Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nešťastná vo vzťahu.

mia2288
27. mar 2020

Ahojte chcela by som poznať váš názor. Mám 23 rokov a dlhodobého priateľa s ktorým sme si prešli veľa rozchodmi kvôli psychickému týraniu a klamstvám.Vždy keď sme sa rozišli sa mi po čase priplietol do života a verila som že je to osudové, kolotoč začal opäť. Často ma klame a ignoruje, zvalí na mňa všetko zlé vo vzťahu, že za to môžem ja a všetko je moja vina, a nemá problém sa zobrať a ukončiť to. Po istom čase však opäť príde ako iný človek, vyzerá že by to konečne fungovalo a potom opäť začne jeho nervózne prehnané správanie kedy mi vyčitá celú minulosť a mužov. Som zmätená a často rozmýšľam nad minulosťou kedy som bola sama a mala okolo seba iných ľudí. Od detstva mám dobrého kamaráta ku ktorému ma to ťahá a často na ňho myslim ale vždy som stretávanie ukončila kvoli terajšiemu a potom mi chýba. Nedokážem ho vystrihnúť zo života aj keď som nútená.Terajší priateľ si ale rozumie s mojou rodinou a to je pre mňa dôležité, ja ale nie som štastná. Nič ma nenapĺňa a zo vzťahu mám zlý pocit neviem či pre zlé spomienky alebo predstavou že s ním ostanem, chcem stabilný vzťah kedy nebudem myslieť aké by to bolo s inými a nechcem premárniť čas a rozmýšľam aké by to bolo keby som bola sama a užívala si ešte život, bez človeka ktorý ma chce pre seba a podkopáva mi sebavedomie. Stále ma však zneisťuje či to neberiem ja zle a časom by som prišla o človeka ktorý ma pozná roky a som na ňho zvyknutá.

akinom0077
27. mar 2020

Mozno to vyznie kruto ale najlepsie riesenie je rozchod sama hovoris ako ta taha ku istemu kamaratovi, akych inych ludi si mala okolo seba...si nestastna tvoj priatel mi nepripada ok, ked meni stavy ze pride ako iny clovek a vrati sa do povodneho stavu opat....a kamarata by som so zivota nevyhodila koli partnerovi nikdy v zivote.

pribinak
27. mar 2020

Dievča zlate, si mladučká, živiť máš pred sebou, načo strácať čas s nejakým magorom?

kiwi3
27. mar 2020

daju sa klamstva a pychicke tyranie nejak ospravedlnit? asi tazko. mas 23 rokov, nebodaj chces takto prezit cely zivot. ak spolu nebyvate a nemate ziadne zavazky, tak mu oznam, ze je koniec, bude to musiet prijat. nekontaktuj ho, zmaz ho odvsadial a nijak nevyhladavaj. urcite sa ti ulavi. co sa tyka toho druheho, tak by som to v tvojej situacii neriesila. mozno to je podvedome len unikova cesta, ako sa dostat z tohto bludneho kruhu. daj si cas

nairia
27. mar 2020

a ty sa vlastne pytas, ci sa mas vykaslat na "osudoveho" tyrana ktory s tebou manipuluje ako chce a ty mu na to vzdy a znova skocis, alebo s nim ostat, lebo si rozumie s tvojou rodinou?
dievca zlate, zobud sa!!! kazdy si je strojcom vlastneho stastia, ak nie si stastna, tak preco si to robis? nehraj sa na martyrku, uprac si v hlave a sprav si poriadok v zivote a rob, co ta robi stastnou, bud s tym, kto ta robi stastnou nie na par dni, ale nonstop...
este si mlada na to, aby si si uviazala na krk kretena, ktory je ocividne psychicky tyran a otazka je, kedy to prenesie aj do fyzickeho utoku... no a co, ze ta pozna roky? to je aky dovod na co? ved nemate spolu deti a sama pises, ze ti klame a psychicky ta tyra? tie roky ti boli malo? potrebujes este viac zdeptat a uplne si odpalit vlastny zdravy usudok alebo co chces pocut? sama poznas odpovede, aj si ich napisala... ale hned v dalsej otazke ich spochybnujes, pytam sa preco?

sissy27
27. mar 2020

@mia2288 máš 23 rokov a mne nedá sa neopýtať na nejaké časové rozpätie - čo je to dlhodobý vzťah (rok-dva-päť?) čo to znamená "po nejakom čase sa mi vždy opäť pripletie do života"? po týždni, po polroku? Si mladá baba, koľko času si už zbytočne premárnila s týmto psychicky labilným magorom?
A hlavne - ak to nefungovalo raz, dva razy, prečo si myslíš, že na 18x to bude iné a bude to konečne fungovať? Lebo nebude. A čudujem sa tvojej rodine, že ho tak milujú a rozumejú si s ním, to nevidia, ako sa ty trápiš?

jana_vaj
27. mar 2020

Prepáč ale nechápem vlastne nad čím premýšľaš. Píšeš, že si vo vzťahu nešťastná tak aký má zmysel pokračovať? Pretože ho má rada tvoja rodina? To je akože dôvod? Sú s nim oni alebo ty?

luccija
27. mar 2020

@mia2288 si masochistka?načo Ti je chlap pre ktorého sa trápis?daj sa do poriadku a rozid sa s nim tráviš čas s nesprávnym veď to sama musíš cítiť!

mia2288
autor
27. mar 2020

@nairia Máte pravdu, vždy keď som ho nechala sa mi nejakým spôsobom dostal do života alebo sme sa niekde stretli. Vo vzťahoch som vždy schudla a pribudli zdravotné problémy. Po rozchode som sa cítila voľná a všetko zmizlo. Bohužial som veľmi dobrá a nedokážem sa hnevať dlho, rýchlo odpustím a potom si to vyčítam. Veľa krát mi aj pomohol ale každý v mojom okolí mu vadí. Každý muž z mojej minulosti je mi vyčítaný akoby ma chcel mať len pre seba odkedy som nažive. Moja rodina to už nechápe, raz sme spolu a o pár mesiacov je zase koniec. Kamarát na ktorého myslím však tiež nie je dokonalý... keď sme sa stretávali bol to skôr voľný priebeh ale mali sme toho veľa spoločného. Prišla som o prácu a zažívam jedno z horších období čo ma dohnalo až napísať sem, terajší priateľ mi pomáha ale veľmi ho kryjem pred rodinou. Nikdy som nepovedala úplnú pravdu pretože by mi zakázali sa stýkať. Bývame v rovnakom meste a preto od neho nechcem zažívať naschvály. Takto sa to ťahá už od 14 rokov.

nikpa
27. mar 2020

@mia2288 sama píšeš ze si na neho zvyknutá a tam je kamen úrazu. A co mas z toho ze si rozumieme s tvojou rodinou ked ty nie si v tom vzťahu spokojná a šťastná?! Stracas pri ňom mladosť dievča...

mia2288
autor
27. mar 2020

@nairia Uvedomujem si že som mladá. Tieto uvedomenia ale strieda aj premýšľanie či stretnem niekoho s kým budem na seba takto zvyknutá. Proste si ma za tie roky vycvičil a mám pocit že neviem aké to je mať “triezvy” pohľad. Pred pár dňami sme sa pohádali kedy ma dourážal ale myslím si že sa zase ozve. Nikdy sa veľmi nesnažil aby som odpustila pretože ho milujem a vždy som sa vrátila lebo mi chýbal.

miriam11
27. mar 2020

@mia2288 on si rozumie s tvojou rodinou? Ale ty máš s nim vzťah, nie oni. Si decko. Koľkokrát ešte potrebuješ absolvovať rozchod??? Je to manipulator a psychopat. Ešte niečo?

nairia
27. mar 2020

@mia2288 no fuha, 10rokov sa plantat v takomto comsi je hodne dlho... ten "osudovy" ma kolko rokov? tak sa mi vidi, ze chlapec si mysli, ze si jeho majetok... treba si upratat zivot a zacat s cistym stitom, nemusia to byt naschvaly, skratka normalne seriozne to ukoncit a len vydrzat dobiedzanie, vycitky a vyhrazky...
a prosim ta, reci typu "ci stretnem niekoho"... ja som sa kratko pred 30tkou rozisla po parrocnom vztahu, tiez som si myslela, ze uz ostanem sama do konca zivota a uz nikoho nestretnem... a bum, prisiel chlap, ktory mi dava vsetko- lasku, pozornost, uctu, starostlivost... 23 je velmi malo, ja v tvojom veku som si uzivala zivot, studovala som, mala svoje konicky a vobec nerozmyslala nad tym, ci este niekoho stretnem... hlavu hore, je to v tvojich rukach... nebude to lahke, ale toto jedine urob pre seba... musis sa sama najst, zistit co chces, co nechces a uvidis, ze potom pride ten, ktory ti da take veci, o ktorych sa ti pri "osudovom" ani nesnivali...

kiwi3
27. mar 2020

@mia2288 ci stretnes niekoho, na koho budes takto zvyknuta? to takto je inak dost negativne "takto". este mozes mat vo svojom veku aj dalsich 10 partnerov, s ktorymi si vytvoris nejake hlbsie puto. ked to len tak prepocitam na predpokladanu dlzku zivota 🙂

mia2288
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiwi3
27. mar 2020

@mia2288 ja mam taky pocit, ze dospiet by ste mali obaja. aj ty, ze si nieco take nechas a zda sa ti dolezite dostat dar na mdz... proste zbytocne sa hrnies do nejakeho vaznejsieho vztahu. esteze sa vam nepodarilo splodit nejakeho potomka, to by este len bolo

ave_eva
27. mar 2020

Utíkej Foreste ...

mia2288
autor
27. mar 2020

@kiwi3 Nechcela som aby to vyznelo povrchne, skôr pre príklad že aj takéto veci mu boli otravné a ukázal svoju výchovu. Ženám v rodine ich dal, aj bývalým počas vzťahu a v mojom prípade sa vyjadril takto... sám pár krat povedal že nedokáže byť sám a preto mi príde že ma má ako výplň času, inak vyzerá správanie keď niekoho milujete.

mia2288
autor
27. mar 2020

@nairia Je o tri roky starší.

janne318
27. mar 2020

Nespoznala si zatiaľ toho pravého. Nemáš s čím porovnávať. Ale ver mi, sú aj lepší muži. Takí, ktorí dokážu byť žene oporou, na ktorých sa dá spoľahnúť a ktorým sa môžeš smelo do všetkým zdôveriť. Veľa ich síce nie je, ale aj takí sa nájdu. A ak sa v Tvojom živote taký nevyskytne - tak radšej žiaden. Veď nemáš dôchodkový vek, tak kam sa ponáhľaš? Do manželstva s egomaniakom a 3 deťmi v 30-tke?

derdia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiwi3
27. mar 2020

@mia2288 no vidis, tak nakoniec z toho este vyjde, ze vlastne on nema ani realny zaujem, len s tebou zameta, lebo mu to dovolis. tak to naozaj nema ziaden vyznam

nairia
27. mar 2020

takze si to ujasnime - ste spolu s prestavkami mensimi-vacsimi od tvojich 14tich (jeho 17tich)... ako som spravne pochopila, medzitym ste mali aj ine vztahy, on ocividne aj take vaznejsie, kedze dovolenocky s frajerkami atd... tebe tvoje vztahy alebo cokolvek to bolo vycita, jeho su uz ok... byvalky bral na dovolenky, teba nie (asi mu ani nestojis za to, aby na teba minal peniaze)... no, si v riadnej prdeli, to je este horsie ako som si myslela... ako som sa vyjadrila vyssie - je to len a len v tvojich rukach... prvy krok je, ze si si uvedomila, ze nieco nie je ok... teraz uz len to zacat riesit nie slovami, ale cinmi... 👍

luccija
27. mar 2020

@mia2288 tak ako si vazis samu seba, tak si Ťa váži on.zober štipku hrdosti a ukonci to.Najlepsie roky strávis s hlupakom.Mas na lepsieho!

mia2288
autor
27. mar 2020

@nairia Lepšie by som to nenapísala. Vo veľa veciach si rozumieme ale viem že potrebujem normálneho muža so záujmom. Nie žabomyšie vojny kedy musím ignorovať a čakať niekoľko dní kedy mi napíše. Nikdy nie správu v zmysle ospravedlnenia a podme to zmeniť. Len “chýbaš mi” mám ho rada ale myslím že mu chýba manipulovať ma a deptať, nie reálne ja... verila som že sa zmení ale má už dosť rokov a neviem či niekedy dospeje. V kontakte už nie sme, zobral si aj veci a odišiel... viem ale že príde opäť správa že sa chce vrátiť, keď to neurobím začne mi robiť peklo s inými ženami.

mia2288
autor
27. mar 2020

@luccija Neviem sa posunúť dalej a aj keď som na pol roka odišla a konečne sa oslobodila od myšlienok a mala iný pohľad, opäť som spadla do vzťahu... pokým sme boli kamaráti nič si nedovolil a velmi sa zaujímal, akonáhle ma má dovolí si všetko... nechávam to stále otvorené a čakám zo dna na den a som už na seba nahnevaná. Máte pravdu, sama rozdávam rady do vzťahov ale keď som v ňom sama a cítim k tomu človeku niečo je to oveľa tažšie počúvať svoje rady.

kittykat22
27. mar 2020

@mia2288 zo starej lasky ta vzdy vylieci nova. Musis cielene hladat noveho partnera. Viem, ze ti to pride ako sci-fi, ked mas vedla osudoveho muza, a tie roky. Ale z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze sa to da. Moj osudovy muz bol tiez marny - same problemy. Tak sa objavil niekto lepsi - mam rodinu, dieta a som happy. Mam v okoli osudove vztahy ako ty - ale skor su to uz osudove rozvody, a ich osudove deti v striedavej starostlivosti.

mia2288
autor
27. mar 2020

@nairia Vždy keď som to vytiahla mi vyčítal či som na peniaze, čo vôbec nie je pravda nakoľko bývam a zarábam si sama, išlo iba o princíp. Bývalé ho podvádzali a zniesol im aj modré z neba. Skôr mal menej schopné bývalé a asi pocit že sa o nich musí postarať. Myslíte si že sa nevie vyrovnať s tým že na nho nie som odkázaná?

evelyn246246
27. mar 2020

musis sa donutit opustit ho a vydrzat .. inak sa znicis ...toto nieje laska

luccija
27. mar 2020

@mia2288 on Ťa manipuluje a ty potrebuješ byť manipulovana.Je to chorý vzťah, ktorý nemá budúcnosť.Ste spolu dlho nemá to význam.Tak Ti bude robiť peklo s inými ženami a čo?Musíš sa odstrihnúť a raz a navždy to ukončiť.Dobre píšeš on potrebuje bábku s ktorou bude kmitat ako on chce.Co myslíš čaká Ťa svadba, deti, pekný vzťah?nie tak načo čakáš?

luccija
27. mar 2020

@mia2288 no vidíš taká, ktorá sa mu vzoprela mala frajerov bola preňho zaujímavá.Teba má na podnose načo by sa snažil.Takyto chlap Tak znici