Dá sa obnoviť láska k partnerovi?

28. júl 2020

Ahojte, nebudem tu všetko rozpisovať, len by ma zaujímalo, či ste sa niekedy dostali vo vzťahu do fázy, že ste sa s partnerom/manželom po rokoch odcudzili a prekonali ste to. V skratke.. Z mojej strany je ochladnutie, nehovorím mu milujem ta, nepohladkam ho, nespíme spolu uz dlhšie, ani v jednej spálni - chrápe a mne to vadí lebo sa nevyspim. Sme vo vela veciach rozdielni, všetkému tomuto samozrejme aj niečo prechádzalo, prišla som na viac vecí čo urobil ale zase žiadna nevera, milenka a podobne... v podstate je to chlap dobrý aj keď by som vedela menovať prečo sme tu kde sme - chyba je určite na oboch stranách, on sa aj snaží, pohladka ma, zavola ma k nemu, chytí za ruku ale u mňa je to nula bodov veľmi som za posledné roky ochladla, nechcem sex, mam ho rada ale nemilujem ho, veľa vecí mi ňom vadí, sama sa sebe vnimam že uz mi lezie na nervy aj to ze po jedle neda ani blbý tanier do umývačky ale položí vedľa umývadla vadia mi už naozaj aj detaily. Neviem prekusnut niektoré veci ktoré sa postupne nabalovali až sme tu.. Ale chcem skúsiť vzťah zachrániť kým sa ešte dá aj koli nam aj koli dieťaťu.

1angelika
29. júl 2020

@zuzubb007 verím ti, že ty konkrétne nemusíš poznať ale je ich čím ďalej viac

mariannapk
29. júl 2020

Myslím, že sa určite dá. Neviem ti poradiť ako... My s manželom sme už 18r.zobraty. Mali sme ťažké obdobie, no prekonali sme to. Teraz sa ľúbime ako na začiatku, pekne sa oslovujeme a ja cítim lásku aj v skutkoch. Niesu to len slová. Som šťastná, že sme to zvládli...

nnnuuunnn
29. júl 2020

Da sa, vsetko sa da. Otazka je ci chces, alebo musis? Ak by si bola financne nezavisla, krasna, na kazdom prste muzov 10, chcela by si? Ja myslim, ze nie. Je to aj pribeh mnohych znamych zien. Chceli, lebo mali s tym muzom deti, ale nepodarilo sa im to. Mali vsak vhodne podmienky si lahko najst ineho. Ale na kazdom vztahu treba pracovat. No ked sa stretnu dvaja rovnaki, s podobnymi zaujmami a zivotnym stylom, pracuje sa na vztahu lahsie, v zmysle ci ma moj drahy rad teplu veceru doma alebo kazdy vecer v inej restauracii, ako ked treba prekusnut to, ze sme vlastne uplne odlisni a snazime sa tolerovat, aby sme vyzerali stastne a azda aj sami tomu uverili.

tslobik
30. júl 2020

@nnnuuunnn Si to vystihla. Niekedy človek akoby uveril aj tomu, čo by vlastne v skutočnosti nechcel.

jardasa
31. júl 2020

Ahoj, skús si pozrieť videá od Denisa Říha Palečková, myslím si, že pokiaľ ťa chlap ešte vie pokladkať, stojí za to bojovať o vzťah.

amelie22
5. aug 2020

Ahojte dievčatá... Môj partner mi dnes povedal že uz ma má rád iba ako kamarátku. Tak som začala hľadať na nete všetko možné a dostala som sa sem. Možno mi budete vedieť poradiť. Mám skvelého partnera vo veľa smero noch, sme spolu 4 roky. Ale nikdy náš vzťah nebol bezproblémový a veľa som na ňom pracovala. Na začiatku to bolo skôr obrátené, ja som do vzťahu vhupla rovno z vážneho vzťahu z ktorého som bola nešťastná a možno aj tak trošku z rozumu, a on bol ten zamilovaný, ale časom to u mňa prerástlo v obrovskú lásku na celý život. Vzťah nebol bezproblémový, hlavne sexu v ňom bolo málo, čo si teraz spätne samozrejme strašne vyčítam. Partner nikdy extra neprejavoval city, je to taký tip... Ale videla som to v činoch. Stále, aj teraz. Najprv nechcel o svadbe a deťoch ani počuť, časom som ho tvrdou drinou prehovorila a dobrovoľne súhlasil. Termín svadby máme o rok, budúci týždne sme chceli povedať že sme sa zasnúbili. Na mojich narodeninách. Veľmi som si priala aj prsteň, a viem že mi ho na tie narodeniny aj kúpil (budú o týždeň). Zistila som ale že sa občas stretáva s inými ženami, že si občas s niekým píše a tak. Som si skoro istá že má nepodvadza, ale proste stretne sa na obed. Dlho sme už nemali sex, bude hovoril že je unavení, alebo že sme zijeme kekticky. Tušila som že sa niečo deje a cítila som že síce mi lásku málokedy tak prejavoval, cítila som že je to ešte o trochu horšie. Minulý tyZden keď som naliehala či má má ešte rád povedal že veď to je samozrejmost. iDnes som si obliekla to najlepšie čo viem že by sa mu mohlo páčiť a vyšla som s farbou von že viem e sa stretáva so ženami sem tam (s jednou bol na kofole, s jednou na obede, jedna je vydatá a má dve deti...) A že teda to nie je ok a nepatrí to do vzťahu. On hrozne je uzavretí, takže keď na neho človek tlačí nedokáže komunikovať vôbec. Ako taký malý autista. Proste s ním človek nepohne. Všetko som mu povedala čo cítim, že sa.mi to nepáči atď... Doma som mu dala potom otázku (na margo tých žien, že teda buď sa prestane stretávať alebo je koniec) otázku, že či chce byť ešte so mnou. Bolo ticho, vedela som že je zle. Vyšlo z neho iba jediné - že ma.ma rád. Ja že už má neľúbiš? Za e má.ma rád ako kamarátku. Bol to pre mňa šok. Viac mi nepovedal. Nepovedal odíd, je koniec... Naliehala som nech sa vyjadrí a len ticho. Že už mi povedal čo chcel. Tlačila som na neho prečo mi dovolil platiť tie zálohy za svadbu a tak a on že on si to neuvedomil. Večer mu to bolo ľúto, hladkal má keď videl ako plačem, večer sa ku mne pritúlil. Neviem čo mám robit. Strašne by som chcela zabojovať o neho. Ja mám za sebou dosť vzťahov a dosť rozchodov a viem rozlíšiť lásku od zaľúbenosti ale bojim sa že on nie. Aj u mňa bolo obdobie ochladnutia v tomto vzťahu, ale vďaka skúsenostiam predchádzajucim a vďaka tomu že viem čo vedľa seba mám som vytrvala a len to moju lásku posilnilo. Neviem či je to u neho trvalé alebo či sa dá ešte o neho zabojovať. Rozhovorom to s ním nejde. Nedostanem z neho to, či chce to skúsiť, pýtala som sa, neodpovedal. Čo mám robiť? Mám bojovať, bez slov? Skutkami? Odložiť zásnuby, nechať všetko tak, a viac sa mu venovať? Viem že som ho aj zanedbavala a prerástlo to v takú vzťah akompo 20tich rokoch manželstva. Keby som do neho nerypala, on by sa so mnou asi ani nikdy nerozišiel. Nikdy by mi sám od seba nič nepovedal. Ale tak samozrejme žiť nechcem. Mám zostať a skúsiť bojovať skutkami? Alebo sa zbaliť a odísť. Keď raz odídem, on nikdy za mnou nepríde. To viem. Aj keby ma ľúbil (už to.mam odskúšané...). Ďakujem za akúkoľvek radu.

lolazmola
5. aug 2020

@amelie22
@amelie22 rob ako to citis a ako chces tu ti nikto neporadi....ty sama najlepsie vidis do vasho vztahu vies co chces, vies akeho mas partnera. Tu si zeny vytvoria iba nejaku predstavu o vas ktora nemusi byt pravdiva a podla toho budu radit, ale ty sa musis rozhodnut sama

petrofka
6. aug 2020

Tam, kde nie je nasilie, sa dá najst cesta. Za mna by som odporucila bud parovu terapiu alebo samostatnú. Nech si ulozis a ujasnis veci. Niekedy staci s partnerom na zaciatok visc komunikovat o beznych veciach ako politika, vtipy, spravy, presunúť sa k otazkam aky bol den (prejavit zaujem), rozoberat celebrity a ich vztahy a medzi recou povedat o svojich predstavách vztahu. Chlapov treba chvalit ako male deti. Vynesie smeti? Pochval ho. Nabuduce to mozno urobi o to radšej a mozno ti bude chciet urobit radost a aj ten tanier odlozi. Pozrite si stare fotky spolu, spominajte na to pekne. Pripomente si, preco ste sa jeden do druhého zamilovali. A sex? Sadnite si spolu a vyberte si cosi z eshopu, co by prinieslo cosii nove ale prijemne aj do tejto oblasti. Je tu stale sanca,ze to vyjde. Mam vsak pocit, ze ty uz odpoved ohladne zachrany vasho vztahu v sebe davno mas.

amelie22
6. aug 2020

@petrofka mám, mám jasno. Blbé je, že on je tak uzavretý a hanblivý, že ja sa obávam, že on by mi ani nepovedal, že sa chcem rozísť. Proste by sme takto pokračovali... možno by sme sa aj vzali, neviem, možno by cúvol tesne pred. Možno by problém nastal keby som chcela začať pracovať na deťoch. Ale to všetko je keby keby... Rozhodla som sa, že budem žiť deň na dňom a vyžmýcham z toho dňa maximum. Včera mi došlo ako niektoré veci, ktoré sú pre nás samozrejmé zrazu môžu človekovi chýbať... Zabojujem o neho a dám do toho všetko. Otázka zostáva, ako s tým naloží on. Vidím, že som pre neho momentálne viac sparingpartner ako nejaká láska. Najväčší problém vidím v tom spálňovom živote. Myslela som si , že sex nie je všetko ale tú vášeň tam jednoducho dodáva. Nechcem sa mu stále núkať, včera ma samozrejme odmietol. Ale to bola hlúposť, to mi je jasné. Topiaci sa aj slamky chytá...

jardasa
6. aug 2020

@amelie22 prepáč, napíšem to na rovinu, tak, ako to cítim, myslím, že v tomto vzťahu by si bola celý život nešťastná, asi by si ho mala nechať ísť ... Vidím to na okolí, že keď je muž vtlačený do svadby, alebo detí, obyčajne to naozaj nedopadne dobre ...

nnnuuunnn
6. aug 2020

@amelie22 Mne to tak pripada, ze on je malo akcny typ, nejde do akcie, aby riesil svoj zivot, je to typ, "kam ma daju, tam som..". Je s Tebou, hoci Ta ma rad ako kamaratku a to stretavanie s inymi zenami je podla mna "nevinne" v tom, ze je bez sexu, ale "vinne" preto, ze porovnava Teba s nimi, predstavuje si mozno, ci je tato lepsia ako Ty, ci by ju lubil.. mozno ak da stretko s nejakou, ktora sa mu zapaci viac, Teba posle k vode. Mozno nie, kedze je taky "malo akcny", mozno mu staci snivat o zene aku by chcel a miloval. Podla mna s nim stracas cas. Partnerovi by si sa nemala doprosovat o spolocne aktivity. On si Ta takmer nevsima. Povies si svadbu, on povie, vsak ok, je mu to jedno.. Ma taky vlazny pristup ku vsetkemu. To, ze Ti dokazuje lasku skutkami, mozno je len taka povaha, dobrosrdecna, ze aj pre kamarata by to spravil...

henrietkatr
6. aug 2020

RAZ ZA CAS PODLA MNA VO VZTAHU PRIDU TAKETO CHLADNE DNI, NO ZALEZI NA TOM CI TO CHCES ZVRATIT ALEBO NIE. CI TA DACO SERIE ROKY ALEBO PROSTE NEMAS NA NEHO CHUT ALE MILUJES HO. S NIKYM BY SOM NEOSTAVALA LEN KVOLI TOMU, ZE SPOLU MAME DETI

makova333
6. aug 2020

@amelie22 co prosím za znamena zabojujem o vztah?

amelie22
6. aug 2020

@makova333 znamená to, že sa budem viac snažiť. Viac s ním tráviť čas (normálne veľa športujem, chodím na preteky cez víkendy), viac sa snažiť byť ako "normálna" žena - v tej domácnosti tomu veľa nedám, ani vareniu alebo tak, práve preto že po práci veľa trénujem a proste na všetko nie je čas a energia. Nikdy mi to nevyčítal ani nedával na javo, že by mu to vadilo, vždy to chápal.
Myslela som tým odložiť svoje aktivity viac bokom a venovať sa vzťahu, tráviť v ňom viac času, viac starostlivosti o muža... ak mu to aj nechýba vedome, možno podvedome môj väčší záujem u neho niečo naštartuje.

amelie22
6. aug 2020

@nnnuuunnn áno, nie je vôbec akčný typ. Túto rolu mám u nás ja. Ale o spoločné aktivity zase nemáme núdzu, každý víkend sa nejaká spoločná aktivita nájde, a cez týždeň niekedy. Nevyhýba sa tomu a ani to neodmieta. Aj preto som si dlho nič neuvedomovala. A tak isto si ma aj všíma, zaujíma sa aký som mala deň atď atď. Ale áno, pravda je aj tá, že on je taká milá povaha, strašne dobrosrdečná, že to vlastne ani nemusí znamenať lásku...

makova333
6. aug 2020

@amelie22 a on sa bude v com snazit napravit vas vztah? Chce vobec pracovat na vztahu? Vies, zakladom dobreho vztahu nie je viac sa snazit (druha strana mozno o to ani nestoji). Základom je komunikovat a zistit co chce druha strana, co jek chyba. Vies, to je ako ty si myslis, ze on chce svieckovu, doalelujea mu ju ponukas, varis a on by si rad mozno dal buchty alebo grilovanu zeleninu.

autor
6. aug 2020

@amelie22 ja možno cítim to mať rad podobne k môjmu, takže ako autorka diskusie ti poviem iba jedno, aj keď momentálne neviem čo a ako a odcudzili sme sa, nevzdavala by som sa na tvojom mieste svojich záľub, ak, tak len veľmi opatrne a pomaly, mohlo by to mat opačny efekt.. No hlavne aj keď to máme ako to máme, ja nerobím zásadne jednu vec, nechodím na kavičky či obedy s inými chlapmi a nepíšem si s nimi a nedohadujem stretká. Ak by som to robila, skôr by som sa odputala od muža či nebodaj bola neverná. Takže to že to robí tvoj chlap nieje podľa mňa dobre. Áno ty sa mu môžeš viac začať venovať, minimálne v domácnosti aby si fungovala ako žena, ale ak on ochladol mal by sa začať snažiť on ak chce vzťah zachrániť. Ty ako tá zaľúbená sa snaž tiež samozrejme, ale nieje to záruka že to pomôže. Ja som na mieste tvojho muža v našom vzťahu, ale práve ja si to uvedomujem a ja to chcem skúsiť zachrániť. Ak by som nemala záujem a muž by sa začal ešte viac a viac snažiť, začalo by mi to asi viac prekážať.. Takže s týmto by som na tvojom mieste išla opatrne. Tiež je otázne či on ako ten ktorý ochladol v citoch ,ma záujem aby si s nim trávila viac času a venovala sa mu. Či vôbec on chce vzťah udržať

dooomca
29. aug 2020

Prežívam to isté. Z mojej strany to úplne vyhaslo, blbé pripomienky, ziarlivostne scény, ked som sa prisposobovala jemu bolo fajn, ked nie už bolo zle. A takto sa to ťahá a pred 2 týždňami ma strašne zranilo, ked sa spýtal, či deti sú vôbec jeho?! Odvtedy som dostala úplne blok a rozhodla to ukončiť. Teraz stále behá za mnou a ospravedlňuje sa mi, že to tak nemyslel, ale ja som už chladná a toto mu nedokážem odpustiť. Máme dve deti, teraz ide jedno do školy a ja ani neviem, čo idem robiť.

gelifil
29. aug 2020

@dooomca Bože, odblokuj sa, prosim ta!😢

calin
29. aug 2020

@dooomca nechcem sa tu hrat na katolicku...ale aj ..."odpust nam nase viny" 🖤 netreba robit dramu z nicoho.
Dokaz mu nech ..ze nema dovod ziarlit.
Na prahu smrti..budete tiez riesit hluposti...dolezite je to co trva - nie slovo vypluvnute do vzduchu ...na odlahcenie.
Laska je rozhodnutie

dooomca
29. aug 2020

@calin ... áno ja viem, rada by som odpustila, ale nepovedal len to, povedal aj iné veci, čo ma zranili. A čo ja mu mám dokazovať? Veď vzťah je o dôvere a za to, že idem raz za uhorský rok s kamaratkou na kávu, tak mu mám stále písať, kde som, čo som, čo akurát pijem? Veď vzťah je o dôvere a aj trošku o voľnosti. Keď on ide s kamarátmi von, prečo nemôžem ísť aj ja, ale hneď je z toho dráma?

dooomca
29. aug 2020

@calin ... ale toto je veľmi dlhý príbeh a ja už nevládzem 😪. Ja nechcem vyzerať ako sebec, ale ja som už asi stratila silu 😔

dooomca
29. aug 2020

@gelifil ... kiež by sa dalo. Ja nechcem vyzerať ako nejaký sebec, ale ja som už stratila silu 😔😔

calin
29. aug 2020

@dooomca tak ak ti aj inak ublizuje...minule som citala dobry clanok na tuto temu https://nm.sk/4755/rozvadzame-sa-aby-sme-nasled...
Mozno pomoze v rozhodovani ♡ kazdopadne drzim palce

dooomca
29. aug 2020

@calin ... ďakujem Krásne,, idem si to prečítať 🙂

calin
30. aug 2020

@dooomca neni zaco ...ziarlivost je tiez diagnoza - to by si mal on v hlave poriadne upratat ♡

katjas8
26. jan 2022

@dajana1983 co tu pises koniny, pani chce radu a nie ze sa nemali brat! Ked nevies poradit radsej sa zdrz!

fatranka
4. júl 2022

ahoj, ako to dopadlo medzi vami napokon?

stateopera
9. nov 2022

Ahoj tak ako podarilo sa vám to zachrániť?