Rodina s nižším príjmom. Ako sa dá vyžiť aj ušetriť?

lucia123
5. jan 2009

Mňa by zaujímalo, ako hospodária rodiny s deťmi a menším príjmom (resp. stredné vrstvy) s financiami na celý mesiac?

Robia plán, čo budú variť (jedálny lísto na mesiac), kam pôjdu (výlet s deťmi, príp. dovolenka), koľko korún odložia?
Ako úspešne "neminúť" a ešte aj ušetriť? Dá sa to vôbec? Ak viete niekto prosím, dajte typ ako "na to". Ja neviem, ale ja miniem aj to čo nemám 🙂

Dnes dávali v TV novinách chlapa s 5-timi detmi, ktorí žije z 11.000,-Sk z toho zaplatí takmer 6000,-Sk za byt a 5000,-Sk mu zostane na jedlo pre 5 detí a seba samého! Ja sa hrozne divím, ako sa to vôbec dá a zároveň mi ho bolo strašne ľúto...
😔

zuzitka
8. jan 2009

tatolu ... az teraz som si citala prispevky na predchadzajucich stranach ..... ja som si dovolenky pri mori a na horach uzila, ked som este nemala syna. vtedy som pracovala, byvala u rodicov, penazi som mala dost. ved aj vtedy som zacala tu stavebku a poistenia za seba..... no isla som na matersku, penazi je ovela menej ... treba za byt platit /vyssie mam vsetky velke povinne vydavky vypisane/.... takze dovolenky sa stopli, lebo neni na to 😝

ale bude lepsie, treba verit 😀
a neberem to tak, ze nedoprajem synovi dovolenku pri mori .... sak este nema na to rozum, ma len 3 roky. ja som bola s rodicmi prvykrat snad v 17tich 😅

takze teraz na materskej sme sa museli uskromnit, tiez ziadna speci kozmetika, ziadne extra oblecenie pre seba nehrozi ... ale ani mi to nechyba 🙂 len to more by sa zislo synovi, lebo ma od malicka ekzem ... takze spekulujeme na chorvatskom toto leto ..... sak z tej stavebky, co mi vyplatia, si mozem dopriat malu dovolenku, no ne? 😀

mima1
8. jan 2009

baby a ako je to u stavebka ked uz skoncilo? to ja musim poziadat o vyplatenie? a zrusenie ci ako? mam to v csob..

susik77
8. jan 2009

tatolu: je to mozne...my sme isli kup. byt, tak sme ich potrebovali...ale oni mali uved. dobu, ked sme zakl. ucet tych 18 mesiacov...tu info o tych 6 rokoch mali mozno niekde u nich zalozenu 😠 samozrejme nam to zamlzili ked sme sa na to na zac. pytali...vsak na tom banky zarabaju, nie? 😎

susik77
8. jan 2009

to ma stve-ked si zakl. ucet v banke,tak mi davaju same hura informacie a tie nevyhody zamlcia a zahovoria ked sa na to spytam a potom ked to chcem ukoncit tak zurim 😠

sirinka
8. jan 2009

zuzitka ja som na prvej rodinnej dovolenke s nasimi pri mori bola ako 20 rocna a to som si polovicu zaplatila ja...
a teraz si neviem predstavit jeden rok bez toho, aby som more nevidela...co i len na predlzeny vikend do HR, to sa da nasporit 🙂

zuzitka
8. jan 2009

urcite sa da nasporit na dovolenku, na vselico, ale nas tatinko nam trochu skomplikoval situaciu a "za mlada" si narobil dlhy, takze prachy idu tam.... 😅 a to 4000sk mesacne ...... 🤐

zuzitka
8. jan 2009

ked sme este nemali synceka, tak sme boli skoro kazdy rok v lete pri mori, v zime na lyzovacke .... ale ziadny luxus, boli sme za normalne ceny 😵 sme obycajny ludia z "dediny" 😝

no teraz na materskej je to trochu horsie...

tatolu
8. jan 2009

Zuzinka, mne tiež dovolenka nechýba - máme veľký dvor a min. rok sme kúpili nafukovací bazén. Takže ak bude aj tohto roku teplo...

Ak by ale niektoré potrebovalo k moru, tak neváham. Ja viem peniaze vydolovať, aj keby som to mala hneď svokrovi zahlásiť 😉 . Zatiaľ nepotrebujeme...

Mima, ak Ti končí, alebo skončilo stavebko, musíš požiadať písomne. Nerušia automaticky. A môžeš aj pred skončením, vtedy nečakáš tak dlho na výplatu.

Susi. No ja som mala vo Wustenrote a v roku 2000 po 6 rokoch vyplatili všetko a nič nechceli - žiadne doklady.

tatolu
8. jan 2009

Susik, tie nevýhody zamlčia všade. Ja som sa tiež dosť opláchla na konci roka. Chcela som preisť z Orange do O2 - pri prenose t.č. dávali 500 Sk. Aj keď by si Orang zúčtoval popl.300 Sk, aj tak by som bola v pluse. Dala som sa nahovoriť (ja sprostá) na vianočný paušál v Orange.
Za zmenu programu som platila 300 Sk a žiadnych 500 som naviac nedostala. Nedajú sa prehodiť minúty, mesačne kontrolujem koľko môžem prevolať a už teraz zúrim, že som sa dala nahovoriť. Proste ale klobúk dolu pred tým človekom, čo to vie tak vychváliť, že zblbnem...

zuzitka
8. jan 2009

takze sme na to v podstate dobre 🙂

su ovela chudobnejsie rodiny s vacsimi problemami..... 😨

yvetta
8. jan 2009

ja som chcela ist do banky hlavne kvoli tomu, ze som pocula, ze zamestnanecka hypoteka ma lepsie podmienky, ale neviem ake 😅
tatolu neuraz sa, ale tu v Cr je problem asi v tom, ze do banky za prepazku nikto nechce robit a tak tam zamestnaju hociakeho hlupaka 😲 ja by som o nasom poradcovi z CSOB mohla vydat knihu humoresiek....vid. jeden priklad....manzel bol v banke a potreboval nas poradca nieco vybavit s jednou zenskou od nasho developera a miesto toho, aby jej zavolal jej napisal mail a tak cakal s mojim manzelom kedy sa ozve a tak tam sedeli a manzel sa ho po chvilke pyta a nebolo by rychlejsie jej zavolat 😀

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanca22
27. nov 2012

Ahojte baby, no ja to tak napíšem ako je po pravde, aj keď po pravde, mám sama v tom myš maš ... keď sme sa s mm zobrali, bývali sme rok u svokrovcoch, nebola tu rok práca, tak sme šli k môjmu otcovi, ten mm zamestnal ale ja stále bez práce, tak sme tam bývali tri roky, ja celé roky bez práce na UPSV, práce i peňazí bolo ako tak, pôžička na krku ale potom nám ju neskôr splatil môj otec, šli sme iba raz na spoločnú dovolenku do Bulharska na 11 dní, ale pri rodine bývať, vo všetkom si rozumieť nehrozilo, aj keď sme sa snažilo ako koľvek, proste sa nedalo vydržať viac, potr. sme oddych od seba, v tom že mi svokra našla prácu ak chceme, máme ísť nazad, tak teraz zase bývame asik už pol roka u svokrovcov, obaja máme prácu ale mňa asik do januára vyhodia, lebo robím v obchode a ten ide sa zatvárať, lebo má vedúci viac výdavkov ako príjmov, chceme vlastný domček ale nemáme prachy a v tejto hroznej dobe si viac nechcem zobraž hypo ani pôžičku, ved som vdačná, že nám ju môj otec splatil, svokrovcom dávame 265 euro na jedlo, naftu a tabák, muž nedokáže prestať, má slabu volu, nemáme ani auto, vela by nás to vyšlo, máme len u svokrov. vlastnu spalnu, kde sme pred tým ako prišla švagrina spátky domov, tak sme mali aj obývačku, teraz je jej izba, no vo februári má zase vraj oísť, tak asik nazad budeme mať aj obývačku, nemožme mať 4 rok dieťa, sme z toho zufalí ale ked si predstavim z čoho by sme to dieťa uživili, neviem si odpovedať ... ina alternativa asik v tomto svete nie je, bud hypo na byt či dom alebo byvať s rodičmi, či??? ..... ☹

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka771
21. feb 2013

baby ak si chcete privyrobiť tak skúste toto www.revolucni-prijem.cz/1D9D09
zaručene to funguje a určite to neoľutujete. Neváhajte a čím skôr začnete tým máte väčšiu šancu si zarobiť viac, kedže táto firma na Slovensku len začína. Ja som dlho váhala ale oplatilo sa!!!

zdenka771
24. feb 2013

baby skúste toto : www.revolucni-prijem.cz/1D9D09 - mne to výrazne pomohlo. Spočiatku som váhala, ale teraz som rada že som do toho šla. Držím palce.

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xelibri
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vierkasaly
4. júl 2014

Ja som začala robiť s ESSENS a som veľmi spokojná.. Konečne sa nemusím trápiť skadiaľ vziať peniaze navyše... 🙂

adamx
Odpoveď bola odstránená
Zobraz