Rodinný rozpočet. Na čom všetkom sa dá ušetriť?

duska1122
4. sep 2009

neviem ci tu uz takato tema je, ale skusim. dnes som pozerala v tv program kde financny poradca radi rodine ako uzdravit rodinny rozpocet. a na potravinach a drogerii usetril 800 korun ceskych. a to tym ze napr vyskrtal osviezovac do zachodu papierove utierky, sprchove gely vymenil za mydlo, vraj to je zbytocny luxus. tak som sa nad tym zamyslela lebo mi mame v nasom rozpocte dieru a stale rozmyslam kde tie peniaze miznu. nic nekupim a aj tak vsetko miniem. napadaju vas nejake veci na ktore vyhadzujete a pritom je to ,, luxus,, mna napadol prave kecup 😀

sunflower87
6. aug 2013

no ja sa teraz v poslednom čase veľmi zamýšľam nad tým ako ušetriť....manžel chodí do roboty na bicykli...ja s malým chodím peši všade ...autom ideme len ak treba ísť niekam ďalej....čo sa týka stravy...chceme sa stravovať zdravšie...jesť viac zeleniny a ovocia - ale momentálne na to nie sú peniaze :( varím doma, jesť nechodíme nikam....ale aj tak sa veľa minie....ak chce človek nejakú šunku, syr....žiadny luxus....ale je to hrozné, lebo čo má človek jesť, len chleba s maslom? šak momentálne tak jeme.... škoda len, že nemáme vlastnú zahrádku ☹ tam by človek ušetril.....
Ale zase náš drobec tiež musí jesť...tak jemu kupujeme zeleninu...presnidávky....
Myslím, že všetko ide hore s cenou len platy idú dole ☹
ťažko je veruže.....teda možno ako komu.....

danim
6. aug 2013

mne len jedno nejde do hlavy.. tu na MK som uz citala tolko srcervucich pribehov o tom, ako su ludia na mizine.. no poviem len jedno : hlavne, ze mate doma internet.. a mobily kazdy v rodine... a do ust nemate co..

simca06022011
6. aug 2013

@danim keby len mobily, kazdemu treba laptom alebo minimalne nejaky tablet.. aj 3 rocnemu :P

mima4
6. aug 2013

@danim
@simca06022011
ja pridem neraz do "chudobnej" rodiny a na stene ten plazmovy mega velky telkac..a v pivnici povodny stale funkcny telkac (mozno cca 10 rocny) 😀

danim
6. aug 2013

@simca06022011
@mima4 financna negramotnost... nie chudoba 😖

lili_mia
6. aug 2013

@danim a tie účty za telefón .. 30e mesačne, lebo oni musia mať smartfón :( a že nemá 30e na zubára
Suseda svojmu mužovi vykrikuje, že ona nie je robot, čo bude celý deň vyvárať, chce si užívať "dobré jedlo" ... a tak objednávajú .... pizzu ... a ona sa rozplýva nad tým ako miluje taliansku kuchyňu. Pritom ako jedla môj domáci cviklový šalát, mi zadrela, že aký fajný šalát som v tescu kúpila. Ústa dokorán, ked som povedala, že je to doma robený šalát.
Niektorým proste nevysvetlíš. Tak ako kedysi Koperník ... a predsa sa točí 😀

simca06022011
6. aug 2013

@danim
@mima4
ja som dnes stretla jednu pani na trznici, kupovala pozlacnovane ovocie a len ocami gulala ked som naberala do kocika co uniesol.. pri pokladni spustila aky je teraz strasny svet, zaplati ucty a TRI pozicky a nema peniaze ani na jedlo.. tak ja sa pytam, na co su dobre 3 pozicky? Zarabam, mohla by som si kupit na pozicku aj porshe, mohla by som si zobrat hypoteku..n evezmem si... a neplacem...

sarkad2856
6. aug 2013

@sunflower87 i to máslo je drahé ☹ ono člověk ani zdravě jíst nemůže protože na to nemá 😒

sunflower87
6. aug 2013

@sarkad2856 no šak to, že človek by aj chcel zdravo sa stravovať...ale bohužiaľ.... a to nekupujeme sladkosti, ani nič slané...

libka1
6. aug 2013

@sarkad2856 neviem kolko mas rokov, ale ak teraz nemas na maslovy chlieb co budes robit ked budes mat dieta? 😕 to radsej pockajte a nesnazte sa ked ta velmi vek netlaci a nieco usetrite... nechcem mudrovat, ale ratat kazdy cent dookola je na cajlu 😅 nehovoriac o tom dietati, ja nie som zastancom nejakych vystrelkov a ze dieta musi vsetko mat, ale zakladne potreby by malo mat predsa zabezpecene...

sarkad2856
6. aug 2013

@sunflower87 no zdá se mi že to jídlo je den co den dražší 😒 strašné

sarkad2856
6. aug 2013

@libka1 Chtěla jsem tím jen říct to že potraviny jdou pořád nahoru ne že nemám na máslo a zrovna to moc nekupuju

libka1
6. aug 2013

@sarkad2856 ok, ja nie v zlom, len ze poznam kopec zien ktore tak strasne tuzia po dietati ze toto proste neriesia vobec a potom su z toho len hadky a rozvody ☹

sarkad2856
6. aug 2013

@libka1 Já vím.No mimnko chceme kdybych věděla že ho nebudu moc uživit tak je jasné že si ho nepořizujeme 😉
Bohužel jsem o mimi v 8tt přišla.
Jen jsem tím chtěla říct že zrovna na potravinách moc ušetřit nejde

libka1
6. aug 2013

@sarkad2856 tak mi nastastie sme na tom celkom fajn a na potravinach setrim v poslednej dobe vela lebo chcem, vyhadzovali sme stale nieco a kupovali nezmysly, konecne som sa prinutila pisat si jedalnicky a nakupovat podla nich a musim povedat ze to je VELMI vidiet na ciastke ktoru mesacne pouzijeme na stravu 😉
to s dietatkom ma mrzi ☹

sarkad2856
6. aug 2013

@libka1 No o tom jídelničku už mi psala i známá a že tím jde ušetřit,tak taky zkusíme 😉
děkuju,nj už se snažíme dlouho a ted jsem byla i na operaci tak snad brzo bude mimi 🙂
Tak my se taky celkem nemáme špatně je pravda že jsme si ted vzaly půjčku a opravily půl baráku,jsou na tom lidi huře 😉

libka1
6. aug 2013

@sarkad2856 ved prave preto som napisala co som napisala... chodievam niekedy na ceske emimi a ked tam vidim temy ako 3000 Kč na jedlo na mesiac tak mam zimomriavky 😒 a tych tem je tam teda na tento styl pozehnane 😝

lucyvivien
6. aug 2013

@katrin21 na tu mastnotu je ideálna horuca voda a potom vytriet papierom - servítkom 🙂

sarkad2856
6. aug 2013

@libka1 Tak vím,že kamarádka má třeba na měsíc 1000 kč a je sama s dítětem,ale kouří,takže někdo má jiné priority 🙂

lucyvivien
6. aug 2013

napr. na pranie používat mydlový sliz 🙂 a inak odporučam zmýšlanie tohoto typu pri stravovaní 🙂 http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti/jak-se-cty...

lucyvivien
6. aug 2013

@nika.r keby len modny hit, tie plasty su fakt " zdravé" čo obsahuju BPA , mimochodom BPA okrem iných veci sposobuje neplodnost..tak sa potom nedivme, že je čím dalej tím viac párov , čo nemožu mat deti. Samozrejme , že to neni jediná príčina, ale tiež to do velkej miery ovplyvnuje zdravie človeka.. 😉

libka1
6. aug 2013

@sarkad2856 kopla by som ju do riti 😠

sunflower87
6. aug 2013

@sarkad2856 no mne sa to tiež zdá....kupovala som olivový olej, ktorý stál do 3€ a teraz stojí vyše 4€ takže asi tak... :(

sarkad2856
6. aug 2013

@libka1 Já to raději ani nekomentuju a jak za mnou dojede a brečí že nemá peníze tak jí jen řeknu že je má,ale strká je na cigarety,raději bych dopřála něco dítěti než sobě cigarety 😒

sarkad2856
6. aug 2013

@sunflower87 Ale ten je právě zase kvalitní 😉 a zdravější než ty běžné

sunflower87
6. aug 2013

@sarkad2856 no šak práve....je to zdravšie....ale nemali sme peniažky tak sme kúpili slnečnicový...no čo už :( ale tak zase minieme dosť peňazí aj na drobca lebo pije umelé mliečko...to mám cca 30€ každý mesiac...ale tak na malom nebudem šetriť v žiadnom prípade!!! musí mať všetko čo potrebuje...radšej si odtrhnem do úst ja....aspoň schudnem 😀 😀 😀 ....ale tak verím, že časom to bude lepšie...určite 🙂

sarkad2856
6. aug 2013

@sunflower87 Přesně tak taky si to říkjám že si něco odepřu a neuškodí mi to ba naopak 😀 😀 Jen mě třeba štve že se dost vydělává na těch nejmenších 😒 jsou ženy,které kojit třeba nemůžou a UM koupit musí a to je teprve drahé ☹ Kdyby zvedly alkohol a cigarety

sunflower87
6. aug 2013

@sarkad2856 no presne tak....ja som bohužiaľ nemohla kojiť... ☹ urobila som pre to všetko čo som mohla...ale nedalo sa.....a to mlieko je fakt drahé....hej keby zvýšili aspoň tie cigarety....ľudia sa sťažujú, že nemajú prachy, ale denne vyfajčia 2 a viac krabičiek...trááápne...

sarkad2856
6. aug 2013

@sunflower87 Přesně tak,ale mám i kamarádku kterou dost kouří,ale brečet bude pořád,sem jí říkala at si spočítá kolik utratí za cigarety měsíčně a pak ročně,to by se teprve divila,to už by byl pomalu i barák 😀 místo těch cigaret

sunflower87
6. aug 2013

@sarkad2856 no šak presne tak....môj manžel prestal fajčiť cca do 2 mesiacov, ako sme začali spolu chodiť...a nevie si to vynachváliť 😀 ...vlastne cigaretu nedal do úst už 5 rokov 🙂