Ako získať manžela počas manželskej krízy?

18. apr 2020

Ahojte ženy, prechádzame si s manželom krízou, trvá už najmenej rok, možno aj viac. Sme spolu 7 rokov. Nerozpravame sa spolu, každý mame iné záujmy aj názory, veľmi malo sa milujeme, takmer vôbec, už sa ani nehadame, manžel ma často ignoruje, každý si v domacnosti urobíme svoje povinnosti, venujeme sa deťom, ja večer idem spať, muž ostáva pozerať TV. Žijeme len vedľa seba akoby bez lasky, vášne, porozumenia. Manžel nič nechce riešiť rozhovorom, on sa tvári že je všetko v poriadku, povie že ma miluje a to je všetko. Mňa to ale zabíja. Manžel bol vždy tichší ale vedel ma potešiť, kupoval mi kvietky, často mala pozornosť, boli sme radi spolu, sex bol dobrý, vždy mi dal pocit že som výnimočná, pocas dňa sme sa pobozkali, objali, vypočul ma, teraz nič.
Tie čo ste si tým prešli, ako sa Vám podarilo dať to opäť do poriadku.
Mám byť trpezlivá vzorná manželka, alebo skúsiť ignorovať, alebo sa tiež tváriť že je všetko v poriadku a nejak to prejde, alebo ho skúsiť napríklad zvádzať, alebo naučiť sa žiť bez neho, alebo viac sa venovať sebe? Neviem si už poradiť, ja vlastne ani netuším na čom som keďže môj muž sa k tomu vôbec nedokáže vyjadriť.

autor
18. apr 2020

@nistika to som potrebovala počuť, že je to normálne a že to prejde, len ja mám pocit že to trvá už dlho. Uvažujem či by nám nepomohla nejaká zmena. Ja som už 5 rokov na materskej, asi by to chcelo aj do prace.

blondtana
18. apr 2020

Súhlasím s @miskaradko, vzťah sa dá zachrániť, len si človek musí uvedomiť prečo toho druhého miloval. Ďalšia rada, naučila som sa, že mužom treba všetko hovoriť, oni si niektoré veci tak automaticky neuvedomujú, ako my ženy. Takže hrdosť schovaj do šuflíka a povedz mu, že ti chýba, že už ti nekupuje kvety a iné maličkosti. Povedz mu, že sa chceš pomilovať. Na oplátku mu venuj pozornosť, objatie, bozk. Si na materskej a to sa muži cítia na druhej koľaji, môj mi to už tiež povedal, preto keď uspím malého, tak prídem a objímem ho, pobozkám a on ma vezme do náručia a povie, že ma ľúbi. Tiež sme si prešli krízami, ročnými, ale nikdy sme to nevzdali a stále sme spolu a ľúbime sa.

jajko22
18. apr 2020

Láska sa stratila píšeš, to inak vo vela rodinách, vy tu lasku mate, len ju treba znovu rozdúchať, oživiť, co Tvoj muž podla Teba potrebuje, hladá, co by ho naplnilo, co potrebuje? To mu ponukni, co mu naplní srdce a spravi mu radost v duši.

autor
19. apr 2020

Ďakujem Vám všetkým za rady. Ja som presvedčená že manžela nechcem opustiť, no nechcem tlačiť aby som niečo nepokazila ešte viac.
Mám pocit že sa točím v kolobehu, pár týždňov ma baví byt vzornou ženou, pátram po tom čo mu chyba, muz je síce spokojný, vyzerá šťastný, ale on si asi mysli že mne to stačí, pretoze tu pozornosť mi neopätuje, tak keď vidím že sa nič nedeje, rezignujem, potom prídem na to že tade cesta nevedie tak zas skúšam všetko na zlepšenie a opäť rezignujem a takto sa to točí už vyše roka.

katkati
19. apr 2020

@jajko22 Aj on by mal toto všetko urobiť, čo radíš autorke, či on nemusí ponúknuť nič?

nistika
19. apr 2020

v skratke by ste to nemali príliš analizovať, možno je dobré povedať že pociťuješ určitú krízu a mali by ste na tom pracovať ale bez analizovania. tzn nehladať prečo začo to ochladlo a už vôbec koho je to vina...aby ste sa zase zblížili v prvom rade treba obnoviť komunikáciu. skúste si dať pravidlo na začiatok 10min denne ale o normálnych veciach osobných ako sa máš čo si zažil aký máš názor na vec, nie čo treba kúpiť a upratať - to nieje zbližujúca komunikácia. ak pociťuješ aj vážnejšie problémy naozaj mi napíš prosím správu mne by sa totiž takýto pár hodil ako prax a mohla by som vám dať bezplatné poradenstvo 🙂

mircalla
19. apr 2020

@nistika Zeby analyzovat?

nistika
19. apr 2020

@mircalla dufam ze si sa z toho nepokakala

mircalla
19. apr 2020

@nistika Ak uz chces radit, nauc sa najprv pisat na zaciatok

nistika
19. apr 2020

@mircalla dakujem za radu este ze ty si profesional

mircalla
19. apr 2020

@nistika Nie som, len ovladam pravopis a nechcem tu ponukat poradenstvo.

nistika
19. apr 2020

@mircalla ked neponukas poradenstvo tak mi nerad. vieš čo je tu milion blbých rád typu rozved sa zvykni si s tým nepohneš. to nikomu nevadí ale niekto teda ja napíše v rýchlosti "analizovať" a to je neodpustitelný problém. prajem pekný den

jajko22
19. apr 2020

@katkati ale to uz som pisala velmi neskoro, ze som ledva videla, tak som to lutovala ze to vobec pisem, mala som to zmazat radsej, nerozumiem tomu aj tak o co ide. Nemaju spolocne zaujmy, názory, ignoruje ju, mal by ju robit stastnou, ved mu dala krasne deti a rodinu, stara sa o nich a namiesto toho aby ju robil stastnou, ved ona drzi ich rodinu, tak sa trapi a pise sem. Tak mu to treba povedat, on by mal jej pocity zobrat vazne ..naozaj neviem co tam je, ked on ignoruje manzelku, no a ona si ho chce ziskat..nemala som.ani nic pisat, nerozumiem o co tam ide, ci len zas zadubenec dalsi chlap co nevie o com je zivot a rodina, hm.

myela
19. apr 2020

ahoj, v prvom rade ma mrzi vas stav, ale myslim si ze skoda zahodit manzelstvo, este ked aj deti mate. v dnesnej dobe je aj vela depresii a su ludia co ani o tom nedokazu hovorit so svojim okolim, mozno ma daky takyto problem, alebo len manzelstvo po rokoch a pri povinnostiach okolo deti zovsednelo a tym ze je este aj taka povaha ze moc o pocitoch a vseobecne nerozprava, je to tazsie. rozpravat si o vsetkom, co sa paci, nepaci, co vadi a vzdy si vsetko vysvetlit je podla mna zaklad na dobre fungovanie vztahu, skus s nim este rozhovor kde by si mu povedala ako vsetko vnimas - vas aktualne vyzerajuci vztah a aky by si chcela aby bol vas vztah, aj tvoje pocity z neho a nejaky tvoj navrh co s tym robit a skus sa ho pytat nech sa vyjadri o svojich pocitoch a predstavach, aby si z neho nieco dostala. mozete si dat postrazit deti a ist sa spolu prejst alebo daco, vecer si napr nieco spolu zahrat, alebo nieco take aby bol priestor na vasu interakciu a komunikaciu. alebo ak nic nepomoze mozno spolu poradnu skusit. asi tolko moj nazor. drzim palce

katkati
19. apr 2020

@jajko22 "zas zadubenec dalsi chlap co nevie o com je zivot a rodina, hm" - toto si vystihla presne.

danielahamar
19. apr 2020

Každý vzťah sa každých 7r. meni😬

clarke
20. apr 2020

Keď si povedala ze stereotyp začni cvičiť a skúste vo dvojici... Alebo beh... Bicykel... Choďte v noci na prechádzku... Skus sa mu predvádzať v sexi oblečenie keď idete späť..... Skus sa občas trosku namaľovať.... Necháva mu odkazy.... A čakaj... A s tým ze sa o teda začnú zaujímať iní muži to skus tiež... Ze by si šla s kamarátmi von... On potom začne trosku žiarlit a presne vvtedy sa na kopne... Takže ano ešte môžeš zachrániť vzťah

retatka
20. apr 2020

AUTOR Už si sa dosť snažila,je na rade on.Evidentne si pre neho vzduch a velka istota.Začni si svoj život žit.Aj tak ste iba spolubyvajuci.Chod von,s kamoškami,planuj si svoj volny čas sama a nie s ním.Takto nevyzerá manželský život a láska kde sa dvaja ozaj lubia.To,že ti to povie su prázdne slová,no činy su smerodatné.On je stratený prípad,škoda tvojho času.

lindusss2016
13. aug 2021

Ti, co ti radia rozvod, si to bud nezazili, alebo proste to sami nezvladli, ale nrmozne to urcite nie je. Ja som mala vztah s muzom priserny a trvalo to roky, uz to bolo fakt na nevydrzanie a potom som si povedala, zd stacilo a zmenila som to. Vztah sa nam otocil o 180° a moj muz ma miluje viac ako kedykolvek predtym. Ked sa o tom nechce bavit, tak sa nebavte. Slov uz mozno bolo vyslovenych dost a je cas na skutky. Prestan si vynucovat pozornost. Ak ti chyba, ze ta nepobozka, tak to urob ty. Sedi pri tv, tak si sadni na nho a pobozkaj ho sama. Daj mu masaz, zved ho, ak chces sex. Bud uvolnena, nie dotierava, neries hluposti a nechaj veci plynut, ci sa chyti.