Bráni mi v rozvode

zuzkaemmka17
22. sep 2022

Sme spolu 9 r., z toho 6r ako manzelia, mame dve deticky 6r a 2 mes. Nikdy to medzi nami nebolo idealne, ..chcela by som sa rozviest, on nie, vyhraza sa mi, ze ked sa rozvediem urobi vsetko preto aby mal deti v striedavej starostlivosti, len preto aby mne urobil zle. Rozviest sa nechce len preto, ze sme nedavno dostavali novy dom a vraj kvoli detom. To ze deti vidia hadky a jeho chovanie ku mne (pri hadke mi povie zhor v pekle, aby som zomrela a pod. styl, nevadi mu ze to pocuju deti, vraj ja ho vyprovokujem a je to moja chyba). Proste ja nechcem takto zit, v tomto vztahu a zaroven sa bojim coho je schopny pri rozvode.

zmrzlinka2021
23. sep 2022

@cara111
hmm... @viestta sa na mudru hrat nemusi, ona mudra je a bodaj by bolo viacero takych zien, ktore maju taky zivotny nadhlad

zmrzlinka2021
23. sep 2022

@zuzkaemmka17
Ste manzelmi kratko, mate malinke dve deticky, ktore potrebuju rodinu. Rozvod vam ako rodine nepomoze. Proste sa nehadajte, neutoc na jeho rodinu, vaz si manzela, viac spolu komunikujte.

jana_eyre_2
23. sep 2022

@cara111 a ty si chorá, či platená že napadas niekoho druhého zato, že napísal úplne slušný a neurazajuci koment? Čítaš vôbec po sebe? 🤯

zuzkaemmka17
autor
23. sep 2022

@pimpulka peniaze tu nehraju rolu, ani ma to nenapadlo, ani som neskumala temu alimenty

dilino
23. sep 2022

viestta nikoho neuráža, na nikom si nevyvršuje svoju zlosť, nikomu nenadáva, tak nechápem prečo na ňu útočíš. Nerozumiem tomu a je jej vec že koľko tu sedí alebo nesedí. A nie je za nič platená je to voľne diskusné forum do ktorého sa môže zapojiť kto chce kedy chce.

srnqqa
23. sep 2022

@pimpulka Nie je pravda, že pri striedavej nie je výživné. Dokonca si ho ani nesmú rodičia "započítať". A tiež sa môže stať, že jeden z rodičov má stanovené vyššie výživné než ten druhý.

mk22
23. sep 2022

@zuzkaemmka17 a co ti bráni podať návrh?
Oslov si právnicku, porad sa, spíše ti návrh a hotovo.
Z čoho máš strach.
To sú vyhrážky, len bude kopať prskat, že mu ukážeš ze sa nebojíš a ideš si za svojim.
Aké peklo ti urobí?
Ešte takú nehrali.. Véd s kľudom od súhlas jeho reči.. Striedavu? Dobre, výborne.. Teším sa ze máš záujem starať sa, si úžasný otec.. Véd nech, všetko sa vyrieši za pochodu.. Ty si podaj návrh, počúvaj právnicku a uvidíš ako bude spolupracovať..

cacianka
23. sep 2022

Húka po tebe, lebo vidí strach, tak ho nedávaj najavo a úplne v kľude súhlas. Že dobrý nápad,
Uvidíš ako mu padnu plachty

cacianka
23. sep 2022

@cara111 dnes ti dali priepustku z Hronoviec ?
Nepcham sa vieste do zadku, ale je to jedna rozhladena žena, vie poradiť vo veľa oblastiach života, vyjadruje sa slušne, neuráža, neútočí, jej príspevky majú hlavu aj pätu, čo sa o tebe povedať veru nedá. Závidíš, lebo jej nesiahaš ani po členky, ako ani viacerým ženám tu na MK

cara111
23. sep 2022

@stanulienkat Nesnaž sa, čítam jej výsmešné, nadradené, arogantné komenty už nejaký ten rok... Trapka, ktorá si uľavuje tu. Občas (biedne málo)dá radu ako človek človeku, no viac ju baví strápňovať, vysmievať sa. Ale to nie je len ona. Takých je tu väčšina. Žiaľ. Chodí si tu veľa žien takto "uľaviť". Veď vy o sebe viete, ste jedna fajta. A môžete sa akurát len hanbiť. Život je ťažký, a vy, dokonalé, múdre, krásne a ja neviem ešte aké...lusknutím prsta o to môžete prísť.

cara111
23. sep 2022

@zuzkaemmka17 normálne ženy tu, to chápu, že toto vôbec, ale vôbec nie je o peniazoch!! Choď tvrdo za svojim, nenechaj sa odradiť, ani zastrašiť. Striedavá starostlivosť je výplod chorých hláv. Vďaka týmto "hlavám" sme tam, kde sme . Nájdi si právnika, dobrého právnika. Pretože práve kvôli takým kravám ako sú tu, si musí matka zaplatiť právnu pomoc, aby mohla mať svoje deti pri sebe!!

cacianka
24. sep 2022

@mk22 👍

lujza123
24. sep 2022

@zuzkaemmka17 a nieje to len dočasne zhoršena situácia? Malé babatko, popôrodná únava, sťahovanie možno to na vás iba dolahlo.
Ved by ste si nerobili dieťa pred rokom keby je to tak zle
Možno by pomohla manželská poradňa, ak by nešiel a nejavil snahu zachrániť vzťah potom rozvod. Ale treba tomu dat šancu.

lilope
24. sep 2022

@cara111 paradox je, že presne to, čo tu kritizuješ, aj sama robíš. Nazýva sa to pokrytectvo, a to je naozaj na smiech robiť druhým to, čo sám urputne kritizujem. Z vás dvoch, si tu práve ty jediná, ktorá v tejto diskusii niekoho ponížila a vysmiala.
Zrejme dôvodom bude, že si sa v tejto téme sama našla a preto takto reaguješ. Vždy, keď niekto šteká ako pes, tak je to z dôvodu, že sa ho komentár priamo dotkol. To je, ale, jeho problém. Ten, kto nezvláda vlastné emócie, by mal vyhľadať pomoc. 😉

simona20201309
25. sep 2022

@mikadooo
@modrykonik33
Striedavá je super? 👌
Nech sa páči dámy, balte si kufre každé 2 týždne a pakujte sa z bytu do bytu. Deti nech ostanú stále doma a vy rodicia sa striedajte. Prečo to tak nikto nerobí??? Prečo vždy doplatia na to deti?!
Toto inak nezvládajú ani zvieratá (susedov pes to nedával, po roku ostal už len u jeho ex)
Ale deti? Noa.... sú malé, bezbranne, ľúbia oboch rodičov, nepovedia nič.
Kedy konečne toto zakazu???? Kde sú psychológovia???

(Neberte to prosím príliš osobne, myslím to všeobecne)

eeffka
25. sep 2022

@simona20201309 uprimne, tiez sa pozastavujem nad striedavkou, deti ako batozina. Toto by som nimdy nedopustila, dieta ma mat proste 1domov bezohladu na to kolko je s druhym rodicom.

simona20201309
25. sep 2022

@eeffka ako píšeš, tiež nikdy by som toto deťom neurobila. Dieta nevie kam vlastne patrí, ešte lepšie keď navštevuje aj 2 ZŠ, ...
A som v šoku, ako sa na to niekto pozerá- super, budem mať týždeň len pre seba😏.
Mňa tak strašne mrzí, ako sa na deti úplne kašle, keď ide o rozvod. Hlavne nech sú spokojní dospeli. Ibaže deťom nikto nedal na výber, či chcú prísť na svet a ci chcú vyrastať v rozvratenej rodine.

mikadooo
25. sep 2022

@simona20201309 nepísala som, že je super. "Super" riešenie totiž neexistuje. Najhoršie riešenie je, keď je matka vydierateľná a ostane s chlapom len kvôli tomu. To už je fakt mega "super" pre tie decká, ale hlavne že nemusia cestovať každý týždeň. To nie je na teba, len tak na zamyslenie...

mk22
25. sep 2022

@simona20201309 v prípade nesúhlasu jedného z rodičov pri SS, či už otec, alebo matka.. Tak sa neoduhlasi hneď.. Skúma sa vzťah, byt podmienky oboch rodičov, dôvod nesúhlasu jedného z nich.. Zase si nemyslí ze to sudca odobri lusknutim prsta.
Kým sa od súhlasí, prejdú mesiace.. Iné je ak sú rodicia dohodnutí a dieťa je s tým v pohode.
Určite 100x lepšie ako nerozviest sa, trpet, znášať, vydržať a všetky tie dristy ze žena vydrží lebo veď kompl rodina.
Mnoho detí je šťastnejších v SS ako v 'rodine' kde matka je posl špina handra otec psychopat ale maminka drží krok nech sú deti v komplet rodinke.

simona20201309
25. sep 2022

@mk22 ak je otec psychopat, tak asi ani nebude možná striedavka, nie? V takom prípade by nebolo dobre deťom ani v striedavke.

mk22
25. sep 2022

@simona20201309 ale ved to je logické o tom sa ani nemusíme baviť aj keby nebol.. Prechádza šetrením on, matka, dieťa, byt pomery oboch, zvlášť vzťah.. Odsúhlasiť striedavu u "normálneho" otca je na dlhú cestu.. To nie že na prvom pojednávaní.. Alebo pred samotn pojednávaní je x návštev rozhovorov návrhov.

oli18
25. sep 2022

@simona20201309 psychologovia z praxe su proti striedavke.

ropucha6
25. sep 2022

@simona20201309 nie je pravda, ze nikto. Ja to tiez obdivujem, clovek netusi, kde je doma.

simona20201309
25. sep 2022

@oli18 prečo potom ich nazor nikoho nezaujíma?

oli18
26. sep 2022

@simona20201309 neviem, mozno mali byt tvrdsi a zakon vobec neschvalit. Ak im
dali moznost ho pripomienkovat.

cara111
28. sep 2022

@lilope osobne sa ma táto téma, našťastie, nijak nedotýka, ale v jednom máš pravdu, že som už tzv. vybuchla. Práve to "štekanie" a akási nadradenosť, bohorovnosť niektorých tu diskutujúcich "dám" by mala stáť za tvoju pozornosť. Ale to od takých intelektuáliek predsa nemožno čakať, všakže?