Rodinný rozpočet. Na čom všetkom sa dá ušetriť?

duska1122
4. sep 2009

neviem ci tu uz takato tema je, ale skusim. dnes som pozerala v tv program kde financny poradca radi rodine ako uzdravit rodinny rozpocet. a na potravinach a drogerii usetril 800 korun ceskych. a to tym ze napr vyskrtal osviezovac do zachodu papierove utierky, sprchove gely vymenil za mydlo, vraj to je zbytocny luxus. tak som sa nad tym zamyslela lebo mi mame v nasom rozpocte dieru a stale rozmyslam kde tie peniaze miznu. nic nekupim a aj tak vsetko miniem. napadaju vas nejake veci na ktore vyhadzujete a pritom je to ,, luxus,, mna napadol prave kecup 😀

aponchie
4. sep 2009

no setrit se d ai tim,z ekoupis kvalitni veci,ktere vydrzi a nemusis experimentovat a zkouset dalsi a dalsi..ja treba kupovala do wc porad nejake obycejne cistice az sem se nastvala a koupila domestos zadny vodni kamen sice stoji kolem80Kc,ale dokonale mi funguje a mam ho na mesic !!takze usetrim tim,ze koupim toto misto treba 3-4obyc..

angyalok
4. sep 2009

aponchie mas pravdu,ja takisto kupujem domestos ako aj clin na sklo tychto veci by som sa nevzdala nikdy
No takisto aj prasok na pranie radsej si investujem do arielu alebo do rexu kupim si 9 kg vydrzi mi to dlho a neznici mi to ani veci a ani pracku

aponchie
4. sep 2009

ted jsem nakoupila softlan na prani avivaz a uz nikdy nic jineho..ty levne stoji za prd nevoni mi nevydrzi tomuhle jsme moc neverila,ale fakt..mam ho doma uz mesic a lahev je z poloviny a to peru v prumeru 4pracky z atyden z toho do jedne avivaz nedavam..dava se malinkato a dlouho krasne voni..stoji 69kc

angyalok
4. sep 2009

My kupujeme lenor ked si kupim nejaky lacny hej vonia pekne ale na veciah to necitit a tie veci su otrasne potom
Ked chodievame do madarska tak tam si vzdy kupim cocolino ale cocolino co kupis u nas na slovensko to neni to iste mam to vyskusane 😉 Take veci vzdy kupim ked manzel dostane peniaze

aponchie
4. sep 2009

ja mam prasek persil a weise riese z nemecka a pere jinak nez ten od nas 🙄

angyalok
4. sep 2009

Vies my byvame v podnajme a vidim ostatnych ako ziju
Ja neviem ale asi my sme jediny ktory po vyplate nakupia co potrebujeme
Ostatny nie ich nepocujes ze by varili nic necitis,iba vonku sedia a piju kavu
Ja musim aj cez tyzden navarit a nie iba cez vykend ja nemozem povedat muzovi ze no dnes nebudem varit

duska1122
autor
5. sep 2009

ja mam podobnych susedov. chodia po restauraciach, objednavaju si, a ja varim asi jedina. ja kupujem male balenie prasku na pranie myslite ze velkym usetrim? ale my sme len dvaja periem raz tyzdenne, a avivaze striedam,vydrzi aj dva mesiace 😅

knobloska
5. sep 2009

Vzpomněla jsem si na svojí babičku, co říkala...když chceš ušetřit, musíš vařit, a hlavně jídla z brambor, protože jsou levné a výživné...jen nevím, brambory už mi levné nepřipadají 😝
Duska asi ušetříš velkým balením, ale je to zase velká investice naráz. Já aviváž nepoužívám, ale občas bývají takové akce 1+1 zdarma 😉

kristi
5. sep 2009

tak to ja bych si zadek normalnim papirem neutrela teda. Mame ho u tchyne a i tak si kupuju svuj... 😅

rpo maso chodim do masny - napr. maji cerstvy kureci prsa za 99kc/kg a v krame maji 149kc/kg, stejne kridýla, ty maji za 30 kc

vodu taky pijeme z vodovodu, je dobra a staci nam k tomu stava Jupi-tu kupuju v makru

kristi
5. sep 2009

u avivazi cekam na akce, ted napr meli v Rosmannu 1+1 Silan 2l. Takze 2 kusy staly 119 kc. V Tescu taky mivaji akce 2+1 zdarma dost casto

womenne
5. sep 2009

dobra tema 🙂 my sme akurat minuly mesiac začali so zapisovanim a skoro ma.....ale je leto chodime kade tade takže tieto 2 mesiace sme maličko ušetrili,Tento mesiac zase maly nastupuju do školky takže bolo potrebne nakupit veci,začala som už stym v lete na vypredajoch radšej kupujem značkove pretože to niečo vydrži.Na doma im kupujem obyčajjne a po par prani su na nich žmoky a trička roztahane 🙄
Topanky kupujem už vylučne značkove,pretože do obyčajnych im vždy tieklo,alebo sa rozlepeli a je to lepšie aj na nožičky.Mne botasky vydržali už 2 sezonu a su stale ako nove,predty som si kupovala 2-3 a chalpovi to iste.

veci p malych sa snažim predat a ztoho im potom kupujem nove.
My hrozne vela miname napotraviny,chodili sme na velke nakupy ale vždy sme nahadzali všeliake blbosti ktore som ani nepotrebovala na varenie takže sme to zrušili.Ja už nesmiem čipsy,oriešky ani ine taketo jedla takže na tom terazušetrime,kedže to nesmiem ja nesmie sa to aninesmie kupovat 😅

baby kde by som kupila ten jogurtovač??v čr

kristi
5. sep 2009
angyalok
5. sep 2009

Pravdu povediac ja v Tescu neviem nakupit nevim preco,radsej chodime do lidl alebo kauflandu a ked mame tolko penazi tak potom jedine do madarska pred vianocami urcite ze pojdeme iba tam
Baby ja tam miniem cca 4-5000 sk ale mam naozaj plne auto a to som uz nakupila aj maso+potraviny+nejake oblecenie
A u nas?pojdem do obchodu kde miniem 3000sk-100Eur a vtom nemam maso.

atrami
5. sep 2009

Ten jogurtovač som našla aj na slovenskej verzii tejto stránky, vychádza 16 euro.

No musím sa poobzerať po nejakom.

Od koľkého mesiaca ste dávali deťom jogurty z jogurtovača?

Ja inak najradšej kupujem u nás v obchode, takže žiadne hypermarkety. Sortiment je užší, ceny nižšie a hlavne nekúpim blbosti.

kristi
5. sep 2009

to ja zase nepachu do Kauflandu nebo Lidlu - nikdy. Nesnasim tyhle dva obchody.

atrami
5. sep 2009

Lidl ani ja nemusím. Nebola som v ňom asi 5 rokov. Kedysi sme tam kupovali len hračky, ale potraviny nie. V Kauflande som bola raz a to tiež len spotrebný tovar.

angyalok
5. sep 2009

kristi lebo ty si v Prahe a ja na Slovensku 😀 ale nie
Do hypernovy chodim tiez velmi zrietkavo a aj to iba ked chodievame k svokre

angyalok
5. sep 2009

Inac v lidl kupujem iba mineralky lebo tam je lacnejsie,potraviny tam nekupujem

aponchie
5. sep 2009

tesco s eu nas hrozne zhorsilo je to tam desne..zadna nebo zhnila zelenina vsude ty slevove prochazejici balicky hnus..uz s emi nelibi..navi cprodavacky nikde a kdyz uz tak nic nevi nepomuzou..lidl nemusim pokud tam neni nejake spotrebni zbozi v akci to tam jdu nebo spis jako po ceste dokup..jinak kaufland ma krasnou zeleninu rano ..takze zelenina tam a da se tam koupit i znackove zbozi ,ale nejradeji mam Globus tam je to super ve vsech smerech..

womenne
5. sep 2009

kristi dik aky je lacny som si predstavovala cenu nad 1500.- 😀 určite si ho objednam,lenneviem ako to vyriešim ked chcem davat detom jogurty do školky,či tie kelinky sa daju uzatvarat?nemam čas to preštudovat eskor..

lidl nemusim ani ja a kaufland teraz sme tam troška začali chodit,ale nerada striedam obchody aj tak si nepametam kde čo maju lacnejšie tak chodim iba do Hyperalbertaa občas do tesca.

angyalok
5. sep 2009

Podla mna v Ceskej republike su lepsie obchody ako u nas bola som uz pred rokmi v cesku a bola som milo prekvapena ze ako su niektore potraviny lacnejsie ako tu a mozem povedat ze som nakupila 🙂

womenne
5. sep 2009

angyalok pokial som byvala na slovensku chodili sme do čr na nakupy až sa mi oči zastavovali,nedalo sa to poronat s cenami na svk.Teraz tu byvame a lutujem rodinu na svk ked sme tam na navštzeve a zabehnem do obchodu zase tam sa mi oči zastavju a dviha obočie nad cenami....Je to neporovnatelne.Sestre nakupuje všetko manžel tu a ona na svk len čo je pochyby a pečivo.

angyalok
5. sep 2009

womenne to ti aj verim aj u nas v dedine je to tak, nehorazne ceny no ale co mam robit ked to musim kupit 😒
U nas v dedine uz predavaju vajicka za 4.50sk za kus 😠

angyalok
5. sep 2009

A potom aby clovek setril? 😒

kristi
5. sep 2009

to je stejne zajimavy, ze kazda rada nakupujeme uplne jinde, co? v globusu maji nejlepsi chleba,ale zrovna ten mam uplne nejdal

aponchie
5. sep 2009

tak v bille a albertu nenakupuju ..konkretne billa mi prijde hrozne skopcacka namachrovana a predrazena a prodavacky jsou usmevave jak citron v puse..albert jako nouzovka a pritom to mam u domu a jest eotevreli nejakej obchod Koruna not o je des ..takovej vetesak hnusnej..povalene povadle zabarvene maso jak tam nikdo nechodi prodavacky silonove zlute zastery je to tam jak 20let zpet 😖

grettka
5. sep 2009

joo, inak s tou billou suhlasim
ja naokolo nemam ziaden hypac ani nic take, len male kramky a dost drahe, a neoplati sa mi busom cestovat cez pol mesta do hypaca, takze tie riesim prilezitostne...ale mame zase super masnu..krasne maso, cerstve, veduci aj povie, ze kedy a co bude mat.. a takisto maju vyborny chlieb. V potravinach radsej platim gastracmi, ked to ide. A dogeria je sice mala, ale niekedy ma lepsie ceny ako hypac. Niekedy nakupujem v DM, a prilezitostne v Rakusku, nedavno som si odtial doniesla prasok a avivaz, tu aponchie propagovany softlan na svk nedostat a v Rak. ma stal necele dve eura, staci malo, a pri mojej frekvencii pouzivania avivaze mi vydrzi aj pol roka 🙂
A velka vyhoda, mame vo vedlajsej ulici male trhovisko, kde dostat cerstvu zeleninu od madarov, ci zahorakov, takze toto beriem ako plus a som ochotna ozeliet aj ten hypac 😀

angyalok
5. sep 2009

Tak u nas na slovensku podla mna najdrahsi obchod je Billa
Ale to u nas robi aj Euro,baby ja ked pojdem do obchodu a ked platim tak mi je zle
Euro podla mna je poriadna prkotina

kristi
5. sep 2009

ja jezdim jednou za 10 dni do hyper, ale zeleninu a maso vetsinou kupuju v masne a u cinana

Billa je draha i v CR. na euro je potreba si zvyknout.

dada1212
5. sep 2009

angyalok Aj ja si myslím, že Billa je najdrahšia, všetko je tam drahé, nejaké poriadne akcie sú tam málokedy.
A ja nemusím kaufland, u nás je tam samá špina, plno bezdomovcov a rómov, veľa ľudí a úzky priestor medzi regálmi, nedá sa tam chodiť. 😝
Ja najradšej a úplne najčastejšie nakupujem v hypernove a myslím, že je to tam aj celkom lacné. 🙂
Do Lidla chodím, ale iba na malý nákup, ak niečo vypadne, kupujem tam hlavne džúsy,ovocie a zeleninu.
Tesco nemáme priamo v meste, ale občas tam zájdem, ale sa mi zdá, že je už drahé oproti iným obchodom, hlavne ak by som mala kúpiť aj niečo iné ako ich tesco výrobky.Tie majú lacné, ale veľa z nich je nekvalitných a normálne sú tam veľmi drahé.