Rozpad vzťahu kvôli sexu

4. máj 2021

Uz som s manzelom vela rokov. A bolo mi hned od zaciatku jasne, ze sex je dolezity a podporuje kvalitu vztahu (okrem inych veci). na zaciatku bolo samozrejme sexu dostatok. No uz aj vtedy sa objavovali situacie, napr. menstruacia, ked bolo sexu obmedzene. A vtedy sa zacali objavovat tazkosti, manzel byval podrazdeny. Spociatku som to riesila inymi sposobmi sexu, aby bol klud. Ale aj som s nim o tom vravela, ze obcas si moze pomoct aj sam, ze mne to nevadi. lenze on ani pocut. A to bol asi bod, kedy mne zacalo vadit, ze ak ja z nejakeho dovodu nemozem, nezalezi mu na tom (alebo som to tak minimalne citila), ze je potom nervozny a robi dusnu atmosferu. Vravela som mu to ale nepripustal to, stale tvrdil, ze on je nervozny lebo "toto alebo ono" - proste ine dovody. Hovorila som mu, ze ale keby si nebol podrazdeny z nedostatku sexu, tak ti "toto alebo ono" vobec ani nevadi.
Casom prisli deti a tu fakt, niekedy sa nedostalo na sex ani 2 tyzdne a to bolo este len vesele u nas doma, kedze on to potrebuje aspon kazdy druhy den. Nakoniec som ho dotiahla k psychologovi, teda isli sme spolu ale pre delikatnu otazku sme potom isli k nemu sami. No, zmena neprisla ziadna, darmo som hovorila psychologovi, ze sa citim vyuzivana, a vlastne aj trestana. Samozrejme, ze ta jeho podrazdenost priniesla do vztahu kopec tazkosti a kriz, lebo vsetko videl cez clonu "neuspokojenia".
Problem je ten, ze ja uz takto nechcem zit. Neviem to muzovi vysvetlit, ze niekedy padam od unavy, ked vstavam o 6,00 a liham 23,00, bez jedinej pauzy za den. pri predstave, ze po takomto dni alebo po niekolkych takychto dnoch ma caka pre klud v rodine este jedna povinnost, sa mi robi na grcanie. Ze mna uz davno za tychto podmienok ziadna chut na sex nechyta. Vysvetlovanie nefunguje. Manzel doma pomoze, nie som na vsetko sama, ale asi mame taky zivot, ze jednoducho je to narocne casovo. Ale ked tak nad tym uvazujem, myslim, ze cas by sa asi predsa len nasiel, aj unavu by som prekonala, ze hlavny faktor mojej nechuti je vlastne ten, ako sa on sprava, ze nema snahu to riesit, ze si neprizna, ako to je, a ze mu teda asi viac zalezi na sebe a jeho prazdnom vacku, ako na rodinej pohode a nejakej vzajomnej laske a ucte.
Aby som este vysvetlila,ja som sa uz velakrat snazila ten kolotoc sexu rozbehnut aj sa mi to podarilo, ze mesiac bol manzel spokojny, ale potom prisiel menzes, za tym som chytila od deciak chripku, proste 2 tyzdne som bola odpisana, a on do toho takto. No bolo mi do placu. A vzdy mi velmi zatazko prislo sa prekonat a zase rozbiehat tento kolotoc, lebo mi pride ze on trucuje a nakoniec si vydupe, co chce. Ako male decko. Uz som aj skusila ze 2 mesiace pauzu, aby som ho zlomila, ale nepomohla som si.
Proste tak, ako sa mi javilo, ze ked bolo dost sexu, tak prakticky sme nemali ziadne zasadne problemy, tak teraz, ked je obcas sexu nedostatok, tak je pridruzenych problemov tolko, ze sa nam ide rutit manzelstvo, a mna stve, ze on je ochotny to takto obetovat.
Mali ste to takto niekto?

retatka
5. máj 2021

Autorka ,to tá ľutujem s takým človekom existovať ...no vedela si dobre ,čo je zač.Este len by prišli problémy -choroby,úraz ,ty na lôžku odkázaná na pomoc ,veď on by tá v prvý deň podviedol .Este môžu prísť rôzne situácie a práve v tých ,dokonale spoznaš človeka ..Váš vztah by neprežil ....u mňa by taký muž nemal šancu .A nečudujem sa ti,že sa ti zhnusil a nemáš na neho chuť ..je si vlastne na vine sám.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
5. máj 2021

@anita6666 to v tej krajine jednorozcov zijes skor ty. mat dlhodoby funkcny a zdravy vztah je zivotna vyhra pre kazdeho a to, ze ty ho ani vo svojom pokrocilom veku nemas, je sice velmi smutne,ale neznamena to, ze take vztahy nie su. zrejme bude chyba aj v tebe. ja som pred svojim muzom mala viacero sexual.partnerov a s nikym to neklapalo v posteli tak, ako s muzom aj po tolkych rokoch. nechapem preto, z akeho dovodu by som mala citit potrebu menit ho a znova ucit nejakeho ineho, ako a co ma robit, aby som v priebehu pol hodiny mala 3 orgazmy.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
5. máj 2021

@ptmt1011 ona to vidí cez svoje čierne okuliare, ako sa vraví, každý vidí tú svoju pravdu

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
5. máj 2021

@ptmt1011 ťažko povedať, môže to byť kľudne niečo z detstva, napr. ak jej otec opustil mamu, mama zanevreli na všetkých mužov, deti toto vnímajú veľmi dobre, ona si to ani nemusí pamätať/uvedomovať, ale je to niekde v podvedomí

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevenka
5. máj 2021

Autorka, snazila som sa Ta pochopit a ano, myslim, ze sa mi to podarilo. Vystihnut tu podstatu, co konkretne Ti to robi, ake emocie v Tebe vyvolava, tym, ako sa sprava.
Ja to obcas zbadam na muzovi, ze je nervoznejsi zo vsetkeho, aj v robote, aj doma, na deti je taky mrzutejsi. Ale on si to prizna a ja tiez. Toto je kamen urazu. Ze ten Tvoj si to neprizna. A dohodneme sa, ze s tym daco spravime. Spolocne. Ale stalo sa, ze mal zlcnikovy zachvat, pobolievalo ho brucho pred...ale chcel. Ze ok. A ledva sme to dokoncili a veru zle mu bolo a toto by som dopriala Tvojmu muzovi, aby zazil. Nejaku bolest, kvoli ktorej mu to nepojde. Prekazku. Aby pochopil, ze su proste situacie, ked to proste nejde podla planu presne tolko a tolkokrat za tyzden, den alebo tak...lebo aj u nas su obdobia, ze aj 2 tyzdne nic. No ale mame male babatko, ja mam problemy so srdcom od posledneho porodu. Do toho bud dieta zle spi alebo su starsie v horuckach alebo mam mykozu, potom on dostane teploty, no vselico. Tak ked sa neda, sa neda. Ale keby ma trestal tymi nervami kvoli tomu, tiez by som sa citila ako Ty. Ako zneuzivana a donutena k sexu, nepriamo, ale donutena. Aby nevrcal. Nie je to sex z lasky, proste mam na Teba chut, tak sa pritulim a uz to ide. Ale o tom, ze teraz uz "musim", lebo bude nervny. No to je velmi smutne. Ale poradit velmi neviem, ked ste aj psychologa uz skusali a nikam to neviedlo ☹

slovakboy
6. máj 2021

V dalších príspevkoch si to pekne objasnila. Je to chudák nešťastný a vás kvôli tomu udržiava v zlej atmosfére. Čo môžeš urobiť ty? Myslím, že on neverí že ho máš rada a ten sex je len zámienka. Rieši to tak, že sa správa ako male decko ktorému zobrali hračku. A chce si tvoju pozornosť a lásku (ktorú ty si myslíš že mu dávaš ale on si mysli že nie ) vydobiť stavanim sa do pozície obete a vyvolávaním pocitov viny v tebe. Na prvý pohľad čistý chuj. Ale skus sa spýtať samej seba či ty nemôžeš niečo urobiť preto aby nemal strach a pocit že nemá celé tvoje srdce. Myslím si že problém má hlavne on a nemá rad samého seba. Ale ak chceš ešte zachrániť vzťah musíš urobiť prvý krok k nemu ty. On je teraz ako decko a chce aby si ty niečo urobila on bude len trucovat. Teba to právom hnevá a neurobíš prvý krok lebo si ho už veľa krát robila a zbytočne. Tak sa ale ďalej nedostanete. Problém vzťahov je ten že vždy každý chce aby ten druhý bol dobrý a milý a miloval ho a dokazoval lásku atd. Ale nie my. Skus sa ešte raz alebo pár krát zaprieť nemyslieť na svoje potreby mat sa rada a ukázať svoju veľkorysosť a lásku ale nie oscentatívne - na pozri čo ja pre teba robím. Skus od srdca dávať lásku a nečakať že bude lepší. Ak budes mat čisté svedomie že si urobila všetko pre záchranu a on bude stále rovnaký tak si s ním dohodni rozhovor a povedz mu, že už nevládneš veľmi tá to mrzí a trápi a miluješ ho ale takto sa ničíš a ideš požiadať o rozvod. Musíš to povedať vážne. Že si sa už rozhodla a ešte mu dávaš poslednú šancu aby ti dokázal že tá má rad. Napríklad týždeň alebo dva. Keď bude robiť scény a stále bude teba za všetko viniť hod mu žiadosť na stôl. Keď ani vtedy sa nespamätá tak od neho utekaj. Keď sa však začne aspoň snažiť daj mu šancu a čas. Hneď nebude ako chceš aby bol ale keď si uvedomí že môže o teba prísť tak sa zľakne a zmení. Nepovol pokým sa ozaj nezmení. Nie že týždeň je pokoj a potom zase. Akceptuj že bude mat aj zle dni ale musíš vidieť že ich je stále menej. Najneskôr do 3 maximálne 6 mesiacov bude všetko ok.

autor
6. máj 2021

@nevenka Vy dve/dvaja ste to trafili a vystihli presne, vdaka za rady.

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz