Rozchod

rocherre
20. okt 2022

Ahojte, práve som sa rozišla s priateľom, boli sme spolu 13 rokov. Väčšinu nášho vzťahu sa choval sebecký, neohladuplne, obviňoval ma z hlúposti, mam pocit ze som tento vzťah ťahala sama. Nechcem povedať ze je narcis, naozaj neviem ci je to len tvrdohlavosť, neschopnosť prejavovať emócie... neviem. Bral ma ako samozrejmosť a keď som sa s nim niekoľko krát chcela rozísť, bol vei nešťastný ze to bezomna nezvládne a tak som ostala. Tento raz som sa neakym zázrakom donútila to dotiahnuť do konca, ale tie výčitky, pocit samoty, mam chuť to zobrať späť a neviem ci je to kpli tomu ze ho stále milujem, alebo koli zvyku. Jeho reakcia na nás rozchod bola hrozna, je úplne na dne, myslí na najhoršie, oľutoval všetko a sľubuje ze sa zmení, že mi dokáže ze s nim môžem byť šťastná. Dokonca zavolal poza chrbát mojej sestre, aby mi dohovoril. Viem ze to nemyslel zle, nech mi ublížiť, len je zúfalý. Neviem co očakávam od tohto, mozno neaky názor niekoho z vonku, kto nás nepozns.

som_ponorka
20. okt 2022

@rocherre vydrž. Uvidíš časom ako to budeš cítiť, ale keď si to už dotiahla do konca, tak vydrž aspoň pár mesiacov.

stanulienkat
20. okt 2022

Je to zo zvyku. Treba vydrzat, najst si rozptylenie a uvidis, ze o par mesiacov ti bude fajn. Este si budes trieskat hlavu, ze si to nespravila skor. Obvolaj kamosky, vybehni na kavu, cvic... Baby, co sem pisu, si vacsinou pochvaluju, ze sa odstrihli.

stefi_k
20. okt 2022

Kolko času svojho života si investovala do niekoho kto si ta nevaži, robi veci za tvojim chrbtom ? Daj si odpoved na jednu otazku naozaj sa zmeni ? Kolko šanci už mal ? Prečo niečo nezmenil ?

liljana
20. okt 2022

Chyba ti zo zvyku. Svoje spravanie asi nezmeni, casom to bude to iste. Obvinuje ta z hluposti, ale nezvladne to bez teba? To su dva velmi protichodne vyroky.

enziii78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
20. okt 2022

uvidíš časom, ja teraz ukončujem vzťah ktorý trval 25 rokov. Tiež na všetko kašlal a zrazu, keď ide do tuhého chce zachraňovať. Ale doteraz nič. Oni sa zbadajú , až keď je veľakrát neskoro

zmrzlinka2021
20. okt 2022

@rocherre
Nič lepšie ako rozísť sa s frajerom si nemohla spraviť. Síce 13 rokov zabitých, ale lepšie ako si totálne dokafrať zivot.

@kvetinka75 Fakt nechces dať sanču?

stanulienkat
20. okt 2022

@kvetinka75 fuuha. To musi byt mega tazke..

kvetinka75
20. okt 2022

@zmrzlinka2021 čakám pomaly 5 rokov kým sa spamätá a stále dokola to isté. Klamstvá a klamstvá. Koľko šance ešte treba dať? Kým si niečo neuženiem? Stačilo. Nebude to jednoduché ale tváriť sa že je všetko OK a pritom vedieť, že ti muž stále klame .... Nie, už nie
Je mi do plaču, ale inak neviem, nedokážem to už prehliadať. Ide o vážne veci, nie je to že nemali chleba a on v tom obchode ani nebol. Sústavné klamstvá a obviňovania z viny mňa.

zmrzlinka2021
20. okt 2022

@kvetinka75 To je hrozne... a chápem ťa, ak 5 rokov nemá záujem...
Ak ti nevadí to písať anonymne tu na forum, o čo ide?

kvetinka75
20. okt 2022

@zmrzlinka2021 klasika, zoznamky

malvor
20. okt 2022

Prepac, ale z toho co opisujes to je luzer, chces stravit zvysok zivota s takymto clovekom? Mysli na najhorsie? Nie, len ta citovo vydiera. Je to tvoj zivot, daj seba na prve miesto a nie niekoho ineho preto, ze je "na dne".

kitycat
20. okt 2022

@rocherre aneb , ako zabit dalsich 13 rokov.. 🤔

zmrzlinka2021
20. okt 2022

@kvetinka75 je mi to velmi luto, vela sily prajem

kvetinka75
20. okt 2022

@zmrzlinka2021 ďakujem, budem ju potrebovať. Je to ozaj ťažké. A najhoršie je, že vie že poznám pravdu a stále klame a klame. Majú gule na klamstvo ale povedať pravdu, to už nie

rocherre
autor
20. okt 2022

@kvetinka75 to ma mrzi😔 25 rokov, strašne dlhá doba. Chlapy si fakt nevážia co majú až kým to nestratia. Ja som rada ze nemáme deti ani niesme zobraty, lebo to si neviem predstaviť ze by som to dala. Držím silno palce aby si to zvládla a vytrvalá.
Dúfam ze ja to tak tiež dám. Najhoršie je ze keď už ich opustime, ten pocit viny ze sme ublížili je hrozný, a na to ako oni ublížili nám už nemyslíme. Ja to mam ako zahmlené, pred rozchodom by s vymenovala 100 a viac veci ktoré mi vadili a ublížili a teraz keď ubližujem ja jemu, môj mozog si nechce na tie zlé veci spomenúť. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ďakujem za podporu.

kvetinka75
20. okt 2022

@rocherre tak ja teda nemám pocit viny, že som mu ublížila. On spôsobil rozpad vzťahu. Ano, boli nejaké problémy ale nerieši sa to tým, že človek začne behať po zoznamke a klamať. To situáciu iba vyostrí. Ja mám svedomie čisté a on nech si už robí, čo chce.

rocherre
autor
20. okt 2022

@kvetinka75 prepáč, to máš pravdu. Ved ja som mu nič neurobila tiež, on sa choval ako blbec,,ale je mi ho ľúto teraz keď je nešťastný

kvetinka75
20. okt 2022

@rocherre a to je ten problem. Ked mi ho bolo luto tak som sa stiahla. A zacalo to znova
Dokola.

bluka2
20. okt 2022

Máš niečo iné, na čo sa môžeš sústrediť? Choď niekam na nové miesto cez víkend, hobby, v niečom sa zlepšiť. Rozptyl sa, daj si novú "misiu" a tohto uz nerieš, podstatné je, ako sa choval počas toho dlhého vzťahu a nie rozprávky, čo rozpráva pri rozchode. PS: gratulujem

sandria
20. okt 2022

@rocherre je to narcis, tí nedokážu prejavovať emócie a nikdy sa to nezmení. Práve naopak zhorší sa to. Keď sa vrátiš budeš to veľmi ľutovať. S nimi len treba tvrdý blok, odstrihnúť, vymazať a dať do poriadku samu seba. Prečítaj si, preštuduj a všetko ti zapadne. Odporúčam toto https://instagram.com/dobry_kouc?igshid=YmMyMTA...

sandria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vakaveronika
20. okt 2022

@rocherre podľa mňa, keď bol taky ako píšeš, tak veľmi dobre, že si sa rozhodla a dokázala od neho odísť a snáď čoskoro nájdeš lepšieho