Rodinný rozpočet. Na čom všetkom sa dá ušetriť?

duska1122
4. sep 2009

neviem ci tu uz takato tema je, ale skusim. dnes som pozerala v tv program kde financny poradca radi rodine ako uzdravit rodinny rozpocet. a na potravinach a drogerii usetril 800 korun ceskych. a to tym ze napr vyskrtal osviezovac do zachodu papierove utierky, sprchove gely vymenil za mydlo, vraj to je zbytocny luxus. tak som sa nad tym zamyslela lebo mi mame v nasom rozpocte dieru a stale rozmyslam kde tie peniaze miznu. nic nekupim a aj tak vsetko miniem. napadaju vas nejake veci na ktore vyhadzujete a pritom je to ,, luxus,, mna napadol prave kecup 😀

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacenka1111
20. jan 2013

@milenka74 prosim co znamena v receptu na chlebicek rasca?

ritusuk
20. jan 2013

@kacenka1111 kmin🙂

milenka74
20. jan 2013

@kacenka1111 asi kmin ? si myslim 🙂

kacenka1111
20. jan 2013

@ritusuk
@milenka74 dekuji moc😀

kacenka1111
20. jan 2013

@zuzkat1 co je prosim banovecka?

ruzickaruzova
20. jan 2013

@milenka74 hej poznám 🙂 som z velkej rodiny kde som nestíhala piecť a variť lebo len čo bolo jedlo požívatelne hned bolo zjedene a to som ešte ani nedokončila varenie 😀 ale teraz ked sme sami tak pečivo máme len na ranajky možno aj to nie vela tak keby robím tak či to bude aj na druhy den chutne 🙂

zuzkat1
20. jan 2013

@kacenka1111 natierkove maslo. Banovecka je znacka. Neochutene

nemozna
20. jan 2013

@sorciera24 prečo v dome?

nemozna
20. jan 2013

@sorciera24 ja viem, že nemá deti. Ja som to myslela, tak že keď ich bude mať tak budú chúďatá. Som myslela, že to pochopíte, že nemusím vypisovať, že budú jej deti chúdata ked ich budu mat. No čo už. Asi som to mala zrozumitelnejšie napísať.

sorciera24
20. jan 2013

@nemozna lebo suma za plyn a elektrinu je prehnana, aspon za ten plyn urcite (ak ymslis mesacne)

nemozna
20. jan 2013

@sorciera24 hej myslím mesačne. Nebývame v rod. dome ale v bytovke, máme vlastný plyn. kotol, ktorým si zohrievame aj vodu. Ale pri zpčtovaní nám vždy okolo 150 eur vrátia. No uvidíme ako to bude teraz. A elektrinu nám tiež vyrátali na nejakých 25 ale sme si radsej dali vyššie aby sme potom doplácať nemuseli. 😉

sorciera24
20. jan 2013

@nemozna jaaj, takto...lebo sa mi to nezdalo....ale potom neplatis zas za teplu vodu, ked si ju sama ohrievas.... uz chapem 😉

nemozna
20. jan 2013

@sorciera24 😉 Hej teplú vodu neplatím, len studenú. Tak to je taká malá výhoda. Tiež nátm to vyrátali na nejakých 25 eur, ale vieš, radšej mesačne zaplatím viac ako by mi pootm mala prísť facka. A teraz troška viac kúrime, lebo malinký je akýsi náchylný. Tak preto.

sorciera24
20. jan 2013

@nemozna takze aj kurenie mas na plyn? .....jasne, aj aj si vzdy paltim viac, nech mam radsej preplatok...

petri22
20. jan 2013

@llluckaaa @atka3 neviem baby, mne sa stále chlebík v domácej pekárni nedarí, už som skúšala veľa receptov, aj hotové zmesi, neviem, čo robím zle vždy idem podľa návodu achlebík je nepodarený, niekedy si myslím,že by stačilo keby som ho piekla v rúre a bol by lepší ako v pekárni 😒

sarkar
20. jan 2013

@atka3 já mám pekárnu teprve od vánoc a od tý doby jsem snědla tolik chleba, co snad za celý život ne. Oproti tomu hnusu ze starýho pečiva, myší, švábů atd. z pekáren je to ohromná změna. Speciální mouka se používat nemusí. Podle mě to rozhodně vyjde levněji a zdravěji.

@pindriste S tím spořícím účtem jako psychologickou pomůckou na 100% souhlasím. Než jsme ho měli, tak nám nezbývalo skoro nic, sice jsme si odkládali do obálky, ale to bylo většinou k ničemu, ty peníze byly až příliš rychle k dispozici a navíc nebyly úročené. Na spořící účet jsme zvládli za půl roku naspořit asi 55 tisíc, nevybíráme nic, protože je nám to líto a navíc převod trvá 1-2 dny. Každý nový měsíc chodím sledovat, jak nám pěkně úroky narůstají (jasně, nejsou to nějaký obrovský částky, ale oproti těm haléřovým úrokům na běžným účtu je to paráda) a s nadšením to pak říkám manželovi, až si někdy přijdu jak strýček Skrblík 😀

benjik
20. jan 2013

@ruzickaruzova ano jsou měkké,ijestli můžu soudit z té půlky rohlíku,co mi muž nechal k snídani 😀

jasekd
20. jan 2013

@evaviki
@anjelicek26 Nezlobte se na me, ale ted se smejete necemu, o cem pravdepodobne nemate ani paru (BKM) 😕
Jeste jsem nedocetla, tohle tema mam rada, koukam sem i jsem prispela, ale tolik vysmesnych a negativnich reakci, jako proc?! Prispevek od @stanka22 jsem cetla, lecos mi prislo prehnane, ale ze bych se do ni takto pustila, kdyz ji vubec neznam? Ja jsem si taky drive mohla mit vlasy 1x tydne aniz bych vypadala jako prase, pokud vy nemate to stesti, tak to neznamena, ze kazdej si musi myt vlasy denne. Jdu docitat dal 😅

anjelicek26
20. jan 2013

@jasekd - to nebol vysmech bkm ;) Len toho, ze to bude robit z uplne inych dovodov ako väcsina mamin 😀 Nam islo cisto o hygienu, splachovanie,ziadne deo, ziadne kremy, ziadne malovanie, umyvanie vlasov, zachlpatenostou v zime (setrime ziletky), menenie vloziek az ked su uplne to, no, to uz je proste extrem, ktory uz zavana "tyranim sameho seba" a nie setrenim 🤐 🤐 🤐 Co si o tom asi mysli jej partner? Ale ked sa k tomu nevyjadri, asi fakt tazko diskutovat 😖

jasekd
20. jan 2013

@anjelicek26 ono pri praktikovani BKM je casto spotreba plen vyssi, dite se casto rozbaluje a kdyz uz je pocurane, tak se mu da samo nova plenka. Naprosta vetsina BKM matek ale latkuje...
Jsem na zacatku str. 18, jedu jen tak narychlo, necetla jsem vsechno. NIcmene mi prijde padle na hlavu odsoudit nekoho po netu a psat o nem, ze musi vypadat jako bezdomovec a smrdet jako kanal. Znate dotycnou slecnu/pani osobne?! Asi ne... Nektere ty prispevky jsou opravdu jen posmevacne a k danemu tematu neprinaseji absolutne nic 😝

anjelicek26
20. jan 2013

@jasekd - no v podstate prinasaju. Ze aj setrenie sa da prehnat za unosnu hranicu 😖

jasekd
20. jan 2013

@anjelicek26 Hele, je tu toho tolik, ze fakt nevim, co jsi psala ty a co jiny, jen vim, ze jsi psala o te BKM, to me zaujalo, tak jsem reagovala, tim ostatnim nereaguji konkretne na tebe 🙂
Otazky, na co setrite, proc, co az budete mit deti... povazuju za bezpredmetne. Do toho nam nic neni. Tema je o tom Jak setrit, ne Proc.

ruzickaruzova
20. jan 2013

No nedalo mi to a konečne som si našla aj ten príspevok ktorý tu je stále preberaný. Akože nič proti tej kočke, ja tiež vela vecí robím podobne ale nie preto že by som tým mala šetriť ale prirodzene. vlasy si umývam ked potrebujem-niekedy to je fakt raz za 4dni odkedy som skúsila trvalú-ale vlasy mám čisté, vonavé, upravené. to čistenie a krémovanie tiež ale zas nie kvôli šetreniu ale preto že mi stačí čistá voda lebo vtedy mám pleť lepšiu 😝 tá bageta, vložky, splachovanie, holenia.... ma šoklo. a je mi luto psíkov. chcela by som vedieť aké granule jedia oni teda 😖 a ešte by som chcela vedieť kolko potom majú už našetrené??? ked obaja robia, žiju o svokrovcov kde nemusia nič platiť, deti nemajú...myslím že nie je dobre robiť si z niekoho srandu ale teraz neviem asi @anjelicek26 to tam napísala - niečo v tom zmysle - že život sa nedá vrátiť...myslím že niektoré veci su fakt prehnane a žiť týmto spôsobom je skôr prežívanie a na to mám napr. ja svoj život až príliš rada 😖

evaviki
20. jan 2013

@jasekd njn, lenze podla toho, co pise dotycna pani, tak to dieta bude mat jednu pampersku cely den, ved naco menit, kym nevazi kilo ( a teda nie je uplne spinava).. To nebol vysmech bkm, ja si naopak myslim, ze je to velmi narocne.. Ale islo o ten dovod...

jasekd
20. jan 2013

Tak jsem to prolitla...
Jen by me zajimalo, kolik z tech, co se tu slecne/pani posmivaly, sem pak pise prispevky typu "kde je ten rodicak, jsem na nule, blbej stat kasle na rodiny... Nemyslim prosim nikoho konkretne, v te zaplave pro me neznamych nicku se vazne neorientuju 😉 Jen ze spousta lidi, co pisi, jak se zivot ma uzivat, ma pak problem uz v momente, kdy jim klekne lednicka nebo pracka.

Proc setrim ja? V nekterych vecech, v jinych mam naopak velke rezervy, za neco jsme utraceli vice (treba za sport), teda dokud jsme nemeli deti a pujcku na bydleni.
Treba proto, ze proste nepotrebuju porad novy hadry, porad novy boty, kosmetiku, nehty, kadernika... a nechodim jak smucka, rozhodne ne!
Latkovky? Treba eko, zdravi decka, az pak penize.
Proc veci z druhe ruky? Proc ne? Je to eko, nevytvarim odpad, penize dam na veci jine. Deti maji spoustu zdedeneho nebo ze sekace. Ja ne, proste proto, ze u nas ta nabidka neni, ale segra v Praze kupuje v "sekaci" nadherny veci (ted nemluvim o silonove zastere po babce, ale treba hedvabnych satech za 400 Kc), pokud by to bylo u nas, chodim jen tam.
Proc vyrabim detem hracky i sama? Viz muj fotoblog. (Vetsinu kupuju, aby si nekdo nemyslel, ze si decka hraji jen s drevicky a kaminky). Protoze si je udelam tak jak chci, az je nebudou bavit, tak je zlikviduju a nezustane po nas hromada kramu.

Spoustu veci delam ciste jen proto, ze me stve ten silenej konzum vsude kolem nas 😝 Ne kazdej, kdo premysli o ekologii a o tom, co bude po nas, je zanedbane prase. S manzelem se v tomto nastesti uplne shodneme.

jasekd
20. jan 2013

@evaviki Pak ano, ovsem vysmivat se necemu, co jeste ani neni... A neverila bys, kolik jinych holek, co se tvari jako damy, i hodne bohate, ty decka proste neprebaluji, mozna ne kvuli prachum, ale z lenosti, protoze je prece suche, sama jsem jich par zazila 😝 Tohle je dost rozsireny nesvar, nad kterym treba holky latkarky jen nevericne krouti hlavou...Sobe by tu spinavou vlozku samozrejme nenechaly.

amouramour
20. jan 2013

@jasekd no napriklad tie nicky pracuju a setria tiez, ale nie az za hranice unosnoti🙂ked niekto setri aj na vymienani vloziek tak je to uz podla mna hranica biedy

jasekd
20. jan 2013

@amouramour Na ty vlozky bych se uz vyprdla, podle me to nebude takove dramo, jak se tu z toho udelalo.

evaviki
20. jan 2013

@jasekd no a mna desi, ze pani si ju necha.. Co potom spravi s plienkou???