Manžel mi tajil financie a prehral v online casine. Čo robiť?

alex2015
7. nov 2019

Drahé mamičky porozpravam vám našu situáciu a napíšte úprimne svoj pohľad žijeme spolu s partnerom 6rokov mame 2deti hypotéku a úver vždy mal peniaze účty všetko pod kontrolou on lenže jak sa narodil 2.syn strašne sa dalo vidieť ze je malo peňazí kým žil môj otec vždy nám pomohol no žiaľ zomrel nna rakovinu tesne pred pôrodom druhého syna ja uz nikoho nemám ani mama nežije brat ten žije v dome po otcovy a keďže chcem aby mi dal môj podiel otočil sa mi chrbtom... Pri druhom synovy som začala apelovať na muža že prečo nemám prístup na ib že neviem koľko zarobí len čo mi povie ze nám ostáva 300eur na život všetko si odriekam plno veci na deti dostávam od naj kamošky začali sa hádky že ho tlačím k múru že mi vadí že ide na bagetu keď je na aréne že aj na pivko sa nájde a ja rozmýšľam pri 5eurovych veciach v obchode nakoniec prepuklo že ma klame že ma ste jednu pôžičku 4000eur o ktorých som nevedela a ze to spláca nakoniec tak sa priznal že mi tým pádom hovorí menšiu výplatu povedal ze to dltil ešte ex tak zobral. Bál sa povedať človek by to pochopil ale tie klamstvá okolo a ešte on vždy zúril na mňa odpustila som 2tyzdne nato mi povedal ze spravil hlúposť a prehral 6000eur zobral na to pôžičku ja som bola v koncoch chcela som odyst no nemam kam sľúbil ze sa zmení i smerom knam aj k deťom a ze začne viac narábať s peniazmi on už nechce to hento tamto len byť šťastný prešiel mesiac čo sa deti týka snaží sa ale nič nevymyslel príklad brigáda aby zarobil tých 80eur co na m teraz chyba ešte začal cvičiť chodiť zas musím pripomínať zas pivko zas to q on je výročný na mňa ze ho buzerujem že sme si sľúbili ze ideme ďalej milé mamičky ja som ta hlúpa co to bere zle? Ja mam pocit ze toto nikam nevedie co by ste robili vy? Ja mm vkuse v hlave že si nás nezasluzi a ze niekto kto takto sklame by sa mal inak snažiť ja neviem som bezradba odyst by som vedela az keď budem pracovať nech tie deti aj zabezpečím začala som upratovať nech mam aspoň trošku peňazí keď chyba k niečomu ale aby som odysla mi to nestačí

veronika_e
7. nov 2019

@alex2015 podla mna ta len chlacholi, aj ja som poznala muza ktori hladel len na seba pritom jeho partnerka taktiez pomahala, no on videl kto da viac penazi, inak bol dobry muz, no ale rozpadol sa im vztah, hazard nikdy neskonci, ked prehral tolko penazi uz to zaslo pridaleko...

amelia000
7. nov 2019

@alex2015 za pravnickou..vysporiadat bsm..urobit pristup k uctom a takeho chlapa poslat do riti.

alex2015
autor
7. nov 2019

@veronika_e dráha veronika dakujem za reakciu toto je to unas tiež že ako muž není zlý deti ho milujú kumne sa vždy správal dobre žiadne extrémy ci tak ale to ze to spravil a ma 2deti že nemysli na ich budúcnosť a presne ze aj on vkuse bere to ze on ale koľko zarobí a nič stoho nemá atd (

alex2015
autor
7. nov 2019

@amelia000 co je bsm? Manželia nie sme síce ale hypotéku mame spoločnú a aj v katastry je byt spolocny

klaudiaden
7. nov 2019

Hmmm neviem, ja by som sa asi moc bála, že by ma aj prípadné spoločné deti ťahal proste ku dnu. Išla by som od neho preč až pokiaľ by sto nejak nedal n aporiadok

amelia000
7. nov 2019

@alex2015 prepac, ak nieste manzelia bsm nemusis riesit...to je jednoducho rozdelenie majetku manzelov. Tak podat nqvrh sudne na vysporiadanie dedicstva nech brat ta bud vyplati alebo sa byt preda a idete 50 na 50. Ale ano ak mas takeho chlapa co ta klamal a este na teba vyskakoval ked si sa pytala tak kaslat nan. Vyries si majetky chod sa opytat za pravnickou pripade do banky ako sa to riesi napr ta hypoteka. Pripadne nech ta aj on vyplati z toho ak uz tam je nieco navyse a kup si vlastny byt.

292008
7. nov 2019

Ak sa môžem spýtať , hrá hazarné hry?Spomínaš že prehral 6000 e.Ak ano , určite liečenie alebo ak nesúhlasí tak čím skôr od neho preč!Ak sa nespamätá , stiahne vás na dno.Viem o čom hovorím.

alex2015
autor
7. nov 2019

@amelia000 dráha amelia tento týždeň idem za právnikom ktorý oficiálne výzve brata o vysporiadanie majetku ak sa nedohodne začína súd. Z bytu ma on nevyplatí lebo je naň hypotéka a plus taky úver že nič neostane si teda myslím hypo platíme len 4roky takže teda tam moc není max naozaj že keby ma brat vyplatil a keď sa dočkám u menšieho nástupu do škôlky práca a menšia hypotéka plus co dostanem od brata ale ako ďalej dovtedy žiť snim jeden deň je dobre druhý zle lebo on očakáva že keď teda som dala akože šancu lebo nemám kam ísť že je vše ôk a potom vidím ze taky istý je už teraz chce z odmien kúpiť tu Ing na auto a my máme 2deti ja neviem asi som staromódny ale najprv moje deti 😪

alex2015
autor
7. nov 2019

@292008 nikdy som nevedela ze hra ešte keď sme žili u otca raz dva krát hodil ero do automatu to vse toto mi prišlo ako úder z nebies a ze vraj online kasíno lebo inak nikam moc nechodí ale aj tých 4000mi príde ze určite použil na niečo iné ako hovorí avtyxh 6000to je najhoršie že on mal firemné peniaze ktoré prehral a potom rýchlo pôžička ja neviem a ešte to teraz aj zlahcuje že dokedy mienim pochybovať atď atď som sklamaná že vôbec hral keď máme 2male deti 4ra 2

11mirka22
7. nov 2019

@alex2015 nič s nim už nerieš, pretože on očividne nechce a nechápe vaše problémy. Iba chvíľku výdrž, kým sa z bratom vysporiadas a nájdi si podnájom (nejaké peniaze ti vyplatí), aspoň skromne bývanie, požiadaj o zverenie deti a o výživné. Stretávanie sa s deťmi navrhni tak, aby si mohla ísť na brigádu, trebárs aj upratovať. A vzápätí požiadaj o vysporiadanie podielového vlastníctva aj partnera, predať byt a splatiť hypotéku. (aby ťa splátky nezatazovali). Bude sa ti ľahšie dýchať. On totižto svoje správanie nezmení, ani keď zostane na dne. Ako prepáč, ale rozmýšľať nad tuningom do auta, keď splácať úver na uvere a nemáte pomaly čo jesť? Toto nepochopím.... Cvičiť? N ech cvičí doma, alebo niekde na brigáde pri vkladaní tovaru.

alex2015
autor
7. nov 2019

Veľmi pekne vám ďakujem za úprimnosť potrebovala som to počuť že naozaj ja zamýšľam dobre a nie ze som nejaká stíhačka ale ze to co sa stalo nie je dobre a ešte ktomu ani ta snaha zmeniť sa není taka aká by mala byť moc ma to boli koli deťom lebo voči nim je dobrý len to ale nestačí citovo je Uzasn knim no ako dospelý im riskuje budúcnosť a nemá sudnost ani hambu predom ou ja keby som v tejto situácii a odpusťi mi partner Céli život by som hľadala možnosti ako sa mu odvdacit že nám dal šancu a ani horalku by som nežiadal lebo som minula dosť.

dilino
7. nov 2019

ako ti tu radia čim skôr nech ti brat vyplati a najsť aj z detmi niečo menšie pre seba a pre deti moja on hrať neprestane nikdy čosi never klame môj svokor dostal rodinu pre automaty takmer na ulicu zadlžil byt by im boli pre stareho tlka byt vzali a to hraje už od roku 1992 ale našťastie to dobre dopadlo priateľ to uhradil a potom mu mama vrátila hrať je najväčšie lákadlo to sa odnaučiť nedá taký nepozera na rodinu a deti iba na seba to je ťažka choroba s gemblerom a hazardným hráčom aby nezadlžil rodinu tak že pridete aj o strechu nad hlavou lebo taký nerozmýšľa on ťa iba utešuje ale v skutočnosti je gemblér a neprestane s tým ver mi z rodiny vlastna skúsenosť prečo nemáš pristup k peniazom to že si na materskej neznamena že nemáš pristup to je čo za mores porodila si mu dve deti tak musiš mať prehľad o finánciach jasne on bude hrať a ty s detmi skončiš na ulici a budete hladovať pre jeho hlúposť musiš veriť že sa pozbieraš a postaviš sa na vlastne nohy z detmi nepočitaj s nim veľmi on sa nezmeni a tvoj brat by si mal vstúpiť do svedomia a sám ti ponúknuť že ti da polovicu čo ti patri ale radšej ked chce súdnou cestou platiť právnika tak by som mu povedala ako chceš súd mu nariadi aby ti vyplatil polovicu ktora ti zo zákona patri držim ti veľmi palce nevzdavaj sa napiš potom ako si dopadla.

amelia000
7. nov 2019

@alex2015 tak si poziadaj o vyzivne na deti a seba ked si na materskej. Ono malo by sa to dat aj ked zijete v jednej domacnosti. Aspon myslim 😇😇😇

martinka150
7. nov 2019

@amelia000 ale iba do dvoch rokov dietata, kedze nie su manzelia

amelia000
7. nov 2019

@martinka150 diki to som ja napr nevedela...ale vyzivne na deti nech si poziada na to narok ma.

jumama
7. nov 2019

@alex2015 Gamblerstvo je zavislost. Su latkove - drogy, alkohol a nelatkove zavislosti - gamblerstvo, workoholizmus.... Neda sa len tak lahko povedat a dost a nebudem. Tak ako alkoholik, kym sam sebe neprizna, ze ma problem a nejde sa liecit, nieto mu pomoci aby nepil. Niekedy to pitie nie je hrozne, no ked si clovek nie je vedomy, ze je to problem, moze to velmi poskodit rodinne vztahy. Podobne gamblerstvo - zacina mozno malickymi stavkami, ale ked prehra vela, chce vyhrat nazad, aby splatil dlhy a vacsinou to nekoncieva dobre. Zadlzi celu rodinu velmi... hanbi sa za to ako alkoholik za pitie a nepriznava, prichadzaju klamstva. Tvoj partner si to musi uvedomit, ze je zavisly na hrach. A ty mu musis doverovat, ze ti hovori pravdu. To sa v situacii, v akej ste zatial neda. Predstav si, ze hovori manzelka alkoholikovi aby nepil. Myslis, ze nebude, ked ho v napr. v praci ponuknu? Potreboval by intervenciu niekoho skuseneho, aby si svoju zavislost uvedomil. Niekoho tretieho, aby si netahala za kratsi koniec. Mas niekho, kto by sa postavil na tvoju stranu? Bud jeho rodicia, jeho surodenec, jeho kamarat? Ktorym by si doverovala a ktory by ho postavili do pozoru a trosku nastavili pravidla?

jumama
7. nov 2019

A este by som sa na tvojom mieste rozmyslala o niecom takomto: Splaca hypo? Mas si to ako overit? Ak si spoludlznickou, tak pozor na to. Ak nesplaca, tak si dlzna vlastne aj ty. Aby si to nemusela este aj splacat. Nebodaj z tych zdedenych peniazkov.

11mirka22
7. nov 2019

@alex2015 ak sa ti podarí vysporiadať s bratom, hlavne mu nehovor o peniazoch, ktoré získaš, lebo ťa o ne pripraví. Nechaj si ich ako zadné vrátka pre prípad, ak sa rozhodneš odísť.... A bývať k bratovi isť nemôžeš? Keď nemá peniaze na vyplatenie, tak sa tam na sťahuj.

lula313
8. nov 2019

Tu pôžičku si vzal predtým, než ste boli spolu? Čo sa týka závislosti, nemyslím si, že jednoznačne je gambler a navzdy ním bude. Pozeram sa na to zo svojho pohladu, fajčila som dlhé roky, keď som otehotnela, prestala som(nezapalila som si ani počas 14 mesiacov kojenia), bola som workoholik, pre ktorého praca musela byt na 150% hotova, čo znamenalo byt aj 12-16 hodín v robote, na materskej som si dala klud a praca má netankuje, skusala som alkohol, niekoľko rokov som sa ho nedotkla. Muž keď bol mladý, skúšal drogy, alkohol, fajcenie, automaty(ako každý mladý chlapec v Bratislavskom sídlisku, ktorý nemal nad sebou pevnú ruku), dnes nepije(proste mu alkohol - ani len pivo nechuti a vyjadril sa mi, že radšej je s nami doma ako sa v krčme na ožranov pozerať a alkoholu sa nedotkol minimálne dva roky a to som mu zan ani nikdy nenadavala, lebo sa nikdy neopil do agresivity) a to chodil roky rokuce každý piatok pit von s chalanmi a dnes nemá absolútne ziadnu závislosť, takze je to len o nastavení človeka a verim, že keď prehral toľko penazi, mohla to byt pre neho riadna facka, že sa spamätal, že na online casine sa vyhrat nedá.. otázka aj je, či ich naozaj prehral(mám známu, čo ju tiež takto muž oklamal a pritom mal mladú milenku, ktorej kupil notebook a iPhone za 1000ku a prišla na to, že jej poposielal až 18000eur z výpisov).
A čo sa týka tých jeho penazi, no nemala by si mu vycitat, keď si kupi bagetu alebo pivo, alebo niečo na auto, veď si tie peniaze zarobil sám a má si ich právo minut aj na seba. Ak s peniazmi nestačíte, treba dat deti do jasiel, škôlky a ist do prace, byt s každým dietatom tri roky doma je luxus, ktorý si nemôže každý dovoliť..

clarke
17. nov 2019

Chod bývať ku naj kamoške proste reálne od neho odid bude ti do hlavy tlačiť karelaby že sa snaží ale nič z toho... Nepovedz mu to proste odid z dňa na deň... Viem ze si myslíš ze je to hlúposť ale pozri určite sa rýchlejšie postavis na nohy pri kamoške ako pri nom... Podľa toho čo píšeš len rozpráva a vráti sa to do starých koľají... Keby chce tak by sa zmenil už dávno ale nezmení sa... Pamataj keď raz za klame bude klamať stále... Ste zobrati? Alebo sa na drzovku presťahuje do toho vášho rodičovského domu lebo po správnosti je polka tvoja takže si s tou polkou môžeš robiť čo chceš.

clarke
17. nov 2019

Pozri keď chceš zažiť vlastnú skúsenosť a ostaň s nim dovtedy kým neprekročí pomyselnej hranice kedy už fakt pre teba to bude dosť a. Už ďalej nebudeš zvládať a povieš si ze dosť že kašleš na to ze aj on má emócie keď on tie tvoje nebral na vedomie