Rodinný rozpočet. Na čom všetkom sa dá ušetriť?

duska1122
4. sep 2009

neviem ci tu uz takato tema je, ale skusim. dnes som pozerala v tv program kde financny poradca radi rodine ako uzdravit rodinny rozpocet. a na potravinach a drogerii usetril 800 korun ceskych. a to tym ze napr vyskrtal osviezovac do zachodu papierove utierky, sprchove gely vymenil za mydlo, vraj to je zbytocny luxus. tak som sa nad tym zamyslela lebo mi mame v nasom rozpocte dieru a stale rozmyslam kde tie peniaze miznu. nic nekupim a aj tak vsetko miniem. napadaju vas nejake veci na ktore vyhadzujete a pritom je to ,, luxus,, mna napadol prave kecup 😀

benjik
20. jan 2013

@atka3
@zuzkat1 mi děláte chutě 😀 Bánovecký cukr je jaký?moučka ,krupice? 😕 Ono opravdu než koupit každému 2 a více sušenek(mín nemá cenu,to se jen podráždí bunky) je levnější něco upéct.Chci si nakoupit různá vykrajovátka a formy s dětskými motivy a péct dětem o stošest.Mimibazar je bezzedný na dobré recepty.

zuzkat1
20. jan 2013

@benjik banovecku natierku som myslela. Neviem ci v cechach mate. To je termizovane natierkove maslo miesto mascarpone

zuzkat1
20. jan 2013

@benjik to je ako ta mana co atka pisala. U vas neviem ake nazvy mate.

benjik
20. jan 2013

@zuzkat1 už blbě čtu,takže neochucené pomazánkové máslo? To jsem předevčírem dělala ala philadelfie s milka příchutí.Pomazánkové máslo,kakao,cukr=slast největší.

atka3
20. jan 2013

@zuzkat1 neviem ani nie. dostala tento recept. a zase my máme domáce vajíčka a viem,že sliepočky mám očkované,dostávajú vitamíny a všetko možné,takže je to iné ako kúpenské.

zuzkat1
20. jan 2013

@benjik hej neochutene pomazankove maslo. 🙂

zuzkat1
20. jan 2013

@atka3 tak ano to je ine.z kupovanych by som to neriskla ale moze to byt chutne.

atka3
20. jan 2013

@benjik vieš veľa receptov aj ja mám od žien z internetu,kde si pomáhame,ako sa dá. napr. teraz na vianoce som robila domáce rafaelo- išlo na dračku.a prvý krát robila marokánky- tiež sa osvečili.človek bohužiaľ fakt v dnešnej dobe musí premýšľať. a ked moji boli malý,tak vždy radi miešali,vykrajovali a potom sa tešili,že si to upiekli sami. tak sa aj zabavili.síce riadu bolo,ale naučili sa tak aj samostatnosti. vždy ked robila od cesta.museli mať všetci traja a vykrajovali si svoje buchty apd.

atka3
20. jan 2013

@zuzkat1 vieš Zuzka je to chutné,nenáročné,vyzerá to dobre a napr. ked viem že má prísť návšteva,tak žiadne vypekanie,jednoducho to mám a nakrájam.

mravvcek
20. jan 2013

no my usetrime hlavne na potravinach na nakupoch,zvykli sme si a je to super,vzdy v sobotu sa ide na tyzdenny nakup,ale s papierom a na tom papieri je zoznam veci,ktore potrebujem 🙂 podla toho,co som si v piatok vecer napisala,ze cely tyzden budem varit a samozrejme sladke papam,neviem si povedat nie 🙂 a usetrime.Na jeden tyzdenny nakup vratane drogerie minieme 50 eru,a bohate to staci.Na cely tyzden mam napisany jedalnicek a niekedy robim jedlo tak,ze vydrzi 2 dni napr.plnena paprika,svieckova alebo plnene palacinky masom 🙂
zeleninku a vajicka mame od rodicov domace,takze aj tam usetrime 🙂

zuzkat1
20. jan 2013

@atka3 aj moja miluje ked peciem.prva je v kuchyni a valka a kraja. Vela keksikov si peciem doma. Tym sa vela usetri a aj viem co v tom je. Mala ma najradsej moju obdobu kakaovych vencekov.

atka3
20. jan 2013

@zuzkat1 užívaj si tieto chvíle.lebo deti rýchlo,ozaj príliš rýchlo rastú a potom je to už o inom. ja vždy spomínam,ked boli zamazaný od múky, a teraz ani sa mi neukážu v kuchyni,len hotové.ale vždy je človek rád,ked má prekoho vypekať.a radšej domáce,ako kúpenské keksy

atka3
20. jan 2013

@mravvcek presne ja mám ten istý systém. jedálniček na celý týžden,potraviny si napíšem a tak kupujem 2-3 krát do týždna.len ja mám rozpočet obmedzený len na 30eur týždenne.

jancip
20. jan 2013

@benjik I na těch kroužkách se dá ušetřit. Dítě nebude chodit 5x týdně, ale 1x týdně...Pak je samozřejmě dilema, co v případě velkého talentu...ale buďmě upřímní...kolik je opravdu talentovaných dětí, které potřebují nějakou hodně odbornou specializaci?...Tábory jsou drahé, ale i tam je možnost výběru. A drahý ještě neznamená, že je to i nejlepší tábor.

zuzkat1
20. jan 2013

@jancip ja sice nemam ten problem ze do vecera v robote ale ak by som bola tak radsej zaplatim kruzok a zmysluplne dletatu vyplnim cas nez by sa malo flakat. Hovorim o vacsich detoch.

benjik
20. jan 2013

@jancip ono záleží jaká ta nabídka kroužků je.Dá se sehnat kroužek za stovku měsíčně,i za několik set.Pro každého znamená drahé něco jiného.Já to zatím řešit naštěstí nemusím,vidím to v okolí.Švagrová má tři děti,pro každého kroužek byt sebelevnější násobený třemi je pěkná pálka. Tábory jsem tu zatím viděla jen od 4000,-výš na 10 dní.

benjik
20. jan 2013

@atka3 jak často se slepice očkují a kolik to prosím stojí?

benjik
20. jan 2013

@atka3 dcera taky miluje pomáhání v kuchyni,ve 2 letech vymyslela svůj první recept.

benjik
20. jan 2013

@zuzkat1 co já vím,jaké u nás máme názvy,když nám EU furt něco zakazuje 😀

atka3
20. jan 2013

@benjik náš veterinár ich zaočkoval,ked boli malé a potom sme im do vody dávali nejaké kvapky.a ako rástli,tak krmivo obohatene na vitamíny.

atka3
20. jan 2013

viete zbytočne si budeme dávať pozor na to čo jeme a či je to zdravé,ked nevieme vlastne už ani čo dýchame. vypustia nám do ovzdušia ktovie čo a ľudia majú chrípky,choroby. dcéra sa teraz učí na testy na výšku a čítala tam niečo zo psychologie,že ako dakedy v Číne vypustili nakazené zvieratká/nechcem opisovať aké/ ľudia pochoreli a testovali na ľudoch lieky, vakcíny apd. takže ja sa už ani nezamýšľam nad tým čo jeme. môj starký má 91r.nič mu nie je a my mladí sme chorí na rakovinu,astmu,alergie. a dakedy bol ťažší život,ale žili pokojnejšie.

benjik
20. jan 2013

Ted dělám domácí rohlíky,včera jsem je dělala prvně,jen se po nich zaprášilo.Z půl kila mouky je cca 12-16 rohlíků.Půl droždí nechám s troškou cukru a teplé vody nebo mléka vzejít v kvásek,smíchám s půl kila mouky(míchám od oka hladkou a polohrubou) a cca 260ml vody,trochou soli a 2 lžičkama oleje nebo jakéhokoliv tuku.Nechám nakynout,rozdělím na kousky,udělám rohlíky,dám dokynout,potřu mlékem nebo vejcem a peču na 200 cca 10 minut.

benjik
20. jan 2013

@atka3 takhle,tak my je budeme kupovat už očkované

milenka74
20. jan 2013

@atka3 ahoj ja pekaren mam,ale som celiaticka,cize pre mna je to nutnost.Ale chleba a lacny sa da urobit aj bez pekarnicky.Ostatnym clenom rodiny ked mam cas robim chleba,rozky,domacu vianocku a bez pekarnicky.Pekarnicka je zbytocna,potrebujes na nu el.energiu.Ja robim chleba a pecivo podla tychto receptov,ale najdes mozno aj ine co ti budu viac vyhovovat.Keby som nemala celiakiu,pekaren mi netreba.

http://varecha.pravda.sk/recepty/pecivo-z-chorv...
http://varecha.pravda.sk/recepty/obycajny-domac...
http://varecha.pravda.sk/recepty/jednoducha-hrn...

zuzkat1
20. jan 2013

@atka3 ja uplne suhlasim.viac sa namakali mozno na poli a tak zili zo zakladnych potravin ale aj sa viac zabavali a nepoznali civilizacne choroby.

zuzkat1
20. jan 2013

@benjik a ake su tie rozky? Su ako kupovane. Nadychane? lebo mne sa rozky moc nedaria ale mam iny recept

benjik
20. jan 2013

@zuzkat1 nadýchané,opravdu lepší jak z obchodu

zuzkat1
20. jan 2013

@benjik tak dakedy skusim. Dakujem

ruzickaruzova
20. jan 2013

môžem sa Vás spýtať baby? ja nemám do tejto témy velmi čím prispieť. šetriť nevieme a iba sa snažíme, len Vás tu všetky čítam a beriem si od Vás rady. ale chcem sa spýtať-tie rožky máte aj napr. na druhu den mäkkučké? ja ked som mala snahu robiť tak chutili potom ako... koláče... alebo ako to nazvať a začali rýchlo akoby schnúť alebo tvrdnúť.

milenka74
20. jan 2013

@ruzickaruzova na druhy den su este makke a potom su uz fuc nas je malo v inych rodinach co poznam vdrzia jeden den 😀