Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

lubica69
23. sep 2010

@gijar vidíš 😉

kaktusik007
23. sep 2010

@vieraj kolko zaraba? no... v cistom mi 500€ donesie len niektory mesiac, vacsinou nosi menej 😉

mirka907
23. sep 2010

@lubica69 gijar sice bude dostavat viac, ale ako pisala, naklady na zitie su tiez vyssie.

kaktusik007
23. sep 2010

@kkiki ten prispevok 300€ bude na KAZDE jedno dieta.....

lubica69
23. sep 2010

@mirka907 a to mi ti prečo píšeš?Ja sa bavím a píšem si o tom s ňou Nemyslím,že sa ťa to nejako týka bez urážky 😵

mirka907
23. sep 2010

@lubica69 mala som potrebu reagovat...je to verejne forum, mozem sa vyjadrit kedy chcem a nic take hrozne som ti nenapisala...a tyka sa ma to, kedze aj ja prispievam do tejto temy

lubica69
23. sep 2010

my sme si to už dávno vyriešili a povedali Dávno pred tvojím príspevkom A keď sa ťa to netýka 😅 No každý po svojom 😕

redangel32
23. sep 2010

Baby nemozete porovnavat svk a ine krajiny. @gijar tiez zijem v zahranici a viem o com pises. Ano su tu vyssie platy, aj pridavky na deti ale vsetko je drahsie s porovnanim ako je to na svk. Cize ked to porovname k platu danej krajiny tak sa to skoro vyrovna. Ale musim priznat,ze na svk je to bieda!!! Tu sa aj z mala da vyzit.

alure
23. sep 2010

@gijar
ja veľmi dobre viem ako sa žije v zahraničí,aj keď som tam žila ešte ako slobodná.Ide o to že som žila na východe SR a momentálne na západe,a je to sakramentský rozdiel.Zas na druhej strane na východe cena bytu je neporovnateľná s cenami tu na západe,nájomné výjde zhruba na rovnako,ale ten plat bol fakt hrozný. Žili sme dosť dlhú dobu tak že môj manžel pracoval celý týždeň v BA a ja som sama s dieťaťom bola na východe. Videli sme sa o víkendoch a bolo to hrozné A JA TAKTO ŽIT NECHCEM,tak sme sa presťahovali na úkor iných vecí ale to je nepodstatné k téme o ktorej sa tu debata vôbec zvrtla.
Ja len vravím že je to nefér voči pracujúcim a tým ktorý si dobrovolne platili aby mali nejaké to euro navyše a teraz príde nová vláda a bum ho. Každé 4 roky si zvykať na nejaké nové výmysly raz prestane baviť každého z nás. Myslím si že osočovať tu jedna druhú nemá význam ide tu v prvom rade o naše deti a o to ako táto zmena zamáva s matkami čo je dosť smuttné. Mimochodom,momentálne sa vyjadrujú už aj v Amerike psychologovia a celkovo psychologovia sa zhodujú v tom aké sú dôležité prvé 3 roky v živote dieťaťa a že je potrebné napraviť to že ženy musia utekať do práce niekedy už od 4 mesačných bábätiek. Tak to pekne ďakujem,radšej nemať dieťa !

lubica69
23. sep 2010

@alure 😉

mirka907
23. sep 2010

@lubica69 reagovala som na tvoje no vidis, kde si reagovala, ze gijar bude mat viac...moja reakcia bola len: ano bude mat viac lebo bude mat aj naklady vyssie...nepokladam to za nejaku zlu reakciu....dalsie mamicky ako mozes citat reagovali podobne....
sorry ale nejak mi z tvojej reakcie vychadza ze si si potrebovala rypnut, ale budem to brat ako ten lepsi pripad, ze sme sa proste len nepochopili.

kkiki
23. sep 2010

@kaktusik007 tak to uz usetria , velmi lahko sa mi ten papier da zohnat ... takze super vlastne dostanem 600 a este aj nic nemusim robit 🙂 vyborne , len si zaplatim min odvody , obcas nieco nafotim, staci na dane ... jaaaaaj boze a akoze tento zakon sa ti pozdava ? ako setrenie ?

lubica69
23. sep 2010

@mirka907 no neviem kto mal potrebu si rypnúť 😅 Ja som sa bavila s ňou a teba je do toho veľa 😀 Nie každý si musí rozumieť s každým Ja s tebou asi nie 100 ľudí 100 chutí a aj názorou 😀

kaktusik007
23. sep 2010

@kkiki tak.. je to navrh.... a ano, ty to vies velmi dobre potom vyuzit 🙂 tak to vyuzi... a bodka 😉

mirka907
23. sep 2010

@lubica69 jooooj... ja keby si chcem rypnut, tak si rypnem poriadne.... 😉 ale ok...vyhlasujem primerie 😀

lubica69
23. sep 2010

@mirka907 veď si si,nie? Ale OK 😀 Beriem 😉
Inak ak by si si to prečítala celé tak by si pochopila,že ona mi to celé pekne vysvetlila a priznala vyššie prídavky na deti ako Tu A dohodli sme sa,že mi to potom napíše Takže... 🙂
Ale téma je asi o niečom inom 😅 si písala,že sa chystáš do práce?kedy?Juj aj ja by som už šla Prišla som o prácu počas RD 😢

lubica69
23. sep 2010

a kočky ktoré si platíte DNP šup šup využiť aj OČR aj PN 😀 😀 😀 kým sa dá 😅

kkiki
23. sep 2010

@kaktusik007 mne sa to proste nepaci :( a to ma natom rozculuje dnes cely den ... a strasne ....

mirka907
23. sep 2010

@lubica69 ja som si to precitala..proste vazne mi tam sedelo, ze to mam napisat....no co mozno mam velke usta🙂.
Este neviem presne kedy, ale chystam sa do prace ...a co ze si prisla o pracu?

lubica69
23. sep 2010

@mirka907 bývalá zamestnankina je na rodičovskej 😅 takže ja som asi týždeň na úrade Ale snažíme sa takže... 😀

latvia
23. sep 2010

poprosim vas venujte sa teme, rodicovsky prispevok od 1.1.2011 sa riesi v inej teme.vdaka

moon1979
23. sep 2010

@gijar ja som pisala o rodinnych pridavkoch - napr. susedne Rakusko 148 EUR mesacne, u nas 20 ...

betula54
26. sep 2010

@vieraj ked sa v decembri zamestnas, RP sa Ti odnime a dostanes 25 percent z RP do 3 rokov dietata + prispevok na starostlivost o dieta....su dva pripady tohto prispevku.

1) ak das dieta do skolky, budu sa preplacat mesacne naklady na skolku....cize ak mesacne zaplatiš 2O euro, z fondov EU dostanes 20 euro (toto som dostavala aj ja ) Tento prispevok ma byt od januara do vysky 300 euro..cize ak sa o dieta stara nejaky opatrovatelka a pyta od teba 300 euro, alebo sukromne jasle chcu 300 euro mesačne...asi tak. Momentalne je tento prispevok do vysky 164 euro.

2) ak sa o dieta bude starat fyzcicka osoba...babka napriklad, tak dostanes 41 euro mesacne.

ninka123
26. sep 2010

@jozefmihal p. Mihal, chcela by som sa spytat, ci aj prispevok na starostlivost o dieta bude viazany len na 1dieta, ako RP...(napr. pri dvojičkách), pripadne ak preukazane výdavky na 1dieta su nizsie ako 300Eur, ci ich bude mozne preplatit vo vyske 300Eur na 2 deti.Dakujem.

minitrouble
27. sep 2010

@ninka123 nie som sice Mihal ale predpokladam ze to bude tak ako doteraz a prispevok na starostlivost o dieta bude viazany na dieta a nie na rodica a tak by si podla mna mala mat narok ak by si napriklad od januara dala vsetky svoje deti do sukromneho zariadenia na 3x300euro ...az kym nebude mat starsia 3 roky a potom uz len 2x300euro ...
ja mam 2 deti a na starsiu dostavam teraz 164 ako prispevok, co musim chodit kazdy mesiac vydokladovat a mladsia je zatial so mnou doma tak na tu dostavam tych 41 euro, ale kebyze dam aj ju do sukromneho zariadenia tak dostanem aj na nu 164 ...cize aj u teba by to bolo tak 😉
inak teda klobuk dolu - ja mam dakedy pocit ze je toho na mna moc ale teda to co mas doma ty ze 3 deticky v takom kratkom case tak to teda fakt ze mas moj obdiv ze to zvladas 😉 a nedivim sa ak uvazujes nad tym ze ich zacnes davat niekam aspon raz za cas opatrovat ...

ninka123
27. sep 2010

@minitrouble dakujem za odpoved 🙂 da sa to celkom zvladat, ale teraz, ked su vacsi, tak uz potrebuju viacej casu na venovanie a to sa uz popri domacnosti neda stihat... tak preto by som ich radsej dala do zariadenia, aby mali program aj kolektiv 😉 samozrejme som okolim odsudena ako zla matka 😅

mariro
27. sep 2010

@ninka123 - neodsudzujem ta absolutne, ze chces dat deti do jasli ci skolky na nejaky cas.Ja som mala tiez dvojcata a viem ako to je.A ked to tak citis,ze si chces odpocinut a deti dat do kolektvu nevidim na tom nic zle.Je to tvoje rozhodnutie a hlupe reci si nevsimaj,kazda mame svoje dovody a mozeme sa rozhodnut ako chceme . 😉 🙂

vieraj
27. sep 2010

@betula54 ahoj, velmmi pekne ti dakujem .pisala som ti to uz davnejsie. najnovsiu verziu mam, ze pojdem do prace 1/2011 a budem poberat 190€ mesacne RP. co este mozem okrem toho poberat?uz asi nic, ze? o malu sa mi bude starat babka bez akehokolvek papiera, takze len tak zadarmo. dik pa

betula54
28. sep 2010

No ahoj vieraj, ja nemam ani šajnu čo bude od januara. Mi teraz trcime na urade do noci, pretoze sa nahadzuju pridavky stredoškolakom a vysokoškolakom. Je mi zle ked si spomeniem na dalšie zmeny ohladom RP, uz teraz robime podla 3 zakonov...to je neskutocny chaos, k tomu prispevky rodičovi, ESF a ŠRSR...no Ti poviem rozmyslam o zmene zamestnania lebo toto je uz unosne a sme zrele vsetky na psychiatriu....
Som za jednu vysku RP od januara s jednym zakonom!!!!