Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

adka12
19. sep 2009

Materskú dostávam od 1.6., klasika 55% z vymeriavacieho základu

dejna3
19. sep 2009

tak potom určite dostaneš vyšší RP

adka12
19. sep 2009

Ok, tak sa teším, aspon niečo od tohto štátu... Ak to vôbec schvália.
Ďakujem za info Dejna. A to ked som na PN tak sa platí za mna poistné či ako to je? Ked som bola od 5 mesiaca na rizikovom

dejna3
19. sep 2009

pokiaľ si bola stále zamestnaná (čo predpokladám si bola), tak si poistená

adka12
19. sep 2009

No bola som zamestnaná v kuse od februára 2006 až do nástupu na materskú 1.6.2009

dejna3
19. sep 2009

tak platí, čo som napísala 😉

adka12
19. sep 2009

Ok, ďakujem 😉

traktor
19. sep 2009

tak ahojte, chcem sa opytat, mam 4 deti, isla som s materskej do materskej, s predposlednym som bola doma do jeho 6 rokov na neplatenej materskej/ nie je chory/ , a ked dovrsil 6 rokou narodil sa nam matko, ...takze tyka sa to zvysenie i mna ci nie?

ssissi
19. sep 2009

Ahojte,
vie niekto ako je s detičkami, ktoré sú od 1.1.2010 už dvojročné?? Moja dcérka bude mať v decembri 2 roky. Zvýšenie sa ma asi netýka, že áno..... 😠 😠 😠 , ako je to však s vyplácaním hoci pôvodnej výšky RP v prípade nástupu mamičky 2-ročného dieťatka do práce, ak dieťa neumiestní v štátnej škôlke, ale v súkromnom zariadení (za ktoré samozrejme musí platiť 🙄 ).
Vie niekto poradiť?
Dík.

traktor
19. sep 2009

kurnik tiez by to mohli napisat normalne aby clovek s toho vysiel.....

zoja
19. sep 2009

ahojte. poradte mi prosim,mam narok na zvys.RP,ked syn ma 2r. a 4m. a pred nastupom na matersku som odpracovala tych 270dni.

koniarova
19. sep 2009

Zoja, nemáš, lebo syn už má 2 roky. Baby a schválili to teda? Lebo dnes na Markíze v správach som zachytila, že áno. Len mi malý pri tom reval, tak som toho moc nepočula.

zoja
19. sep 2009

tak to je naozaj super ☹ a ked mi skonci v 3r.dietata tenRP, prejdem na neplatenu do tych 5r, ale len na 4mesiace mam potom narok na ten zvysehyRP? ked sa mi narodi druhe dieta?dakujem

maznacik007
19. sep 2009

traktor teba sa zvysenie netyka

zoja ak ma dieta k 1.1. 2010 viac ako dva roky takisto sa ho to netyka..

schvalene to nie je.. este to ani neslo do parlamentu..

zoja
19. sep 2009

dik 🙂

domulienka
19. sep 2009

ahojte,ja dufam ze ani v takomto zneni ani schvaleny nebude 😒 Citala som na nete,ze je to diskriminacny zakon,neschvaluje to ani MF ani odbory.Len mna by velmi zaujimalo,kde na to pani Tomanova prisla,ze do dvoch rokov,to dieta po dvoch rokoch potrebuje toho menej?

nadhera
19. sep 2009

v clanku som nenasla pisane, ze zvyseny RP je pre dieta od jedneho do dvoch rokov. alebo sa to uz zmenilo?

maznacik007
19. sep 2009

domulienka.. tak isto asi ako prisla na to ze nahradni rodicia.. /adoptivny a pestuni/ to tiez nepotrebuju.. aj ked splnaju podmienku naroku na materske.. z pohladu odvodov.. ale nie z pohladu veku dietata pri nadobudnuti pravoplatnosti rozsudku..
co ti budem hovorit....

ako osobne neverim ze by bol schvaleny tak ze to nebude podmienene zasluhovostou t.j. odvadzanim odvodov.. pred nastupom na MD.. lebo by to zasa podporilo.. .... skupiny obyvatelstva.. a potom.. by sa fakt niekde v hladovych dolinach neoplatilo robit.. ako pracovat.. ale...

ako mna ked taketo veci stvu tak si precitam ako to frci v inych krajinach.. holansko usa.. uk a pod.. kde je narok na RD omnoho mensi.. a niekde ozaj len par tyzdnov... a tiez tam pecene holuby nepadaju do ust ako sa hovori...
potom si este pozriem co daju za skolku jasle v pomere k platu a som rada ze som rada..

domulienka
19. sep 2009

nadhera citala som to,na debata.Pravda

nadhera
19. sep 2009

teraz som citala ekonomika.sme a tam to spomenute uz nebolo.

domulienka
19. sep 2009

no uz uvidime ako to vsetko dopadne ; 😉

maznacik007
19. sep 2009

su tu niekde linky aj na ten povodny material. .. ak to schvalia.. / zatial len bolo ukoncene medzirezortne pripomi. konanie/ tak potom narok budu mat tie zeny co poberaju matersku po skonceni materskej do dovrsenia 2 rokov dietata...
a ti co uz na RD su.. poziadaju o to.. a potom ak splnia podmienku.. ze poberali materske.. pred nastupom na RD.. / pri tom istom dietati/ tak dostanu zvyseny kym ich dieta nedovrsi 2 roky..

maca793
19. sep 2009

nerada ale trošku ma to zarazilo, prečo by mali byť rozdiely medzi matkami? mnohé ani nemôžu za to že stratili zamestnanie a nemali si z čoho platiť odvody.
ja som za to, aby výška rodičovského bola rovnaká pre všetkých nie?

dejna3
19. sep 2009

maznačik, máš pravdu, zatiaľ sa len dohodlo MF s MPSVR, pokiaľ si to ministerstvo práce zafinancuje... vyjadrili sa, že vraj peniaze na to majú... tak teda uvidíme 😕

mamkabubka
20. sep 2009

lienocka235 • 1d, snž • 22. jún 2009 o 08:24

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš nemusi to byt pre vsetkych rovnako.. ak by sa prijal cesky model s diferencovanou dlzkou RD /ktory je mimochodom omnoho spravodlivejsi ako pausalne zdvihnutie RP/ tak tam si mamicka pred nastupom na RD, ak predtym pracovala a dosiahla istu hranicu prijmu moze vybrat kolko chce byt na RD ci rok ci dva atd...
a zeny kt. pred materskou nepracovali tak tie idu automaticky na tri ci styri roky na RD a dostavaju sice mesacne menej ako tie co idu na dva roky.. ale suma v suhrne je ta ista...

tento model je omnoho spravodlivejsi.. sama som zvedava ako to dopadne.. ale mohol by sa prebrat cesky model..


tak s tymto ja nesuhlasim,ako k tomu pride ta mamina,kt. z nejakeho dovodu nezaraba majland,deti ma,a chce a preco by mala na ne dostavat menej?

mamkabubka
20. sep 2009

maminy a moja mala mala v auguste rok,dostanem aj ja ten zvyseny RP?Ci ako to je vlastne?

nika2007
autor
20. sep 2009

vsetko este moze byt uuuuplne inak,moze sa stat,ze nezvysia nikomu nic,lebo zevraj niesu na to peniaze,druhy hovoria,ze ano zvysime,ale len niektorym a dalsim sa zas nepaci,ze IBA niektorym ze je to diskriminacne 😒
len tak ze neviem co riesite dookola nieco co nieje...
ved uvidime KED TO BUDE a co bude ...

siouxsie
21. sep 2009

to nika2007 - uplne s tebou suhlasim... nic neriesim, co zatial nie je

katkaking
21. sep 2009

Ahojte baby, mne muz stale hovori, ze to este nie je schvalene, vraj to nepreslo prvym citanim. vy sa tu uz radujete ze budu peniazky...tak co teda, mozem sa radovat aj ja? 🙂 🙂 🙂

maznacik007
21. sep 2009

ale uz sme to tu x krat pisali... ze to je len na medzirezortnom konani.. este to nebolo ani na vlade.. kdeze v parlamente...

😀 😀 😀