• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rodinný rozpočet. Na čom všetkom sa dá ušetriť?

11. februára 2015 
oni proste maju skoro vsetko z Rakuska v tom Lidli, co sa tyka tych lextiliii a tak. a to je ina kvalita :slight_smile:) ja sa vzdy uplne vrham na letak :slight_smile: aj ponozky a tricka su tam kvalitne a lacne :slight_smile:)
7. sep 2009 o 09:23  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam odtial jedny detske obliecky, flanelove, sem tam nieco do domacnosti z tych veci vyberiem,nejake misky, oblecenie sme zatial nekupili ziadne :sweat_smile:
7. sep 2009 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Podľa mňa sa na potravinách šetriť neoplatí, pretože v tomto prípade kvalita zodpovedá cena (nehovorím o potravinách "značka vs. neznačka)...Je mi jedno, že dám 2x toľko za liter biomlieka oproti normálnemu, keď viem, že normálne mlieko je od hormónmi nadopovaných kráv.
Tak isto kupujeme hydinu a vajcia len z voľného výbehu, bio výrobky koľko sa len dá. Kvalitná strava je základ dobrého zdravia.
7. sep 2009 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som kupila mojmu take biele tricka v zime su super pod koselu, aj nejake ponozky malej, su kvalitne.Nam take gumene topky do zahrady, tiez super, aj take kotnikove gumaky, ked umyvam auto :slight_smile:)
ukana : mozno mame rovnake tie obliecky, su take silnoruzove , akoby do fialova a su na nich nejaky kucúrikovia.. :sweat_smile:
7. sep 2009 o 09:36  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved tusim cih mam aj v albume , ale na modrej streche...
7. sep 2009 o 09:36  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja jsem jednou koupila zimni boty v lidlu nadherne propracovane prosite zalepovaky kotnickove uplne podobne mel deichman v sekci elefanmten.koupila jsem ji to do skolky na zahradu v zime a svete div se ty boty maji uvnitr ortopedickou stelku perfektne drzi jsou paradni a nerozbitne snad a zato boticky od bati staly trikrat tolik a stoji za prd,, :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. sep 2009 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katrin, tie obliecky mame zlte, s levikmi a zirafami, my mame chalana :grinning: :grinning: :grinning:
7. sep 2009 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aponchie:slight_smile:)

ja si tam chcem kupit trekingove boty, ale kozene, aj tie mavaju lacnejsie:slight_smile:

ukana: kukala som ten album na modrej streche.. no vidiet tam len kusok vankusa,lebo mam na posteli taku deku, inak tiez z Lidla :grinning: , stala sice 700sk, ale je uplne uzasna!!! nadherna, leskla, makkulinka , kazdy ju u mna obdivuje, da sa pod nou spat ako pod paplonom, alebo v zime pri telke zahreje :slight_smile:.

a raz som tam kupila malej taky maly kobercek Macko Pooh, asi za 290sk, a u Disney mali presne presne ten isty za 900 :grinning:
7. sep 2009 o 09:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ukana:? jaj, tak nic :slight_smile: ale kvalita bude rovnaka :slight_smile:
7. sep 2009 o 09:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V lidl prasok nekupujem radsej investujem do Arielu a to mi vydrzi 2-3 mesiace
7. sep 2009 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved aj ja kupujem napr. persil na viac mesiacov, ale vidis, Ten z Lidla je este lepsi podla testov
7. sep 2009 o 10:21  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to je zaujimave :slight_smile: Niekedy aj my kupujeme persil alebo rex taky ruzovy
7. sep 2009 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rex som kupovala, ked som nemala peniaze, pred ro´kmi.... ale pral uplne na ho.... uz ho nechcem ani vidiet.. radsej som si kupila mensi ariel , alebo persil.. a bolo tpo 100 a 1.. ale ide śkusit ten FOrmil z Lidla :slight_smile:)
7. sep 2009 o 10:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
duska moja svokra je taka ista,no este mi nepovedala aby som k nim nechodila ale to asi koli manzelovy ale ona k nam vobec nechodi
7. sep 2009 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mne to odkazala po drahom. ale potom to olutovala lebo bezomna tam nechodil ani on. a to jej nevyhovovalo. zrazu bola ako med....ja kupujem tide, krasne vonia a aj dobre perie
7. sep 2009 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tide je tiez dobre mama to zvykla kupovat ale teraz radsej ten ariel,mynule v Tescu mali super akciu 6kg ariel za 350sk,aj ten novy avivaz od lenoru je dobre,krasne vonia
7. sep 2009 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja mam tiez lenor taky zlty nejaka letna vona ci co v kominacii s tym tidom je to super. ariel som este neskusala ale chystam sa
7. sep 2009 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
duska vyskusaj ten najnovsi lenor parfumovaci su v takych tmavych baleniach :slight_smile:
7. sep 2009 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
viem ktory myslis aj som nad nim rozmyslala len som sa nevedela rozhodnut ked ich je tolko na vyber. :grinning:
7. sep 2009 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
angyalok: minule sa pise s makkym i a avivaž je zenskeho rodu :wink: sorry neda mi to
7. sep 2009 o 12:22  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hmm,
takze - nekupujeme ziadne sladke vody, mineralku fakt len sem- tam, doma si robime sodovku, alebo pijeme caje - bylinkove a vodu z vodovodu, ta je najlepsia.
- nepouzivam avivaz, miesto nej dam trosku octu, avivaz je saj.rajt, ocot je ekologicky, lacny a aj zaroven vycisti pracku
- umyvame sa mydlom, obycajnym, zas na druhej strane dam viac penazi za kvalitny sampon bezsulfatovy
- ziadne osviezovace vzduchu atd..
- zeleninu mame domacu
- poslem nakupit muza, on vzdy donesie len to, co ma, ja vzdy kopec veci navyse
- co sa da a ide cistim sodou bikarbonou, octom..
- nekupujeme sladkosti
- hm, ale zas kupim si raz za cas kecup Heinz, co ma v sebe rajciny a nie nejaky no name co je len ruzova voda
- kurime max na 20 stupnov, mame kozub, ktorym vykurime 2 izby, tam byvaju radiatory zatvorene
7. sep 2009 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirage: ja keby mam dom a20st, tak zmrznem..!! neviem, kolko mavam, u nasich sme mavali 23 a to bolo tak akurta, u mna , tym ze vypinam je to menej, mozno 22, lebo pri telke mi je uz chladnejsie, musim mat dlhy rukav a deku, ale v pohode.. setrim.ale 20st.. no tak este na noc, ale vecer pri telku mi je tak zima.. :confounded:
7. sep 2009 o 12:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Katrin, je to zvyk. Jasne ze nemame bose nohy a kratky rukav, ale mne je uz niekde, kde je prekurene zle :wink:
7. sep 2009 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zase prekurene aj mne vadi.. teta kuri na 25 a to je des.. ale tych 23 je OK, hlavne kde je vonku -15 :slight_smile: :wink:
7. sep 2009 o 12:49  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mi kurime len v obyvacke je zateplene tak to staci ked su pootvarane dvere. je to pravda ked si clovek zvykne tak v prekurenej miestnosti je to zle.
7. sep 2009 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katrin u mna by si zamrzla. isty cas kym sme nemali plastove okna sme kurili v zime na plne obratky a nikdy som nemala v dome viac ako 17 st na severnej strane. na zapade sme mali teplejsie :grinning: .
ja nekupujem tiez vodu ci uz sladenu alebo mineralku. kupujem len sirup vody dako u nas nejdu. vsetko kupujem skoro v akcii cize ked vidim olej 5 litr tak vezmem 5 litr a mam ho dlho. to iste je avivaz prach a ine veci. varim cez tyzden cca kazdy druhy den alebo aj treti. mäso nekupujem po kuskoch ale kupime lacne prasiatko a rozdelim do mrazaku a je tam dlho. tak isto kuracinu. kupim v akcii viac kurciat. nekupujem chladene prsia pretoze z kurata sa daju urobit. cize rozporcujem napr dve kuriatka a posackujem. kosty ktore zostanu varim potom polievku nevyhadzujem ich.
zeleninu kupujem uz nie mrazenu v malych sackoch ale nakupim normal cerstvu mrkvu petrzlen karfiiol vsteko to ocistim nakrajam na malicke kusky pomiesam vsetko spolu pobalim do sacka a dam zamrazit. potom len odsypam podla potreby do polievok. je to podla mna lacnejsie ako ked kupim sacok co stoji aj 1,50€
drogeriu kupujem tak rozne. ale vzdy nieco lacne v akcii. sampony do cca 80korun sprchace vzdy adidas to nevyberam proste ten kupujem stale.
periem cca 2 krat do tyzdna. nedavam pracku poloprazdnu ale dam plnu.
vela som nakupovala casopisy. teraz nekupujem uz ziadne.
prestala som fajcit :slight_smile: a tak...
7. sep 2009 o 12:57  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sakra ta ma slovencina ja normalne myslela,ze kourite a ne topite :grinning:
7. sep 2009 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
:grinning:
7. sep 2009 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aponchie:slight_smile:) he he, jakoze kourime cigarety, jo? :grinning: to je dobréé :grinning: vidis, a my sme si to ani neuvedomili...
7. sep 2009 o 13:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aponchie: u nas sa "topí" v zime sneh :slight_smile:)
7. sep 2009 o 13:36  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok