Mám ostať s manželom?

lejka218
2. máj 2022

S manželom sme už spolu 13 rokov, z toho 9 rokov manželia, máme dve deti...dajme tomu, že naše manželstvo je celkom ok...najväčší problém čo vidím a vadí mi, že manžel nie je moc spoločenský typ a nechce s nami moc chodiť na výlety alebo nejaké detské akcie, lebo, že čo tam on bude robiť...jeho baví turistika šport, tak sa prispôsobujeme a ideme na túru, to už ako tak zvláda a ide s nami, alebo tiež na plaváreň... ale vadí mi to keď mám ísť sama s deťmi niekde...robí na zmeny často robí aj víkend a potom je cez týždeň doma..ten víkend keď je doma tak by som bola rada keby sme aspoň občas niekde išli....s deťmi viac-menej robím všetko ja (škola, úlohy, večerné kúpanie, lekár..) on vždy len povie, že veď mi povedz a ja s nimi urobím čo treba...ale všetko mu hovoriť?to mi tiež lezie na nervy...poslednú dobu mám pocit, že je mi úplne zbytočný...

anjelicek26
2. máj 2022

Podla mna si si to nejako zvlastne nastavila v hlave... to, ze on nieco nema rad predsa nie je koniec sveta...niektore veci proste rob sama (ja to tak robim uz roky vratane dovoleniek ja a deti iba), ziadna drama to nie je, naopak casto nabalim muzovi deti na akciu, kam ide on a zasa mam volno ja... Problem je - ze tebe vadi chodit sama s detmi...preco? Je to narocne? Nezvladas? Hanbis sa, ze ine tam maju manzela? Skus si najprv toto zodpovedat...Podla mna toto nie je dovod na rozchod, ale na zmenu osobneho postoja... tazko zmenis niekoho ineho, ale vies zmenit seba... su proste ludia takehoto typu, nie su ale o nic horsi... ze mu nieco musis hovorit - ale hlavne, ze pomoze... ze chodi rad len na urcity typ vyletov - aspon, ze chodi... zda sa ti, ze malo pomaha pri detoch (stiha to prcovne?) - tak mu daj nejaku pravidelnu cinnost s nimi, aby mal sancu a nemiesali ste sa... chlapi maju casto pocit, ze "mama to spravi aj tak lepsie" a aj casto zena dava muzovi pocitit "aj tak to spravim sama lepsie" a potom je to tazke... porozpravaj sa s nim, zbytocny ti urcite nie je, neverim tomu...

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liljana
2. máj 2022

Tak si povedz, co teda vlastne chces. Chces byt radsej sama, chces niekoho ineho?
Ak sama. Mas kam ist, zvladnes sama uzivit seba a deti. Ak chces niekoho ineho, mas uz niekoho, pripadne si myslis, ze este mas sance s dvomi detmi niekoho najst?
Ak chces skoncit manzlestvo, mala by si mat predstavu o tom, co dalej.

pribinak
2. máj 2022

Som si myslelala že sa denne hádate, nerozumiete si v sexe, týra tá, podvádza, doniesol si domov milenku, alebo tá okráda, …. ale toto?

Toto fakt nie je dôvod na rozvod. Toto je, že nemám problém, vyrobím si problém

moonlight1210
2. máj 2022

- Mami? A preco ste sa rozviedli?
- Nechcel chodit na dovolenky.

andrea_82
2. máj 2022

Uvedomuješ si, že keď sa rozvedieš, tak už manžel s vami nebude chodiť vôbec nikam a už vôbec ti nepomôže? Teraz sa sťažuješ, že si na deti sama, ale potom budeš na ne NAOZAJ sama. Toto ani podľa mňa nie je dôvod na rozvod. Môj muž tiež nie je výletový typ, ale raz za čas s nami niekam ide. Vysvetlila som mu, že syn potrebuje mať aj na neho nejaké spomienky.

irusa
2. máj 2022

no ani sa nečudujem, že je toľko rozvodov.....keď už je toto dôvod, či s ním máš vôbec ostať ??? Predpokladám, že taký bol aj pred svadbou...tiež neradá chodím na návštevy, na prechádzku po nákupných centrách...no zatiaľ sa manžel so mnou rozviesť nechce

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lejka218
autor
2. máj 2022

vadí mi hlavne to, že sa cítim ako slobodná matka...ja s deťmi a on si leží na gauči, chcem, aby aj deti mali nejaký program nejaké spomienky..asi som už vyhorená z toho celého...fakt mám pocit, že je všetko na mne...ráno nachystať deti, poobede ich zobrať učiť sa s nimi ....a nemám nikoho iného...

20erika07
2. máj 2022

Moj muz ide s nami vynimocne niekde, nema rad vela ludi pokope a nebudem ho nutit, jasne ze ma to mrzi kvoli detom, ale teraz ked je syn uz velky tak maju spolocny konicek oni dvaja. S mladsou maju ine aktivity .Tiez robim vsetko sama doma, a ano treba mu hovorit, mojmu to nedopne kym nepoviem ani po 15rokoch ,ale ja som si zvykla a niekedy som aj rada, ze je to takto, aspon nemusim pocuvat hundranie a vidiet znudeny ksicht niekde na detskom ihrisku 🙂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
2. máj 2022

@lejka218 citujem: on vždy len povie, že veď mi povedz a ja s nimi urobím čo treba.
Toto využi, je ochotný, takže spolupracujte. Ja viem že predstava rodinnej idylky je lákavá, aj na fotkách to vyzerá dobre, ale tvoj chlap chce len chce to trochu inak a inokedy ako ty chceš.

anjelicek26
2. máj 2022

Vyhorenie ma vela dovodov a nie vzdy su logicke alebo sa daju pomenovat... zajdi normalne za lekarom a porozpravaj sa o svojich pocitoch...ze si zo vsetkeho strasne unavena... lebo to je tvoj vnutorny pocit a nastavenie, nie to, ze je toho na teba vela. To by kazda slobodna mamicka bola v neviem ako stave... a s muzom - rozpravat sa o svojich pocitoch, o pomoci, ktoru od neho ocakavas a potrebujes. Kazdy bozi den, ak je to nutne.

lejka218
autor
2. máj 2022

@anjelicek26 za obvodnou lekárkou...ona je úplne slabá...ale môžem skúsiť...vnútorne sa cítim naozvaj veľmi zle, som nervózna, smutná....

a viete čo je na tom celom najzaujímavejšie...že robím na odd.sociálnoprávnej ochrany detí a soc.kurately...každý deň prichádzam do kontaktu s rozvodom, s hádajúcimi sa rodičmi, s utrápenými deťmi...

anjelicek26
2. máj 2022

@lejka218 obvodna ta posle dalej, spravi aj krvny obraz celkovy, nedostatok vitaminu D, stitna zlaza, to ti vie rozhadzat aj psychiku a zvysena unava. S burn outom ta vie vypisat aj rok PN... Aspon sa niekde odrazit. A verim, ze ta praca, ktoru robis je psychicky narocna aj tak velmi.

alchemilkazltozelena
2. máj 2022

@lejka218 koľko rokov majú deti?

pribinak
2. máj 2022

@lejka218 ale veď mu povedz čo konkrétne chceš.
Aké staré Sú deti?

h2
2. máj 2022

@lejka218 Počkaj, vysvetlime si to: tebe vadí, že chodíš všade s deťmi sama a pripadáš si, ako slobodná matka, tak sa chceš rozviesť. Ale toto predsa tvoj problém nevyrieši, práve naopak, potom už s ním nebudeš chodiť vôbec nikde a budeš slobodná naozaj. Myslím, že väčšina žien trávi s deťmi viac času, než ich muži a veci, ako škola, či lekár, majú tiež na starosti o niečo viac. Ak je manžel ochotný, len potrebuje postrčiť, tak to treba využiť, naplánovať aktivitu a postaviť ho pred hotovú vec. Na otázku, čo tam bude robiť, keď ho to nebaví: Venovať sa rodine, tráviť s nami svoj čas. Hádam sa raz za mesiac (napríklad) dokážeš premôcť.
Môj muž robí často po večeroch a aj cez víkend. Zvykla som si a nevadí mi tráviť čas sama so synom. Chodíme aj s mužom, samozrejme, ale nemám problém ísť aj bez neho.

lejka218
autor
2. máj 2022

piatak a prvák
@anjelicek26 chcem zmeniť robotu, posielam si životopisy ale ndarí sa mi vôbec

veroonikadan
2. máj 2022

treba v tomto najst nejaky kompromis aby aj ty si bola v pohode aj muz, ale my to tu nevyriesime, treba to riesit doma 🙂

dievcacitajucelist
2. máj 2022

@lejka218 Neprečítala som v tvojom prispevku ani jeden dôvod na rozvod 🤔 prečo sa chceš rozviesť? Lebo nechce chodiť na detské akcie?? Ach jaj....

anjelicek26
2. máj 2022

@lejka218 ono ja mam pocit, ze ten muz je proste ceresnicka na torte, nieco, co mas pocit, ze by v tom kolotoci "islo zmenit"... ak vam to financne vychadza, vezmi skutocne hocico...to zamestnanie, ktore mas, ta psychicky urcite strasne vycerpava, nie kazdy toto zvladne robit dlhodobo... nepokaz si vztah s clovekom, ktoreho vlastne milujes - kvoli vnutornemu nepokoju a vycerpaniu... on bude ten, co ta najlepsie podrzi... ale najprv chod za lekarkou po dlhsiu PN, mozno aj to ako zaklad pomoze a za ten cas si najdes inu robotu.

alchemilkazltozelena
2. máj 2022

@lejka218 podľa mňa je totálne odveci že ty ráno vozis deti a aj poobede.. mňa by už vykotilo dávno.. plus sa s nimi učíš a muž vlastne nerobí nič, aspoň podľa tvojich slov. Jednoznačne keď je doma a nemá smenu, tak im má vybrať a odviezť on.... Toto máte veľmi zle "nastavené"... S týmto by som nesúhlasila absolútne.. čudujem sa ti že takto fungujes. On nie je rodič?

hulica
2. máj 2022

akože je to pravda, že je to asi na mašľu, ale treba sa o tom vedieť porozprávať, lebo si myslím, že ľudia by mali ísť od seba asi pre nejaké vážnejšie dôvody, kedy sa to manželstvo už nedá dať do poriadku.

simonahra
2. máj 2022

nič iného ako sa o tom proste úprimne porozprávať. no je zas aj to ako a či si z toho muž niečo vezme a bude to chcieť trocha zmeniť. to je zas vec druhá, bo niekedy len počúvajú a nič viac a to je potom na mašlu ešte viac

andrejka1974
2. máj 2022

@lejka218 prosím ťa takto sa správajú všetci muži môj tiež nechce ísť s nami na prechádzku býva dosť unavený z práce ja tiež všetko doma robím sama buď rada že ťa nepodvadza že ťa miluje máj ho rada takého aký je

diamond007
2. máj 2022

@lejka218 ja by som to toľko neriešila .. čochvíľa budú deti samostatne a ak ti vyhovuje po iných stránkach, vedela si asi že není spoločenský.
Ak si ty viac, nájdi kamošky alebo hobby.

katkati
2. máj 2022

Ako môžete poniektoré obhajovať muža, ktorý príde z práce a nič nerobí a ak áno, tak ho treba ho prosiť, aby aspoň niečo urobil? Žena je niekedy viac unavená z práce ako muž, ale keď nechce, aby rodina žila v chaose, tak sa musí premôcť a to isté by mal urobiť muž, hlavne, keď už je otcom. Aký príklad dáva deťom? Že mama je slúžka, alebo má ďalšie dieťa, ktoré musí usmerňovať?

alchemilkazltozelena
2. máj 2022

Žasnem ako poniektoré zastávajú takéhoto chlapa... Že muži sú vraj takí... Nie nie sú... Môj taký nie je.. keby taký bol už s ním nie som 🤮

mrva
2. máj 2022

@lejka218 🤦🏼‍♀️ to uz su len dovody na rozvod 🤦🏼‍♀️ motyku do ruky a makat, lebo evidentne nemas co robyt, tak vam vyrabas zbytocne problemy. Daj mu deti a chod na vikend sama prec. Odpocin si