Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manželova agresivita, nechce sa liečiť

11. jan 2022

Milujem manžela, ale je veľmi agresívny. Nespráva sa normálne. Povedala som mu jemne nech zájdeme za odborníkom. Nie. Je agresívny keď sa naštve a naštve sa za maličkosti, ktoré normálny človek sa nemôže priviesť do vyvrtky do amoku pre takéto veci. Ja som Jenny citlivý človek. On je autoritatívny, dominantny a veľmi agresívny. Strácam sa v Tom už. Potrebujem proste sa vyrozprávať. Ťaží má to na srdci. Vie to iba moja najlepšia kamarátka. Nikto iný. Keď je manžel v pohode je to zlatý človek je milý veselý vtipný nosí má na rukách. Keď sa naštve je arogantný, mám všetky mená, drzý, Šaca má, kope do veci, strká do mňa, vykrúca ruky, na zápästiach mám modriny niekedy, vyhráža sa že má zmláti ak okamžite neprestane rozprávať a obviňovať ho. Minule vzal počas amoku fľašu s vodou sklenenú a zahnal sa na mňa ja že má.zabije..vravim mu vo robíš veď mi uvlziis. Vraj sa radšej zabije akoby mal pozerať na mňa.nerozumiem kde nastala chýba. Mali sme ukážkový nádherný vzťah.vzdy bol taký ale posledné dva tri mesiace viac. Keď som spomenula psychológa skoro ma zabil. Sotil ma a strcil do mňa má na gauč.

21oktober
11. jan 2022

treba odísť, zo skúseností toto sa bude stupňovať a raz ťa môže skutočne zabiť.

sonnenshein
11. jan 2022

Nerozumiem v com sa stracas.
Cakas, kym Ta zabije?

simik411
11. jan 2022

Keď vravíš že takýto nebol muselo sa niečo udiať buď nevera čo by si mohla vidieť či sú nejaké zmeny ,tel v ruke odchody skratka hocičo čo predtým nebolo alebo .. takéto výrazne poruchy správania môžu byť aj zdravotné .. nebol nedávno u lekára ?

haley7897
11. jan 2022

@simik411 píše, že taký bol vždy len sa to začalo stupňovať

autor
11. jan 2022

Pokračujem odoslalo to skôr
Ma amoky kope do všetkého, potom to ľutuje po určitom čase keď sa ukludni. Minule sa stala úplná maličkosť. Bol unavený z práce že nech ideme spať nech zhasnem o 21! Ja som mala ešte prácu na telefóne tak som nešla spat. A on začal vystrájat. Začal hádzať veci o zem začal na mňa zíapať. Všetky mena son mala opäť hrozne ako ma neznáša aká som hrozna a nevychovana drzá potvora, sviňa, hyena..ubližuje mi to on vie že by sa tak nemal chovat. Ale už som ho raz aj scapala za to ako sa chová, aj ja som si udrela tak ma vytočil. Do dveri...odvalila som kľučku rozbila dáždnik o zem . Myslela som že ma vtedy zmláti. Neurobil to, ale uz už už nechýbalo veľa. neviem ako mám reagovať na jeho výčiny. Začína to byť drsné a zle. Bojím sa niekedy keď ma amok aby niečo neurobil. Chcem mu pomôcť a dotiahnuť ho na psychiatriu. Nechce.
.odmieta že on cvok nie je že ja som na vine. Potom si po incidente na druhý deň sype popol na hlavu ako to mohol povedať urobiť a pod..ale pre mňa je to ťažké. Ja nedokážem takto žiť pri takýchto scénach každý týždeň toto zažívať je pre mňa hrozne namáhavé na psychiku. Nechce pomôcť. Podľa mňa má nejakú chorobu. Vtedy s ním nie je normálna reč. Normálnemu chlapovi proste povieš že buď ticho nehysterci a on sklapne odode preč ale táto psychopaticky jeho nálada sa nedá zastaviť, úplná nepríčetnost. Už pár mesiacov to tak trvá. Nieco sa snim deje a nechápem čo ani nepije ani drogy neberie. To bude nejaká choroba

viestta
11. jan 2022

Ziadna chyba u teba nenastala. Len on sa casom zacal prejavovat a prestal sa krotit. Nabuduce ked ta zmlati tak chod k doktorovi a potom na policiu. Lepsi uz nebude. Zachran seba pre svoje deti, pretoze ak ta raz prizabije, nedajboze zabije budu polosiroty s otcom v base.

autor
11. jan 2022

No on nebol až taký práve. Dával si pozor. Vždy bol akoze podráždený hneď, nasratý hned aj si udrel nieekdy do stola ale nikdy nerobil až takéto výčiny ako teraz
Začína to byť horšie už tretím mesiacom

autor
11. jan 2022

Nemáme dieťa

autor
11. jan 2022

Nechce ísť k lekárovi. Neviem čo mám robiť. Dá sa s ním normálne rozprávať len vtedy keď je ok aj to musím vystihnúť čas. Inak je milý, láskavý, kúpi mi kvet, čokoládu, pozve na večeru, ukážkový chalp, v posteli skvelý splní mi každé želanie, akonáhle mám iný názor ako on, akonáhle niečo chcem od neho čo on práve nechce alebo niečo neurobím to čo chce je agresívny.

dadis
11. jan 2022

Bez od neho prec

0silvia0
11. jan 2022

Nema potrebu sa menit a nieco riesit, ked pri nom stale stojis. Ak das jasne ultimatum, odbornik alebo rozvod, potom uvidis, ci mu realne na tebe zalezi

haley7897
11. jan 2022

Pozri aj v lietadle najskôr nasadis masku sebe a až potom pomáhas ostatným. Musís odísť. Asap. Potom skus riešiť zvonku. Nič z toho co si spomínala nemá s tebou nič spoločné, nemôžeš ho "zachrániť". Ťažko sa radi na mieru, je viacero možností prečo sa správa ako sa správa. S istotou ti poviem len to ze hranice sa evidentne posunuli a naspäť samy od seba nepôjdu. Ide ti o život

viestta
11. jan 2022

Zijes s manipulatorom. Pozri si filn Noci s nepriatelom, najdes tam aj seba aj jeho

mk22
11. jan 2022

Co ta pri nom drží?
Kde je tvoja hrdosť.
Nemáte deti, na čo čakáš?
Že ťa zmlati ako žito, dokope ublíži tak, že budeš poznačená do konca života?
Vieš koľko mužov chodí po svete pre ktorých by si bola čistá dokonalosť.
Hádam nebudeš posúvať hranice, tu si udri ti si kopni potom bude skucat kvilit ako jeden milujúci chlap môže svojej žene nadávať do spin hyen a hovoriť zabijem ta.
Verím ze máš rozum a vážiš si samu seba a nenechá sa otlkat a urážať.

iv007
11. jan 2022

Preboha ved on je psychopat,utekaj od neho cim skor lebo zachvilu o vas budeme pocut v krimi novinach.

mimi1237
11. jan 2022

No nič, prežívaš domáce násilie len si to neuvedomujes, nic ine ako odchod nepomôže

iv007
11. jan 2022

Este ma napadlo.Ked neberie drogy ani alkohol,nech ide k neurologovi na vysetrenie.Niekedy aj nadory na mozgu vyvolavaju agresivitu a taketo nepredvidatelne spravanie.

allie458
11. jan 2022

Toto je velmi nebezpecna situacia. Nebol takyto .. okay a aky bude o 5, 10 rokov. Co ked ti urobi dieta, mat takehoto otca je trauma na cely zivot. Toto urcite vyescaluje. Ja by som sa zacala postupne pripravovat na odchod. Nic mu nehovor ale zacni si postupne zhanat veci, ubytovanie, setrit peniaze, povedz to najblizsej rodine. To ze to nikto nevie mu len dava nad tebou moc aby mohol povedat "a kam pojdes, ved nikoho nemas" a podobne manipulativne reci. Povedz to co najskor kamaratkam a rodine. Mozno este nie si pripravena odist ale ked toto pises na modreho konika tak uz vies ze sa k tomu schyluje, ze jeho chovanie nie je ok. Vola sa to cyklus tyrania 1. narasta napatie 2. vybuch nasilia 3. uzmiernenie, medove tyzdne 4. popieranie pokoj a stale dookola. Samozrejme ze su aj dobre casti, tie musia byt aby si ta udrzal ale musis odist kym sa da. Velmi drzim palce.

pribinak
11. jan 2022

Odidi kým nemáte dieťa. Toto je fyzické a psychické tyranie

jaskolka
11. jan 2022

Preboha, prečo si s ním? Kvôli tej čokoláde a kvetu, ktoré donesie, keď ta predtým soti na gauč, a zmliazdu ti ruky?
Taky človek za odborníkom nepôjde, jediná možnosť je odísť od neho. Nikdy sa nezmení, bude to len horšie a čoskoro ta začne mlátiť ako žito. Toto ozaj chceš? Lebo "ho ľúbiš, on je občas aj dobrý?"?

zuzubb007
11. jan 2022

Autorka akoze naco caka? Nic v zlom ale aj ty by si sa mala dat liecit' ze si s takym clovekom, raz by mi chlap vykrutil ruku a bola by som zbalena, toto mu preco tolerujes? To ma fakt velmi zaujima? Moze byt niekto taky sprostucky zit s agresorom neverim

rohypnol1
11. jan 2022

Prosim odid, kym nemate dieta. Nijako mu nepomozes a nijako ho nezachranis. NIJAKO. Tvoji rodicia ta neporodili a nevychovali preto, aby ti niekto ublizoval. Co je horsie, tu aj odchod moze byt rizikovy. Neuvedomujes si, ze normalny clovek by po jedinom takomto amoku mal sebareflexiu, nesmierne by ho to mrzelo a daval si sakra pozor, aby sa to nikdy nezopakovalo? U vas sa to deje opakovane a stupnuje sa to. Ukazala si, ze nemas ziadnu hranicu. Nasile bude pokracovat, partner si ta nevazi a ma ta za kus handry. Raz ta dobije tak, ze sa nepostavis. Mozno len preto, ze si pustis hlasno hudbu…

3petka
11. jan 2022

Tak sup rýchlo preč kým nemáte deti a nemusia sa na to pozerať… chlap sa nezmení …

rohypnol1
11. jan 2022

A este - partnerom ma byt niekto, kvoli komu sa tuzis stat lepsim clovekom. Ty kvoli bulovi zacinas sama byt agresivna a nasilna. To uz je uplna spodina ludskej existencie. Dvaja dospelaci, co sa pri hadkach biju…

cyberk
11. jan 2022

vyzera to, ze len cakas na poriadnu bitku, aby si si uvedomila, ze zijes so psychopatom... 🙈
ja raz nepochopim taketo zeny, to sa nemas vobec rada ? ziadna ucta k sebe samej :(

allie458
11. jan 2022

Clovek nie je sprosty preto ze zije s niekym kto ho tyra. Vela takychto chlapov si najskor zenu dlhodobo ziskava a mentalne ju manipuluje aby neodisla. Vela takych zien nema rodinu, nema kam ist a stale si nahovaraju ze to bude lepsie pretoze muz im to dookola slubuje, ze sa polepsi. Bohuzial odchod je pre ne tazky ale uplne suhlasim ze ina cesta nie je. Mozno aj tento post bude pre autorku budicek ale nenazyvala by som ju hlupou a bez ucty. Co tu niektore pisete to je az smutne citat, nikdy neviete co sa vam moze stat alebo vasim blizkym.

basska_b
11. jan 2022

Prezraď ešte, aké mal detstvo... lebo toto je čisté psycho a taký človek sa sám od seba nepôjde liečiť

luna379
11. jan 2022

Určite odíď, toto sa nezmení, v podobnom vzťahu som fungovala roky, ale myslím, že ten môj bol menší nervák, vybuchol iba tak raz za 2-3 mesiace. Ale nedalo sa to znášať, oči som si išla vyplakať. Najhoršie je, že takýto ľudia keď nemajú ten svoj stav sú najlepší na svete a ťažko sa potom od nich odchádza a odstrihuje, ale ver mi, že keď sa z toho dostaneš budeš vďačná a nebudeš môcť uveriť ak nájdeš naozaj dobrého chlapa, že si dokázala žiť s takou beštiou.
Vypočuť si o sebe že si pi*a, je*nutá a podobne, počuť vyhrážanie, to človeka poznamená a riadne, po čase stratíš sebavedomie, sebaúctu a dlho to budeš naprávať. Prosím, urob to pre seba a choď od neho čím skôr.

kacena4
11. jan 2022

ak bude najblizsie v amoku a bude sa vyhradzat sebevrazdou zavolaj rzpcku a daj ho zavriet na psychiatriu nech sa na neho pozru..

haley7897
11. jan 2022

@kacena4 hej a pustia ho domov a rovno ju zabije...