Pomohla vám poradňa?

stateopera
11. nov 2022

Ahojte nejaké reálne skúsenosti s manželskou poradnou?A aký dôvod bol že ste sa k tomu odhodlali? manželka my vraví že už ku mne nič necíti po 17 rokoch máme 3,5 ročného syna.

zuzka565
11. nov 2022

Áno pomohla nám. My sme sa rozviedli. A o necelý rok sme to chceli skúsiť zas aj kvôli synovi vtedy mal rok. Ale dohodli sme že to skúsime ale ja som si dala podmienku že budeme chodiť do poradne. Momentálne už máme druhého syna sme šťastný a hlavne vieme medzi sebou komunikovať. Dôvod rozpadu vzťahu bol že mužovi bola presnejšia práca ako ja a malý nemal záujem o nás taký ako by som chcela. A tým pádom ochabli aj moje city k nemu. A boli časté hádky

anitka63
11. nov 2022

Niekomu pomôže a niekomu nie, záleží aký veľký problém je vo vzťahu a čo za ním stojí. Poznám páry, ktorým poradňa pomohla, no aj také, ktoré nezachránila ani tá

nique
11. nov 2022

Áno,’pomohla. Nevyriešila naše problémy, tie sme si museli vyriešiť samozrejme sami. Ale začali sme o nich hovoriť

stateopera
autor
11. nov 2022

@zuzka565 ako si dokázala vrátiť späť tie city k nemu u nás je to skôr o nevypovedanych veciach z minulosti uzavretie manželky samej do seba nedavanie pocitov najavo a podobne

stateopera
autor
11. nov 2022

@nique my sme si tiež povedali všetko čo nám vadí jeden na druhom teraz sme ale v spoločnej domácnosti a je úplne chladná tak som sám zvedavý či nám tá poradňa niečo dá

zuzka565
11. nov 2022

@stateopera keď sme sa od seba odlucili tak som na to prišla že ho ľúbim. Proste mi chýbal. Ale nebolo to hned

stateopera
autor
11. nov 2022

@zuzka565 super tak to gratulujem my ideme do porafne o dva týždne a uvidíme či to má ešte nejakú budúcnosť

11mirka22
11. nov 2022

@stateopera poradňa má zmysel, len ak obaja chcete zabojovať ešte... Inak nie.

zuzka565
11. nov 2022

@stateopera držím palce. Keď sa chce tak sa všetko dá. My sme si prešli ťažkou cestou. Nebolo to jednoduché. Boli chvíľky že sme to chceli vzdať opäť.

camelie12
11. nov 2022

@zuzka565, a ste stale spolu, ak sa mozem opytat?

zuzka565
12. nov 2022

@camelie12 ano sme. Dokopy je to už 12rokov a od rozvodu cca 4roky.

camelie12
12. nov 2022

@zuzka565, super 👏 Tak drzim palce, nech sa mate uz len dobre spolu ❤️ Nas poradna asi tiez caka 🙄

zuzka565
12. nov 2022

@camelie12 ďakujem. Ono keď obaja majú záujem tak sa to dá. Musela som zmeniť aj ja ale aj muž. Treba robiť kompromisy a hlavne keď vám niečo vadí alebo vás štve treba si spolu sadnúť a vydiskutovať si to. Veľa komunikovať a nie všetko vykričať v hádke. Lebo vtedy povie človek aj to čo nechce a naspat sa to už nedá vrátiť. My to máme tak že keď sa pohadame tak nejdeme spať pohadany ale si to odkomunikujeme a na ďalší deň začíname od znova.

camelie12
12. nov 2022

@zuzka565, uplne suhlasim!

stateopera
autor
12. nov 2022

@camelie12 aký máte problém?

camelie12
12. nov 2022

@stateopera, hlavne v komunikacii, ale aj rozdielnost povah tam je. Aj ked nie az tak velka. Ta komunikacia najma, to vela oblasti ovplyvnuje, vlastne vsetko...

stateopera
autor
12. nov 2022

@camelie12 ano to máš pravdu u nás podobne nedokazala my nikdy povedať čo jej vadí čo ju trápi a v čom vidí problém a len sa to nabalovalo a teraz všetko vybuchlo a chce to vzdať s nami aj keď ja si myslím že to niesu dôvody nato ísť od seba city s jej strany síce ochladli ale ja stále dúfam že sa to dá naštartovať riešime to od začiatku roka ale doteraz si to riešila sama v sebe a nie so mnou tak si myslim že tá poradňa by nám mohla niečo dať veci z minulosti sú u nás konečne vypovedané.

camelie12
12. nov 2022

@stateopera, drzim vam palce! A je super, ze to nechcete vzdat, ale este pokusit sa to riesit 😉

stateopera
autor
12. nov 2022

@camelie12 ďakujem pekne
A vy ste ako natom váhate či ísť alebo nie?

sense
12. nov 2022

Pomôže ak obe strany chcú niečo zmeniť a aj zmenia. Nepomôže ak tam ide jeden z donútenia alebo očakávania a nepomôže ak si jedna strana mysli ze len druhá sa musí zmeniť.

stateopera
autor
13. nov 2022

Ďakujem všetkým nakoniec sa rozhodla nedať šancu ani poradni povedala že asi to aj tak musí prísť ten rozchod tak sme to ukončili

dadis
13. nov 2022

@stateopera Casom budes na to pozerat inak. Teraz to urcite velmi boli, no zvladnes to. Ty si sa snazil, neda sa nikoho donutit mat rad, nemaj vycitky. Zacne ti novy zivot, nova laska, pozeraj dopredu. A dieta bude stale tvoje, venuj sa mu co najviac. Ma 3,5r, tak mozes poziadat aj o striedavu starostlivost, ak sa na to citis. Neboj, zvladnes to.

stateopera
autor
13. nov 2022

@dadis ešte keď odchádzala tak som jej povedal zbohom a ona nato nedávaj my zbohom dajme tomu čas tak už fakt neviem ale samozrejme nijak ma to už nemôže ovplyvniť lebo sa toho nikdy nezbavim

stateopera
autor
13. nov 2022

@dadis ďakujem