Rozchod po pôrode a nový partner. Aké sú šance?

wranica
18. aug 2020

ahojte baby,
ake su sance najst si po porode noveho partnera? s otcom dietata sme sa velmi odcudzili, vztah nebol idealny ani ,ked sme este nemali dieta, ale po porode to vygradovalo. Dieta nemalo byt zachranou vztahu, obaja sme ho chceli, ale ja si v takomto nefunkcnom vztahu neviem predstavit dalej zotrvavat. Maly ma 8 mesiacov. Prave preto, ze vztah mal vela chyb uz aj predtym, nevidim nadej v tom, ze casom by doslo k naprave. Jedine coho sa na,coho sa bojim, ze zostanem dlho sama. Nechcela by som nahradneho otca pre dieta , on by sa mu nadalej venoval, o tom nepochybujem. Ale su vsak sance ,ze si zena s tak malym dietatom najde novu, vaznu znamost? Ked situaciu komplikuje skutocnost, ze som introvert a skoro nikam nechodim

moniika268
18. aug 2020

V prvom rade si si mala premyslieť s kým si robíš dieťa.. nechápem týmto moderným vzťahom "rodinám".. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

slenky
18. aug 2020

@wranica ak je rozchod cerstvy, tak sa v prvom rade sustred na seba a syna. V buducnosti mas urcite sancu niekoho stretnut. Ved aj rozvedeni/rozideni otcovia beru svoje deti na ihriska, takze tam moze byt sanca. Niektori ludia co uz maju deti a nechcu mat viac si praveze hladaju partnerov ktori su v rovnakej situacii.

nairia
18. aug 2020

a preco si sa teda nerozisla radsej s otcom dietata a nehladala si vhodneho partnera pre zivot, s ktorym by si bola stastna a mohla mu porodit vase spolocne dieta?
teraz mas dieta s chlapom, s ktorym byt nechces a neplanujes, ale uz je tu ako "bremeno" do noveho vztahu dieta a teraz sa bojis, ze budes dlho sama... wtf? hlavne sa teraz sustreduj na maleho a ked ma vztah prist, tak pride... viem o pripadoch, ked si baba nasla frajera v case, ked bola tehotna s druhym, to sa asi neda nikde nalinajkovat...

ivkazba
18. aug 2020

Môj brat je ženatý so slobodnou mamičkou, ja mám partnera s 2 deťmi (hoci je to pre mňa niekedy fest náročné), kamarátka má nového partnera s 3 deťmi a majú jedno vlastné, chlap tie decká zbožňuje. Ja skôr nechápem tomu, na čo mať dieťa v nefunkčnom vzťahu a načo v takom vzťahu zotrvávať. To považujem buď za brutálnu nevyzretosť alebo prílišnú slabotu ducha. A na tom treba popracovať. Ešte si v nefunkčnom vzťahu a už premýšľaš nad iným. Venuj sa sebe, dieťaťu, partner nech ti platí výživné a nový vzťah príde, keď bude na to vhodná doba.

denden77
18. aug 2020

@wranica nie som za udrziavanie nefunkcnych vztahov.. ani kvoli detom, kedze tie tym tiez trpia.. ale nerozumiem tomu, ze clovek pri malom dietati rozmysla nad novym vztahom, hoci este neukoncil ten stary.. myslim, ze v uvode budes mat totalne ine starosti.. a potom to raz proste pride, drzim palce 😊🍀

sunny8
18. aug 2020

Som single 2,5 roka s dvoma deťmi. Cítim sa takto dobre a užívam si to žiadny chlap pri mne odvtedy nebol. Môj ex už má polročné dieťa a manželstvo s inou ženou. Mne sa možno ešte len teraz črta nejaký vzťah zatiaľ je to v rovine viac ako kamarát menej ako milenec/priateľ .. neponáhľam sa do vzťahu a do sexu už vôbec. Ak príde príde ak nie tak nie

tosomja
18. aug 2020

Môj terajší priateľ mal bývalú s malou dcérkou. Mala rok a pol keď sa spoznali a boli spolu 11 rokov. Takže áno dá sa to. No myslím, že všetky energiu a voľný čas by si mala venovať dieťaťu a čo má prísť príde. 😉

katty2012
18. aug 2020

@wranica prestan kalkulovat a zi tak, aby bolo dobre tebe, aj dietatu. kalkulacia so sebou prinasa vacsinou tazkosti a zle rozhodnutia, ako napriklad take, ze zena zije s muzom, ktoreho nelubi len preto, ze sa boji samoty

lija22
18. aug 2020

takze este ste sa nerozisli? financie, byvanie, pracu mas poriesene v hlave, ked uz rozmyslat ci si najdes partnera? pivedala by som, ze ak si trochu krajsia od certa, a nie uplne tupelo urcite natrafis na vhodneho mladeho muza. Ale myslim, ze mas vacsie sance ak budes mat uspiriadany zivot v zmysle stabilne zazemie, peniaze, pohodicka ;) drzim palce

vikss1
18. aug 2020

podla mna najst si v takejto situacii vztah nie je problem. no isto by som sa do toho nejak nehrnula a dobre si premyslela vsetky veci okolo

janickacrazy
18. aug 2020

@wranica šance sú dosť vysoké, ale odporúčam ti ostať aspoň pol roka sama a neupinat sa hneď na ďalšieho muža, dobre si rozmyslí, s kým sa dáš dokopy, treba myslieť aj na dieťa

mpg
18. aug 2020

@wranica Keď to nebol dobrý vzťah nemali ste plánovať dieťa, teraz už len vysporiadať sa s otcom svojho dieťaťa a pri hľadaní nového vzťahu sa dlhšie rozhodovať, či nový partner bude dobrý a nie ho nadviazať vzťah s prvým mužom, ktorý prejaví záujem.

katarinka89
18. aug 2020

@moniika268 a ty si si 100% istá že máš dieťa s tým ktorý ťa nikdy nesklame a neopustí? Ake ste všetky múdre pokial ste není v tej situácii

moniika268
18. aug 2020

@katarinka89 ved sama hovorí ze to nefungovalo ani predtým nez mali dieťa, tak prečo sa niekto rozhodne mat dieťa v takom vzťahu? To je to co nechápem 🤷🏻‍♀️ a teraz sa ešte ani nerozišla a už hľadá ďalšieho.. A prečo? Aby mal hneď aj nevlastného súrodenca?

hankm
18. aug 2020

Prave mi “zastavilo chodenie” 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ Predpokladam, ze od mladosti si vzdy bola vo vztahu a nevies byt sama. Pretosi udrziavala zbytocny vztah s este si si urobila dieta aby si nebola sama, kedze v tom nefungujucom vztahu si vlastne bola sama. Si absolutne nevyzreta osobnost!!!! Neviem kde mal rozum otec dietata. A k teme, ano najdes si niekoho, na kazdu dieru sa najde zaplata, ale necakaj zazraky, odchytia si ta znalci takychto “korysti”. Dieta v zasade nie je problem, problem bude tvoj “rozum”.

kulumulu123
18. aug 2020

@wranica ze by 50/50????

ajka0207
18. aug 2020

@wranica môj bývalý si našiel takú frajerku, keď sa dali dokopy dieťa malo rok a pol. On rodinu chce, je taký usadnuty typ. Takže dieťa mu nevadí.

wranica
autor
18. aug 2020

@hankm uplne opacne. So vztahmi som zacala neskoro, toto je len moj druhy a problem bol aj v tom, ze od zaciatku bolo z jeho strany viac klamstiev , co som netusila a neskor som uz bola "namotana" a zalubena. A ano, som , zrejme, nevyzreta osobnost, ale nie som zla osoba a verim,ze mam este pravo na stastie. Aj moj maly,ktoreho najviac milujem..
ale dakujem za nazor

simuskaaa123
18. aug 2020

Moja mala 10 dní a keď som si našla frajera mala 8 mesiacov

hankm
18. aug 2020

@wranica netvrdim, ze si zla osoba. Co hovorim, je, ze z nejakeho dovodu si si urobila dieta v nevhodnom partnerstve. Mozno, ze prave opacne, tym, ze si mala malo vztahov, si uz chcela mat trvaly, plnohodnotny a myslela si si, ze to dieta vyriesi, resp. uz vtedy si podvedome mala strach, ze co bude ak sa ten vztah ukonci, ci zase nebudes tapat a hladat. K tomu by sedelo aj to, ze teraz mas strach ci si niekoho najdes, ked uz mas dieta. Ak sa mozem opytat, preco si nemala vztahy skor? Nechcela si? Nebol vhodny partner?

okost
21. aug 2020

@wranica Porozpravaj sa uprimne so svojim muzom. Ak dojdete k nazoru, ze je potrebny koniec, tak to ukoncite. Predidete faze, kde po sebe dvaja uz len stekaju... Dohodnite si nove pravidla, lebo partnerom byt prestavate, rodicom vsak pokracujete. O noveho muza, chlapa sa neboj. Sam som muz a viem, ze hodnotne zeny nepadaju zo stromov. Ak si introvert, pouzi online zoznamku. Na mna sa usmialo stastie. Rozvod s 1 dcerou, nasledne novy vztah s hodnotnou partnerkou a dalsia dcera. Prave oslavuje 5 rokov. 🙂 Bojis sa este niecoho ineho, alebo len "nedostatku" kvalitnych muzov?