Má takéto manželstvo ešte šancu?

21. nov 2022

Poznáme sa 10 rokov,manželia sme 8.Mame spolu 3r syna,ja mám ešte 15r dcéru.Hned po svadbe sme si kúpili dom a pomaly sme prerábali na našu predstavu.Manzel bol slušný, pracovitý,ľúbil ma.No rokmi všetko sa vytratilo.Ostal z neho frflos.Nic sa mu neľúbi,na všetko má pripomienky,s ničím není spokojný, všetko kritizuje.Staci zlé počasie, alebo nezhody v robote,alebo niečo okolo deti a vybuchne.Zhadzuje ma dole že nič neviem,nadáva mi že som p.ca a podobne.Vsetko mám na starosti len ja,deti, domácnost,vydavky.Ked treba niečo porobiť najprv musí ponadavat že musí niečo robiť.Ostal ľavý na robotu, predtým hneď spravil barsco.Je nespokojný že málo zarobí,že všetko mineme na výdavky a na deti a mňa za to viní.Aj také hlášky boli že som mu pokazila život.Nadava keď deti sú choré a kašľu,nadáva keď menší padne alebo plače.Vsetko vidí čierne.Neviem čo ďalej a ním.Nema žiadny dôvod aby bol takýto hnusný a predsa.

matullienka
21. nov 2022

A skúsila si sa s ním porozprávať? Môj tiež niekedy dudre a je pesimisti, ale keď sa porozprávame tak si to vie priznať a pracuje na tom

pribinak
21. nov 2022

A čo sa udialo pred rokom že sa tak veľmi zmenil? Ľudia sa nemenia len tak

Povedala si mu ako sa cítiš? Ako to na teba vplýva?

syslik81
21. nov 2022

mozno ho nici stereotyp.. skusit neaku zmneu ..vytiahnut ho von na vyloet, zaopjit ho do vychovy syna ... mozno zacat zmenou u seba a prida sa .. ak si to skusala a nic ani rozhovor nezabral potom si uz len polozit otazku,ci chces takto zit navzdy ..pretoze same od seba sa to nezmeni skor naopak

monalisa1111
21. nov 2022

Prečítala som iba po to ako Ti nadáva, že si p.. toto nepatrí do vzťahu. A nie je nato žiadne ospravedlnenie.

autor
21. nov 2022

@matullienka Áno skúšala,no on si neprizná chybu.Za všetko viní mňa.
@pribinak Nič sa neudialo,neviem prečo ostal takýto.Nezaujima ho ako sa cítim.
@syslik81 Na výlet nechce že to je drahé ísť niekam.So synom sa hrá minimum.Aj to frfle keď s ním musí byť.
@monalisa1111 Aj o tom sme sa rozprávali že sa mi to nepáči že nadáva.Skor ja som mu hovorila a on bol ticho,nevedel čo na to povedať.Ziadne prepáč alebo už nebudem nadávať.

ckocka
21. nov 2022

Keď nepomože rozhovor musia nastúpiť činy.

matullienka
21. nov 2022

A keby si si s ním sadla a otvorene povedala, že ti jeho správanie prekáža a ubližuje a ak sa nezmení budeš musieť porozmýšľať čo ďalej, lebo v takomto vzťahu nechceš žiť celý zvyšok života?

autor
21. nov 2022

@matullienka To sa už stalo.Povedala som mu že neviem ako ďalej,on že nechce aby sme sa rozviedli.No keď má stavy že nadáva neraz mi povedal že skončím na ulici lebo som sprostá p.ca

matullienka
21. nov 2022

Tak mu treba povedať buď sa budeš ovládať alebo... Neviem koľko máš rokov ale keď máš malé dieťa tak si v najlepších rokoch a prečo by si ich mám prežiť s ufrflanym, cholerickym chlapom?

mell27
21. nov 2022

🤦🤦

monalisa1111
21. nov 2022

@autor aj keby mi povedal prepáč, tak by som s ním už nebola a mohol by byť aj Brad Pitt..ono sa to bude stupňovať. On Ti v budúcnosti už tak povedať nemusí ale bude sa k Tebe ako ku p..( prepáč) správať..

autor
21. nov 2022

@matullienka Nie som najmladšía,mám 36 rokov

mandzula
21. nov 2022

Ja si popravde neviem predstavit vztah s muzom, ktory by mi co i len raz povedal, ze som pica, ja by som to proste nepredychala.

matullienka
21. nov 2022

Najmladšia veď máš pred sebou najlepšie roky života, treba si rozmyslieť či ich chces prežiť s niekým kto ťa uráža a ponižuje alebo s niekým kto si ťa bude vážiť

monalisa1111
21. nov 2022

@autor samozrejme, že sa nechce rozviesť. Keď ma navarené, popratané...atď veľmi dobre vie, že s vyplatením manželky a alimentami si tažko niekoho nájde keď sa nevie správať k ženám..

autor
21. nov 2022

@mandzula Aj ja to zle znášam.
@matullienka Už som veľa toho prezila a neviem či ešte čaká na mňa niečo pekné

matullienka
21. nov 2022

Určite ak aj bez chlapa ale čo je pekné na chlapovi, ktorý ti nadáva a ponižuje ťa? Nebolo by príjemnejšie prísť domov kde na teba čaká usmiate dieťa ak keď bez otcaeako cholericky chlap?

amiaja
21. nov 2022

Boze zena, si mlada.. to chces stravit zivot s chmulom ktory ti nadava ze si sprosta pica?? Toto chces pocuvat dalsich 40 rokov? Ak sa nemieni zmenit tak dovi dopo. Radsej budem sama ako s takymto.... a ver ze ta v zivote este caka vela pekneho, nie je to jediny chlap na zemi.

oli18
21. nov 2022

Akože nie si najmladšia? Veď 36 rokov je mladosť, niektoré ženy ešte v tomto veku ani rodiť nezačali. Bež od neho, ešte máš čas si založiť novú rodinu.

zmrzlinka2021
21. nov 2022

Neverim, ze predtym neboli naznaky. V realite nepoznam cloveka, ktory by sa takto spraval a predtym bol ako slniecko, anjelik...
Pravdepodobne sa len lepsie ovladal, ale nebolo to vsetko take ciste...

Treba si vazne sadnut a prediskutovat problem za problemom

autor
21. nov 2022

@zmrzlinka2021 Možno máš pravdu a lepšie sa ovládal ako píšeš že ja som si nič nevšimla.
@amiaja Kebyže mám tisíce na účte a viem na milión percent že to zvládnem sama finančné s deťmi,tak by som odišla.No nemám a nemám ani na výber.

drzaopica
21. nov 2022

Tak, ked nemas na vyber co Ti ine zostava?Je to blb.Co je najvacsi problem peniaze, nema depresiu?Vtedy chlapi hundru, su nervozni.Myslim, ze je unaveny z rodiny pubertacka, dieta v 3 r vzdore, vsetko taha financme sam.Podla mna Ta uz nelubi a je nervozny

amiaja
21. nov 2022

Tak ked nemas na vyber tak co chces pocut? Ved mu poriadne vynadaj, nech sa spamata.. to akoze deti maju vyrastat v dome kde otec nazyva matku pica? Fakt uzasne...

bluka2
21. nov 2022

Jejda, to zvládneš tie financie poriešiť. Mám presne toľko rokov ako ty, 2deti, tiez mladsie dieťa 3 r., keď som začínala sama, tiez som nemala tisíce ušetrené a išlo to. Môžeš chcieť od života viac, než toto. Že nič nepovedal na to, keď si mu hovorila, že nechceš, aby ti hovoril pi*a - to hovorí za všetko - buran. Normálny človek s trochou súdnosti a rešpektu k tebe by sa zachoval inak, keby sa mu raz taká nadávka dostala z úst na tvoju adresu.
15 ročná, to chceš, aby toto videla ako model rodiny? Určite sa poteší, keď pôjdeš od neho preč a v prechodnej situácii ani nejaký babysitting nemusíš riešiť

natalala
21. nov 2022

Chlap by mi presne 2x povedal, ze som p.ca, prvy a posledny. Vzdy mas na vyber, ja by som teda nezila s chlapom, kt by sa ku mne takto spraval a este aby v tom vyrastali deti a mysleli si, ze take spravanie je OK. Bude sa ti pacit, ked si aj tvoja dcera najde takeho blba, co sa k nej bude spravat ako tvoj muz k tebe (lebo bude mat pocit, ze ako zena stoji za nic a nebude si sama seba vazit) alebo ked sa tvoj syn bude tak spravat k zenam? Syna by som dala do jasliciek a isla pekne do roboty, dcera uz tiez moze za chvilku brigadovat cez vikendy/prazdniny. Mas 36 rokov, to chces naozaj najlepsie roky premarnit takymto zivotom? Ja tomu nerozumiem, kde taketo zeny ako ty stratili sebauctu 🤷🏼‍♀️

autor
21. nov 2022

@drzaopica Neťahá všetko sám.Na staršie dieťa platím všetko sama.Na syna platíme niečo on niečo ja.Muz platí hypo,ja energie,máme to rozdelené.
@amiaja Ja nenadavam.Ked ma ozaj nahneval,som mu nakricala,no nepochopil

@bluka2
@natalala Nie nechcem aby takto vyrastali deti

marcellka32
21. nov 2022

Len raz by mi povedal, ze som p.ca, už by ma nevidel...

marcellka32
21. nov 2022

A ešte, sama si hovoríš, že nie si najmladšia, máš zle vedomie sama o sebe, ja mám 42 a nepoviem si, že som stará....

drzaopica
21. nov 2022

Ked Ta vini, ze vsetko miniete asi spokojny s prijmom nebude.Ty uz pracujes?

autor
21. nov 2022

@drzaopica Áno pracujem.