Rodinný rozpočet. Na čom všetkom sa dá ušetriť?

duska1122
4. sep 2009

neviem ci tu uz takato tema je, ale skusim. dnes som pozerala v tv program kde financny poradca radi rodine ako uzdravit rodinny rozpocet. a na potravinach a drogerii usetril 800 korun ceskych. a to tym ze napr vyskrtal osviezovac do zachodu papierove utierky, sprchove gely vymenil za mydlo, vraj to je zbytocny luxus. tak som sa nad tym zamyslela lebo mi mame v nasom rozpocte dieru a stale rozmyslam kde tie peniaze miznu. nic nekupim a aj tak vsetko miniem. napadaju vas nejake veci na ktore vyhadzujete a pritom je to ,, luxus,, mna napadol prave kecup 😀

angyalok
6. sep 2009

Ale mne to robia naschval lebo presne vedia ze to dieta si neviem teraz dovolit.
preto by sme si chceli aj niekde stavat nasetrit si najake korunky+zobrat nejaky uver ktomu lebo my byvame v obecnom najomnom byte a kazdy mesiac vela platime a tie izby su fakt male to urcite nevyhovoje takym mladim ludom ako my ktory by neskor chceli mat rodinu.Hej kym je to malinke da sa to ale to dieta aj rastie a potom ho dam akoze kam?

duska1122
autor
6. sep 2009

to ano. my zas nemame istotu kolko budeme v podnajme domaci si to rozmysli a co potom? to prislovie ze postav dom zasad strom ....dnes plati na 100%

angyalok
6. sep 2009

Tak ale vies aj to z coho ten dom postavis ked nemas ani pozemok a ani financie?

duska1122
autor
6. sep 2009

tak to viem. a moc dobre. 😖 aj to ze ked si najdem pracu tak budem setrit a nie kupovat kremiky vonavky handry a pod. ako kedysi. neboj urcite to raz vide musime tomu verit

abetka
6. sep 2009

no tak baby, my sme teraz na dne s financiami, lebo staviame dom, resp. sme zacali. Mame svoj byt, ale nan hypoteku a kedze som na MD , tak MM nechcel brat dalsi uver, tak staviame z jeho vyplaty , tak a pri cenach, ktore mam pocit, ze vsetky su od 100€ a viac a to niekolkonasobne som nutena skrtit rozpocet, kym nepojdem do prace a nezobereme uver 😒
Takze. kupujem len najnutnejsie oblecenie, ja a MM velmi kupujeme v sekacoch, potraviny kupujem z a listky, drogeriu, v DM a to na zlavu a varim kna viac dni a aj pre MM a dceru chystam doma desiatu.Zeleninku, zemiacky, ovocie mame domacce a tiez chlebik a pecivo si robim doma 😉

angyalok
6. sep 2009

Ide o to ze moj manzel si zobral hyp,uver este vtedy ked sme neboli spolu no jeho sestra mu povedala ze mu budu pomahat platit uver.Chceli doma prerobit strechu tak manzel si zobral 600.000sk stoho svokre dal 300 tisic na strechu a on si kupil auto za 180 tisic.
A teraz? Hypo uver plati manzel sam oni mu vobec nepomahaju splatenim pekne povedane kaslu nato a uver musi platit 30 rokov a teraz stratil aj zamestnanie a ani teraz sa ho neopytaju ci mu maju pomahat s platenim.
Baby ja som strateny pripad vtomto to uz lepsie nebude

duska1122
autor
6. sep 2009

to je strasne od cudzich mozes cakat ze ta podrazia ale ked ti to spravi vlasna rodina. 😠

atrami
6. sep 2009

Mňa tiež hnevá, keď každý len kritizuje. Máme kúpený starší domček. Nemáme všetko prerobené. Máme staré dvere, starú strechu...... je toho veľa. Večné rady, čo by sme mali urobiť, mi lezú na nervy. Jednoducho momentálne na to nemáme. 😒

angyalok
6. sep 2009

To je naozaj strasne a ked im nieco povies tak ja som ta najhorsia 😠 ale vsak ja iba chcem aby sme mohli normalne zit aby sme nieco mali.

atrami
6. sep 2009

angy,
vitaj v klube, aj ja som tá, ktorá je tá zlá.

duska1122
autor
6. sep 2009

a ja ze to len nasa rodina je divna

angyalok
6. sep 2009

Ale my sme nikdy od nich nechceli pomoc tak neviem no.Im aj to vadi ze som nezamestnana ale ja si zamestnanie hladam nesedim doma na riti.
Len oni stale melu to svoje vzdy to je pravda co oni povedia a ja mam bit ticho.No ja len chcem aby sme mali vlastne byvanie nic ine. ☹

abetka
6. sep 2009

jaj , aspon niesom sama . Ja mam svokrovcov a ani nevedia kde staviame a to byvaju vo vedlajsej dedine.Pomoc od nich cakat nemozem, ale tiez ma stve, ked niekto povie, ze co by sa ako dalo, ale za viac € a ked mu poviem, ze na to momentalne nemame, tak sa kuka ako na mimozemstana. Aj moj ocino je taky, ale velmi nam pomaha, len by chcel vsetko rychlo a na kazdu robotu niekoho volat, tak neustale vysvetlujeme, ze radsej pomaly a svojpomocne, lebo na platenie ludi momentalne nemame

atrami
6. sep 2009

Je dobré mať šikovného manžela. MM je totálne ľavý, teda to o sebe tvrdí. Izby v dome si pravidelne maľujem sama, tento rok ma to čaká znova.

pancake
6. sep 2009

baby ja zijem v UK .preto ma plienky velke balenie stoji 6 libier a mlieko 7 libier.
maly uz papa dost, snazim sa mu kupovat organic jedlo, lebo tato hypermarketova zelenina a ovocie nie je boh vie co.
a mam aj sikovneho muza co by vedel co-to porobit, ale poviem vam na rovinu:
nechcela by som stavat dom, lebo nemam na to nervy. teraz len prerabame 2 izb.byt a so vsetkymi som sa pomaly pohadala. od kominara az po toho co nam robil kuch. linku. kazdy by ta len z koze zdral a robota neodvedena. no sttrasne. preto som sa zaprisahala ze stavat nikdy. tam by som zosedivela komplet cela.
po domceku tak strasne tuzim, ze verim ze ho raz budem mat. sice nemam nan peniaze a asi ani tak skoro nebudem mat, ale dufam ze raz motyka vystreli.....
preto sa snazim skrtit rozpocet aj ked viem , ze by sa dalo aj raz tolko. ale ved ani maso nemame kazdy den, a tomu malemu musim kupit co potrebuje. mam ho nechat boseho, alebo bez budny.???
snaziim sa ale niekedy sa to naozaj neda. ako teraz.potreboval uz vacsiu autosedacku. tak som kupila britax. nekupim zo sekaza alebo z bazaru, ked je to dolezita vec.
no ale prajem si setrit viac, aby som aspon za 10 rokov si mohla dopriat domcek.
a ked sme rozmyslali s priatelom o babatku, tak tiez nam to trvalo 7 rokov kym sme sa rozhybali. tiez som mu chcela dat to najlepsie. ale teraz ked uz ho mame, tak lutujem ze sme ho nemali skor.
vela som za mlada rozmyslala.....
preto o nedlho chceme druhe. 😉
ci na to budem mat, alebo nie. ved vsetko mam poodkladane po prvom, tak uz budem dokupovat iba detaily a to budu male polozky. teda aspon tak dufam. 🙂

knobloska
6. sep 2009

Tak jak to tady čtu, tak to opravdu máte těžké. My nejsme ve finanční tísni, jen se mi zdá, že moc utrácíme. Na druhou stranu ale nevím, co mám vynechat a jak hospodařit lépe. K Vánocům si pořídím pekárnu na chleba a jogurtovač. Jen ještě ...jak dlouho mi ten doma udělaný jogurt vydrží v lednici?
Dneska jsme byli na nákupu a zase to lítalo, i když jsem už vypustila žervé a sýry na mazání a sušenky ☹ .
Prášek na praní jsem koupila v DM, už ne Persil.
Jak tady někdo psal s tím kojením...taky jsem měla smůlu a nešlo to, museli jsme kupovat HA mlíko a vyšlo nás to v době, kdy pila jen to, na 3000 CZK. K tomu tak 700 pleny a to nemluvím o oblečení atd. 😠
Pomáhá, když si budu zapisovat výdaje, abych zjistila, co bylo zbytečné koupit? Máte s tím někdo zkušenosti?

duska1122
autor
7. sep 2009

angyalok ver mi ze ta chapem aj moja svokra buduca je taka stale do mna vrta ze co nerobim ako keby dnes bolo lahke najst robotu. ona mi dokonca zakazala knim chodit ze kym nerobim.....co uz 😝

katrin21
7. sep 2009

ahojte baby
uplne vsetko som nestihla precitat, co ste od piatku popisali 🙂

Suhlasim, ze na kureni sa da usetrit.. byvam v npovostavbe, prvu zimu mi tam vlhlo, musela som stale vetrat, ale aj tak som cez den uplne stahovala kurenie a len po prichode prace zapinala. Aj malá sa naucila. aj na noc stahujem, rano zapinam a ona zas vypina ked ide do prace. preplatok 6000,- som mala na plyne :.)))

Lidl - nahodou, ja som ho na zaciatku nemala rada, lebo tam mavali vcei z polska.. ale teraz? Kupujem tam uplne uzasne veci na oblecenie,( teda nie vsetko, ale su veci co su super) , napr. malej som tam kupila obliecky s detskym motivom, stali 500sk, ale su flanelove, kvalitne, vsetko z Rakuska je tam teraz.
Aj paplobny na leto som tam kupila, kus za 450sk, a spi sa pod nimi uzasne!!! a aj paperove som si tam kupila 2ks. velmi dobre.
Tak isto tam maju dobru "colu" , asi jedina falosna chuti ako normalna coca cola... a stoji cca. 20sk. A mavaju tam tal. syr Grana Padano, kt. je uzasny vo vakuovom baleni so suchym zipsom. atiez nedam dopustit na ich zeleninu. Je vzdy skvela, hlavne cherry rajcinky v zime su sladucke a stoja 39,- a v Tesco 60 - 70.... Takze tak..

Praci prasok kupujem velky, aj 6kg, vyjde omnoho lacnejsie, ale nie v Tescu, ale v drogeriach Tevos, cena na 6kd je rozdiel aj 200sk !!!🙂))

Billa je velmi draha.. nekupujem tam skoro nic,len zakladne veci, lebo ju mame najblizsie a to co je v akcii...

katrin21
7. sep 2009

sorry za preklep, mala stahuje kurenie ked ide do skoly, nie do prace 🙂) 😀

duska1122
autor
7. sep 2009

tiez kupujem tu kolu s lidlu chuti ako ozajstna a aj free pomarancovu ako mirinda. aj tie syry maju dobre. aa vraj sampony su lepsie ako pantene , loreal, hodnotili ich v test magazine to ma sokovalo. lebo by som si ich nekupila ani zanic, ale je to pravda aj sprchove gely pekne vonaju,

katrin21
7. sep 2009

aj prasok na pranie z Lidla v test magazine dopadol medzi najlepsimi 🙂)) v tom Test magazine... a uplne najhorsie dopadli vsetky tekute prasky.. nikdy nevyprali tak ako klasicke. hocijakej znacky. takze tie nekupujem 🙂

duska1122
autor
7. sep 2009

prasok s lidla? teda a ja sa mu oblukom vyhybam

katrin21
7. sep 2009

vidis, ja si ho pamatam z toho Test magazinu... vazne.. len neviem nazov, mozno ich maju viacej,....
Bol na urovni Arielu..alebo Persilu

duska1122
autor
7. sep 2009

aspom videt ako cloveka zmanipuluje reklama

katrin21
7. sep 2009

http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/test-maga...

tu by to malo byt.. mne to ale nejde pustit.. komu ot ide, nech to pozrie, aspon to vyhodnoteniem kde je tabulka a nech hodi ten nazov 🙂)) potesi 🙂)

ukana
7. sep 2009

nastavte si hore vlavo 17.tyzden, test prac.praskov...............Praci prasok Formil bol na 4.mieste, este pred nim lacny prasok z DM drogerie 😉 , ako tekuty gel na pranie bol Formil z LIDL najlepsi, Ariel a Persil az na 4.mieste 😕 😅

katrin21
7. sep 2009

ved som to nasla, ale mne to nejde spustit, takze ste to nasli vy 🙂)))) diky 😨)

katrin21
7. sep 2009

ukana: hej, aj tekuty bol lepsi nez ine tekute, ale aj ako prasok.. a to, ze bol najlespi tekuty je stale horsie ako praskovy.. lebo oni tam hovorili, ze proste zostali velmi prekvapený, ze ani jeden (!!!!) z tekutych praskov nepral tak , ako najhorsi praskovy !!! cize cokolvek praskove je vzdy lepsie ako tekute !!! to zarazilo aj mna.. ja teda tekute nekupujem, len Perwoll, ale uz asi aj ten kupim radsej prasku.. teda ak existuje nieco na vlnu v prasku...

ukana
7. sep 2009

ja som zasa kupovala viac tekute, asi prejdem zasa na prasok 😒 LIDL mam kusok od domu... 😅 ja tam kupujem svoje vytypovane potraviny, ktore su lacnejsie ako inde.......napr.obycajne maslo tam maju lacne,tvaroh, mlieko,syry, ovocie a zeleninu, .........salamy tam nekupujeme 😝

katrin21
7. sep 2009

ja tiez moc bezne potraviny nekupujem, lebo skor chodim inde.ale velmi rada tam kupujem veci do doacnosti, postelne pradlo je 100bodove, napr. napinacie plachty flanelove, uplne uzasne....! a ta zelenina tiez. a mam rada tie ich cukriky, ako M&Ms 🙂)