Rozvod a finančné problémy. Čo robiť?

sylvia75
3. júl 2009

Ahoj.Prosím poraďte mi niekto.Môj problém spočíva v tom,že manžel chce podať návrh na rozvod.Ja som sa aj so synom odsťahovala zo spoločnej domácnosti k mojim rodičom v máji.Som vedená na ÚPSVaR ako uchádzač o zamestnanie.Z úradu nedostávam ani cent,lebo manžel je živnostník.Ako mám riešiť svoju finančnú situáciu,keď ten návrh ešte neposlal lebo nemá nato peniaze a nám na živobytie posiela cca 30 euro na mesiac.Aj napriek tomu,že je živnostník má finančné problémy(exekutor).To čo zarobí ledva vystačí preňho a na poplatky.Trvale bydlisko mám na západnom Slovensku a bývam u rodičov na východe.Na podpis cestujem raz mesačne na západ.Môžem s tým niečo robiť,teda zmeniť si trvale bydlisko ak sme stále manželmi?Čo potrebujem aby som aspoň niečo dostala z úradu práce kým si nenájdem nejakú prácu?

andzi
3. júl 2009

sylvia: tvoje možnosti sú nasledovné:
1. bydlisko si zmeniť môžeš jednoducho - tam, kde si teraz sa odhlásiš a u rodičov sa prihlásiš - k tomu stačí ich súhlas
2. požiadať výživné od manžela na seba i dieťa, ak to nepôjde dobrovoľne, tak súdnou cestou

Držím palce a prajem veľa síl.

sylvia75
autor
3. júl 2009

andzi,ďakujem za odpoveď,s tým bydliskom som si nebola istá,no ak je to možné tak hneď v pondelok si to pôjdem vybaviť,no s tým výživnym to bude horšie...aj tak ďakujem uvidím čo sa s tým bude dať robiť...

andzi
3. júl 2009

aspoň nebudem musieť cestovať na pracák

andzi
3. júl 2009

s tým výživným si to rozmysli, som ochotná ti pomôcť

denisa17
4. júl 2009

Ja mám taký istý problém. Nechcel platiť sám na dieťa koľko potrebuje, tak som to dala na súd cez UPSVaR. A to konkrétne zverenie do mojej starostlivosti a aby na neho platil požadovanú sumu. A aby platil aj na mne, kedže som nezamestnaná, mám nárok na bezplatnú právnu pomoc cez Centrum právnej pomoci a to mi pomôžu oni. Aspoň dúfam , že to výjde. Vieš ja na to kašlem, že má dlhy a podobne, takže všetkým čím môžem tak pohnem, pretože on si úžíva a kašle na všetko.