Debaty s partnerom o dieťati.

26. mar 2020

Ahojte,

Mam partnera. Sme spolu rok a pol, on ma 33 a ja po škole. Z mojho okolia iba pocuvam ako sa kazdy zasnubuje, zaklada rodinu, kamosky su tehotne, rodia...

Nezavidim, ja im to zo srdca prajem a uprimne sa tesim snimi. Ale chcela by som aj ja. Naozaj tuzim po tom aby mi moj partner povedal nech si spravime nase babatko. Mame na to vek, nezarabame malo... neviem kde je problem?

On tvrdi ze v zivote deti chce mat ale tvrdi ze on nema potrebu si tie deti presne teraz spravit.

Vzhladom na jeho vek, mi to pride strasne detinske. Chcela by som milovanie uz bez toho aby sme si museli davat pozor. Citim sa ako 16ka. Podvedome sa zacinam obzerat po inych muzoch a pride mi strasne sexy ak je chlap uz otec, manzel, alebo ma tehotnu partnerku. Lebo je uz vyspely!!! Dospel do toho ze chce mat dieta a zalozit si rodinu a postarat sa o nu! Neukamenujte ma ale neviem si pomoct s tym.

Ach, pomozte mi prosim ako sa mam na to pozriet inym sposobom?

Je mi aj luto ze sa s nim nevieme bavit o nasich buducich detoch nedajboze svadbe.

Dakujem za pomoc alebo nazory

stanulienkat
27. mar 2020

Este aspon rok vydrz. 1,5 roka je fakt kratko sa bavit o rodine. Uzivajte si,cestujte a spoznavajte sa. Nie,nie je normalne sa brat po 2,alebo 6 mesiacoch. Je to obraz nezrelosti. Este ste najviac zamilovani a mozete vidiet ruzovymi okuliarmi. A hlavne netlac na pilu,to nema nikto rad. Ako sa spravate k sebe teraz,o 4 roky to moze byt inak. Dieta vam velmi nabura stereotyp a mnoho muzov to neustoji.

katulienkax
27. mar 2020

No poviem ti to drsno na rovinu : nájdi si seberovnejsieho chlapa predpokladám ze je od teba o hodne starší a ty len po skole. On uz je naučený na staromladenecky zivot deti mu ho skazia. Ak si s nim urobíš dieta nasilu ostaneš na dieta sama a potom tu budes nariekať ze ta opustil.

krisbar
27. mar 2020

Jednoducha odpoved - deti chce, ale nie s tebou. Opat jeden z tych pribehov, kde sa za nejaky cas rozidete a do pol roka budete mat kazdy dieta s inym partnerom.

autor
27. mar 2020

@stanulienkat dakujem za konstruktivnu odpoved. Dohodli sme sa ze nejaky cas este pockame a pustime sa do toho. Ja som len vravela ze mi chyba ze netuzi po tom tak ako ja. A ked vidim ako si dava strasne pozor tak stracam pomaly zaujem.

autor
27. mar 2020

@23121974 ja som to myslela nie tak ze ked muz nahodou nabucha partnerku, ani ze ho partnerka do toho dotlacila. Ale vyzrety je potom, ked za nou sam pride ze chce aby bola matkou jeho deti, a tuzi po rodine. To mi pride vyzrete. A nie ze 30+ chlapi riesia len seba popripade party.

autor
27. mar 2020

@krisbar tak teda dakujem za info ze ma moj partner s ktorym zijem a rozumieme si takmer vo vsetkom nechce 😃. Ale bohvie, je aj to mozne...

autor
27. mar 2020

@katulienkax ved toto ze ked necitim z jeho strany rovnake zapalenie o rodinu a debatovanie dalekej spolocnej buducnosti, ako som povedala mam tendenciu sa obzerat po “Vyzretejsich” chlapoch.

majoranka24
27. mar 2020

Sice si este mlada, ale ak dieta naozaj chces, porozpravaj sa s nim. Chapem ta... Ja som tiez cakala, stale som len cakala.. Chcela som, aby to prislo z jeho strany. Aby som vedela, ze to chcel aj on. Presli takmer 4 roky, kym som sa ho konecne spytala. Traril sa, ze chce, dva tyzdne na to uz chcel pauzu, ze je vycerpany a po dalsom mesiaci sme sa rozisli.😀 Teraz lutujem, ze som sa ho na to nespytala skor. Usetrila by som si niekolko rokov zivota. Ale moj ex bol uplne iny pripad. Ty sa neboj a opytaj sa.🙂 Chod si za tym, po com tuzis.🙂

23121974
27. mar 2020

A ty to tým chlapom čítaš z čela,keď vieš,ktorý to chcel a ktorý bol do toho nasilu zatiahnutý...A mimochodom,koľkí chcú deti,navrhnú to žene a keď sa narodí,tak jediné čo ich zaujíma je mobil,kamoši atď.Denne tu nájdeš také príspevky...Takže nie je všetko tak,ako sa zdá...

kikaaa444
27. mar 2020

Ja ta chapem ... a vôbec si nevšímaj reči že po roku a pol a už riešiš dieťa , to už dávno neplatí že musíš byt s niekym 10 rokov . A práveže čím skôr zistíš čo ten druhý chce tým lepšie lebo aspoň nestratis roky v nezmyselnom vzťahu . Ono ľahko sa radi , sama neviem čo by som robila ale skús to asi tak , že ak si si nim neni istá tak radšej ho opusti.. ako by si si o roky mala vyčítať že si stratila čas .. normálne mu povedz že jednoducho vaše priority sa rozdeľujú a preto to vidíš na rozchod .. ak bude chcieť tak sam tu tému otvori , porozpráva sa s tebou o tom a presvedčí ta že tie deti naozaj raz s tebou chce . Ak to nebude riešiť a necha ta ísť tak myslím že ti to bude jasne .... aj ak by chcel tie deti až o 5 rokov tak neverím že ak to s tebou mysli vážne žeby ta len tak nechal odist . Dobre si to premysli a ak si si naozaj neni nim istá tak navrhni rozchod a podľa jeho reakcie už sama zistíš či ti zato stal . Moc moc držím palce ❤️🍀🙏🏼

juliet86
27. mar 2020

pozrim ty mas zjavne ine pocity a tuzby ako on. spolocny zivot dieta svadba buducnost byvanie. zhodnutie sa na financiach vychove humore sexe poriadku volnom case to su najdolezitejsie vevi pre dlhidiby vztah. nechces pre dista otca ktory ho vlastne ani moc nechce... teraz uz je len na tebe ci si schopna dat mu cas a risknut to alebo nie.. chapes ako to myslim... mozno sa zamysli aj nad tymito vecami: preco ho milujes a chces ho za manzela a otca deti ? konkretne veci si spis napis uvedom. dalej aku ma on rodinu? aky ma vztah s vlastnymi rodicmi a surodencami? ako si rozumie s tvojou rodinou a ty s jeho? ako sa o teba stara ak potrebujes pomoct napr si chora mas zdravotny problem ? ako ti vie pomoct financne? ma blizky vztah s nejakym dietatom? neter synovec bratranec sesternica? ma aspon rad nejake domace zviera a stara sa onho? vies totiz zaklad kazdej rodiny je vztah rodicov. a to neznie ze vase dieta by malo mat dobry zaklad. uz len preto se nie je chcene rovnako z oboch stran

sono2
27. mar 2020

Ste spolu krátko ja by som najprv riešila svatbu. Najskôr po štyroch rokoch. Fakt je to veľmi krátko. Keby ste boli s spolu dlhšie a on by nechcel bolo by to blbe ale ste spolu krátko nemusí to ešte tak cítiť aj keď už má relatívne vek a možno nechce s tebou možno nechce vôbec. Kto vie. Nepoznám ho

mala_hobitka
27. mar 2020

Odporúčam byť k sebe úprimná a zistiť či naozaj chceš teraz dieťa a chcela by si ho aj keby si mala iného partnera alebo je to vedomý/podvedomý tlak okolia "veď sa to na mňa sype z každej strany tak aj ja by som chcela" prípadne či to dieťa mám byť dôkazom lásky/trvácnosti vzťahu. Ja som veľmi veľmi podobné pocity mala dva-tri roky naspäť ohľadom svadby a založenia rodiny. Nič z toho nebolo lebo chlap mal na všetko čas...čo boli výhovorky a dnes je to ex. Netvrdím, že je to tvoj prípad ale ak si začala tému tým, že "ostatní majú" tak to má tiež svoj vplyv na vec.

krisbar
28. mar 2020

Tu nejde o to, ze ta nechce. To som nepovedala. Povedala som ze nechce s tebou dieta. On ta chce ako partnerku, ale nevidi v tebe matku. Toto su podvedome veci a jednoducho on vnutorne neciti, ze chce aby si bola matkou JEHO dietata. a ver, ze ak by ste sa o tom rozpravali, tak ani to vlastne nebude vediet dedinovat, preco tie deti nechce. Je to mozno aj chemia, ktora uz ide mimo vedomej urovne. Zazila som to sama - bola som s priatelom a ked sme mali nechraneny sex tak som potom trpla aby som neotehotnela. A s mojim muzom sme sa od zaciatku nechranili a dieta chceli vzajomne.

krisbar
28. mar 2020

@sono2 prosim v ktorej prirucke je napisane ze svadba po 4 rokoch? Ja som svadbu s manzelom chcela po prvom rande. S byvalym, ktory to zacal otvarat nikdy...

sono2
28. mar 2020

@krisbar neni ale je to cca čas kedy prejdeš s dotyčným dobre aj zle. Začnete spolu bývať. Buď rada, že ti to klape. Nepoznám nikoho kto by po roku a svadby boli ešte spolu

dadus841
29. mar 2020

Ja to mam tiež podobne s priateľom som uz 3 roky a dva roky spolu bývame. A ja uz strasne tuzim po babetku. Ja mam 24 rokov a on uz 29. A vobec sa k tejto teme nevieme dajako dostať ja uz som mu raz povedala ze by som uz chcela babetko a potom povie ze mame ešte cas. Ja uz som s toho na nervy s toho čakania a uz radsej o tom nehovorím doma nic ine my neostáva len cakat kým zacne o tom sam hovoriť.

autor
30. mar 2020

@dadus841 presne tak to mame aj my. Plus moj je o par rokov teda starsi od tvojho. Neviem fakt jedine len cakat a rozmysliet si ci nam to stoji za to. Ja som aspon z neho dostala KEDY zacneme a dohodli sme sa, ale nepredstavovala som si to nikdy takto.

marca12
30. mar 2020

Mas idealny vek na deti. To,ze on nechce je problem. Prestan nanho tlacit a uzivajte si cas spolu. Tebe tikaju biologicke hodiny a on to nechape. Su zeny,ktore dotlacia chlapa k dietatu a potom su nestastne..ono sa to.neda ratat na mesiace,roky,to on musi citit. Ak sa vyslovene nebrani detom,tak pockaj.

janickacrazy
7. apr 2020

@sono2 my sme sa brali 6 mesiacov do nášho prvého stretnutia, sme spolu 11 rokov a všetko klape ako hodinky, dlžka chodenia ešte nič nezaručuje