tak ak to dobre chapem tak podla noveho zakona nemam narok na riadny rodičovský príspevok preto ze pracujem popri rodicovskej dovolenke, ci ako? na rodičovskú dovolenku som nastupila 28.12.2008. no ak to tak bude tak sa mozem ist rovno obesit, pretoze na tu zivnost co zarobim to az take slavne nie je....

jamlia
11. jan 2010

dnes som si bola vybavovať RP lebo MD mi končí zajtra , dávala som :
-žiadosť na RP(4 strany)
-potvrdenie zo soc. poisť že som poberala materské
-potvrdenie od zamestnavatela, že moj prac. pomer trva, že som požiadala o RD a že nemam prijem
-čestne vyhlasenie, že mam prac pomer, nemam prijem a..
-žiadosť o vyšší RP(neviem načo)
-čestne prehlasenie že od 01.01.2010 nemam žiaden prijem
a ešte mi treba potvrdenie zo soc. poisť že k 01.01.2010nie som naPN(to potvrd. soc poist vydava až po 15.01
a mam doložiť nejake potvrdenie o dani že bola nulova či čo, neviete čo to je????ale vyučtovanie dane asi nebudem mať nulove lebo v roku 2009 som do 14.6.2009 pracovala to potom nemam narok naRP??,

calixia
11. jan 2010

Ahojte maminky, dnes som bola u nás na úrade, kvôli zvýšeniu RP. Za dverami sme boli štyri, na radu som sa dostala za 5 minút a naša milá pani úradníčka ma vybavila za 3 minúty a s úsmevom a želaním pekného dňa !!!!! Podpísala som jeden papier - Žiadosť o zvýšenie RP, kde som vyplnila akurát moje a synove meno, adresu, dátum narodenia a hodila autogram. Takže cca 8 minút vybavovania 😀 Žiadne potvrdenie od zamestnávateľa, či iné potvrdenia... mali predpripravené tlačivo a hotovo. Bodaj by všade na úradoch boli také úžasne ústretové a kompetentné pracovníčky 🙂

katun
11. jan 2010

chulieta, ty ides podla stareho zakona, mozes mat zivnost, pracovat a aj poberat RP, ibaze si nemozes dat ziadost o zvysenie RP, jedine ze by si zivnost prerusila.

jozefmihal
11. jan 2010

Nechcem tu navádzať na nepokoje ale všimnite si kamionistov... Dosiahnu svoje.

dzio2
11. jan 2010

pan Mihal pojdeme do strajku a kde dame deti?

kisska
11. jan 2010

noooo, to nie je zly napad a dokonca mame aj dostatok materialu, keby sme chceli imitovat aj pokazenu hydrauliku na nakladiaku s hnojom 😉 😀 😀

gemar
11. jan 2010

Poradte mi prosím Vás. V roku 2009 malo dieťa 3 roky, pre zlý zdravotný stav som požiadala o predlženie materskej-rodičovský príspevok mám predlženy ešte na rok do 2010. Bolo mi povedané, že popri nej môžem robiť na dohodu, malá chodí do škôlky na 4 hodiny, na UPSVaR som zaniesla potrvdenie zo škôlky. Teraz, keď som sa dozvedela o zmene zákona ,piatok som osobne išla informovať sa na UPSVaR povedali mi , že po novom v žiadnom prípade nemôžem robiť na dohodu. Volala som do firmi,ktorá ma zamestnáva, že nemôžem robiť, podľa nového zákona na žiadnu dohodu, lebo mi zoberú materskú. Šefka mi zavolala naspäť, že jej účtovníčka povedala, že môžem robiť, že na mňa sa tento nový zákon nevzťahuje. Zostala som zmätená, raz keď mi na UPSVa R povedali , že nemôžem, preto som začala hľadať niake rady v poradniach a vtedy som natrafila ešte na ďalšiu zmenu v soc. poisťovni ohľadom príspevku ,na dôch.sporenie, ktoré za mňa štát nebude uhrádzať, že som sa do piatku mala v soc.poisťovni odhlásiť. Rozhodla som sa dať vypoveď-teda ukončiť dohodu, kedže som sa v piatok ani v tej soc. poisťovni nevyhlásila. Teraz zase ako tu čítam rady som už načisto polletená a neviem čo mám vlastne robiť.

calixia
11. jan 2010

Tiež nechcem navádzať, ale čo takto spísať nejakú petíciu... to sa dá aj e-mailom a z domu...

edusik
11. jan 2010

jamlia, zdvihla si mi tlak, resp. tvoja skúsenosť. Ja končím MD 24.1. už mám potvrdenie zo SP o materskej, papier z ÚP a v zajtra idem do roboty po potvrdenie, a ty píšeš že chceli od teba ešte jeden papier zo SP???????? jak mi tot povie.... ja mám SP v Košiciach, tak som šla do Prešova na úrad práce, teraz zas do Košíc k zamestnávateľovi a v stredu do Prešova na úrad práce to podať, a ak mi ešte povie že zas mám so 7-mes. deckom pendlovať hore dole tak tam asi niekoho "opľujem".... joj aké nervy som dostala.....

idris
11. jan 2010

Ahojte dievcence a uz ste riesili ten prispevok co ma byt 4950 € ??? simm ked ano tak od ktorej strany ... alebo co a ako dalej neviete mi povedat ?

m.a.r.t.i.n.a
11. jan 2010

Dneska som volala na trenčiansky úrad práce, sociál.vecí a pýtala som sa, či musím prísť osobne keď žiadam o zvýšenie rodičovského príspevku, nakoľko mám trvalý pobyt v Trenčíne ale žijem v Nitre. Pani bola zlatá, povedala, že treba vyplniť tlačivo a doložiť potvrdenie od zamestnávateľa, ale že ona mi to tlačivo pošle domov do Nitry a ja to mám vyplnené doporučene poslať potom naspať. Takže taká skúsenosť v Trenčíne 😵