Rozpočet rodiny alebo ako znížiť výdavky. Poraďte!

maminuska
8. júl 2009

Ahojte,s manželom obidvaja pracujeme a máme slušné príjmy. Potrebujeme však akumulovať nejaké finančné prostriedky a tak nutne priškrtiť rozpočet. Vždy som obdivovala rodiny kde aj z mála dokázali ušetriť.
Zaviedla som si zošiť a začala som sledovať výdavky. Priškrtila som čo sa dalo, avšak potrebovala by som poradiť z tej praktickej stránky na čom dokážete ušetriť napríklad vy a ako dokážete vyjsť aj z malých príjmov. Za akúkoľvek radu budem vďačná . 🙂

stellaartois
14. júl 2009

..no krasuliak zije v zahranici s vyssimi prijmami tak nemusi setrit..alebo sa mylim 😉 ... aj ja by som chcela nesetrit a rozhadzovat peniazky ale bohuzial ...

emilyz
14. júl 2009

krasuliak bud sa s tym zmieris 😅 alebo musis ist zarabat do zahranicia.

lienocka235
14. júl 2009

krasuliak je v zahranici... pokial viem 😀 ale to nie je len o prijmoch.. ale aj o nakladoch.. a moja osobna skusenost cim viac mas tym viac minies.. 😝

libka1
14. júl 2009

suhlasim, tiez slusne zarobime ale aj slusne minieme 😅 😀

consti
14. júl 2009

Pčesně tak. Když jsme byla studentka a měla tak 2000 na měsíc, tak jsem z toho vyžila a dokonce i ušetřila. Teď už pracuji a neušetřím téměř nic a připadá mi, že si nic extra nekupuji 😝 😅 .

krasuliak
14. júl 2009

stella preco mylsis ze nemusim setrit? to fakt maju vsetci taky skresleny nazor ze kto je v zahranici ma miliony??? 😅

samozrejme ze prijem je iny ale aj naklady ved si porovnaj tvoj a moj najom mes . 550e elektrika 100e internet 55e
a to nehovorim o strave .....

takze nie je to az take bohovske ako si mysli niekto a k tomu byt od rodiny 😉

..ale samozrejme je o lepsie ako doma "zivorit"

stellaartois
14. júl 2009

..zila som niekolko rokov v zahranici takze viem o com hovorim...zostavalo mi neporovnatelne viac penazi..ale spokojna som teraz aj doma... ved peniazky nie su vsetko 🙂

krasuliak
14. júl 2009

ved to ze nie su vsetko tak preco si budem kazit zivot swtrenim z mala 😅 😅

saska.t
14. júl 2009

ja tiez zijem v zahranici ale teraz ked mame mimco a som na MD nedokazeme absolutne nic usetrit a to teda minam len na nutne veci
krasuliak co to mas za internet ked tolko platis paneboze ja mam zo vsetkym a platim 29,90 😅 a ak zijes sam to mas aj docela drahy najom, my zijeme v baraku a platime so vsetkym 650 eur...

cipsinka
14. júl 2009

aj my sme v zahranici ano peniazkov je viac a da sa aj usetrit ale domov je domov a uz sa na to ,,domace zivorenie,, neskutocne tesiiiim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

krasuliak
14. júl 2009

no internet stoji 30e 25e je fon lebo musim mat aj pevnu linku a take ze O2 net alebo tie pomale sracky nemusim

takze si radsej zaplatim za kvalitu 😉

ano aj ja zijem v baraku 3izb nuz ale co sa da robit len setrit 😀 😀

cipsinka
14. júl 2009

my platime za net 29.99 ecok a sme maximalne spokojni slape ako hodinky 😉 😉 😉 😉

krasuliak
14. júl 2009

cipsi lenze ty si to mozes dovolit ty si v Dubline 😀 😀 😀

libka1
15. júl 2009

asi je dolezite viest si ten dennik 😅 zacala som 100x a nikdy som to nebola schopna robit ani mesiac 😅 max tyzden sa mi podarilo 😝

dada1212
15. júl 2009

Ja som na Slovensku, za internet platím okolo 50€ mesačne. Tu kde žijem, nie je možnosť výberu a môžem byť rada že ho mám aj ked za takú cenu. 😝

libka1
15. júl 2009

tak to je fakt ina palka 😝 my platime okolo 20 eur a vidi sa mi to vela 😝 teda videlo, uz sa mi nevidi 😀

dada1212
15. júl 2009

A ušetriť sa dá podľa mňa hlavne na strave.Treba skúsiť aj výrobky pod značkou reťazca, porovnať s originálom a ak nie je veľký rozdiel tak kupovať tie zo značkou reťazca, vyjde to lacnejšie. Ja sa snažím kupovať také mlieko,nátierky, tavené syry, smotany, ak nie sú v akcii značkové jogurty tak aj také jogurty. To sú potraviny, pri ktorých rozdiel v kvalite nevidím. Sladkosti a napríklad nápoje kupujem len originál, v tom vidím rozdiel.Salámu kupujem lepšiu, ale snažím sa vždy takú, čo je v akcii, aby to nevyšlo až tak draho. A varím tak, že jeden deň jedlo čo ma takmer nič nestojí, lebo väčšinu surovín mám, napríklad prívarok z zeleniny zo záhradky, ak mám huby hubové rizito, palacinky a podobne. A na druhý deň urobím niečo, čo má vyjde drahšie, napríklad pečené kura, mäsové rizoto a podobne.
Napríklad na vode sa dá podľa mňa ušetriť len malá čiastka,pokiaľ by človek nezvolil metódu že sa bude sprchovať len raz za týždeň 😀
A to isté aj s kúrením, netreba prekurovať, ale ani mrznúť hlavne v zime, potom sa Vám napríklad vytvorí v zime izbách plieseň a natieranie izby v lete vyjde človeka drahšie ako keby celú zimu kúril o stupeň. dva viac. 🙂

dada1212
15. júl 2009

libka Je to dosť, vedela by som použiť tie peniaze aj inak, ale ak chcem mať internet, tak jediná možnosť je od t-comu, takže si musím platiť aj internet aj pevnú linku. Ešte je možnosť od miestneho poskytovateľa internetu, ale na to sa všetci sťažujú, skoro vždy im vypadáva, okrem toho lacnejši je len obmedzený a mne by nejakých 5 hodín mesačne nestačilo.
Neobmedzený by ma vyšiel lacnejšie iba o nejakých 10€, takže si radšej priplatím za kvalitu.

libka1
15. júl 2009

my mame tiez od T-comu, neobmedzeny a bez pevnej linky a platime nieco cez 20 euro, neviem teraz presne 😅
no to s tym jedlom je tazke, to je hadam jedina polozka na ktorej sa snazim nesetrit a teda ta nam lezie riadne do penazi 😔

vladkaz1
15. júl 2009

my platime neobmedzeny z peemu za 20 euro a este je v tom aj telka digi asi 60 siat programov tak isto sa mi to zada vela ..
krasuliak moj MM si v nazoroch o setreni moze s tebu podat ruky hihi som mu to vcera precitala a povedal to iste ... 😉

libka1
15. júl 2009

co je peem vladkaz?

vladkaz1
15. júl 2009

no spolocnost ,teda teraz sa vola swan co zabezpecuje internet, daj si do googlu nieco ti tam zobrazi... o nich
No my sme nemali inu moznost lebo byvame v novej bytovke a mesto tu nepovoli inaksiu spolocnot na interntet .. takze som mala moznost len od nich .. a som max spokojna mam vykonnejsi internet zakladnu ponuku telky plus zadara som dostala 50 prog. k tomu a a 20e 😅

libka1
15. júl 2009

to mate super, nam konci t-com v nov. a chceli by sme tiez nieco skombinovane s telkou, tak si ma celkom tymto zaujala, dakujem za tip 😉

vladkaz1
15. júl 2009

neni zac aj my sme chceli len net ,ale ked nam povedal ze je to aj s tv tak som sa potesila kedze sme na prizemi mame bezbazierovy byt okna az dole uplne tak nemame sancu dat niekde antenu a nic ziadne kanaly ...tak sme si nechali poradit mame len taku krabicku nad telku a supe samozrejme zapojene na pripojku do steny

libka1
15. júl 2009

no akurat som to pozerala a v hc to asi nie je dostupne, my mame podobnu situaciu ako vy, sme na 1 poschodi a nic tu nechytime na antenu... musim tam zavolat a povyzvedat, ak nebude ina moznost asi skoncime pri magiu 😝

ada32
15. júl 2009

tak to zase ja som za setrenie,ale nie zgrglosenie.
podla mna si treba robit rezervu na horsie casy,lebo nikto nevie,co pride zajtra.
my kupujeme kvalitne veci,tiez radsej nie casto,ale kvalitne.
stve ma,ze u nas sa kvalitna nemeria cenou.kolkokrat vidim tak predraze ny smejd,az ma to nastve.
ked uz mam klatit,tak aspon chcem vediet za co.

a ja som tiez proti zadlzovaniu.lenze niekedy su v zivote situacie,kedy sa tomu da tazko vyhnut.
tak radsej na kratko a rychlo splatit vsetko co sa da.ked uz to musi byt.

dovolim si povedat,ze u nas je ten prijem vysoko nadstandartny,ale aj naklady sa potom rapidne zvysuju.

moj otec pouzival : na ulici velky pan a doma papa z kvetinaca 😀
len tazko povedat koho sa to tyka,lebo kazdy ma ine meradla.
ti co jazdia na velkych peknych autach vacsinou naozaj maju v tej truhlici hovno,lebo peniaze tocia a maju ich vsade len nie v tej truhlici. 😀

ada32
15. júl 2009

klatit=platit 😉

libka1
15. júl 2009

moj tiez, ale hovoril zerie z kvetinaca 😀

ada32
15. júl 2009

libka ja som to chcela slusne napisat 😀 😀 😀

libka1
15. júl 2009

oki, myslela som si 😀