Rodinný rozpočet. Na čom všetkom sa dá ušetriť?

duska1122
4. sep 2009

neviem ci tu uz takato tema je, ale skusim. dnes som pozerala v tv program kde financny poradca radi rodine ako uzdravit rodinny rozpocet. a na potravinach a drogerii usetril 800 korun ceskych. a to tym ze napr vyskrtal osviezovac do zachodu papierove utierky, sprchove gely vymenil za mydlo, vraj to je zbytocny luxus. tak som sa nad tym zamyslela lebo mi mame v nasom rozpocte dieru a stale rozmyslam kde tie peniaze miznu. nic nekupim a aj tak vsetko miniem. napadaju vas nejake veci na ktore vyhadzujete a pritom je to ,, luxus,, mna napadol prave kecup 😀

aponchie
7. sep 2009

no moje blbost 😀 materska demence...jede vlacek delam huuu 😀

katrin21
7. sep 2009

ale coby, to je pohoda... ja mam kamosku češku, co zije tu a je to sranda... niekedy sa strasne narehoceme 😀

aj tak spom napisala blbost, sneh sa topí na jar 😀

atrami
7. sep 2009

My máme tiež doma, tak 20 st. Práčku, umývačku púšťam v noci, máme nižšiu tarifu na elektriku.
MM poslať do obchodu a nedať mu presný zoznam, tak kúpi totálne blbosti.

twinflame
7. sep 2009

Pridám svoju skúsenosť s odstraňovačmi vodného kameňa. Urobil sa nám nepekný vodný kameň v záchodovej mise. Klasika, kúpila som najskôr najdrahší, "zaručený" odstraňovač, dávala som tam aj iné požičané, taktiež ako inak zaručené odstraňovače a kameň nič. Včera sme boli s mamou v obchode a kúpila som Fixinelu, stála okolo 1 €. Na prvý krát kameň krásne pustil, nezapácha ten prípravok ako ostatné po žiadnej chémii. Strašná je tá sila marketingu. Človek sa chytí na hlúposti, pustí peniaze len tak fuklo a tá kvalita pritom je niekde úplne inde.

angyalok
7. sep 2009

Fixinela je tiez super vec,krasne vie vycistit umyvadlo aj vanu,som spokojna 🙂
Viete mi poradit nieco na parkety-aby sa leskli

dahlia23
7. sep 2009

fixinela je fajn, keď je ti jedno, čo pustíš do odpadu. 🙂 a mne napríklad fixinela hrozne smrdí. 🙄
bihan tu niekde písala o potravinách, úplne s ňou súhlasím, tiež nekúpim hocijaké vajcia. najviac sa teším domácim, ale u nás v obchode z voľného výbehu nemajú, tak kupujem aspoň podstieľkový chov. klietkové sme nekúpili minimálne pol, 3/4 roka. to radšej budem bez vajec.
biomlieko je tiež super, ja mlieko neľúbim, ale to bio, to je úplne o niečom inom. radšej kupujeme menej potravín a kvalitnejších ako veľa a "bordelu". veď nie sme živí tým, koľko zjeme, ale čo zjeme.
a tiež mám vyskúšané, že kvalitnejších vecí stačí zjesť menej, aby bol človek sýty, takže koniec . koncov možno vyjdu lacnejšie ako "lacáky". 😉

katrin21
8. sep 2009

ja kupujem Lumilu, to je sestra Fixinely 🙂) je super na staru vanu a umyvadlo, co m apriatel v prenajme.. zachodu uz nepomoze nic... ma uplne take hnede pasy od dov, kamena, ale uz na ot dlabem, nie je to nase... umyvam to a navstevy nech si myslia co chcu, ak nechapu 🙂

vcera som pozerala ten Formil v Lidli.. stoji len 200sk a je ho 5,1 kg !! takze idem naň 🙂 len tak na skusku.

duska1122
autor
8. sep 2009

super potom daj vediet ako to dopadlo. angyalok ja pouzivam diavu na podlahy. mali sme vsetko mozne pronto a spol. ale diava je lepsia a lacnejsia, clovek zblbnuty kupule podla reklam a niekedy cena neni umerna kvalite s tou fixinelou suhlasim cisti super a nasla som hu az teraz

ianitka
8. sep 2009

katrin, lumilu som objavila aj ja, zislo dole aj to, co fixinela nezmyla 🙂

katrin21
8. sep 2009

ale inak fix. aj lumila su cista chemia, prirodne to teda nie je vobec 🙂 ale mam ju rada. a este kupujem na taku beznu udrzbu Cif tekuty , taky vodovy mliecny s rozprasovacom,a ten mi vydrzi straaaasne dlho, urcite viac nez pol roka... tym, ze sa rozprasuje staic malinko. Odporucam. a na WC obcas domestos..

duska1122
autor
8. sep 2009

my sme tiez taky chemicky teda frajer na zachod ma bref(ofsem cistim ja)na dres ma savo na vanu fixinelu na sporak bril, a ku setkemu specialne handricky asi milion 😒

basika
8. sep 2009

pridám aj ja niečo...i keď to je na dlhúúú debatu...my veľa ušetríme na teplej vode, že nám ju nezohrieva elektrika..ale slnko..
mám slnečné kolektory..ale nie také origoš vyrovené vo fabrike..ale manža vyrobil z radiatorov vyhodených..je to super vec...a v zime keď kúrime od domu kúrime aj do bojlera..taaaaakže za teplú vodu nedáme ani korunu za elektriku..bojler straaašne veľa žerie elektriky

knobloska
8. sep 2009

Holky a co ta hliníková fólie za radiátory. pomáhá to?

katrin21
8. sep 2009

basika: kolektory su super vec, ale staci ti to na cely den? a co ked su dni, ze len prsi a slnko nevieti? co robite vtedy?

macka01
8. sep 2009

tiež sa pridam,je mi nepochopiteľné umyvaťmastny rid len čistou vodou a nechávať ho máčať do druheho dňa.keď nepoužiješ saponát na riad tak sa ti zas upchajú odpadové trubky,a ocot je nevhonýna čistenie konvice,skuste kyselinu citronovú,je lepšia a rychlejšie vyčistí najlepšie ušetríme elek.en.tym,že neohrivame vodu elektrinou ani plynom ale tuhým ppalivom(drevo) neskutočná úspora.Oblečenie tiež zháňam lacnejšie,obutie ale kvalitnejšie aby vydržalo.Má pekárničku,múku kupujeme v ČR,aj veľa inych vecí,nefajčime,alkohol príležitostne.,deti ale predsa potrebuju trošku aj sladké,veď aj dospelí.Uplná zbytočnosť sú šumive a ine vitaminy,vyhodene peniaze,a obsah vitamínov minimány,jednoznačne čerstvé ovocie a zeleninu.Mineralky áno,piť vodu z vodovodu mi príde nenormálne ,voda je ťažká na žaludok a pre deti to nie je dobré už vôbec

duska1122
autor
8. sep 2009

my neumyvame masny riad cistou vodou lebo mastne nejeme, len vynimocne. a ked to dojeme vecer tak to dorana namocim hadam si nebudem kazit vecer umyvanim riadu.ci uz so saponatom alebo bez 😀 a voda je dobra ved ludia su 70 % s vody je tazka na zaludok? mozno pre deti. ved odjakziva ludia pili vodu to len teraz sme akosi spohodlneli

luise
8. sep 2009

Angyalok, ak máš lakované parkety vyskúšaj Alex- pekne vonia a dáva lesk, ja používam na plávajúcu p., ale keď nie, ja parkety natieram klasickou pastou- nevysúšajú sa toľko a páčia sa mi čerstvo natreté. 😉
Inak s názorom na balenú vodu tiež súhlasím- zbyt. vyhadzov peňazí a bublinky ešte k tomu pôsobia nepriaznivo na ľadviny. Neviem jej však odolať v letných mesiacoch, keď je príliš horúco, lebo ob. voda mi nezaženie smäd. Minerálky sú určite fajn, ale len občas, lebo sa v tele zase usádzajú........tak si človeče vyber....... 😀

leishmania
8. sep 2009

macka01 to pises trochu prehnane ze pit vodu z vodovodu je nenormalne, robili aj testy v cechach a kohutikova voda vysla v testoch lepsie ako z umelych flias kde ta voda v plaste ktovieako dlho stoji...a ze pre deti nie je dobra voda??? to odkial prosim beres take informacie???

ukana
8. sep 2009

my len vodu z vodovodu, mineralku zriedka, podla mna je vo flasiach so stolovou vodou to iste co vo vodovodnom kohutiku, len predrazene 😖 😲

angyalok
8. sep 2009

Pekny vecer 🙂

Pronto som uz mala ale ni noc tak skusim kupit Alex za vyskusanie nic nedam.
My pijeme iba mineralky to uz zo zvyku

aponchie
8. sep 2009

😀 😀 macka si normalni?ne spis neinformovana a bez zdraveho rozumu vic nemam co dodat

duska1122
autor
8. sep 2009

aj alex sme mali dbry aj cenovo sa dalo ale podlaha sa neleskla.

dahlia23
8. sep 2009

my sme teraz mali vodu z artézskej studne, priamo z prameňa, bola úžasná. lenže to je u svokrovcom 100 km od nás a už sa nám minula, tak som musela kúpiť zasa balenú. mne vo vode z kohútika vadí ten chlór, čo sa tam "vznáša". ale máme aj filtračnú kanvicu, z tej ju vypijem.
a balenú vodu kupujem už len neperlivú, stašne ma začalo nadúvať z tých bubliniek. lenže je to fakt dosť luxux kupovať balenú čistú vodu. ☹ už sa teším k svokrovcom. 🙂

majacska
8. sep 2009

ahojte..takto setrime my:

v piatok chodime do Kauflandu alebo ineho supermarketu, a tam nakupim zakladne potraviny. Tak cez tyzden kupujem v malom obchode iba chlieb, pecivo.
Drogeriu, ako prasok na pranie, avivaz, spray atd. aj olej vylucne kupujem v Madarsku. Je vsetko lacnejsie.
Mojou zasadou je kupovat radsej menej, myslim tym salamy, ci jedlo, ktore sa kazi, aby som potom nemusela zbytocne vyhadzovat. Zo sucheho peciva robom struhanku. Zeleninu kupujem na trhu.
Nefajcime, alkohol kupujeme len ked pride navsteva. V obchodoch sa pozeram na ceny, napr.ryza dobra je aj za 80 centov.
Pravdou vsak je ze usporit sa da, ked SU peniaze. Ked mame odmeny polovicu minieme, ostatne odlozime na horsie casy.
Dlhe roky sme nechodili k moru, no v poslednych rokoch uz na tom nesetrime... 🙂

duska1122
autor
9. sep 2009

este stale je v madarsku lacnejsie aj ked isly ceny dole aj na slovensku

maruschka
9. sep 2009

macka neboj sa..voda z vodovodu je lepšia, ako z fliaš..Pozerala som nejaký test, kde testovali vodu z vodovodu a minerálky a stolové vody z obchodu...Jednoznačne vyšla najlepšie voda z vodovodu-je čerstvá....Voda v plastnových fľašiach je nevyhovujúca z toho dôvodu, že oni tie vody skladujú pokiaľ ich prevezú do skladu aj vonku na priamom slnku, v teple a ten plast môže vylučovať do tej vody nejaké škodliviny, síce v minimálnom množstve, ale keď tých mineráliek vypiješ viac, tak si myslím, že už to sranda nie je...

Ja pijem vodu z vodovodu..Napustím si veľký pohár a nechám z toho ten chlór vyprchať...Veď tá voda je z prírody, nie je umelo vytvorená.. 😉 😉 😉 😉 😉

knobloska
9. sep 2009

Já jsem také zastánce vody z kohoutku. Má jednu velkou výhodu, je vždy čerstvá. To, že se nepije, jsou jen předsudky. Je to s ní tak...chloru je tam kapka na celou napuštěnou vanu, pokud to někdo nekousne, z otevřeného džbánu za chvíli vyprchá. To, že je zakalená po napuštění holky není chlor, to je vzduch, normální bublinky, proto docházejí. Buď je to způsobené baterií, pokud máte perlátor, nebo vodovodním řádem.
Od roka pije kohoutkovou vodu i moje dcera a je v pořádku 😉
Štvou mě ty tuny lahví, co z toho jsou, a je to úplně zbytečné, když máte dobrou kohoutkovou. 😉

macka01
9. sep 2009

aponchie čo ma uražaš,len preto že maš iny nazor?s tym choď vieš kam,mala by si si ozrejmiť čo je to diskusia.nemusí súhlasíť každý s každym,maly keď sa napije z kohutika ,tak mu je ťažko aj sa vyvráti,mne je tiež ťažko,nemôžem sa napiť s chuti,nekupujem pramenitu vodu vo flašiach,to je zbytočne,ja kupujem mineralky jemne perlive s nízkym obsahom mineralov,to je rozdiel a veľky.,Ten čistič Alex je fajn,mam čističe na všetko,neviem si predstaviť ich nepoužívať,soľ a ocot asi bakterie nezlikviduje.3etrim tak,že sa nekupeme ale sprchujeme,veľká uspora vody,

macka01
9. sep 2009

Asi treba rozlíšiť prečo chceme ušetriť.Poznám ľudí,kt.šetria a odtrhuju si od huby len aby sa im tie euráčiky hromadili a neužiju si ich,ine je keď sú na tom finančne zle a nemôžu si to či ono dovoliť.My nakupujeme v ČR a to je neskutočna úspora,značkove obchody obchadzam zdiaľky,načo tie činske síce nevydržia dlho,ale tie deti z toho stihnu vyrásť a donosia to na doma.A na zaver,žijeme len raz,chcem dopriať deťom mať pekne detstvo,sebe príjemný život,takže chodíme po výletoch,občas si kupime aj to čo nam netreba len aby sme si urobili radosť a to tiež nie je prave lacne,keby sme tam nechodili mohli by sme ušetriť ešte viac,ale načo,čo by to bol za život len šetriť a šetriť 😅

katrin21
9. sep 2009

no tak s tpou vodou to maca zabila, ze je tazka na zaludok 😀 . Mna osobne po nej smädí viac ako ked sa napijem coly, ale to len ja som asi divna... takze ju pijem, ale tak z rozumu, ale smadna som dalej.. skor mi smäd uhasi caj.

Pozor! pit stale mineralky je skodlive! Mozu si to odniest vase ladviny, usadazaju sa tam mineraly a pod(= vysledok ladvinove a mocove kamene, to je fakt, spytajte sa lekara! ) ... obcasne pitie je OK, ale treba striedat mineralky, a radej kupovat tie , co maju co najmenej sodika( Na) a viac radsej calcia a vapnika.
Mne osobne mineralky nechutia, ked tak vypijem len jemne sytene, skor z ytch sytenych mi je zle a naduva ma ... kupujem lacnejsie vacsinou Zlatu studnu a Rajec, lebo mi chutia. Dobra je Magnezia.

Aj ja robim zo suchych rozkov struhanku. a zacala som si pri umyvani zubov a sprchovani vypínat vodu kym sa brhlím 🙂))).

Ja som tak vcera rozymslala, ze ked clovek denne usetri 1€, tak za mesiac je to 30€, co nie je malo! napadlo ma to vcera, lebo som dostala strasnu chut na sladke( asi preto, ze sa ho snazim obmedzovat a jem ho oooovela menej nez kedysi, skoro vobec) a kupila som si 4 zakusky za 1.84€.. v podstate som nemusela a usetrila by som skoro 2€.... a verim tomu , ze kazdy den min. € miniem na nieco, co netreba...

😉