Chodíte k svokrovcom po rozvode?

17. sep 2021

Rozviedli sme sa s mužom a zaujímalo by ma ako to máte vy s návštevou rodiny mame väčšie bábätko. Chodíte k svokrovcom? K prastarý rodičom? Švagriná, švagri. Ak ste teda sa ne rozviedli v dobrom

desore
17. sep 2021

Kto sa s kym rozviedol a aky bol na to dovod? To je velmi podstatna vec.

autor
17. sep 2021

@desore žena s manželom a dôvod, nevera a veľa iných

adriannasvk
17. sep 2021

Zalezi od toho aky vztah mas s nimi aj napriek vsetkemu...moja mama napr prestala chodit ale vzdy sa pozdravia porozpravaju,zavolaju si na sviatok

mistymay33
17. sep 2021

Podľa mna záleží aký vzťah máš so svokrovcami. To, že už Papierovo nie sú tvoji svokrovci neznamená, že nie sú babkou a dedkom tvojmu dieťaťu. Ja som si brala rozvedeného muža a jeho bývala má s mojimi svokrovcami (jej bývalými svokrovcami) dobrý vzťah, stále si ho udržiavajú, aj kvoli synovi (ich vnukovi) Poviem ti, že moj svokor je z toho veľmi šťastný, že jeho bývala nevesta má s nimi aj po rokoch krásny vzťah, že môžu vnuka vídať kedy chcú.

deti95060810
17. sep 2021

nie...žiadne návštevy.

desore
17. sep 2021

Situacia by bola ina, keby sa on s tebou rozviedol.
Myslim, ze mozes zabudnut na typicke rodinkovanie s exsvokrovcami. Aj ked on bol nevernik, ty si sa s nim rozviedla a tym padom aj s jeho rodinou. Zatelefonovat na sviatky, popripade ked sa niekde stretnete pozdravit, povedat par zdvorilostnych viet. To je vsetko.
Ak exsvagrovci vyvinu iniciativu smerom k stretnutiam, tam este je sanca. Pokial ta nezavolaju na narodeniny ani po gratulacnej smske, treba si uvedomit, ze ta odstrihli. Rozvodom sa konci ovela viacej ako si vies predstavit.

sense
17. sep 2021

Ja mam síce dieťa kt malo v dobe rozchodu 6rokov, a áno bola som u dnes uz ex svokrovcov s tým ze som ex povedala ak sa začnú rýpať v tom co je medzi nami odídem... Jeho mama slovo dodržala, sa pohrala s dcérou, ja som si prečítala knižku, pozrela telku a poobede sme šli domov

lilke
17. sep 2021

Sesternica sa rozviedla. Nemali deti, ale stále, aj po tuším 7 rokoch, exsvokrovci ju berú ako svoju nevestu, sú si vedomí, že ich syn bol neverný. Chodia spolu niekoľkokrát do roka aj na výlety, bez syna, bežne jej aj jej mame pomáhajú (napr. chlapské roboty, teraz v lete urobil svokor nový plot).

spadnutaslivka
17. sep 2021

tiež si myslím, že závisí, aký máš s nimi vzťah. Ak oni o to stoja, ja by som bola za relatívne normálne stretnutia a návštevy. Otázka ale je, ako sa neskôr budú na to pozerať, ak sa ich syn opäť ožení alebo ak si ty nájdeš niekoho iného. Neviem, či potom budú otvorení nejakým stretnutiam s tebou.

autor
17. sep 2021

No ide o to ze oni si stoja za ním a nechcú vidiet ze chyba bola na jeho strane. Mam s nimi nie veľmi dobrý vzťah ale ze je to ich vnúča chápem

julia2018
17. sep 2021

Ja som chodila raz za mesiac na predĺžený víkend dovtedy, kým dcéra bola schopná byt bezomna. Cca tri roky to trvalo

maris5
17. sep 2021

Takze mas vec vyriesenu, co sa tyka navstev. Oni stoja za nim a nemate vrucny vztah.
Predpokladam ze otec ma urceny cas stretavania sa s dietatom a vtedy on moze poriesit aj navstevu svojich rodicov.

adriannasvk
17. sep 2021

Suhlasim s @maris5 ..... bolo by to naozaj cudne a neprijemne asi prevsetky strany...ked bude dieta s otcom nech ho on zoberie k rodicom

sonalove
17. sep 2021

Ahoj, my svokra (svokricka zomrela) -resp. Švagrovu navštevujeme- byvaju v 1 dvore a ja som krstná jej deťom. Rozviedla som sa s bývalým, nie s nimi- mame výborne vzťahy a radi sa navstevujeme, pokecame pri rôznych prilezitostiach. Dcera už má 13 tak ked tak tam ide s otcom alebo aj sama, pripadne za sesternicou a ide dedka pozdraviť, dať aspoň 😘. S bývalým mám teraz lepší vzťah ako pred rozvodom, u švagrovej sa stretávame na oslavách detí všetci- ja so súčasným partnerom, exovou dcérou a nasim synom , bývalý so súčasnou partnerkou, jej dcérou a ich dcérou a s dedkom. Pre môjho partnera boli tieto stretnutia s celou touto stranou rodiny zo začiatku trochu netradičné 😂, lebo on sa rozviedol v zlom, ale vidí že vzťahy sú tu dobré a veľmi srdečné. Všetko chce iba čas a povznesenie sa /úsmev/ nad situáciou- lebo si vždy hovorím že sú na tom ľudia horšie ako my , hlavne že sme zdraví!

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. sep 2021

@adriannasvk no je to bábätko čiže návštevy ma len tak ze so mnou

adriannasvk
17. sep 2021

Tak nech pridu svokrovci sami k tebe,vo vlastnom zaujme maju vidiet vnuca

autor
17. sep 2021

@adriannasvk ved presne o to ide ze boli asi 2x oni a len sa sťažujú ze ja nechodím s malou ale žeby oni prišli tak to nie

adriannasvk
17. sep 2021

Tak sa s nimi dohodni,ze sa budete striedat,neviem ako daleko od seba byvate. Ze raz pridu oni raz ty.

janickacrazy
17. sep 2021

Tak je to na tebe, aké máte vzťahy. Ja som taký exot, že som ešte roky po rozchode navštevovala bývalú svokru môjho bývalého dokonca aj s mojím novým manželom a novými deťmi. My sme si ale výborne rozumeli, hoci môj ex ju nemal v láske.

jajka71
18. sep 2021

Tu hrozí jedine to, že dieťa bude v ich predstave prostriedok nato, aby si dokázali, že nieje všetkým dňom koniec sú starými rodičmi a môžu o pár rokov rečami ociernovat teba a v ich očiach syn bude obeťou.... Ty tou, ktorá rozbila rodinu a dieťa bude mať v hlave neporiadok, zvlášť keď sa pripojí i ostatná jeho rodina. Bud sa stanovia pravidlá a tie sa budú dodržiavať ved právo byť starými rodičmi a jemu byť otcom sa rozvodom neodopiera. Sú starí rodičia, ktorí fungujú vo vzťahu kvnucatam i po rozvode a su takí, ktorí nefunguju..... Sú otcovia ktorí o svoju rolu nestoja, takí co ani neplatia i takí, ktorí ako otcovia fungujú aj keď vo vzťahu s ex sa diali veci a ako partneri fungovať nedokážu niekedy dokážu fungovať korektne.

Je v tvojich rukách a v rukách tvojho ex ako ti bude vo vašom prípade. Jd veľa zranení z detstva z nevyriesrnych konfliktov medzi dospelými, ktorým malé dieťa nedokáže rozumieť.... Treba brať zreteľ na to, že je to v mnohom v rukách dospelých ako to bude a ako to ovplyvní vzťahy dieťaťa....

googlinqa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaktusik007
17. sep 2022

asi dva - trikrat do roka doveziem deti k svokre a z toho mozno 1x si zdvorilostne dam kafe. Svagrovci su viac v pohode, ale tam nemam dovod ist, na druhej strane kedze byvaju v tej istej dedine kde svokra tak viem ze sa mi staraju o deti a ze teda o ne bude realne postarane - ak sa stane ze deti odovzdavam tam, tak tam zvyknem ostat dlhsie ako len pol hodinu na kafe 🙂

mondolina
17. sep 2022

a ex nemôže zobrať dieťa k rodičom bez teba?
aké je malé bábätko?

letfenixa
17. sep 2022

@autorka a čo keď sa sťažujú. Sťažujú sa aj ty, že nevedia prísť.

veronika66
4. dec 2022

Ako staré je bábo ?