Depresia zo straty zamestnania, rozpad vzťahu?

detti23
25. apr 2020

Ahojte, odkedy je tato situacia na celom svete (korona virus) moj vztah ide dolu vodou.... priatel prisiel o pracu a teraz neviem ci to moze byt koli tomu alebo inemu... nas vztah bol velmi dobry, vo vsetkom sme si rozumeli.. raz sme mali chvilkovu pauzu no dali sme sa znova dokopy (zijeme spolu) ako nahle prisla tato kriza ze prisiel o pracu sa vsetko zmenilo...mali sme jednu vacsiu hadku pred par tyzdnami ale nie koli peniazom a on sa odvtedy uplne zmenil... vobec mi nedava najavo ze ma lubi, ide si za svojim, chodi stale s kamosmi von a ked je doma ledva komunikuje.. neobijma ma nedava mi pusu, netuli sa . Pritom to denno denne robil... ked som chcela riesit tuto situaciu stale som dostala odpoved ze teraz na to , aby to riesil nema energiu... nedavno som sa dozvedela od jeho kamosa zevraj ma depressie z toho ze stratil pracu, niektory den mi to aj hovoril... mali ste s tym alebo s podobnym pripadom skusenost? Co robit? Zatial sa drzim pri nom a chcem mu pomoct no nenecha si, radsej ma posuva na druhu kolaj... za kazdu radu-skusenost budem vdacna, nechcem onho prijst

guava1989
29. apr 2020

Skus si predstavit, ze by si pribrala napr. z nejakych liekov (skratka nie z vlastnej viny) a on by ti opity povedal, ze si namiesto teba najde inu.
Tak si to obrat do vasej situacie, je to velmi podobne. A skus k nemu pristupovat tak, ako by si chcela, aby k tebe pristupoval manzel vo vyssie spomenutej situacii. Mozno to pomoze. A tiez cas. Hlavne mu (nenasilne) preukazuj to, ze je pre teba stale cislo jedna.