Rodinný rozpočet. Na čom všetkom sa dá ušetriť?

duska1122
4. sep 2009

neviem ci tu uz takato tema je, ale skusim. dnes som pozerala v tv program kde financny poradca radi rodine ako uzdravit rodinny rozpocet. a na potravinach a drogerii usetril 800 korun ceskych. a to tym ze napr vyskrtal osviezovac do zachodu papierove utierky, sprchove gely vymenil za mydlo, vraj to je zbytocny luxus. tak som sa nad tym zamyslela lebo mi mame v nasom rozpocte dieru a stale rozmyslam kde tie peniaze miznu. nic nekupim a aj tak vsetko miniem. napadaju vas nejake veci na ktore vyhadzujete a pritom je to ,, luxus,, mna napadol prave kecup 😀

katrin21
7. sep 2009

oni proste maju skoro vsetko z Rakuska v tom Lidli, co sa tyka tych lextiliii a tak. a to je ina kvalita 🙂) ja sa vzdy uplne vrham na letak 🙂 aj ponozky a tricka su tam kvalitne a lacne 🙂)

ukana
7. sep 2009

ja mam odtial jedny detske obliecky, flanelove, sem tam nieco do domacnosti z tych veci vyberiem,nejake misky, oblecenie sme zatial nekupili ziadne 😅

bihan
7. sep 2009

Podľa mňa sa na potravinách šetriť neoplatí, pretože v tomto prípade kvalita zodpovedá cena (nehovorím o potravinách "značka vs. neznačka)...Je mi jedno, že dám 2x toľko za liter biomlieka oproti normálnemu, keď viem, že normálne mlieko je od hormónmi nadopovaných kráv.
Tak isto kupujeme hydinu a vajcia len z voľného výbehu, bio výrobky koľko sa len dá. Kvalitná strava je základ dobrého zdravia.

katrin21
7. sep 2009

ja som kupila mojmu take biele tricka v zime su super pod koselu, aj nejake ponozky malej, su kvalitne.Nam take gumene topky do zahrady, tiez super, aj take kotnikove gumaky, ked umyvam auto 🙂)
ukana : mozno mame rovnake tie obliecky, su take silnoruzove , akoby do fialova a su na nich nejaky kucúrikovia.. 😅

katrin21
7. sep 2009

ved tusim cih mam aj v albume , ale na modrej streche...

aponchie
7. sep 2009

ja jsem jednou koupila zimni boty v lidlu nadherne propracovane prosite zalepovaky kotnickove uplne podobne mel deichman v sekci elefanmten.koupila jsem ji to do skolky na zahradu v zime a svete div se ty boty maji uvnitr ortopedickou stelku perfektne drzi jsou paradni a nerozbitne snad a zato boticky od bati staly trikrat tolik a stoji za prd,, 😝

ukana
7. sep 2009

katrin, tie obliecky mame zlte, s levikmi a zirafami, my mame chalana 😀 😀 😀

katrin21
7. sep 2009

aponchie🙂)

ja si tam chcem kupit trekingove boty, ale kozene, aj tie mavaju lacnejsie🙂

ukana: kukala som ten album na modrej streche.. no vidiet tam len kusok vankusa,lebo mam na posteli taku deku, inak tiez z Lidla 😀 , stala sice 700sk, ale je uplne uzasna!!! nadherna, leskla, makkulinka , kazdy ju u mna obdivuje, da sa pod nou spat ako pod paplonom, alebo v zime pri telke zahreje 🙂.

a raz som tam kupila malej taky maly kobercek Macko Pooh, asi za 290sk, a u Disney mali presne presne ten isty za 900 😀

katrin21
7. sep 2009

ukana:? jaj, tak nic 🙂 ale kvalita bude rovnaka 🙂

angyalok
7. sep 2009

V lidl prasok nekupujem radsej investujem do Arielu a to mi vydrzi 2-3 mesiace

katrin21
7. sep 2009

ved aj ja kupujem napr. persil na viac mesiacov, ale vidis, Ten z Lidla je este lepsi podla testov

angyalok
7. sep 2009

Tak to je zaujimave 🙂 Niekedy aj my kupujeme persil alebo rex taky ruzovy

katrin21
7. sep 2009

rex som kupovala, ked som nemala peniaze, pred ro´kmi.... ale pral uplne na ho.... uz ho nechcem ani vidiet.. radsej som si kupila mensi ariel , alebo persil.. a bolo tpo 100 a 1.. ale ide śkusit ten FOrmil z Lidla 🙂)

angyalok
7. sep 2009

duska moja svokra je taka ista,no este mi nepovedala aby som k nim nechodila ale to asi koli manzelovy ale ona k nam vobec nechodi

duska1122
autor
7. sep 2009

mne to odkazala po drahom. ale potom to olutovala lebo bezomna tam nechodil ani on. a to jej nevyhovovalo. zrazu bola ako med....ja kupujem tide, krasne vonia a aj dobre perie

angyalok
7. sep 2009

tide je tiez dobre mama to zvykla kupovat ale teraz radsej ten ariel,mynule v Tescu mali super akciu 6kg ariel za 350sk,aj ten novy avivaz od lenoru je dobre,krasne vonia

duska1122
autor
7. sep 2009

ja mam tiez lenor taky zlty nejaka letna vona ci co v kominacii s tym tidom je to super. ariel som este neskusala ale chystam sa

angyalok
7. sep 2009

duska vyskusaj ten najnovsi lenor parfumovaci su v takych tmavych baleniach 🙂

duska1122
autor
7. sep 2009

viem ktory myslis aj som nad nim rozmyslala len som sa nevedela rozhodnut ked ich je tolko na vyber. 😀

katrin21
7. sep 2009

angyalok: minule sa pise s makkym i a avivaž je zenskeho rodu 😉 sorry neda mi to

mirage
7. sep 2009

Hmm,
takze - nekupujeme ziadne sladke vody, mineralku fakt len sem- tam, doma si robime sodovku, alebo pijeme caje - bylinkove a vodu z vodovodu, ta je najlepsia.
- nepouzivam avivaz, miesto nej dam trosku octu, avivaz je saj.rajt, ocot je ekologicky, lacny a aj zaroven vycisti pracku
- umyvame sa mydlom, obycajnym, zas na druhej strane dam viac penazi za kvalitny sampon bezsulfatovy
- ziadne osviezovace vzduchu atd..
- zeleninu mame domacu
- poslem nakupit muza, on vzdy donesie len to, co ma, ja vzdy kopec veci navyse
- co sa da a ide cistim sodou bikarbonou, octom..
- nekupujeme sladkosti
- hm, ale zas kupim si raz za cas kecup Heinz, co ma v sebe rajciny a nie nejaky no name co je len ruzova voda
- kurime max na 20 stupnov, mame kozub, ktorym vykurime 2 izby, tam byvaju radiatory zatvorene

katrin21
7. sep 2009

mirage: ja keby mam dom a20st, tak zmrznem..!! neviem, kolko mavam, u nasich sme mavali 23 a to bolo tak akurta, u mna , tym ze vypinam je to menej, mozno 22, lebo pri telke mi je uz chladnejsie, musim mat dlhy rukav a deku, ale v pohode.. setrim.ale 20st.. no tak este na noc, ale vecer pri telku mi je tak zima.. 😖

mirage
7. sep 2009

Katrin, je to zvyk. Jasne ze nemame bose nohy a kratky rukav, ale mne je uz niekde, kde je prekurene zle 😉

katrin21
7. sep 2009

zase prekurene aj mne vadi.. teta kuri na 25 a to je des.. ale tych 23 je OK, hlavne kde je vonku -15 🙂 😉

duska1122
autor
7. sep 2009

mi kurime len v obyvacke je zateplene tak to staci ked su pootvarane dvere. je to pravda ked si clovek zvykne tak v prekurenej miestnosti je to zle.

mima1
7. sep 2009

katrin u mna by si zamrzla. isty cas kym sme nemali plastove okna sme kurili v zime na plne obratky a nikdy som nemala v dome viac ako 17 st na severnej strane. na zapade sme mali teplejsie 😀 .
ja nekupujem tiez vodu ci uz sladenu alebo mineralku. kupujem len sirup vody dako u nas nejdu. vsetko kupujem skoro v akcii cize ked vidim olej 5 litr tak vezmem 5 litr a mam ho dlho. to iste je avivaz prach a ine veci. varim cez tyzden cca kazdy druhy den alebo aj treti. mäso nekupujem po kuskoch ale kupime lacne prasiatko a rozdelim do mrazaku a je tam dlho. tak isto kuracinu. kupim v akcii viac kurciat. nekupujem chladene prsia pretoze z kurata sa daju urobit. cize rozporcujem napr dve kuriatka a posackujem. kosty ktore zostanu varim potom polievku nevyhadzujem ich.
zeleninu kupujem uz nie mrazenu v malych sackoch ale nakupim normal cerstvu mrkvu petrzlen karfiiol vsteko to ocistim nakrajam na malicke kusky pomiesam vsetko spolu pobalim do sacka a dam zamrazit. potom len odsypam podla potreby do polievok. je to podla mna lacnejsie ako ked kupim sacok co stoji aj 1,50€
drogeriu kupujem tak rozne. ale vzdy nieco lacne v akcii. sampony do cca 80korun sprchace vzdy adidas to nevyberam proste ten kupujem stale.
periem cca 2 krat do tyzdna. nedavam pracku poloprazdnu ale dam plnu.
vela som nakupovala casopisy. teraz nekupujem uz ziadne.
prestala som fajcit 🙂 a tak...

aponchie
7. sep 2009

sakra ta ma slovencina ja normalne myslela,ze kourite a ne topite 😀

duska1122
autor
7. sep 2009

😀

katrin21
7. sep 2009

aponchie🙂) he he, jakoze kourime cigarety, jo? 😀 to je dobréé 😀 vidis, a my sme si to ani neuvedomili...

katrin21
7. sep 2009

aponchie: u nas sa "topí" v zime sneh 🙂)