Odpustili by ste neveru?

21. nov 2020

Zeny..odpustili by ste neveru? Bola som podvedena a aj ked som lubila tak som neveru nedokazala prekusnut..podla mna to je to najhorsie vo vztahu.

mima1
21. nov 2020

Strucne NIE nikdy

sara07
21. nov 2020

dá sa to asi nezabudneš nikdy ale da sa to
záleží máš deti, či chceš byt sama , či máš kam ist, chut na rozvod atd
pokial si slobodna bez deti tak ho nechaj

sissy27
21. nov 2020

Stalo sa, odpustila som, ale aj tak po čase vzťah skončil. A pre mňa osobne nevera nie je to najhoršie, čo sa môže vo vzťahu / v živote stať, aj keď teraz asi mnohé odpadli 😂

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. nov 2020

@sara07 je pravda, ze deti nemame..tak je to o nieco lahsie..

autor
21. nov 2020

@sandra151 aj ja som toho narozu..ak to urobil raz, urobi znovu....

autor
21. nov 2020

@sissy27 a skoncil kvoli tej nevere aj ked si odpustila? Dokazala si mu nadalej doverovat?

pribinak
21. nov 2020

Nie, neodpustila. Kto podviedol raz, podvedie aj druhy raz, tretí raz, ...aj stokrát.
Akurát si dá lepší pozor aby mu na to jeho partnerka ns to neprišla, alebo si pripraví lepšiu výhovorku prečo sa to stalo

sissy27
21. nov 2020

Nie, nebolo to kvôli tej nevere. A samozrejme, že to celé nebol jednoduchý proces, že ok stalo sa už sa neodstane, všetko je v poriadku. Proste jednorazové zlyhanie. zvažovala som, či hodím za hlavu tých x pekných rokov kvôli jednej aférke a pripravíme sa aj o niečo pekné do budúcna alebo nejak zabojujeme. Za mňa - treba to aspoň skúsiť, ukončiť to môžeš aj neskôr ak to nepôjde.
A samozrejme aj ja som bola kedysi frajerka, že v žiadnom prípade by som neodpustila toto tamto, ale keď k tomu reálne príde, tak človek proste zvažuje, hodnotí... ale zas nie je nevera ako nevera - inak sa na to človek pozerá po 3mesačnej známosti, inak po 10 rokoch vzťahu, iné je ak niekto raz “zakopne” a iné ak si nenechá ujsť každú príležitosť alebo to vyhľadáva či ťahá v podstate paralelný vzťah...

dilino
21. nov 2020

Nie nikdy by som neveru neodpustila.Som za názor urobil to raz urobi to aj druhý krát.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
21. nov 2020

Volakedy som tvrdila,ze nikdy by som neodpustila a nasledoval by okamzity rozchod. Ale cim som starsia,tym som vyzretejsia v nazoroch a dnes viem,ze sa na to neda jednoznacne odpovedat a nie je nevera ako nevera. Ak sa jedna o male posmyknutie,treba zvazit,ci stoji za to zahodit inak kvalitny vztah a nie kazdy chlap to urobi aj znova. Ja som podviedla mojho prveho frajera a je to skusenost,ktoru viem,ze uz nikdy nezopakujem. Prilezitosti su vzdy,len zalezi,ci je clovek charakterny a nenecha sa zlakat. Keby do vztahu prisla nevera,neviem ti povedat,ci by som sa hned rozchadzala,lebo neviem,aka nevera by prisla,ako intenzivny by bol ten milenecky vztah a urcite by som sa zamyslela,akou partnerkou som bola ja.

hindakus
21. nov 2020

Neveru by som odpustila, ale nie to, co ju doprevadza - strata ucty k partnerovi, porusene moralne zasady, rozvrat vztahu..

panelacikova
21. nov 2020

Za seba napíšem, že už nikdy by vzťah nebol taký, aký bol "predtým". Viem, že hoci by som sa snažila, možno by som odpustila, ale nezabudla by som nikdy. A toto by mi veľmi narušovalo celé fungovanie vo vzťahu. Viem, že vzťah by sa rozpadol, lebo by som to stále mala v hlave. Pripájam sa k výstižnej vete od
@hindakus lebo by som to cítila rovnako. A nie, ani požitie alkoholu by neospravedlňovalo tento čin.

janinah
21. nov 2020

Nie,nedokázala by som sa na takého človeka denne pozerať nieto ešte ho mať v spálni.A mohli by sme mať neviem aké spoločné záväzky,5 detí či hypotéky,viem,že toto nie a našťastie to vie aj manžel.

pribinak
21. nov 2020

Nerozumiem ako môže niekto nazvať neveru malým pošmyknutim. Jednoducho to nechápem.

Človek ktiry sa dopustil nevery si jednoducho neváži toho druhého partnera, nelubi ho, nemá k nemu úctu. Lebo ide ho podviesť a všetko si plne uvedomuje, vie sko tá zrada toho druhého zabolí, ako mu to ublíži.
Je to rozhodnutie a preto nechápem ako to môže niekto nazvať posmyknutim
Nevera je jednoducho nevera.

Sk napr žena “odpustí” neveru zväčša je to preto lebo nemá prachy na odchod, nemá kam s deckami ísť, nemá odvahu odísť, alebo nechce, abysa na ňu pozerali sko ns chuderu ktorú muž podviedol

elizabet173
21. nov 2020

nie, za žiadnych okolností, viem, že by už nikdy nebol vzťah tým, čím bol pred tým a stále by som žila v neistote, kedy bude repríza. Chápem, že je ťažké nájsť partnera pre kvalitný vzťah, ale radšej sama, ako s mužom, ktorému je občasné povyrazenie prednejšie, ako ja

arianna25
21. nov 2020

Neodpustila by som. Ked si nevie chlap udrzat vtaka v slipovh, tak nestoji za nic. Tu by ma nezaujimalo ci mesiac vztahu alebo 20 rokov. Je to o postoji. Je to v hlave. Snad ma obciansky preukaz, vie co robi, takze dristy ziadne by ma nezaujimali.

derdia
21. nov 2020

Vieš čo, u mňa by bolo podstatne nie to, žeby s niekym spal, ale to, že komunikoval a venoval svoj čas niekomu inému.
A keď je chlap tohto schopný a spraví to svojej žene je to obyčajný hajzel. Bezcharakterny smrad. A bodka nič viac, nič menej. Nie neodpustila. Pre mňa by bol už obyčajným chudakom.

viikkki
21. nov 2020

Nie neodpustila v žiadnom prípade aj keby sme spolu 10 rokov a mame deti... Je to totálne poníženie ženy a muž dá len najavo to ze si svoju ženu neváži a nemiluje...

danik1505
21. nov 2020

A keby bola neverná žena mužovi? 🤔🤔

hopsadobrandejsa
21. nov 2020

nie

tehula2016
21. nov 2020

To vobec nejde o to,ci odpustit neveru alebo nie..ja by som po urcitom case neveru vedela odpustit,nerada zivim v sebe hnev ale ako partner by skoncil..to ako naozaj niekto dokaze mat intimnosti s niekym kto podviedol?Neustale si pritom pripominat ako to asi robili oni..v ziadnom pripade..cize ano,odpustila by som,mozme zit v spolocnej domacnosti nejaky cas ak to obom bude vyhovovat,ale ziaden intimny pomer nehrozi..

miadi
21. nov 2020

Odpustila by som ale v tom zmysle zeby som v sebe neživila hnev.. no uz by to zabilo moju lasku a nechcela by som dalej ostat vo vztahu. Bol by rozvod. No neodsudzujem tie co odpustia a pracuju na vztahu nemusi sa to vzdy opakovat.

katka17787
21. nov 2020

Vždy som hovorila , že nie nikdy ....až sa to stalo známym a zmenila som nazor. Dnes už neveru nevnímam trochu ináč a z môjho pohľadu je dôležité poznať dôvod, prečo to ten daný človek urobil. Samozrejme taky vzťah ľudia budujú od 0. Je to na Tom danom človeku či to dokáže odpustiť a opäť začať veriť. Každý je hrdina kým sa ho to netýka , ale toto treba brať od prípadu k prípadu, lebo každý vzťah je iný. Dnes som toho názoru, že je dôležité poznať dôvod z akého k tej nevere došlo. Chvíľkové zlyhanie počas krízy ( samozrejme to partnera neospravedlňuje), alebo chorobný sukničkár. ..to nemá cenu odpúšťať, urobí to zas. Ja som za odpustenie, ale len za určitých podmienok...

77daniela77
21. nov 2020

Nie.

pininka1
21. nov 2020

Zivot nieje ciernobiely a treba si aj tu neveru roozbrat, preco vznikla. Svojho casu som robila vyskum na pokeci a zial vyse 80% muzov su neverni preto ze doma zena totalne zabudla, ze je aj manzelkou nie len matkou. Nevravim ze je to ospravedlnenie, ale ze zeny velmi casto nevedia co vlastne chcu. Zvysne percenta boli chlapi ktori doma mali vsetko ale paci sa im to vzrusenie mat niekoho noveho. Ja neveru nepovazujem za taky problem ako agresivne spravanie partnera, chorobna ziarlivost ci alkoholizmus.

kellypiu
21. nov 2020

odpustit sa to da, ale zabudnut nie, ja by som asi tak zit nevedela, lebo by som mala v hlave, ze ked to urobil clovek raz tak to urobi aj znovu :/

sari24
21. nov 2020

V prvom vzťahu mi priateľ neverný síce nebol ale vzťah skončil kvôli inej lebo sa do nej zaľúbil. Nevedel sa ale vymacknut čo chce, tak som to skončila. Mne sa nechce čakať na niekoho rozhodnutie, uľahčila som mu to.
V tomto vzťahu si priateľ vypisoval minulý rok somariny s dlhoročnou kamarátkou. Odpustila som to, ale musela som spraviť krátky proces s ňou. Ak by mi bol ale neverný fyzicky tak vzťah rovno ukončím. Proste viem že by som viac neverila a trápila sa. Navyše by to bolo vrcholne ponižujúce pre mňa.
Iné by bolo keby v tom boli deti a boli by sme manželia a prišlo by jednorazové pošmyknutie.

lubiss
21. nov 2020

nie ..zhnusil by sa mi... ani by som s nim nevedela spat....hned by som mala pred ocami ze natahoval nejaku .....