Nedokážem zabudnúť na bývalého manžela

natycaga
7. máj 2021

Uz niekoľko rokov myslím na exmanzela a nedokážem sa od neho odpojiť. Veľmi som ho milovala, no on sa po istej dobe zaľúbil do inej, majú deti a su doteraz spolu a ja to nedokážem stále absorbovať. Spôsobil mi obrovsku citovú traumu a psychológovia nepomáhajú. Nedokazem sa od neho odstrihnut, odpustiť, zabudnúť. Stále ma to veľmi bolí a zrejme ho stále milujem. Hľadám si mužov, ktorí sa na neho vyzorovo podobajú. A viem, ze sa už nikdy tak nezamilujem. Chyba mi. Pracujeme v jednej oblasti a stále sa o sebe dozvieme. Sledujem ako žije a mam pocit akoby mi ona ukradla moj život. Skúšala som všetko možné ako zabudnut, no nedá sa, lebo sa mi s nim roky sniva. Nerozumiem tejto obsesii...

budemmamca
7. máj 2021

@natycaga žijete teraz s nejakým mužom?

suzitok
7. máj 2021

Kolko ste od seba? Ja som sice svojho nemilovala, mala som snim peklo, ale trvalo mi to asi 7 rokov, kym som sa uplne odputala...

natycaga
autor
7. máj 2021

@budemmamca prave som sa rozišla s otcom môjho dietata

natycaga
autor
7. máj 2021

@suzitok desať rokov! Viem, je to extrem

janka_23
7. máj 2021

@natycaga v prvom rade skus prestať sledovať, to je niečo co ti nikdy nič dobré neprinesie. A pokiaľ si nebudeš chcieť pomôcť ty sama nikto iný ti nepomôže. Ty sa musíš rozhodnúť ze chceš ísť ďalej a začať sa podľa toho správať. Začni robiť malé kroky a ono to postupne pôjde. Hlavne ho nesleduj lebo tym to v sebe stále zivis

suzitok
7. máj 2021

@natycaga si nespokojná so svojim zivotom a preto je to tak.. vracias sa stale tam, kde ti bolo dobre, vidis jeho, ma rodinu, zenu, deti, je spokojný a tebe to sposobuje bolest, cize žiarlis a mas možno predstavu, ze ty by si tam mala byt,nie ona....
Podla mna su tieto pocity normálne, mala som ich aj ja...k dobe sa neviem vyjadrit, psychológovia tvrdia, ze dva-tri roky by to malo trvat,... nemôžes byť jeho tien, znici ta to, musis ist dalej, jeho nechať tak a zamerat sa iba na svoj zivot...

natycaga
autor
7. máj 2021

@janka_23 nedokážem ho zablokovať. Dokonca sme nedávno aj pracovne komunikovali

suzitok
7. máj 2021

@natycaga toto je najhoršie, že mas snim kontakt...tebe by prospelo jednoznačne ho úplne vyradit zo zivota, nestretávat, nevidiet, nasledovať, nevedieť nic o jeho zivote...
Toto ti len ubližovať bude a takto sa ďalej nedostaneš

natycaga
autor
7. máj 2021

@suzitok psychológovia aj tvrdia, že na manželov/manželky nezabudneš do konca života. Ludia si bývajú aj navzájom na pohreboch...

janka_23
7. máj 2021

@natycaga nehovorim ze máš zablokovať, ale ak ho sleduješ na sociálnych sieťach atď tak s tým prestaň.

budemmamca
7. máj 2021

@natycaga A prečo ste sa rozišli ak môžem vedieť

natycaga
autor
7. máj 2021

@suzitok tento kontakt bol zriedkavý. Hovorím, robíme v jednej oblasti, mame spoločných známych, kolegov..

natycaga
autor
7. máj 2021

@budemmamca s exmanzelom?

suzitok
7. máj 2021

@natycaga tak zabudnúť nezabudneš, ale musi to mat svoju hranicu...samozrejme, su situacie, kedy sa stretneš, tiež som bola na pohrebe byvalemu svokrovi, bola som v úzadí, vsetkym som potom podala ruku, vyjadrila sústrasť a odisla domov...
Proste hranice...

suzitok
7. máj 2021

@natycaga mala by si to v prvom rade v sebe uzavrieť a dokazat sa snim teda stykat na urovni kolegialnych vztahov

savanna
7. máj 2021

Podla mna jedine uplne odstrihnut, vymazat zo vsetkych soc. sieti, vymazat cislo, email, ... pises, ze to nejde, ale toto je jedina cesta, ako sa toho vsetkeho zbavit. Ja by som radsej aj pracu zmenila, aby som ho uz nemusela vidiet a hlavne cele desatrocia sa takto trapit. Budem uprimna, podla mna ak to neurobis, budes sa takto zmarat do konca zivota. Daj sama sebe sancu posunut sa dalej, zasluzis si to.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
777januska777
8. máj 2021

Chlap (aj zena) co dokaze podviest svoju partnerku je podla mňa neschopný a nestaly jedinec. Zivot s takým človekom by vôbec nemusel, byt krásny a úžasný ako si to predstavuješ. Mohlo by to dopadnúť ako napríklad v tejto teme: https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/depresia-po-rozpade-vztahu/ . Zivot aký vidíš, že majú na sociálnych sieťach je len život zo sociálnych sietí, nereálny a často viac ukazujuci vysnívaný obraz toho človeka co to na internet dava ako realitu.

kassandra25
8. máj 2021

@natycaga autorka, mozem otazku?? Alebo viacero podotazok? Ze co sa ti tak strasne paci na tvojom exmanzelovi? Ked ste boli spolu este ako manzelia a on si nasiel inu, s ktorou ako spominas - uz su v kope a maju rodinu. Paci sa ti na nom ta cast, ako sa pred tebou pretvaroval, do oci ti klamal napriklad, preco meska z prace a ju pretahoval niekde u nej doma? Alebo sa ti paci a vzrusuje ta predstava, ako bol s nou na kave a zalubene si hrkutali a vycmulovali sa a ty si zatial doma prenho varila, piekla a robila nakupy??? Alebo sa ti paci predstava, ked jej z vasho rodinneho rozpoctu kupoval drahe spodne pradlo a tebe tvrdil dajme tomu, ze nema peniaze alebo ty si jednoducho nic nedostala? Poviem ti aj pokracovanie jeho prebehu, nemusi prejst ani 10 rokov. Tvoj exo bude opät volny. A ako? Bud on, alebo ona si niekoho najde a vrati mu to. Budes ho chciet potom znova zobrat k sebe a neboracika polutovat? Ze mal mozno tri razy slaby sex alebo sa mu nieco na dotycnej nepozdavalo??? A vies, co si mysli a rozprava on o tebe??? Asi moc ruzove to nebude. Inak by ste boli spolu, vies? Myslis aj nato, co prave jedia na ranajky so svojou novou rodinou? Predstavujes si, ako sa so svojou novou zenou potom odkotula do postele a ake polohy si davaju? Opis nam, naco konkretne myslis? Alebo ako sa na nu usmieva, ako ona nanho a ci je nebodaj ku tvojmu byvalemu dobra? Vzrusuje ta, ked si ho predstavis pri sexe s inou??? Porozpravaj nam, co ta teda na nom privadza do nepricetnosti, ci je to ten sex s inou alebo ta romantika alebo potom, ako tuto svoju aktualnu manzelku na par chvil opusti, aby si popro nej vyprazdnil svoje gule inde a zdvihol svoje sebavedomie, aby este na taku - ako si ty, byvalu, mohol svojimi ocami zaklipkat, aky on je macher! Vela zdaru autorka a popremyslaj, ktora cast ta na nom tak velmi pritahuje.

budemmamca
8. máj 2021

@natycaga
Nie nie.s otcom dieťaťa

juliet86
8. máj 2021

skus techniku emdr. ta je priamo zamerana na pracu s traumou. prepaja ti hemisfery a tak znecitlivi traumaticky zazitok. ide sa podla presneho protokolu. vacsinou staci max 10sedeni.

78787878
8. máj 2021

@natycaga Obsesia exmanzelom je Tvoja cista iluzia a romanticka predstava. Vyssie v diskusii je kruto, ale pravdivo detailne popisane, ze Tvoj idol nie je ziadny ideal pre partnerstvo ani pre Teba. Aj keby bol volny. Prestavuj si dokola vsetky jeho nedostatky a vsetky neprijemne pocity, co Ti v minulosti sposoboval. Mozno to trochu pomoze...

panelacikova
8. máj 2021

@kassandra25 celkom dobré! na také prvé dve-tri "facky" na preliečenie akurát.
@natycaga určite smrť milovaného človeka je menšou bolesťou ako toto, že ťa nahradí niekým iným. žiaľ, stáva sa to. otázka znie, prečo to tak bolo? ak si bola dokonalá a vo vzťahu si sa snažila, tak je to idiot a čím skôr prerušíš kontakt, tým lepšie pre teba. ak si však chybila ty a postupne si si to uvedomila a on našiel naozaj reálne šťastie inde, nuž, dostala si poučenie do života a pôjdeš ďalej. píšeš, že máš dieťa, prečo neupneš svoju lásku, život, pozornosť naň? nie chorobne, samozrejme, ale rob činnosti s dieťaťom, venuj sa mu, nájdi si koníčka, ak sa ti popri materstve dá, že má kto dieťa občas postrážiť. kúpte si prípadne zvieratko, proste sa niečím obklop, aby si nemyslela naňho. 10 rokov je extrémne dlhá doba, to si neviem predstaviť, žeby som tak dlho žialila za niekým, kto má už dávno iný život. veľká chyba je v tom, že si v akomkoľvek kontakte.

nttnnt
8. máj 2021

to nie je laska to je az posadnutost...neviem si to predstavit osobne ja aj ked som mala chlapa neviem jako rada ak ma zradil, zranil tak u mna skoncil nech bol akykolvek uzastny co s novym vztahom som zistila ze az taky super nebol :D hladat si vyzorovo rovnakeho atd no to fakt mi pride uz ujete...

natycaga
autor
8. máj 2021

@panelacikova jednoducho som ho milovala viac ako on mňa

natycaga
autor
8. máj 2021

@kassandra25 ty nebudeš veľmi empaticka osoba. Ale dobre. Tvoj pohlad, dik

janka_23
8. máj 2021

@natycaga to je v poriadku ze si ho milovala. Každý z nás v živote niekedy miloval viac ako bol milovaný, každý zažil rozchod, bolesť, trápenie a všetko to zle co to so sebou prináša, ale 10 rokov je veeeelmi dlhý cas. Uvedom si, že život máš iba jeden a ani jednu sekundu, ktorú premarnis trápenim sa kvôli niekomu kto za to nestojí, ti už nikto nikdy nevráti. Chceš takto premarnit svoj život?

natycaga
autor
8. máj 2021

@janka_23 ta zrada a krivda velmi bolia. Dieta sa im narodilo este počas trvania nášho manželstva a ja som to ledva psychicky a fyzicky prežila...

janka_23
8. máj 2021

@natycaga vies, stávajú sa v živote aj horšie veci. Treba odpustiť a ísť ďalej. Ja som si vo svojom živote prešla kadečim, bolo toho toľko co niekto nezazije ani na 3 životy. Tiež som sa trápila, brala lieky, hľadala útechu, pomoc a tiež mi nikto nevedel pomôcť. A vieš prečo? Lebo ja sama som nebola presvedčená ze chcem zit inak a pohnúť sa ďalej. Až keď som pochopila, že v prvom rade si musím pomôcť ja sama začalo to pomaly ísť. Takže začni robiť malé kroky a pôjde to. V prvom rade mu odpusti, neziv v sebe pocit viny, krivdy, zlosť. Odstráň negatívne pocity a začni robiť niečo pre seba

lenadka
8. máj 2021

@kassandra25 ťa chcela s toho takto vyliečiť, myslím že to nemyslela v zlom.
@natycaga