Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

mirka907
23. sep 2010

@moon1979 pozeras sa len na negativnu stranku toho vsetkeho....ja vidim aj pozitiva...
Jasne ze jednotny prispevok je nespravodlivy!!!!! Myslis, ze sa mi paci, ze ja som dala statu tolke peniaze a on ma hodnoti ako nejaku ciganecku, ktora len deti robi a slova praca je pre nu neznamy pojem? Vtedy si ale poviem, ze aspon matersku som mala slusnu.

lubica69
23. sep 2010

@mirka907 a tebe čo pripadá na tom pozitívne???
Že sa uberie slušným pracujúcim ľudom a pridá sa cigáňom a darmožráčom???
počkaj keď zrušia aj možnosť na vyššiu materskú a bude

mirka907
23. sep 2010

@lubica69 ze mozem popri rodicovskom aj pracovat ...a zvysok som pisala uz predtym nebudem sa opakovat...

myounghee
23. sep 2010

@mirka907 - suhlasim stebou. Ale ajtak je o cele nespravodlive. Viem ze nam ponukaju moznost privirabat si + prispevky na preds.zariad. Lenze teraz kvoli tomu mam svoje dieta opustit a ist do prace? nakolko nemam moznost doma pracovat, jedine ist spat do roboty.
Aj toto ako vsetko ostatne ma pre aj proti.

moon1979
23. sep 2010

kde maju zaruku tie, co si platia DNP lebo planuju druhe dieta a chcu si zabezpecit max matersku, ze nevyhadzuju peniaze von oknom??? mesacne ukratia vlastne dieta o poplatok do SP a nakoniec dostanu z kolaca dieru ... je to smutne

moon1979
23. sep 2010

@mirka907 - pozitivne je, ze si mozes privyrobit, to ano, ale nikto sa nepozera na to, ze ani tie tri zakladne dolezite roky, co by sa matka mala naplno venovat dietatu si nemoze dovolit zostat pri nom, lebo nevyzije ... na tento fakt sa nikto nepozera

moon1979
23. sep 2010

@mirka907 nase deticky si zasluzia, aby boli so svojou mamou aspon prve tri roky ... dost budu od seba - skolka, skola, dospelost a ani sa nenazdas a dieta ti vyleti z hniezda. Preco by sa mojmu dietatu mala v prvych troch rokoch venovat cudzia osoba??? Neviem ako to mam inak povedat, proste snad ma raz pochopite ... Aj ked na veci to nic nemeni, no clovek si aspon ulavi, ked si postazuje, mozno poplace, ale co uz ... len aby sme zdravi boli ... ☹

Proste na rodicovskom som zostala preto, ze je pre mna dolezite dat maximum pre svoje dieta v najdolezitejsich rokoch jeho zivota ale bohuzial za cenu zivorenia ...

moon1979
23. sep 2010

... a este jedna vec ... padli tu slova, ze preco porovnavat zivot v inych krajinach, ze my zijeme na Slovensku ... to je pravda ... ale je pravda aj to, ze zo vsetkych stran pocuvame, ako sa vo vsetkom musime riadit podla smernic EU a vsetko musi byt podla ich standardov, len akosi sa to netyka socialnej sfery .... hmmmm zaujimave, rovnaky meter asi v tomto pripade neplati ...

bmmz
23. sep 2010

no dobre ak zostanem do januara na zvysenom RP, dva roky budeme mat v juni, od jula 2011 budem dostavat kolko 149 alebo 190 euro??? a nechcem popri RP ne pracovat ....

myounghee
23. sep 2010

@bmmz asi 164,22 po starom 😉

gabika7706
23. sep 2010

@myounghee, @bmmz od januara by mal byt jednotny RP vo vyske 190 €.

myounghee
23. sep 2010

takze po 2 rokoch dostaneme 190eur? Kedze sa spatne nemenia zakony? 😅

mirka285
23. sep 2010

kocky chcem sa opytat niekoho kto s vyzna....takze od januara ma byt jednotny rodicovskt prispevol 190 eur...ja som mala povodne poberat ten zvyseny...na rodicovsky prispevok prechadzam od decembra,takze to akoze v decembri dostanem este ten zvyseny,lebo zakon nebude v platnosti este ,a potom v januari mi uz pride znizeny??????

gabika7706
23. sep 2010

@mirka285 malo by to tak byt, ako pises, rano bol p. Mihal v Telerane na Markize a vravel, ze uz bude len jeden RP od januara, ale este to musi schvalit parlament.

mirka285
23. sep 2010

@gabika7706 Gabi som dufala ze kedze zacnem poberat este podla stareho zakona tak uz mi ostane ten vyssi,a ze ten jednotny budu poberat ti ktori prechadzaju na rodicovsky od januara.....by som asi moc chcela co? 😔

gabika7706
23. sep 2010

@mirka285 no ved takych je nas vela, kt. berieme teraz este ten vyssi a od januara klesneme na 190 😉

denisocka
23. sep 2010

a mozno to parlament neschvali...

moon1979
23. sep 2010

@denisocka snad niekoho osvieti ...

lubica69
23. sep 2010

@mirka907 pri tejto výške nezamestnanosti neviem neviem kto sa kde zamestná

lubica69
23. sep 2010

@moon1979 súhlasím s tebou

mirka285
23. sep 2010

no a ked sa zamestnam tak to si mam zaplatit operku,kedze nemam kam dat dieta a to co zarobim zaplatim operke....hm tak to neviem aky ma vyznam ☹ ze nebudem ani s dietatom a ani na tom financne lepsie....

denisocka
23. sep 2010

@moon1979 no, asi by im tam mal niekto dat riadny preplesk a dat ich na par dni ziť naš život. asi každy jeden zabudol z akej riti prišiel

denisocka
23. sep 2010

@mirka285 jasne že zamestnať sa iesto RP nie je pre tie obyčajne ženy čo zarabaju tesne nad minimom , to je pre ine podnikatelky 😉 a dobre zarabajuce ženy

lubica69
23. sep 2010

@mirka285 @denisocka 😉 súhlasím

bmmz
23. sep 2010

no neviem treba pozriet co je v navrhu zakona v prechodnzch ustanoveniach

janicka83
23. sep 2010

@mirka285 no podla Mihala by si mala byt na tom financne lepsie. Ak sa zamestnas, tak si musis poziadat o prispevok na starostlivost o dieta a pokial das dieta do jasli alebo operke a ta si vypyta napr. mesacne za to sumu 250 Eur a budes mat na to doklad, tak oni ti to preplatia, pretoze tento prispevok sa zvysuje az na sumu 300 Eur, cize tym,ze sa zamestnas, budes mat k dobru celu svoju mzdu 😉 pokial ta operka alebo jasle nevyjdu drahsie 😒

mirka285
23. sep 2010

@janicka83 tak ja mam napad...ja sa nezamestnam lebo chcem byt s malou,ale niaky doklad ze zamestnana som sa vzdy da vybavit a potvrdenie ze si platim operku tiez...takze budem doma s dietatom a este mi preplatia 300 eur za "opatrovatelku".......myslim si,ze budeme nutene presne k takymto spekulaciam.....

moon1979
23. sep 2010

@janicka83 a zase sme pritom, ze sme rodili preto, aby sa nam o deti v najdolezitejsom obdobi starali cudzie osoby, ale tesme sa, stat nam na to da 300 EUR, hamba a posmech

janicka83
23. sep 2010

@moon1979 ja nevravim, ze suhlasim s odchodom do prace len kvoli tomu,aby nam stat dal viac euracov...tiez nie som nadsena z toho, ze budem mat od januara nizsi RP, mozno pre niekoho 60 Eur je smiesna ciastka, pre mna bude dost podstatna...sme mlada rodina, mame na krku hypoteku, a ten pokles financii urcite pocitime...bola by som radsej, keby prispevok na starostlivost o dieta zostal na povodnej vyske,ako bol, lebo ho podla mna vyuziva ovela menej zien ako tych, co poberaju RP, ale zrejme vlada chce zabezpecit pre jasle a operky dost deti...neviem si to inak vysvetlit, ja si tiez neviem predstavit, ze by som si nasla nejaku pracu napr. len na 4 hodiny, tiez by som nemala kam dat malu..

janicka83
23. sep 2010

@mirka285 no mozno aj takouto cestou spekulacii niekto pojde, len papiere zohnat je najmenej, to mi mozu dat potvrdenie aj z mojej prace, ze som sa vratila naspat, lenze na to sa viazu odvody a pod. blbosti, a firma predsa za mna ziadne odvody nebude platit, ked oficialne nechodim do tej prace ... 😒