Má takéto manželstvo ešte šancu?

21. nov 2022

Poznáme sa 10 rokov,manželia sme 8.Mame spolu 3r syna,ja mám ešte 15r dcéru.Hned po svadbe sme si kúpili dom a pomaly sme prerábali na našu predstavu.Manzel bol slušný, pracovitý,ľúbil ma.No rokmi všetko sa vytratilo.Ostal z neho frflos.Nic sa mu neľúbi,na všetko má pripomienky,s ničím není spokojný, všetko kritizuje.Staci zlé počasie, alebo nezhody v robote,alebo niečo okolo deti a vybuchne.Zhadzuje ma dole že nič neviem,nadáva mi že som p.ca a podobne.Vsetko mám na starosti len ja,deti, domácnost,vydavky.Ked treba niečo porobiť najprv musí ponadavat že musí niečo robiť.Ostal ľavý na robotu, predtým hneď spravil barsco.Je nespokojný že málo zarobí,že všetko mineme na výdavky a na deti a mňa za to viní.Aj také hlášky boli že som mu pokazila život.Nadava keď deti sú choré a kašľu,nadáva keď menší padne alebo plače.Vsetko vidí čierne.Neviem čo ďalej a ním.Nema žiadny dôvod aby bol takýto hnusný a predsa.

martula1977
22. nov 2022

Ak si nevážite jeden druhého, načo máte byť spolu. Zamilovanosť sa časom môže vytratiť, ale úcta k tomu druhému by mala ostať.

marca12
22. nov 2022

Podla mna tvoj muz nezvlada rodicovstvo,zodpovednost a chyba mu bezstarostnost. Asi sa to zmenilo prichodom syna. On sam si musi uvedomit,ake uzasne je nieco budovat,mat rodinu,mat syna,ktoreho moze vidiet ako napreduje,moze ho ucit nove veci. Ja nechaoem,ze niekto opovrhuje takymto dar. Nechaoe,aky je bohaty a kolko toho ma. Co ine by sme v zivote robili,ak by sme nebudovali nieco? Nevravim,ze by nebolo super,keby sa nam sypali peniaze z neba a my by sme si uzivali,chodili po dovolenkach,cestovali,spoznavali. No bohuzial takto to nefunguje. Musite spolu prist na to,co by ho robilo stastnym. Len s takym dudrosom je velmi tazke komunikovat a keby ma chlap nazyval p.cou ani by som nemala zaujem s nim hovorit. On si uvedomuje,ze pri splodeni syna bol aj on pritomny?

helen_167
22. nov 2022

Manželstvo nema šancu, neľúbi ta, neváži si ta, žiadna úcta tam nie je k tebe, raz by mi povedal partner ze som p... 😤. Vzťah je hlavne o kompromisoch, životných hodnotách...niekedy clovek povie veci ktoré ho mrzia, tak budis, ale keď sa dlhodobo takto chova, netolerovala by som to. Beháš mu okolo deti, domácnosti a nič si neváži. Frflos nech si ostane sam. Možno človek niekedy potrebuje o to prísť, aby si vážil co ma. Držím palce

vladinka
22. nov 2022

Nečítala som diskusiu,ale deti si takýto život nezaslúžia...ja som sa rozviedla ,ked som mala 36r., syn 3r. Chodil do jasiel od roka a pol a ja do prace. Ale mala som som svoj byt,aj ked na hypo. Po rozvode som bola iny človek, ...ten pocit pokoja a "slobody" sa neda opísať...teraz som 2.krat vydata a mám úžasného manžela 😊