Po rozchode robím blbosti a som nešťastná

26. mar 2022

Ahojte,

pred časom som tu písala tému o mojom vzťahu, bol to vzťah so ženatým mužom, resp. už nežil s manželkou x rokov, ale nemali to vyriešené, do toho deti, iné vzťahové problémy, už by som to nerada spomínala.
Každopádne rozišli sme sa vtedy, potom ešte chvíľu vrátili k sebe, ale už to nebolo ono, nedokázali sme to napraviť a tak sme sa 2 týždne dozadu definitívne rozišli.

Rozchod som iniciovala ja, on povedal, že to musí rešpektovať a odvtedy mám pocit, že to nezvládam, každý deň plačem, lebo som ho milovala veľmi, boli krásne momenty toho vzťahu napriek všetkému a tak sa len utápam vo všetkom. Založila som si zoznamku, napísalo mi niekoľko chlapov, ale nič z toho, nedokážem ísť s nikým ani von. Nechápem, že tam vôbec som, ale akoby som chcela pozornosť, ktorú teraz nemám. Nedokážem sa sústrediť dobre v škole, jeden deň som nedokázala ísť vôbec, napísala som ex, že by som to chcela vrátiť, no neskutočné blbosti, na facku...

Čo vám najlepšie pomohlo na rozchod, ako to prekonať, neplakať každý večer a dať sa dokopy?

Ide skúškové postupne, práca na leto, potrebujem byť plnohodnotný človek, lebo takto si pripadám strašne slabá a úbohá.

Ďakujem za názory, prosím nikoho sa nechcem dotknúť.

lavinis
26. mar 2022

Sustredila som.sa na seba, zmenila som pracu, urobila vodicak, vela cestovala
Vlastne mi nikdy nebolo lepsie ako tie 2 roky po rozchode. Potom som sa dala dokopy s terajsim manzelom. Netreba novy vztah uhanat. Sustred sa na seba.

autor
26. mar 2022

@lavinis ďakujem, snažím sa na tom tiež pracovať, ale zatiaľ mi je každý deň ešte strašne ťažko, zožierajú ma pocity, že nezažijem už krajší vzťah a podobné veci...

lavinis
26. mar 2022

Vies co mne vzdy pomohlo? Pripemunula som si, preco sme sa rozisli ;)
Bohuzial clovek ma tendenciu spominat len na to dobre, idealizovat si minulost. Pripomen si vsetky dovody, pre ktore si rozchod iniciovala. Chce to cas.

mk22
26. mar 2022

Pozri bol ženatý, on nemal dôvod ukončiť vzťah a posunúť vás vyššie.. On bol vlastne spokojný.
Ty si mu vyplnala čas, bolo vám fajn áno to všetko je krásne.. Ak by veľmi chcel.. Dá dôležitosť vášmu vzťahu tým ze svoje nefunk manželstvo ukončí a bude "celý tvoj" vás vzťah by bol ofic po každej stránke.
Takže si bola milenkou ženatého muža, nech to znie hocijako, či žili nežili.. Bola si..
Hlavne neplac za niekym, kto ťa nechcel si všetkým, nechcel nič meniť obetovať.
Si mladá, zažiješ ešte x rozchodov.

lavinis
26. mar 2022

Jaaaj, on bol zenaty? To som prehliadla. Prepac, ale ty si riadna trubka. Vyuzil ta do postele a ty nariekas,ze krajsi vztah nezazijes? Fakt si myslis, ze nemas na viac? Trocha hrdosti, bohatstvo. Ak si nevazis sama seba, od chlapa to necakaj
To ci spolu zili, nezili, chlapi toho nakecaju. Ak nie su rozvedeni, je na to dovod

autor
26. mar 2022

@mk22 ďakujem, aj to bol dôvod nášho rozchodu, že to neurobil, napriek tomu, že áno, xkrát mi ukázal, že so ženou už spolu nežijú. Okrem iného. Asi vidím len to pekné, pritom sa snažím myslieť aj na to, prečo som sa s ním rozišla, ale ide to pomaly a bolestivo...vďaka.

deti95060810
26. mar 2022

hlavne si hľadaj rovnocenného partnera, nie chlapa so záväzkami...
s týmto si prešla takmer každá z nás. mne pomohlo veľa čítať, sústrediť sa na povinnosti a hlavne čas... o pár mesiacov bude z teba nový človek zocelený bolesťou z rozchodu...ale isto to prežiješ... držím palce... 🙂

autor
26. mar 2022

@deti95060810 Ďakujem, snažím sa, mám dobré kamarátky, školu, aktuálne zháňam robotu na vyplnenie času, snažím sa...ale plačem každý deň

lavinis
26. mar 2022

Bud rada, najdi si slobodneho bez zavazkov

mk22
26. mar 2022

Ukázal že nežijú.. Ôk.. Bolo mu s tebou dobre.. Ale asi nie až tak, aby ukončil niečo čo nefunguje a bol s tebou.
Chápeš?? Bola si chvíľkovy rozmar, on sa rozvádzať neplánoval.. A vydržal by dovtedy, kým by si vydržala ty.
Skoda tvojho času, ver mi.
Nechaj ho v tom nrfunk vzťahu nech si žije svoj život.
Neblázni revat trápiť sa kvôli zenatemu ktorý nevie kde je sever.
To by ti stačilo, aby ta taky chcel? Co je ženatý ale nechce sa rozviesť.
Akože k čomu ti bolo vidieť dôkaz ze nežijú? Raz mal ženu vzsh rodinu a ty si bola rozptýlenie nič viac, ver mi. Ešte budeš rada, že si ho poslala.

autor
26. mar 2022

@mk22 Stojím si za rozchodom, musi to prebolieť a trošku dostať všetky pekné spomienky z hlavy.

mk22
26. mar 2022

Presne tak.
Daj tomu čas.
Nsjdi si aktivity, nebuď sama, chod von, čítaj niečo si kúp. Toto všetko pomáha.
Ak ti ujde myšlienka tak si pripomeň ze je ženatý a nemsl v plane to meniť.
A prejde to, ver mi.
Hlavne sa neozývaj nepíš nemysli.
Skončilo to.
Ideš dopredu sustred sa co bude užívaj slnko ide jar.
Ani sa nenszdas a stretneš niekoho slobodného ktorý ti zamestná hlavu rozum srdce a budeš sa smiať čosi vlastne od zensca chcela.

kitycat
26. mar 2022

Byt tebou, kupim si vela vela zmrzliny apozeram nejake romanticke komedie, romanticke dramy a pri tom placem a smejem sa ajem tu zmrzlinu.

Tvoje rozhodnutie bolo spravne, on sa nemal kam posuvat ako pise vyssie @mk22 Na zoznamku je este skoro, ale zabit nudu tam mozes. Sustred sa na skolu a buducnost... Aj ten vztah preboli

autor
26. mar 2022

@kitycat Ďakujem, ja som založila tú zoznamku, že veď popozerám mužov, ale reálne si neviem predstaviť ísť ešte von...necítim sa na to...snažím sa chodiť teraz veľa von, na prechádzky, školu riešim, našťastie zatiaľ úspešne, ale cítim, že som ešte trochu mimo a hlavne každý deň ma to na plač

marianarem
26. mar 2022

Ja som praveze po rozchode s tou bolestou nebojovala, nesnazila som sa ju nijako prehlusit. Naopak som si povedala, ze budem kludne plakat a ze ked to prezijem a precitim, tak to postupne preboli. A aj to tak bolo. Prvy mesiac som plakala kazdy den, potom uz menej. Na ineho chlapa som dokazala mysliet tak po pol roku, je to moj terajsi manzel. Po roku od rozchodu som uz zacala byt rada, ze sne sa rozisli s byvalym.
Samozrejme pomahali mi aj kamarati, vela som sa s nimi rozpravala, aj som cestovala a kadeco, prerobila som si byt, nesedela som len tak so smutkom. No pamatam si to vedome rozhodnutie, ze dam priestor aj tej bolesti a to fakt pomohlo.

autor
26. mar 2022

@marianarem Aj ja sa tak snažím, doma sa poplačem, ale minule ma to chytilo skoro v buse, lebo tak mi bolo smutno...ja sa check začať viac venovať sebe, našťastie kamošky mám super, pomáhajú mi, ale veľmi to bolí

marianarem
26. mar 2022

Ja viem, ale preboli. Tie prve tyzdne su najhorsie, vydrz.

autor
26. mar 2022

@marianarem ďakujem!

zuzana_kn
26. mar 2022

Urobila si veľmi dobre že si to ukončila ,súdiť ťa nemá právo nikto ,jedine čo ti momentálne pomôže je čas ,tak hlavu hore,žiadne obzeranie sa späť a to prave určite príde 💕

simonkazga
26. mar 2022

Tiez prezivam velmi tazke obdobie. Po 5 mesiacoch som sa odhodlala a poziadala o pomoc. Bolo to super riesenie. Hned po prvom sedeni mi bolo lepsie, aj ked cesta bude este dlha. Terapeutka poukazala na uplne jednoduchu vec.
Je ti takto zle, lebo nonstop zamestnavas svoju hlavu s tym, ako ti je zle. Je to ako obohrana platna, stale dokola. Nemozes ocakavat zlepsenie, kym "nedas povel" na zlepsenie. Treba si stanovit ciele a zamestnat hlavu. Uplne ho vytesni zo zivota. A usmievaj sa. Postav sa pred zrkadlo a usmej sa na seba. Ked mi napadnu zle myslienky, okamzite sa snazim mysliet na diametralne inu vec. Napriklad otvorim stranku cestovnej kancelarie a zacnem hladat vysnivanu dovolenku. Alebo ja, mama troch deti sa uprostred dna nalicim aby som sa pacila sebe. Sebe! Nie inemu. Za skusku nic nedas.

autor
27. mar 2022

@simonkazga ďakujem za tip, vyskúšam to, znie to ako dobrý nápad, ja sa tiež snažím stále zamestnať hlavu iným, veľa chodím na prechádzky, čítam, tiež sa rada pekne nalíčim...verím, že bude lepšie