Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

mirka907
23. sep 2010

@mirka285 ked sa zamestnas a dieta bude s nejakym rodinnym prislusnikom, dostanes od statu 190 eur. Ked das dieta do jasli alebo opatrovatelke, budes mat narok na prispevok do vysky 300 eur. Podla toho kolko platis jasliam alebo opatrovatelke. Doteraz to tak nebolo a toto je ta pozitivna zmena o ktorej hovorim.
A k nezamestnanosti len tolko, financna kriza je na ustupe a otvara sa pomaly viac pracovnych miest. Staci si pozriet ekonomicke ukazovatele. Jasne ze Blava a spol je na tom lepsia ako vychod ale to je dlhodoby trend. Pocas Vasej materskej aj rodicovskej Vam drzia miesto, tak sa mate kam vratit. Specialne pripady, ze firma stihla skrachovat a podobne nepocitam. Ale je to vsetko o tom, co chcete vy. Ak ste sa rozhodli byt doma 3 roky, je to Vase rozhodnutie a nemozete ocakavat podporu od vlady, ako ste sa stihli presvedcit. To, co dostavame je rodicovsky prispevok, ten nema zaobstarat komplet opateru o dieta,to uz vyplyva z jeho nazvu. Stale je to len prispevok.
Ak by Ficova vlada nechcela ziskat vacsie mnozstvo volicov, nas rodicovsky by tento rok neporastol, nebol by v statnom rozpocte taky dlh a boli by ste rady aj za tych 190 eur.
Ja Vas chapem, ze Vas to stve, ved aj ja pridem o peniaze, no treba sa skusit na to pozriet aj inak a nie kriticky, lebo to Vam ozaj nepomoze.

kaktusik007
23. sep 2010
dada78
23. sep 2010

@moon1979 úplne krásne si to napísala, na RD som preto aby som dieťaťu počas jeho prvých troch rokoch dala čo najviac, veď tak rýchlo rastie a tie roky utečú a ešte sa v robote narobíme do 70tky hodne 🙄 (viem,že to len plánujú,ale takéto veci zvyknú schváliť 😠 ) jediné o čo im ide, aby ženy rýchlo utekali do práce, majú z nich odvody a to sú peniažky do štát.kasy, úplne kašlú na rodinu a na vzťah matka - dieťa .... joj, tak by som ich nakopala .... keby sa aspoň nerobili ako im záleží na rodine 😠 😠 😠 😠

helenkasabinka
23. sep 2010

ahojte ale ak si platim DNP maximalnu VZ a platim mesacne 49,10€ tak mi som mala dostat materku 6 mesiacov ktoru mi vyratali na 610€ ? to sa nerusilo? 😕 😕

moon1979
23. sep 2010

@dada78 KOOOOONECNE JEDNA MAMICKA, KTORA POCHOPILA 🙂 SOM RADA ZE SA NASLA DALSIA MAMICKA, KTORA JE NA RD PRETO ABY VYCHOVAVALA SVOJE DIETA A NIE ABY UTEKALA DO ROBOTY alebo ako tu uz bolo raz povedane - dat operke aby si matka oddychla ...

helenkasabinka
23. sep 2010

@moon1979 pripajam sa k vam 😉 😉

mirka907
23. sep 2010

@moon1979 to ze pojdem do roboty, neznamena ze som/budem zla matka...ale to je zas na inu temu

lubica69
23. sep 2010

ja chápem,že nie každý je v dobrej finančnej situácii Ale pokiaľ rodina netrie biedu a dokáže sa trošku uskromniť mala by mamička ostať doma 3 roky nie je vaľa a v živote vám ich nikto nevráti a dieťatku nikdy nikto nevykompenzuje!!!

lubica69
23. sep 2010

@moon1979 presneeee tak

mariro
23. sep 2010

@dada78 - suhlasim s tebou 🙂

mariro
23. sep 2010

@helenkasabinka - nerusilo ,dostanes ju

helenkasabinka
23. sep 2010

@mariro dakujem 😵

mariro
23. sep 2010

@mirka907 - ale jasnee,tiez si myslim, ze nie je vhodne odsudzovat kohokolvek, za to ze ide do prace.Nemame pravo sudit.Su situacie kedy je to nevyhnutne.Takze tuto otazku by som neriesila a neposudzovala, lebo kazda mame svoje pre a proti. 🙂

ninny
23. sep 2010

@dada78 Dadi, pravdu máš... i @moon1979, ale pravda je aj taká, že nie všetky mamičky sa do práce hrnú a najradšej by zostali doma s deťmi.. ale proste nemajú na výber.. ☹ a o vláde no comment.... jediné čo robia poriadne je nahrabavanie si do vlastných vrecok... však "kto ma veľa, chce ešte viac..." a takto to tu potom vyzerá... tvária sa, že im záleží na rodinách... a na všetkom ostatnom.. ale pravda je úplne úplne inde... škoda reči..

mariro
23. sep 2010

- baby a najhorsie na tom je, ze oni sa nabalia,spravia rozhodnutie a dokazu tym este nas medzi sebou rozostvat 🙂 ,preto sa nevtahujte do ziadnych debat krivdenia,posudzovania a osocovania.Kazda sa snazime byt co najlepsia matka a ci zostaneme s dietatkom do 3 rokov doma alebo len do 2 a ideme do prace,to neriesme,ako som uz pisala,kazda mame svoje dovody.

zuziq
23. sep 2010

nic v zlom, ale nechapem ako tu moze niekto pisat o tom, ze matka ma byt doma s dietatom pocas 3 rokov a nie utekat do prace... je X mamiciek, ktore by ovela radsej ostali doma s dietatom, ale si to jednoducho nemozu dovolit, kedze z materskej nedokazu vyzit... ano, da sa uskromnit, ale ked ste X rokov zvyknuty na nejaky prijem, mate tomu prisposobene uvery a pod. tazko sa potom da uskromnovat, banke nestaci povedat ze tento mesiac vam dam o nieco menej lebo mi nevychadza.. takze najprv sa zamyslite, co pisete a neodsudzujte niekoho, koho nepoznate 😉

moon1979
23. sep 2010

@zuziq cele si to nepochopila ... tu ide o to, ze je SMUTNE ze tento stat nedokaze vytvorit PODMIENKY, aby si MATKA mohla dovolit BYT S DIETATOM TRI ROKY DOMA ... tak skus lepsie citat o com tu bola rec ... A tie matky, ktore nechcu byt doma pocas tych troch rokov, prosim, nikto ich doma nedrzi ...

moon1979
23. sep 2010

@mirka907 nikto nepovedal, ze ked pojdes do prace, ze si zla matka ... nevkladaj mi do ust nieco, co som nepovedala. stale sa tu krutime dokola.

Proste este raz a naposledy - JE SMUTNE, ZE V TOMTO STATE NIE SU VYTVORENE PODMIENKY NA TO, ABY MATKA MOHLA BYT BEZ EXISTENCNYCH PROBLEMOV S DIETATOM TRI ROKY DOMA A VENOVAT SA LEN JEMU.

ninny
23. sep 2010

@moon1979 ukludni sa.. nebola si sama, ktorá sa k tejto téme vyjadrovala... @zuziq a každá iná ma právo vyjadriť svoj názor a neznamená to hneď, že reagovala len na Teba.. nie si tu sama.

mariro
23. sep 2010

@moon1979 - ale ved ona to tiez nemyslela v zlom svetle, v podstate myslela to iste co ty....a uz sa chcete dohadovat babule...sak co stale vravim,ze ziadne hasterenie.A ja poznam kamosku ktora ma 1,5 rocne dieta, kreten ju opustil poriadne neplati a teda ona bola nutena ist do prace,za to nie je zla matka,chce detom zabezpecit co je v jej silach.Tiez by bola radsej doma s malym ,lenze tak ako vrabvis tento stat jej to neumozni.
Takze sa nechytajte za slovicka,kazdej z nas to vadi, ze znizuju.

mariro
23. sep 2010

@moon1979 - spravne napisana veta....suhlasim....a ved sa tu podporujme a nehadajme ....babyyyyy sak chceme vsetky to najlepsie pre svoje deticky 😉

zuziq
23. sep 2010

@ninny na mna nikto reagovat nemohol, kedze som tu pred tym nepisala... 😉 a kedze ma kazdy pravo vyjadrit nazor, urobila som to aj ja
@moon1979 prepac, ale reagovala som na to co si napisala pre dada78 , ze ona je konecne mamicka co je na RD preto aby vychovala dieta a nie preto aby utekala do prace.. vyznelo to akoby ostatne co doma nebudu do roboty utekali..

moon1979
23. sep 2010

@ninny ... ja som kludna 🙂 teda uz som sa ukludnila 🙂 dobre som si ponadavala doma, sice to na situacii nic nemeni, ale aspon sa clovek vyventiluje.

kazda jedna sme matky, na forum chodim preto, aby som si pokecala, postazovala sa, potesila sa s ostatnymi babami pripadne poradila, nechodim sa sem hadat 🙂

len nemam rada, ked niekto cita kazdy druhy riadok a potom mi vklada do ust nieco, co som nepovedala - nic menej a nic viac 🙂

MUSIME DRZAT A TAHAT ZA JEDEN KONIEC ... Amen 🙂

moon1979
23. sep 2010

@zuziq nie nemyslela som to tak ako si to pochopila. ale vysvetlili sme si to. Proste je mi len luto celej tejto situacie a neustaleho stazovania podmienok, ktore maju v sucasnej dobe mlade rodiny vytvorene ... Nikto to nema jednoduche a zostava mi len dufat, ze deti nasich deti sa snad raz budu mat lepsie ... nadej zomiera posledna ... 🙂

ninny
23. sep 2010

@zuziq som myslela, že to pochopíš práve takto 😀 to som písala moon1979, že na Teba neadekvátne reagovala 😕

vieraj
23. sep 2010

@kaktusik007 povedz mi prosim ta kolko tvoj manzel zaraba, ak to nie je tajnost. lebo ten moj zaraba malo a zalezi mi na na peniazoch. ved co nosis do obchodu? pokakane plienky?????????alebo peniaze. tak mi nevrav, ze ich netreba k zivotu 🙄

zuziq
23. sep 2010

@ninny ja uz radsej nic nepisem, vznika tu z toho total chaoss a pri tom kazda hovorime o tom istom 😀

ninny
23. sep 2010

@zuziq že Ty a každá iná ma právo vyjadriť svoj názor 😉

ninny
23. sep 2010

tak tak, mali by sme "držať" spolu a nie sa tu hádať.. veď sme na tej istej "lodi" 😉