Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

sweetangel20
15. feb 2010

ahoj, to je rodičovský príspevok spolu s prídavkom na dieťa. ale ten RP starý, nie nový. Mne už nabehlo akurát tých 256 eur, teda ten zvýšený. to záleží od šikovnosti ÚP, kde si hlásená. ale vraveli, že to môže meškať.

lusilia
15. feb 2010

Kaska prave sa nad tym rozculujem, aj mne to teraz take dolso a akurat mi kamoska vravi, ze treba tam napisat este jednu vetu, ze ziadam o prehodnotenie vysky doteraz poberaneho rodicovskeho prispevku ku dnu 1.1.2010....no akoze som fakt nasrata, tomu sa hovori birokracia 😠

kaska
15. feb 2010

Aha, ja som myslela, ze ten stary je nejakych 150 cosi, ale jasne aj s pridavkami to je asi ono. Dakujem. 😉
Mne este neprisiel papier, ze mi prideluju ten zvyseny, tak hadam mi to potom dobehnu aj spatne za januar.

sweetangel20
15. feb 2010

to ti dojde aj spatne. ale to bolo tak,že najskôr som musela dať tú žiadosť a potom mi o nejaké 2 týždne volali, že treba ešte dojsť podpísať papier, aby mi to mohli dať. tak si ťa asi ešte aj predvolajú

sweetangel20
15. feb 2010

hey hey, je to birokracia. ja už bývam v MA, ale v LV mám trvalý pobyt, tak som sa musela trepať ako sprostá hore dole, na nervy. neviem, mohli to dať automaticky každej, ktorá má na to nárok, veď oni to vedia

kaska
15. feb 2010

jesisi to fakt? tak co mam tam teraz ist alebo mam pockat, kym ma zavolaju?

sweetangel20
15. feb 2010

mne volali na mobil. skús tam zavolať

dzio2
15. feb 2010

ja som ziadala koncom januara a teraz mi nabeho uz ten novy 😉

alusha
15. feb 2010

hura, hura, aj mne uz nabehol zvyseny 😀 potesi 😀

jurocko
15. feb 2010

ja som este ani rozhodnutie nedostala..ale je v tom bordel...no uvidime a to ste uz večšina dostali?

jurocko
15. feb 2010

a kolko to je presne alusha?

alusha
15. feb 2010

256eur je zvyseny prispevok... mna predvolali minuly pondelok na urad prace podpisat rozhodnutie + este jeden papier, v ktorom bolo, ze sa nebudem voci rozhodnutiu odvolavat, aby mi to mohli vyplatit uz tento mesiac... takze tie, ktore ste este nepodpisali rozhodnutie, tak to budete mat vyplatene az v marci

kingstonka
15. feb 2010

... mne tyzden po tom co som dalal ziadost na zvyseny prislo oznamenie, ze mam ist podpisat rozhodnutie -podobne ako alusha

sweetangel20
15. feb 2010

spolu s prídavkom na dieťa je to 277,99 eur 😀 joj, aké sme bohaté zrazu 😀 😎

to.beruska
15. feb 2010

ajojky tak mne nabehli uz tiez peniazky po novom,277,99eur.este ma nevolali ani podpisat rozhodnutie

jurocko
15. feb 2010

JA SOM PODPISOVALA NIJAKU ZAPISNICU ALE ROZHODNUTIE NIE....

kvietocekx
15. feb 2010

no parada... ja som ziadala hned na zaciatku januara a doteraz mi neprislo ziadne rozhodnutie ani nic podobne... a rodicovsky mi prisiel v klasickej vyske... je tu nejaka mamina, co sla z materskej do materskej a dostala zvyseny rodicovsky??? nazory na to sa nejako roznia...

uci
15. feb 2010

tak mne tiez prisiel RP v klasickej vyske (teda skor "nížke") a to som pri tom ziadala o zvysenie 20.1., prislo mi davno (s datumom 25.1.) uz aj rozhodnutie o priznani vyssieho RP od 1.1. a prdlajz z toho 😠
akoze v tom rozhodnuti je akorat tak napisane, ze nadobudne ucinnost po 15 dnoch od dorucenia, co bolo 3.2., takze asi preto este poslali len ten nizzsi ☹
tak som velice zvedava, ze kedy poslu zvysok - ci este tento mesiac

uci
15. feb 2010

este by ma zaujimalo baby - ak tu taka niektora ste - co planujete pracovat na DoVP, ale tak aby ste mali stale narok na RP (= teda len na niekolko dni dajmetomu), ci im tam na urad tu dohodu treba aj dorucit? 😕

sonya16
15. feb 2010

A mne neprišlo ešte nič. To chodí vo viaceré dni? Myslím tak ako materská dva či tri dni. Alebo je len jeden deň na ten rodičovský? ☹

anib
15. feb 2010

uci,ale ved RP chodi vzdy za mesiac pozadu, takze teraz vo februári Ti príde 1x zvýseny za januar 2010 🙂

sonya16
15. feb 2010

Je tu niekto, kto požiadal o RP napr. 18.1, po skončení materskej a už mu aj prišiel? Začínam prepadať panike, ja som tak požiadala a zatiaľ mi nič neprišlo. To mám čakať až v marci??? 😒

sweetangel20
15. feb 2010

ahoj, ja som žiadala presne 18.1. potom ma predvolali o dva týždne, podpísala som papier a už mi to dnes došlo

sonya16
15. feb 2010

hm, gratulujem 😉 ja budem asi plakať 😢

sweetangel20
15. feb 2010

sonya, ja ti verím, že ťa to štve, ale oni ti to doplatia. ja som bola riadne vytešená 😀 a tie, čo im to ešte nedošlo, musia pekne nadávať, ja vám chápem

sonya16
15. feb 2010

ale mne neprišiel žiadny, nieže zvýšený, ale žiadny a to je pruser

sweetangel20
15. feb 2010

jaaaj, takto. lebo mne ten chlapík na ÚP povedal, že ono to môže pár dní meškať, tak sa neplaš. skús tam zajtra zavolať pre istotu

sonya16
15. feb 2010

ta dobre, skúsim 😎

sweetangel20
15. feb 2010

ta vidíš 😀

tatranka111
15. feb 2010

baby svagriná bola na materskej do augusta 2009, ale v juni 2009 otehotnela čiže do prace ani nenastupila chodila par mesiacov na urad prace.............neviete či má narok na zvyšený rodičovský príspevok