Chcem odísť od manžela, ale ona sa mi vyhráža

5. okt 2022

Potrebujem poradit
Uz niekolko rokov chcem odist od manzela ktory sa mi neustale vyhraza tym, ze ak odidem, pridem o nase dieta. Ma uz 6rokov. Som odhodlana buduci rok odist tak si postupne vsetko planujem. Nove byvanie, pracu , aby pri rozvode som nemala ziadne problemy. Takisto nepijem,nefajcim, o dieta sa staram zväcsa stale sama. Muz ma s malou dobry vztah, ale je to skor take kamaratske,co sa starostlivosti tyka, na to som tu ja. Som dost zdeptana z toho ako mi vravi ze ked vypadnem tak mu budem pekne alimenty platit ,ze on by sa skor na strome obesil akoby mal platit on mne a dieta dostane on lebo ma kontakty a skvelu pracu ,ja som nic. Chcem totiz zacat s malou v inom meste, kde nebudem mat na krku jeho a jeho rodinu ktory by mi robili stale napriek.Ale k veci.. mam par nahravok kde sa s malou učí ( vynimocne ) a sprava sa naozaj strasne,dokonca jej nadal. Tak chcem vediet, ci aj toto mozem na sude pouzit, alebo moze na mna podat tr.oznamenie ze zverejnujem na sude nahravky kde je on. Mam toho aj o cosi viac.Prosim nesudte ma, ale spravim vsetko preto,aby som o svoje dieta neprisla. Samozrejme pravnika mat budem. Dakujem

elvia
17. okt 2022

@kate211 to máš z kade tento blud prosím ťa žeby súd mal rozhodovať kde žena po rozchode či rozvode bude bývať??🤦🤦🤦
To sa týka štátov nie miest na Slovensku.
Jasné obmedzia ju na osobnej slobode 😂😂
Také hlody.

kate211
18. okt 2022

@elvia Prosim ta, informuj sa lepsie. Sud rozhoduje (ak sa rodicia nezhodnu) o tom, kde bude byvat dieta. A ak sud uzna, ze neni v zaujme dietata sa stahovat do ineho mesta, nepovoli odstahovanie dietata. Zena sa moze stahovat kam chce. Ale dieta nie. O tom rozhoduje uz sud v pripade nezhody rodicov. Bezna prax a nie ziadny hlod.

sidon
23. dec 2023

ahoj, ako si sa posunula? Podarilo sa ti situáciu vyriešiť?