Rodinný rozpočet. Na čom všetkom sa dá ušetriť?

duska1122
4. sep 2009

neviem ci tu uz takato tema je, ale skusim. dnes som pozerala v tv program kde financny poradca radi rodine ako uzdravit rodinny rozpocet. a na potravinach a drogerii usetril 800 korun ceskych. a to tym ze napr vyskrtal osviezovac do zachodu papierove utierky, sprchove gely vymenil za mydlo, vraj to je zbytocny luxus. tak som sa nad tym zamyslela lebo mi mame v nasom rozpocte dieru a stale rozmyslam kde tie peniaze miznu. nic nekupim a aj tak vsetko miniem. napadaju vas nejake veci na ktore vyhadzujete a pritom je to ,, luxus,, mna napadol prave kecup 😀

bonitka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela178
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
efkap
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vivatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oktobermimi
11. dec 2013

http://www.coinformail.cz/affil/9fe2a558c6fdf3b... já mam toto a je to v pohode za registráciu má človek 150kč , já som začínala z 3 kč za e-mail ale za to že mam 100% čítanosť od nového mesiaa bude mat 5kč za e-mail 🙂

lenja01
17. jan 2014

Ak nakupujete cez internet (hej.sk, sportsdirect, zlavadna, aliexpress...), tu vam vratia nejake % zo sumy
http://www.refundo.sk/?ref=3426

majka1niky
28. feb 2014

@wendy62 len neviem ci by som ja takto mohl azit, ze pracujem, makam, som na materskej poprit tom makam a neuzijem si , teraz nemyslim ze musim k moru, tiez som tam nikdy nebola ale som rada,m ked mozem detiom kupit hracku,ked raz za mesiac pojdeme na kolacik do restiky a pod.

fatin
28. feb 2014

@oktobermimi A vyplácí odměny? Máš zkušenost?

oktobermimi
28. feb 2014

@fatin jj 🙂 platá 🙂

fatin
28. feb 2014

@oktobermimi Tak to by bylo fajn...

zuzulienka1973
9. apr 2014

@wendy62 Ahoj.Ako si robis ten mydlovy sliz

zuzulienka1973
9. apr 2014

@wendy62 dakujem

casnicka
12. apr 2014

@erikasadek prosim ta ake su tie ekologicke prasky,kde by som ich kupila a ako cenovo vychadzaju,nepoculo som este o tom ta preto sa pytam.

erikasadek
16. apr 2014

@casnicka NEVIEM AKY JE TRH a dostupnost na slovensku... kedze nezijem na slovensku neviem ci ti pomozem.. 😉

majaxy
14. máj 2014

Ekologické pranie je aj pranie s turmalinovými pracími gulami,nepoužíva sa prášok, ani aviváž.Kamoška si to velmi chváli, ja to idem ešte len vyskušať, výsledok dám vedieť...

zuzulienka1973
11. jún 2014

@majaxy uz si vyskusala?Kolko tych pracich guli treba?Stacia dve?

tejty
15. jún 2014

Možno tomu neuveríte, no u nás, v našej (u rodičov stále) nemalej rodine, sme ušetrili pomerne dosť, keď sme sa zbavili paušálov a fungujeme dvaja len na karte EASY s internetom. Spojíme sa Facebokom, správami a ja osobne som začal do práce chodiť na bicykli. Ušetrím mesačne okolo 80 EUR na benzín a cítim sa lepšie.

ajana1
15. jún 2014

usetrit sa da na hocicom. Ak mate vlastny bojler tak staci si nastavit sprchu o 1-2 stupne menej a hned usetris vela penazi na elektrine a to iste plati aj o kureni pocas sezony. Pozriet sa na pausaly na telefon (co viac pouzivate) a nastavit taky co sedi najviac potrebam rodiny. Taktiez za kablovku a ine pravidelne poplatky ako poistka na auto, cestovne poistenie, internet a ine pravidelne vydavky. My vzdy ked nam konci zmluvne obdobie pozrieme na internete ake su momentalne ponuky a zavolame nasmu providerovi ze sme nasli taku a taku ponuku a vacsinou nam daju daleko lepsiu cenu. A ked nedaju tak jednoducho zmenime. Ak mas co i len kusok priestoru mozes si vypestovat jahody, paradajky, salat (aj na balkone alebo okne). Teraz rastie baza tak si spravit bazovy sirup a nemusis cely rok alebo aspon cas kupovat, takisto jahodovy lekvar alebo sirup su vyborne a trva to len chvilku si ich doma pripravit 🙂 Ovocie a zeleninu nakupovat iba podla sezony a najlepsie od farmara alebo na trhoch. Soda a citron robia uplne divy. Taktiez ak sa najde nejaka vybublinkovana cola. Vela veci ked su otvorene sa da zamrazit. Napriklad ja kupujem vzdy vacsie balenie zavaranej kukurice a to co nespotrebuje rozporcujem a dam do mrazaku a tak to robim s vela vecami. Taktiez mozes pozriet co vsetko doma mate a nepotrebujete a ist na blsak alebo bazar ich popredavat a tak vylepsit rodinny rozpocet. A este ma napada velmi vela inych veci ale to by bolo na dlho 🙂

talexa
15. jún 2014

@zuzulienka1973 pracie gule som mala, ale biele pradlo-utierky zrazu neboli biele, synove teplaky a gate od travy a blata nevyprane a tiez skvrny od jedla ostavali, manzelove monterky z prace , jedine z praskom a jarou na od mastenie, takze moja skusenost nebola nejlepsie, presla som velkym mnozstvom pracich praskov a uz rok pouzivam jedine prasok na biele z dm-ky -prasok, nie tekuty a aj na farebne ich prasok a avivaz s macikom alebo ako zmenu kupujem lenor, a este jedna skusenost, na etikete je napisane ze sa moze prat na 40, odskusane, ze vladne aj 60, bez akejkolvek ujmy, a ked je napisane ze 60-tak zvladne aj 70-80, a monterky aj 90, takze pradlo mam fakt biele a vsetku pekne vyprane🙂

zuzulienka1973
16. jún 2014

@talexa Dakujem

zzuzzik
16. jún 2014

@bihan ahoj prosim ta aku znacku toho tuheho samponu pouzivas? rada by som ju vyskusala. dakujem ti velmi pekne. 😀

8pete9
17. jún 2014

Par tipov, kde sa da usetrit:
1. Mobilny telefon - Vela ludi mina zbytocne vela za telefonovanie aj za nove telefony kazde 2 roky. Ja odporucam v prvom rade co najmenej telefonovat, v druhom rade, dat si taky program, ktory bude co najvyhodnejsi. Ak malo telefonujete - tak napr o2 fer na fakturu. Ak prevolate 10 minut, faktura vam pride na 1,3 eura. Platit iba za to, co prevolate. Ked volate vela, tak sa mozno oplati pozriet aj po nejakom pausale, ale bez telefonu. A niekedy sa da vyjdednat aj lepsia cena. A nakoniec telefon - nepotrebujete kazde 2 roky novy telefon, to len operatori oblbuju.
2. Ucet v banke. Ani sa nenazdate a rocne vam utecie aj 50 eur na poplatkoch. Odporucam ucty bez poplatkov, napr. v internetovych bankach - mBank ma dobre podmienky a prehladnu poplatkovu strukturu, z ktorych vacsina je 0. Nebojte sa zrusit si stary ucet a prejst do vyhodnejsej banky. Prebytocne prostriedky mozte mat na sporiacom ucte a pritom kedykolvek dostupne.
3. Dodavatelia plynu a elektriny. Pozor na podmienky! Citat cele zmluvy! Porovnanie napr. na http://totalmoney.sk/elektrina/
4. PZP a havarijne poistenie - da sa vypovedat najneskor jeden mesiac pred vyrocim uzavretia zmluvy. Porovnajte si cenu co platite teraz s tym co by ste platili napr. na http://www.netfinancie.sk/pzp/. Ak im tam zavolate, daju vam este lepsiu cenu.
5. Vernostne zlavy. Toto je mozno iba kvapka ale ak napr. chodite casto nakupovat do tesca, tak vam to moze priniest 1-2 eura mesacne + ine zlavy. Treba si vsak ustrazit to, aby ste nakupovali iba to co potrebujete. A to je niekedy tazke.
6. Ak mate dieta, oplati sa kupit vybavu uz pouzitu, napr cez bazosa. Na kociku a autosedacke sa da dost usetrit. Samozrejme zalezi, v akom stave su.
7. Poistenia, KZP, IZP. Niekedy sa oplati zrusit a dat si novu poistku, niekedy nie. Zalezi od situacie. Najdite si cloveka, co chce hlavne vase dobro a nielen svoje. Zakladne pravidlo je urcit si co od poistenia ocakavam. Potom vyberat z viacerych ponuk. Poistenie pouzivat IBA na poistenie, NIE na sporenie.
8. Spotrebne uvery - NEBRAT. Maju vzdy vysoky urok zacinaju na 10 percentach. Radsej si pozicat od znameho a dohodnut sa na nizsom uroku, napr 3-5%. A to najdolezitejsie: Poziciavajte si IBA KED TO JE NEVYHNUTNE. Cize nie na dovolenku alebo novy televizor.
9. Ak mate znameho zivnostnika a chystate sa kupit nejaku elektroniku, napr. notebook, skuste si zistit, ci si to nemoze dat do nakladov. Tym mozte usetrit vy - lepsia cena aj vas znamy - nizsie dane v dosledku vyssich nakladov.
10. Byt striedmy v minani. Rozmysliet si, ci to, co kupujem, naozaj potrebujem.

Toto su moje skusenosti, snad niekomu pomozu.

maminuska
17. jún 2014

@8pete9 bod 9 by som ti neodporučila dávať takto verejne , je navádzanie na krátenie daní a to je trestné .

8pete9
18. jún 2014

@maminuska
Hm, to som si neuvedomil. Vela ludi to tak robi, kedze zivnostnikom a malym podnikatelom su hadzane polena pod nohy od statu. Hladaju vychodiska, kde sa da.

Ten bod by som vymazal, ale uz sa neda.

mariapuskasova
20. jún 2014

@grettka ja rýchlovarnú kanvicu čistím prostiredkom ktorý ma výde 13 eur na rok myslím že to nie je veľa cca ma to na deň výde 0,0356 centy a nemusím ju zapínať len to tam nalejem vylejem naspeť do fľaše a kanvicu vypláchnem jednoduché a účinné dakedy aj na rok a pol mi to vydrží :D

25daniela
22. jún 2014

Neviem ci sa niekde v teme spominalo, ale chcela by som vymenit doma obycajnu sprchovaciu hadicu za setriacu. Ma s tym niekto skusenosti? Oplati sa to? Naozaj to usetri tak, ze to usetri cenu tej sprchovacej hlavice za neaky kratky cas?

lubikan
22. jún 2014

@zzuzzik na sashe.sk predava Ponio ,vola sa to Sampuch,este som to neskusila,ale kupila pre kamosku k narodkam,este som jej to ale nedala

lubikan
22. jún 2014

@8pete9 bod. c. 1,mam telefon na kredit ,dobijam si,mesacne platim-neuverite 10-17 eur,vikendy mam zadarmo,sms ,mms tiez aj pracovne dni