Aký vzťah majú vaše deti s ich otcom po rozvode?

malabrunetka
26. aug 2020

Ahojte. Chcela by som počuť vaše vzťahy. Môj manžel sa počas manželstva staral o deti, vedel im dať raňajky keď nebol v práci, kúpal syna, chodil a deťmi von atď. Teraz sme však v rozvodovom konaní skoro mesiac. Nebyvame spolu mesiac a on si ich vzal len raz ku kamarátovi a raz ju svojim rodičom. A asi 2x s nimi volal. Inak nemá záujem. Ja som chcela aby mali vzťah ako predtým, najmä syn nech má mužský vzor ale muž sa neozýva a synovi dosť chýba, aj sa ma pýta kedy pôjdu k ockovi a ja neviem čo mu mám povedať keď otec nechce.

sense
26. aug 2020

Nemozu mu skusit deti zavolat same?
Moj ex keby moze mal by ju denne a jed nie tak je schopny 10x denne pisat a volat, pritim ked sme boli spolu tak sa jej moc nevenoval, s vynimkou ked som bola v praci tak zakladne veci porobil ale zahrat sa s nou, ci ist von to nie max zapnut telku

deti95060810
26. aug 2020

počas manž. takmer nič - nikdy dieťa neokúpal, neprebalil, nekočíkoval....
Po rozvode už dupľom NIČ. Pre dieťa si bol asi 2 - 3 krát a potom sa odmlčal na min. 15 rokov.... Jedine posielal šeky....

anitka63
26. aug 2020

@malabrunetka keď sa deti pýtajú nech mu zavolajú, možno má pocit, že im nechýba, takto keď sa ozvú možno ho to tak podnieti urobiť niečo viac.

zutera
26. aug 2020

Můj exmanžel chtěl dcerku do střídavé péče a ted ju vidí 2krat do roka u jeho rodičů-s těma má dobrý vztah,a jinak žádný zájem,takže asi tak😕

tosomja
26. aug 2020

Môj počas manželstva nič. Len základné povinnosti, keď som ja nemohla. Nikdy neprebalil, neokupal, nekúpil ani nevedel čo jedla.
Odkedy som odišla, to je teraz druhý rok, úplne sa zmenil. Nevravím, že sa jej venuje, ale zaujíma sa, berie ju, platí.

katty2012
27. aug 2020

@malabrunetka ako vies, ze otec nechce? ano, nerobi to, ale nemusi si byt toho ani plne vedomy, moze si mysliet, ze matka mu da vsetko co potrebuje. muzi rozmyslaju inak ako zeny. rozpravala si s nim na tuto temu? ked nie, poziadaj ho o stretnutie a rozpravaj s nim o tom ako synovi chyba, ako ho lubi a potrebuje

malabrunetka
autor
27. aug 2020

@katty2012 no lebo som mu povedala, že ja mu nebránim v styku s deťmi. Keď ich vtedy raz zobral ku kamarátovi, úplne v pohode som im zbalila tašku s vecami a akurát som chcela aby večer prišli v stanovenej hodine, čo aj prišli. Raz volal so synom a odvtedy nič. Čo ja mu mám vyvolávať, že zober deti? Oni jemu nechýbajú či ako? Neviem si to vysvetliť proste. Myslela som že aj keď sme v rozvodovom konaní, tak on ostáva stále otcom a bude chcieť vidieť svoje deti . Som z toho trochu sklamaná keďže predtým mali pekný vzťah.

katty2012
27. aug 2020

@malabrunetka tak bud ti ide o deti, alebo o seba. ked o deti, tak urobis vsetko pre to, aby mali to, co potrebuju a to je momentalne ich otec. nemusis mu vyvolavat, staci mu zavolat. vsetky vztahy su o komunikacii, a ked ta zlyhava, zlyhava aj vztah. no zatiahnut do toho deti, je velka skoda pre ne

lujza123
29. aug 2020

@malabrunetka normálne som mu po rozchode naordinovala takmer striedavku (3 dní u mňa 1 deň u neho) s vtedy ročnou dcérou a musel. Keď sa vykrucal tak som obvolala celú jeho rodinu nech mu do hovoria.
Dcéra ma 11 a vzťah majú super, ale nebol by taky keby sa po rozchode ofucim a čakám kedy si milosťpán spomenie.

Musíš si to aj ty trochu usporiadať v hlave ako to vnímaš. Je to ich otec, nie strycek z Ameriky ktorý príde raz za rok kedy sa mu zachce. Ako rodič ma tie isté práva aj povinnosti ako ty. Nečakaj kedy zavolá, minimálne každý druhý víkend ma tie deti mat! Takže mu to oznam, najbližší piatok zbal deti, vyloz mu ich pred domom a vráť sa po ne v nedeľu.

Toto je také kritické obdobie, keď budeš doma vyčkávat a on ofucany sa vám ignoraciou akoze mstit čas utečie rýchlo, všetci si zvyknete a ten vzťah otec deti sa už nemusí obnoviť. Kým súd rozhodne môžu to byť roky. Konaj už teraz

luccija
29. aug 2020

@malabrunetka nemôžu mať taký vzťah ako predtým, lebo už nič nebude ako predtým.Chlapi sú iní a treba mu napísať syn sa na teba pýta chcela by som, aby ste travili čas spolu.Mozno Ta chce vytrestat, je zlomený, nevie ako dalej

okost
31. aug 2020

@malabrunetka uprimne sa s muzom porozpravaj a vysvetli mu, ako to vnimaju deti a ze by si bola rada keby... Je to o vzajomnej dohode. Z osobnej skusenosti viem, ze muz niekedy potrebuje po rozvode nejaky cas pre seba aby si usporiadal veco v hlave... Na druhej strane nezaskodi mu pripomenut ze uz nie je muzom no stale je a bude otcom... Hlavne v uvode na nic netlac. Skus to dohodou, uprimnym rozhovorom... Zivot ide dalej aj po rozvode... Dokonca az potom zacina. Vsetkym som si ako muz presiel, ak chces napis poviem ti o tom viac... Drzim palce vsetkym

zuzana9393
25. mar 2022

@malabrunetka a nema on nahodou frajerku? Pripadne nezacal pit, alebo nieco podobne? Niektori chlapi s tym zacnu, ked pridu problemy v zivote. Alebo mozno ma nejake depresie z toho. Asi by som sa s nim porozpravala, ak teda mate tak slusny vztah ako mi to pripada. On sa chcel rozvsdzat ci nie?

malabrunetka
autor
6. apr 2022

@zuzana9393 áno pije, strieda ženy.. po rozvode si berie deti len podľa rozsudku súdu ale ide to s ním dolu vodou.. veľmi sa zanedbal a zanedbáva aj deti. Nestará sa o nich

zuzana9393
6. apr 2022

@malabrunetka aha az teraz pozeram, ze som reagovala na starsiu diskusiu. To mi je luto, hlavne kvoli detom.

janage
Autor odpoveď zmazal
Zobraz