Rodinný rozpočet. Na čom všetkom sa dá ušetriť?

duska1122
4. sep 2009

neviem ci tu uz takato tema je, ale skusim. dnes som pozerala v tv program kde financny poradca radi rodine ako uzdravit rodinny rozpocet. a na potravinach a drogerii usetril 800 korun ceskych. a to tym ze napr vyskrtal osviezovac do zachodu papierove utierky, sprchove gely vymenil za mydlo, vraj to je zbytocny luxus. tak som sa nad tym zamyslela lebo mi mame v nasom rozpocte dieru a stale rozmyslam kde tie peniaze miznu. nic nekupim a aj tak vsetko miniem. napadaju vas nejake veci na ktore vyhadzujete a pritom je to ,, luxus,, mna napadol prave kecup 😀

benjik
28. máj 2013

@libka1
@maminka2013 taky mi kolikrát nejdou ty tesco slevovky

berenika39
28. máj 2013

@sofiesarah 🙂 proč myslíš, že nevím o co jde? a zdržuju se tím, bohužel, to máš pravdu, ale jen proto, aby třeba nědko další zbytečně nepodlehl mylnému dojmu, že se přidá do klubu , bude nakupovat a peníze potečou....stačí jen jedna karta zdarma...ale pravda je někde jinde. tady jedna z mnoha diskusí, kde je xxx příspěvků, vysvětlujících, jak lyoness funguje - jako jiná pyramida...je mi líto. http://www.poradte.cz/spolecnost/1877-lyoness-j...
Už nepíšu, je to mimo téma, tady je to o úsporách🙂))

Tesco taky využívám, máme ji všichni a kde kdo co kupuje, načte se to a pak chodí takové ty stokoruny na kuponkách, to ej docela vtipné🙂)). V podstatě věrnostní systém, sleva za určitý objem peněz.

sofiesarah
28. máj 2013

@berenika39
No vy tomu neverite. Ja ano, protoze jsem to na sobe vyzkousela. O tom, ze se tam daji vkladat penize, pro zvyseni vynosu jsem nemluvila a nikomu ho nedoporucuju, protoze to taky sama nedelam. Jen se delim o svou zkusenost, jak se da usetrit jinym zpusobem

blahova_andrea
28. máj 2013

@llluckaaa úplně souhlasím. bydlím v podstatě mezi tescem, penny a alebertem, takže běžné malé obchody dávám procházkou s malým podle toho, kde je co v akci.

berenika39
28. máj 2013

@sofiesarah no tohle musíte říkat, protože potřebujete pod sebe dostat další a další....🙂))). to je tak moc dobře propracované, tyhle systémy, že je bohužel snadné tomu "uvěřit". jak je vidfět na vás🙂. ale samozřejmě je to vaše věc, nemůžu vám to nijak rozmlouvat🙂. nemaťte ale další🙂 děkuji.

llluckaaa
28. máj 2013

@blahova_andrea Já jsem taky mezi Penny a Albertem. Ale když je někdo v akci, vyplatí se mi jet na kole do Tesca nebo Lidlu 😉 Já prostě musím nakupovat častěji, nedovedu si představit, že jezdím jenom dvakrát za měsíc a nakoupím zásoby zeleniny a ovoce na 14 dní, to bych po týdnu mohla rovnou vyhodit 😝 A když už jsme u toho, zeleninu mají levnou a docela dobrou zrovna v tom Lidlu. V Tescu to u nás bývá katastrofa.

sofiesarah
28. máj 2013

@llluckaaa
Chci se zeptat nemate zkusenost s kupi?Neco jsem tu nekde cetla, ze taky posilaji poukazky na nakup...

llluckaaa
28. máj 2013

@sofiesarah Nemám, nelíbí se mi ten jejich systém, kdy se mají přemlouvat další lidi, aby se k nim dali. Já se dívám do elektronických letáků na akcniceny.cz.

salomee
28. máj 2013

Zdravím, vím, že jsem asi objevila Ameriku, ale v poslední době se mi dost líbí stránky home-made. cz..už jsem z nich zkusila plno receptů a hodlám pokračovat.

maminka2013
29. máj 2013

@llluckaaa je to asi o tom, že kto kde býva.. ja konkrétne chodím do obchodov raz za týždeň, ale zase sa mi niekedy neoplatí ísť do viacerých naraz -nie sú totiž pri sebe a merať do každého zvlášť min. 5 km sa mi niekedy neoplatí - teda pokiaľ sa nejedná o viac akcií naraz v danom obchode.. niekedy si naozaj radšej poviem, že to, čo by som "ušetrila" na akcii, miniem na benzíne a čase.. takže sa to vyrovná.. obchody totiž máme "krásne" roztrúsené po celom meste a ja nebývam zrovna v centre.. ale keby som ich mala blízko seba a ja by som bývala 3 km od nich, tak by som to určite riešila ako ty 🙂

blahova_andrea
29. máj 2013

@llluckaaa já s tebou souhlasím. na kole do lídlu sice nejezdím, ale mít to blíž, kdo ví 😀 s tou zeleninou máš naprostou pravdu. jsou věci, které kupujeme do zásoby, ale jsou věci, které kupujeme prostě čerstvé, když jsou. mrazáky nejsou nafukovací a ta kvalita pak...lepší zajít na procházku a spojit příjemné s užitečným 😉 u nás v tescu ovoce a zelenina taky děs. ale u nás tesco celkově nic moc ☹

regi777
2. jún 2013

Ahoj,
používám kupi.cz: http://www.kupi.cz/?u=433ms
Šetřím, sbírám body a za odměnu dostanu poukázky do obchodů.
Vyzkoušej to taky! Tady je odkaz: http://www.kupi.cz/?u=433ms

zuzkat1
2. jún 2013

Baby mna by zaujimalo kolko vas mesacne stoji strava a drogeria na bezny chod domacnosti? Mam pocit ze minam hrozne vela☹

sorciera24
2. jún 2013

@zuzkat1 pre 3 cca. 250 - 300 (tych 300malokedy....resp. tento limit sme s drogeriou este neprekrocili...)

evening_star
2. jún 2013

@zuzkat1 2 dospelí a 10mesačné dieťa = 150€ potraviny+drogéria.

sarkar
2. jún 2013

@zuzkat1 Zuzko, na začátku května jsme se přestěhovali na maloměsto, kde není ani žádný supermarket, kde jsou věčně nějaké akce, ani moje oblíbené DM a všimla jsem si, že utrácím méně. Taky je to tím, že tu mám zahradu, takže vařím ze své zeleniny (zatím jí teda moc není, jen salát, špenát, ředkvičky a bylinky), ale hlavně asi tím, že pořád nechodím do DM pro něco co "nutně potřebuju" a do jediného obchodu s potravinami taky moc nechodím, jsou to totiž vietnamci a nějaké potraviny mají dost předražené (některé ale levnější než v supermarketech ve zmiňovaných akcích).
Celkem jsme ale doteď dávali tak kolem 3500Kč (cca 140 €?) za jídlo a plus mínus 500Kč (20€) za drogerii (máme jedno dítě, 3,5 měsíce).

zuzkat1
2. jún 2013

@sorciera24 no ja tych 300cca a ked su narodky alebo treba malej nieco-oblecko a tak tak aj 400...
@evening_star
@sarkar baby ako to robite? ja len 1nakup na vereru mam za 15eur☹

cashmon
2. jún 2013

@zuzkat1 zuzka zaregistruj si u nas dennik a zapisuj si vydaje podla toho ako potrebujes. po prvom tyzdni uz uvidis presne cisla, co kde minas, po mesiaci uvidis aj celomesacne vysledky.. fakt odporucam. vyskusaj si to zadarmo, ak sa Ti to zapaci kludne mi napis a dam Ti nejaku zlavu (stoji to len 10e na polroka).. dennik sme robili pre seba, ale hlavne pre ludi.. vsetci potrebujeme vediet, kde a kolko miname a toto je velmi dobry sposob.

zuzkat1
2. jún 2013

@cashmon Dakujem..ja som si to isty cas pisala...ale nechala som to tak lebo v podstate viem kde minam..len neviem co nekupit... Lebo napr. Kupim zeleninu,daku sunku a pecivo a 10eur tam necham...

sorciera24
2. jún 2013

@zuzkat1 no, ja som ratala do toho aj obedy v skolke/praci pre vsetkych....to je mesacne cca.60, denny nakup cca. 5E, vleky vikendovy nakup cca. 20E (cize aj s drogerkou cca. 240).....malokedy tych 300(to ked sa kupuju ja neviem pracie prachy, nejaky parfem obcas.....ale to je tak raz do roka)......maly ma skoro 4 roky (cize uz to citit, ze aj viac zje 😀 )....ja najviac setrim na potrevinach, ked kupujem v akciach velke mnozstvo, napr. 10kg cukru, ked je v akcii, alebo ryzu, cokolvek trvanlivejsie...

evening_star
2. jún 2013

@zuzkat1 No ja keby som míňala ako sorciera 300 evri mesačne len za stravu a drogeriu, tak neviem, z čoho by som platila ostatné veci ako nájom, energie, cestovné a iné výdavky. A záleží aj od toho, koľko chceš ušetriť, aký máte príjem, je to dosť individuálne. Ja keď mám rodičák 190 eur a manžel zarobí 450, tak proste nemôžeme dať 300 na stravu. Keby sme boli viacerí, nepoviem, ale sme len traja. My si všetko zapisujeme, do každého centu, to je základ, potom máš prehľad kde sa tie peniaze strácajú. Práve strava je niečo, kde sa dá dosť veľa ušetriť. Manžel si nosí do práce, čo navarím, nevarím každý deň, uz som to tu v teme kdesi rozpisovala, ako setrime my. Je to aj o zivotnom style. Niekto si nevie predstavit, ze si kupi pouzite oblecenie, a ja si zas neviem predstavit, ze by som dala 20 eur za novy sveter... Je to proti mojmu presvedceniu, vsetko sa snazime recyklovat, co najviac vyrabat doma - robime si sami chlieb, jogurty, praci gel.... Oblecenie ako som spominala zo sekaca, ale nam to absolutne nevadi, prave naopak, iba topanky - na to si dovolim minat viac, tie musia byt kvalitne. Snazime sa vyuzivat verejnu dopravu alebo bicykel, autom len ked treba, alebo ideme viaceri. Je toho dost, vsak skus precitat tuto temu, mas tu inspiracii habadej...

cashmon
2. jún 2013

@zuzkat1 no to je tazka otazka co nekupit 🙂 problem je ze u nas su strasne drahe potraviny takze napriklad ja sa snazim nakupovat maso u masiara, zeleninu a ovocie v zelovoci a pecivo v pekarni co mam pod blokom, ale nie vzdy je to take jednoduche a s malymi detmi je to tazsie..

zuzkat1
2. jún 2013

@sorciera24 to aj ja kupujem naraz vela ked je akcia... Velky nakup za 20? Ja som tiez do tych 300cca dala vsetko.. teda skolku a tak,ale my skoro vzdy prekrocime limit,ale ja tak 4x tyzdenne varim a kupujem hrozne vela zeleniny a ta jdd draha..

zuzkat1
2. jún 2013

@cashmon presne zelenina je najdrahsia a ovocie a to mame doma stale niekolko druhov..

zuzkat1
2. jún 2013

@evening_star ja sice nekupujem v sekaci ale tiez nedam 20e na sveter...to ja len vo vypredajoch
Ano uz som co to citala,ale stale mam pocit ze neviem co vynechat..muz ma gastrace a stravuje sa v restikach-nemoze si z domu nosit lebo stale je v aute...varim tak 4x tyzdenne a hlavne vela ovocia a zeleniny

sarkar
2. jún 2013

@zuzkat1 15€ za večeři? Co vaříš? Já teda hodně nakupuju maso, hlavně hovězí (manžel mi nechce jíst kuřecí a vepřový zas nechutná mě) a i ryby. Hodně peču (teď třeba i 4x týdně), jak sladké tak chleba nebo housky. Vařím každý den, 3-4 porce, hlavně aby měl manžel na druhý den do práce. Nekupuju nic, co je příliš chemicky upravovaný - umělý jíšky, polívky a omáčky ze sáčku, konzervy, paštiky, levné uzeniny, tavené ani levné tvrdé sýry, margarín, sušenky, hotové moučníky, pomazánky ani vody (nemáme doma ani šťávu pro návštěvu 😀). Nejím moc jogurty, ale kupuju je mm, ale jen ty kvalitnější, co stojej tak 0,5€. Zeleninu nakupujeme hlavně v zimě, přes léto mám vlastní a hodně zavařuju a zamražuju, takže třeba nekupuju pórek, cibuli, česnek. Mám i svoje marmelády a džemy, dostáváme vejce a med.
Ta zahrada udělá hodně, ale ani přes zimu, když ovoce a zeleninu kupovat musím, tak to není o tolik víc než v létě...

A jinak - taky si zapisuju výdaje, úplně všechny, i manželovy, i když tam to trochu vázne, protože mi je zapomíná hlásit. Mám na to obyč. tabulku v excelu 🙂

sorciera24
2. jún 2013

@evening_star miniem 250 (300pisem, ze vynimocne....)......a ano, ked mal maly 10mes. som minala menej...to je fakt, napsi, ked budes mat dieta vacsie.....a tiez som mala RD 190 a muz no, zaraba trosku viac ako tvoj....500 (popravde, ked som bola doma a varila stale doma, som aj viac usetrila....) ja napr. viac sterim prave na tych energiach , ci cestovnom, chodim pesi (hoci mi trva cesta pol hodiny), zo vsetkych energii i vody mam preplatky, takze myslim, ze kazdy setrime, podla toho, co je pre nas dolezite a ano, nakolko moj syn je vo vyvine (ma 4 roky), potrebuje vela stravy a cchem mu dopriat kvalitnu stravu, ostatne dosetrim inde.....(ale je fakt, ze teraz chodim do rpace aj ja...takze rozhodne na ovoci a zelenine, nebudem setrit......vyziva pre maleho je pre mna dolezitejsia.....)

zuzkat1
2. jún 2013

@sarkar tak ja med,vajcia,aj ovocie a zeleninu kupujem. Tych 15eur=chlieb,pecivo malej,sunka,syr,paradajky,papriky,cibulka a daka natierka...
Chleb+pecivo 1,50e
Sunka 1,50e
Natierka 1-2e
Paradajky 1,50e
Paprika 2e
Cibulka 1e (2zvazky)
Syr 3e
Syr a sunka je pre malu..

zuzkat1
2. jún 2013

@sorciera24 presne na materskej som minula ovela menej... Ja chodim mhd lebo robotu mam busom 20minut na to mi tiez odide 20e za mesiac minimalne

biba04
Odpoveď bola odstránená
Zobraz