Rodinný rozpočet. Na čom všetkom sa dá ušetriť?

duska1122
4. sep 2009

neviem ci tu uz takato tema je, ale skusim. dnes som pozerala v tv program kde financny poradca radi rodine ako uzdravit rodinny rozpocet. a na potravinach a drogerii usetril 800 korun ceskych. a to tym ze napr vyskrtal osviezovac do zachodu papierove utierky, sprchove gely vymenil za mydlo, vraj to je zbytocny luxus. tak som sa nad tym zamyslela lebo mi mame v nasom rozpocte dieru a stale rozmyslam kde tie peniaze miznu. nic nekupim a aj tak vsetko miniem. napadaju vas nejake veci na ktore vyhadzujete a pritom je to ,, luxus,, mna napadol prave kecup 😀

kammka
24. jan 2013

@benjik do Netvořic 3km, do Týnce nad Sázavou 6km, do Benešova 12km, do Jílového taky 12km.....kde bydlíš na mělnicku?? my jezdili asi před sto lety do Horní Vidimi na faru s dětma na tábory....hezky z busu z Tupadel pěšky, už by to nešlo, dnešní děti by to nepřežily, nebo spíš jejich rodiče.. ☹

benjik
24. jan 2013

@kammka Rok a půl za Stětím,za Sepapem,přímo nad zdymadly.Předtím celý život na Mělníku.V Tupadlích jsme měli chalupu,když jsem byla malá.My auto zatím nemáme,budeme muset nejdýl do roka koupit.Těch výdajů se děsím už ted.

slimstar
26. jan 2013

Ako ušetriť na varení? na jedle?

http://sme.veu.sk/index.php/aktuality/clanky-za...

😉

stanca22
27. jan 2013

Tak ja som nenapísala, že nosím jednu vložku celý deň, ja som nenapísala, že splachujem po treťom až štvrtom ráze na wc, ja som nenapísala že nesplachujem po použití dlhej toalety, nechápem prečo ste sa do mňa takto pustili ženy, ja som len napísala, ako približne žijem, ako sa na čom dá všelijako ušetriť a nikoho som nechcela tým uraziť a o deťom som nič nepísala ... sama ich nemôžem mať, tak o nich som ani nepísala ... keď niečo si prečítate, tak to čítajte poriadne a neprekrúcajte moje slová, prosím ... doba sa zmenila, stále žijeme u svokr., no už musíme platiť aj za elektr, vodu, internet, teraz manžela k 1. vyhodili, aj svokra, takže ja som na UPSV teraz, tak pracuje len svokra. Doba je čoraz ťažšia, ako pre každého, tak snáď čo najskôr si zoženiem prácu ...

stanca22
27. jan 2013

@malinkaaninka Ja mám jediný sen, mať rodinu úplnú, čo sa nám nedarí a vlastný domček ... 😔

malinkaaninka
27. jan 2013

@stanca22 jeej,ahoj Liskovka 🙂 tak to máš krásny sen.dúfam,že sa ti raz splní.pýtala som sa preto,lebo každý túži mať sa lepšie,zvelaďovať..vieš ako to myslím.držím palce.

stanca22
27. jan 2013

@malinkaaninka Ahoj, nie som priam z Liskovej, a viem ako to myslíš 😉 Vďaka, Tvoj sen je aký?

malinkaaninka
27. jan 2013

@stanca22 presne taký istý 🙂 uvidíme kedy sa podarí.drobec pôjde od septembra do školy,zháňam robotu,ale je to sakra ťažké 😢

stanca22
27. jan 2013

@malinkaaninka Máte vlastný byt? My bývame u svokr. na dome.

libka1
27. jan 2013

@stanca22 mas na haku, na diskusiach sa vzdy da vsetko prekrutit a kazdy pochopi co chce ako chce 😉 ked si pozries niektore nicky co na teba reagovali tak ich najdes v kazdej jednej diskusii, vyslovene striehnu na co len trosku nestandardny prispevok aby sa mohli vyjadrit 😀 popripade pohadat, asi maju manzela v praci a nedostatok priameho kontaktu so svetom...

stanca22
27. jan 2013

@libka1 Vďaka za pochopenie a povzbudenie, ono to dosť pomôže 😉

malinkaaninka
27. jan 2013

@stanca22 bývam v rodičovskom dome.chcelo by to vyplatiť súrodencov,prerobiť,zakrúžkovať 😉

stanca22
27. jan 2013

@malinkaaninka No to hej, v každej rodine sa nájde dačo, čo treba pre vlastnú spokojnosť ... 😉

lubka8386
31. jan 2013

@stanca22 necitala som co ti tu baby pisali, ale co sa tyka tvojho prveho prispevku kde a ako setris tak akoby som presne citala o ssbe, fakt presne to iste..... nehanbim sa za to a mam dokonca dve deti ktore ked sa mi zaserkaju nebezim hned prezliekat a vies co, voebc im to nevadi 😀 tiez nesplachujem po kazdej malej potrebe, naco..... tiez neumyvam pod tecucou vodou, tiez sa sprchujem a vypinam stale vodu, vlasy si umyvam sice 2x do tyzdna :-P masaze, kozmetika, alebo nieco podobne ? vobec...dovolenky ? vobec..... plet si necistim iba umyvam vodou, nekremujem sa, nemalujem sa, iba ak je prilezitost....spiralu a tiene mam uz hadam aj 4 roky jednu a tu istu 😀 proste vsetko presne ako si pisala ...akurat ze mame uver kvoli bytu takze nam to poziera to usetrene ☹

stanca22
1. feb 2013

@lubka8386 Chápem a vďaka za spriaznenú dušu 😉 No my deti nemôžme mať, takže o vlastne sa starať, neviem presne aké to je ale podľa mňa sa dá na všetkom ušetriť, stačí len chcieť a spraviť si to tak, aby to všetkým vyhovovalo ...

benjik
9. feb 2013

@stanca22 tak to se omlouvám,jestli jsem tvůj příspěvek pochopila jinak.Četla jsem ho 3x než jsem ti napsala.Já bohužel byla nucena jako dítě takto žít,proto ta prudká reakce.Promin.

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orchidis
28. mar 2013

Holky, zkouším obnovit diskuzi...koukám na účet a mám tento měsíc výdaje, že se mi z toho podlomily kolena. Kolik tak potřebujete pro 3-4člennou rodinu? My běžně tak 30 000+bydlení a jsem z toho úplně paf, zdá se mi to hodně, ale nic moc zbytečného nekupujem. Napište mi, že to není moc 😉 😀.

zelva
28. mar 2013

Tak my jsme doma 4 a píši si všechny výdaje, které máme za měsíc. Vychází nám to vždy průměrně takto: jídlo 7000,-, doprava 7000,- (manžel jezdí autem daleko do práce, takže pořád tankuje ☹ ), splátky (splácíme 2 auta) a pojistky 8000,-, bydlení (nájem, energie, internet, televize) 9 000,- 🙄 🙄 No a pak ještě jsou ostatní výdaje - jako oblečení, léky, dárky, když má někdo narozky, předplatné časopisů a plno dalších blbostí, za které se utratí také dost ☹ Je to hrůza a to fakt se to snažim hlídat a nekupuji zbytečnosti.

orchidis
28. mar 2013

@zelva No, my nesplácíme nic, bydlení máme vyřešené, předplatné časopisů a blbosti nekupujem a třicítka jen letí 😠. Kamarádka z ulice mi tvrdí, že mají na všechno 14 000 měsíčně na 3 děti a jak to, že já bych s tím nevyšla a blablabla 😕, nechápu.

zelva
28. mar 2013

@orchidis 14000 na všechno na měsíc???Tak to mi zní jako sci-fi. To snad ani není možné, ne? A to zatím neplatíme žádné kroužky, protože jsou děti malé...jo a zapomněla jsem školku, ta je u nás za 1115Kč měsíčně. A platíme dost na různých pojistkách - auta, byt, životko apod. - to jsou šílené částky, ale např. teď se nám to vyplatilo, když byl náš prcek hospitalizovaný v nemocnici, tak za každý den dostaneme 1000Kč. Takže když někdo není na nic pojištěn, tak tedy sice hodně ušetří, ale když se něco stane, tak taky hodně prodělá..

andelka
28. mar 2013

@orchidis uklidním tě, my máme 26cca a neušetřím vůbec nic. A vyloženě blbosti nekupuju, auto nemáme (zato půjčku na bydlení). Bydlení a půjčky má každý jinak, ale obecně na "provoz" mi vychází že potřebuju tak 12-14tisíc (půlka z toho je na jídlo a drogerku, zbytek děti, oblečení, boty a tak různě co se běžně kupuje atd.).

sorciera24
28. mar 2013

@zelva
@orchidis neviem sice v akych velkych mestach zijete, takze sa to moze lisit, ale 1000E....nie je ani nas spolocny mesacny prijem s muzom (nieto mat este take vydavky).......ak chcem cosi usetrit, musim sa zmestit do cca. 500-600E mesacne (sme 3)....da sa to.....a to sa neobmedzujeme v jedle napr. .....chladnicka je u nas plna...... 😉 ono asi zalezi od velkosti mesta, prac. prilezitosti a aj vydavky na byt, skolky sa lisia (ale je fakt, ze kadejake poistky sme zrusili..... lebo u ans to tak negunguje, u nas su ti tie poistky fakt naprd......mas ich, niketo sa an nich nabaluje a aj tak si cvakas sam....)

orchidis
28. mar 2013

@zelva Jj, 14 000 na vše na 5 lidí... nevím jestli je to pravda, ale si pak připadám neschopně... 😠 😕.

orchidis
28. mar 2013

@andelka Tak to jsi i tak šikovná, kolem 6000 za jídlo pro 4 je docela málo, my platíme kolem 8 tis za 3 😅.

ratatooy
28. mar 2013

čím mín človek má tím mín potřebuje když budem mit na mesic 40tis budem mit malo stejne jako když budem mit na mesic 15tis a ve finale vyjdeme na cely mesic uplne stejne

orchidis
28. mar 2013

@sorciera24 Bydlení neplatíme, máme vlastní, školku také neplatíme, nemáme půjčky - těch 30 tis je jen jídlo, inkaso, net, telefony, auto, dítě a mimořádné (to je fakt skoro každej měsíc něco... 😔 ).

ratatooy
28. mar 2013

ale třeba mam kamaradku ktera za měsíc pro 4 členy domacnosti utratí 1.500,.za jidlo ale mji hodne vho domácího

ratatooy
28. mar 2013

@zelva tak vy mate teda pořádný výdaje