Rozvádzam sa a manžel sa nevie zmieriť s novým priateľom

19. nov 2020

Caute. Hladam pomoc, mozno podporu.
Som s manzelom v rozvodom konani. Byvame spolu. Zatual. Musime. Nemam kam ist. Mame malinku dceru.
Niekoho noveho som spoznala. A tu zacalo cele peklo.
Manzel sa zmieril s rozvodom, ale noveho priatela nie a nie prijat.
Idem von, zamkne mi dvere, nepusti ma dnu, vyvolava mi, vypisuje sms, ako mi vsetko zrata doma, dostala som facku. Odpocuval ma v aute cez telefon, kupil si na mna nejake nahravacie zariadenie, ktore som si nasla v kabelke.
Vsetku pravdu tak ako sa stala popiera a otaca proti mne. A este sa aj smeje, ze mne nikto neuveri. Stale zo seba robi chudacika. Pritom rozvod som podala ja. Pretoze mi neustale klamal, fyzicky napadol, boli tam aj vypisovacky s inymi ako by ich chcel, fotky chcel atd atd, na to mi odpovedal, ze to je jeho zavislost.
Vari mu, ked si s nim pisem, volam. Vytrhama mi telefon z ruky, a tak dalej. Neustale vyhrazky, ako sa neviem starat o dceru, po veceroch od nej ochadzam von, mimochodom, chodi von aj on. Ako mi zoberie dceru. Vyhadzuje ma z bytu, vyhadzuje mi veci zo skrin....
Ako sa viem proti tomuto branit?
Kto robi vacsiu chybu, ja, ze som spoznala niekoho alebo on ako mi robi stale zlee...uz som zufala. Nespim, nejedavam. On sk zije z 2500€vyplaty. Mne musi stacit rodicak.

kristina2015
19. nov 2020

@peter2404 Nemá o nič lepšie podmienky, na RD niekto byť musí s dieťaťom,majetkovo sa musia vyrovnať ,hádam bývanie nie je iba jeho. A keď sa vyrovnajú má pekný štart mamička plus s výživným. Môže nastúpiť do práce a určite vyziju. Peniaze nie sú zárukou šťastného dectva . Mama je mama.Čo je dôležité ,aj keby to nevyšlo s týmto,môže prísť niekto lepší časom. Ale hlavne už bude mať kľud.

kristina2015
19. nov 2020

Inak je super že neplatí ,nezaujíma sa o dieťa aj toto bude súd zaujímať, ako si plnil vyživovaciu povinnosť pred rozvodom a ako to dieťa veľmi ľúbi .🤷 Nedaj sa zastrašiť . Spätne vám to bude musieť doplatiť.

simca06022011
19. nov 2020

Mohla si pockat s novym frajerom aspon kym sa rozvediete, na co ti je to do taketo stavu.. este viac ho hecujes a este spolu byvate... aby to pri rozvode nevytiahol na teba, co isto aj urobi. Ze mate male dieta a ty sa "flakas" s inym. Bran sa tym, ze odides. To je jedina tvoja sanca,a lebo kym nedoriesite situaciu takproste musis zatat zuby a vydrzat. On ziarli, nezmieril sa s nicim a ty ho proste provokujes. Tebe by sa ako pacilo keby si partner aj ked byvali cely den vypisoval s frajerkou, chodil za nou a nebola by si vysporiadna s rozvodom/rozchodom? Urcite zacne aj o dceru bojovat, to este bude zabava.
@kristina2015 vies co... ak jej dal dost odvahy, mal prist pobalit ju aj s dietatom a odist s nou.. takto podporuje iba to, ze doma bude mat dusno a dusnejsie.

evalin88
19. nov 2020

No, s malym dietatom by si mala byt vecer doma. Nemas kam s malou do rozvodu isť? Odsťahovať sa k rodine ( ale nie k novemu priatelovi). Pokym budes s muzom pod jednou strechou bude to problem. A ešte stale ste manženia, ešte nie je ex, navyše niektore tipy mužov, robia problém aj po rozvode..

kristina2015
19. nov 2020

@simca06022011 Áno to máš pravdu ,pomôcť by mal

oktobermimi
19. nov 2020

😳a si hadam co cakala? Ze si sadnu daju spolu pivo a budu vies debatu o tom ako dobre vies krutit panvou a aku dobru kavu varis rano ? 😳 si najorv uzavri jednu kapitolu zivota a potom ries druhu toto nikdy k nicomu dobremu neviedlo🙈
@kristina2015 tak nech ten kto jej dal tu odvahu dojde ku nej dom pomoze jej pobakit nu a dieta a ide prec

majkeel
19. nov 2020

@oktobermimi LOL. ze ...ako dobre vies krutit panvou :D hlaska dna

oktobermimi
19. nov 2020

@cacianka 🙈

1gabriela13
19. nov 2020

Keb, ta ten milenec veľmi ľúbi tak ta prijme k sebe aj s dieťaťom. Ale v prvom rade riešiť druhý vzťah pokiaľ nie si von ani z prvého je mega veľká chyba a naivita podľa mňa. Ale každý podla seba.

oktobermimi
19. nov 2020

@majkeel sak ale vies mosim slusne ale 100% chapes ako som to myslela😁

majkeel
19. nov 2020

@oktobermimi Skoro som oprskal kavou monitor 🙂

panelacikova
19. nov 2020

@kristina2015 zbytočne sa tu budeš naťahovať s jedným pánom tvorstva a ďalšími x dokonalými manželkami, ktorým heslo "nikdy nehovor nikdy" absolútne nič nehovorí. autorka: ja osobne ťa dokonale chápem. viem presne, čo prežívaš. a chápem, že potrebuješ aj vypnúť, je to úplne normálne. iné ženy, ktoré majú dokonalých mužov, sa odreagujú s kamoškou pri káve alebo idú na jógu alebo idú nakupovať. ty si si možno našla spriaznenú dušu a len vy dvaja viete a máte "rozrobené", ako budete ďalej váš vzťah rozvíjať. ja ti nebudem písať, že nech ti on dá prachy, alebo nech si vás nasťahuje k sebe, lebo ja veľmi dobre viem, že toto nie je cesta a asi to vieš aj ty. drž sa rád, ktoré v úvode napísala
@hipuska
@laurika1432 a
@kristina2015
hlavne, ak sa dá, čím skôr preč. hoci aj k rodičom, sestre, to je jedno. čím skôr preč, lebo jemu môže veľmi rýchlo prepnúť a môže ublížiť tebe či dieťaťu.
Ďalšia vec, čím skôr požiadať o rozvod a výživné. Potom sledovať v akej fáze je tvoja žiadosť na súde, prípadne urgovať. aby si čím skôr dostávala od neho peniaze, pretože aj tie sú dôležité. Dáš sa dokopy, neboj sa. Viem si predstaviť, aké napätie prežívaš a naozaj z vlastnej skúsenosti ti poradím - choď z bytu preč aj s malou. čím skôr...

mogaa
19. nov 2020

a kam chceš po rozvode ísť? a hlavne z čoho chceš uživiť svoje dieťa a seba? lebo z výživného a RP nevyžiješ......a je aj otázne či ti zveria dieťa ak nemáš kam ísť, rovnako pravdepodobne nebudeš mať ani na vyplatenie manžela......na všetko sa prihliada.....čo sa týka ostatného, myslím že si nemáte čo vyčítať, on si vypisuje so ženami a ty si si našla rovno frajera....

oktobermimi
19. nov 2020

@majkeel ale ved v pohode 😁 ale nie vazne co cakala ze si chlapci sadnu a takto pokecaju? Alebo ze si uvaria spolu harmabcekovy cajik z medikom a budu hrkutat ako najlepsi kamarati? Nikdy to neexistuje a viem o com rozpravam lebo moja mama spravila totalne to iste doma 3deti manzel v rozvodovom a v spalbi milenec a ten aj pri obede ale moj tato nastastie je rozumny chlap a vedel co je moja mama zac uz to vedel davno ze ho podvadza a trpel to kvoli nam. Az po rokoch si dokaze z otcimom zapalit a pokecat ako chkap z chlapom ale nie vzdy to tak je a aj tu je to len za to ze aj otcim dopadol ak otec 😁🙈🤣☝️

via88
19. nov 2020

Nedocitala som uplne do konca ale sa mu ani necudujem.

lucilaines
19. nov 2020

Toto forum ma neprestava udivovat. Pri vacsine diskusii je riesenie vsetkych radiacich zien, odid od muza, ja uz by som vypisovala rozvodove papiere. Tuto autorka to urobila, riesi si situaciu postupne. Niekoho stretla, chodi s nim vecer von. Nikde nepise ako casto, nepredpokladam, ze je to kazdy den, kedze ako pise, aj pan manzel sa tula po vonku. Ked sa odstahuje a budu rozvedeni, bude mat manzel dni, kedy sa bude musiet o dieta hadam starat cely cas, nie len par hodin vecer, kedy uz s najvacsou pravdepodobnostou dieta aj tak spi. Co ma robit? Sadnut si do obyvacky k telke k chlapovi, s ktorym sa rozvadza a kukat spolocne Farmu? Hadam je to raz otec dietata, tak ako ona sa vie postarat o dieta sama kym je vonku on, tak isto sa vie aj on. A odhliadnuc od toho celeho, som uprimne zdesena, kolke z vas tu prehliadaju tu facku a odpocuvanie a dalsie veci hraniciace s fyzickym a psychickym tyranim, len preto, ze rozvadzajuca sa zena si nasla noveho priatela a vlastne si za to moze sama. Wtf. Neviem v ktorom vesmire je toto v poriadku, aby jeden chlap robil aj keby rovno chodila na rande kazdy vecer s niekym inym, rozvadza sa, je to snad jej vec a nikto absolutne nikto nema pravo ju za to fackat. Neviem si to vysvetlit preco taketo reakcie od zien. To na nu ziarlite aj takto virtualne, ze nejaka zena si dovolila najst frajera alebo co? Vysvetlite mi to niektora prosim vas, lebo mne to pride totalne chore.

kristina2015
19. nov 2020

@lucilaines očividne 🤷

autor
19. nov 2020

@kristina2015 @lucilaines
Dakujem baby za podporu. Hovorite mi z duse. Bohuzial, ano, nasla som si frajera, vyjdeme si von tak 1krat za tyzden na 2-3 hodinky. Viem, ze prisiel v nevhodnom case, ale rozumieme si a kvoli nejakemi debilovi doma si nechcem nechat ujst dobreho chlapa, ale sak uvidi sa casom. Toto nieje o milencovi...
Dieta je 1,5rocne, je on postarane, vecer ju ulozim a krasne spi celu noc. Takze pan manzel na nu iba dohliada. To iste robim ja, ked odide on. Kde kam chodi neviem, absolutne ma to nezaujima, mne je dobre ze odide, aspon na chvilku je klud. Nemyslim si a nie som zastanca toho, ze zene s doetatom skoncil zivot, zeby si nemohla vyjst na kavu, caj, do kina, s kamoskou, kamosom, milencom. To je proste jedno s kym.
Hej, evidentne ludia, ktori mi to tu komentuju nechapu podstatu, na ktoru som sa pytala. Myslite, ze vazne by tato situacia isla riesit aj trestnym oznamenim? Ale potrebujem dokazy? Ake? Ako zabezpecit? Co ak vsetku spinu bude stale hadzat na mna?
Hned ma len zacali kritizovat. Sak okeeeeej, taki sme dnes ludia, skoda....
Pre upresnenie, hladam si pracu, akonahle bude praca, hladam prenajom a odchadzam....

elementissa
19. nov 2020

No takto. Vy ste v rozvodovom konaní, nie stw ešte rozvedení. A ty si si krásne už našla milenca. Keď toto manžel vytiahne na súde- keďže sa zabezpečil, nahráva si ťa, odpočúva (aby mal dôkazy proti tebe), tak si akurát tak skončila. A rozlúč sa s dieťaťom a výživným. On si mohol platonicky písať s kým chcel, ale ty ho reálne počas manželstva podvádzaš a pre výlety za frajerom mu nechávaš maličké dieťa doma.... Ja neviem, ozaj si taká blbá alebo.....???? Rozumný človek si zariadi život trochu inak. Manžel má navrch. To, že on ti dal facku mu nikto nedokáže. To, že ty máš milenca a po večeroch chodíš za ním on má nahraté a je to pritazujuci dôvod pre teba na súde. Máš málo problémov?

Good luck pri rozhodnutí o zvereni do starostlivosti. A ako tu niektorý chalan písal - keď máš iba rodicak, nech ta živí milenec. Ak ti dieťa ostane a ty s nim budeš žiť, mal by sa začať starať. Bude to aj jeho dieťa

moonlight1210
19. nov 2020

nie som za to, aby sa zena mala zle a trpela pri debilovi.
ale tiez nerozumiem takemuto rieseniu situacie.

ty vidis, co sa deje, ale aj tak verejne a vedome provokujes.
ano, mas pravo na svoj zivot. to ti nikto neberie.

ale aj chodec ma pravo ist cez prechod a auta mu maju dat prednost, no fyzikalne zakony neokasle. takze ak si bude mysliet, ze na prechode je nesmrtelny a nejaky paragraf zastavi premavku a vlezie tam teda v case, ked pojde rychlo auto, tak najskor poleti dvadsat metrov a potom sa rozmajzne na asfalte. a je to jeho smola. a moze mu uz vtedy byt srdecne jedno, ci sofer pojde do basy alebo nie.

treba to brat s rozvahou. nie po hlave skakat do prazdneho bazena.

presne taka bude tvoja smola, ked vedome provokujes niekoho, koho sa vlastne bojis.
co si dokazujes? ze mozes robit, co chces? no mozes. ale potom je tu "ale", s ktorym si nasledne nevies rady a pomoci a places na socialnych sietach.
tak aky ma zmysel si teraz cosi dokazovat?
skutocne to nepocka, kym budes volna a odstahovana? ten novy by to nepochopil? nepockal? velka laska by vyprchala? obzrel by sa po inej, menej problemovej?
nemozete si zatial pisat na dalsiu simku, co das do lacneho noveho 20 eur mobilu, o ktorom buduci ex nebude vediet? aby si teda mala aspon nejaky kontakt a oporu od milovaneho cloveka?

zacni radsej riesit, kam pojdes, cim sa uzivis. hladat pracu, skolku. to zacnu byt palive priority, ked vas rozvedu. aby si nasledne neplakala, ze ti vzal dieta.
je mozne, ze ked mu bude jasne, ze mu uniknes fyzicky, tak sa pokusi ta mat pod kontrolou aspon takto cez dieta.
neriskuj to, hlad dopredu, premyslaj moznosti, skusaj byt o krok popredu.
milenec nie je teraz priorita. to je vedlajsi projekt. nieco si zacala (rozvod), takto musis dokoncit, tak sa na to sustred. podanim papierov si este nic nevyriesila.

@lucilaines zavist v tom nie je. len ten nerozum. za 2-3 hodinky tyzdenne sladkych slovicok a pusiniek (mozno sexu) moze zaplatit.
naco? ked to moze pockat. naco pchat levovi hlavu do papule a dobrovolne? aky to ma zmysel?
tak ked som vo "vojnovej zone", budem opatrna, diplomaticka a manipulativna, aby som buduceho ex dostavala tam, kde on bude spokojny, ako vyhral a ja budem mat klud, lebo ho tym budem mat pod kontrolou, ani si to nebude uvedomovat. kym odtial nevypadnem.

elementissa
19. nov 2020

@lucilaines to ze ona ma milenca počas ešte legalneho manželstva je pritazujuca okolnosť na súde. Ešte nie sú rozvedení. On zbiera dôkazy proti nej a ma pravo ju nahrávať, ako inak by predložil súdu dôkaz, že ho podvádza?? Tak ako ona ma nárok dat si vypísať papier od doktora, že ju zbil. Co nie je na papieri, to sú len také tliachaniny. Neviem, v akom vesmíre žiješ ty, ale žena v rozvodovom konaní je stále vydatá a jej manžel, ak má podozrenie, že ho žena podvádza má nárok zbierať proti nej dôkazový materiál. Nevera v manželstve sa berie narusanie mravnej výchovy dieťaťa a ak má on dostatok dôkazov, že ona má fyzického milenca, pričom on len dáke virtuálne, ktoré mu nikto nedokáže, tak on dostane dieťa

lucilaines
19. nov 2020

@elementissa to je dobra konina co pises. Aj keby ho rovno podvadzala cele roky a rovno to na sude predlozila aj s fotodokentaciou, tak preco by sa mala lucit s dietatom a vyzivnym? Podvadzanie nie je trestny cin a uz vobec to nezohrava ziadnu rolu v rozhodovani starostlivosti o dieta a nebodaj o vyzivnom. A ak on vytiahne nejake tajne odpocuvacie nahravky ako ju tajne nahraval, kym boli v rozvodovom konani, dobre pre nu, kedze to uz nezakonne je. A to ze by mala zit z rodicaku a zivit ju mal milenec je tiez neviem co za vyrok. Normalne sa rozvadza ako x dalsich zien na rodicaku a ma zakonny narok na vyzivne. A btw co ak ma milenku aj on? Chodi vecer von, nikto nevie kam. Ak ma milenku aj on tak co, dieta pojde do decaku?

misinka26
19. nov 2020

No moja pekne si si zavarila, ak toto na teba na súde vytiahne a bude chcieť dieťa do starostlivosti on tak si svojím unáhleným konaním prišla o dieťa a môžeš chodiť von každý deň... 1 a pol ročné dieťa, nerozvedená a už máš pocit, že si potrebuješ užívať ??? Nečudujem sa EŠTE STÁLE TVOJMU ZÁKONITÉMU MANŽELOVI, že je z toho na nervy... dievča zlaté ty zle dopadneš a chúďatko to malé aký príklad mu dávaš???

terina25
19. nov 2020

Zasnem z tych odpovedi niektorych mamiciek tu. To ako myslite vazne, co tu pisete?? Clovek si tu pride pre radu a vy ju tu zvozite pod ciernu zem. A ze,, kruti panvou,, atd. Vy asi tou panvou nekrutite. Mali by ste sa vy mamicky hanbit, fuj....
Ak je clovek v rozvodovom konani, nema pravo niekoho mat? Co vy viete o autorke ake mala s manzelom problemy? Skuste si vy takto zit, ze vas bude chlap mlatit, odpocuvat. Neboli by ste radi, ak by ste si nasli spriaznenu dusu, ktora by vas z toho pekla aspin na chvilu vytrhla? Hoci by to bolo mozno len o sexe, no a? Aspon vtedy mozno na chvilu zabudne. Pokial viem, obaja su rodicia, obaja maju rovnake prava a povinnosti voci dietatu. Autorka nikde nepisala, ze chodi kazdy vecer po vonku. Jej manzel moze ist a ona nie? Co je ona jeho majetok ci otrokyna? Vy nechodite nikam von lebo ste matky?? Ved ona je na RD, s tyn dietatom je kazducky den, tak nevidim ziaden problem, ze obcas si vyjde von.

Autorka, ja na tvojom mieste, dam na sud o zverenie dietata do tvojej starostlivosti+urcenie vyzivneho, tusim sa to vola neodkladne opatrenie a tam rozhoduju rychlejsie. Vyries si najprv toto. Lebo kym vas v tomto obdobi rozvedu, to bude trvat aj rok. Ked budes mat vyzivne na dieta, rodicak, pridavky, odisla by som bud k rodicom ci podnajmu a nastupila by som skor do prace. A takto v pohode vyzijes. Budes mat zasluzeny klud a aj moznost sttetavat sa s priatelom bez tyrana.

kristina2015
19. nov 2020

Áno, akonáhle ťa vymkne ,veci vyhodí zo skríň volaj 158 . Upozornia ho a ver že už si to nedovolí. Ten výjazd môžeš zdokladovať na súd . A ak ťa udrie k lekárovi a na políciu oznámenie . Na polícii nejaké očakávania neocakavaj. Pozri si v tvojom meste centrum pre týrané ženy,podržia ťa,dostaneš psychologickú pomoc,právnickú a inú úplne zadarmo.Tam ťa už nikto nevysmeje.

terina25
19. nov 2020

@elementissa este som nepocula o tom, aby sud vzal dieta marke, pretoze si nasla priatela. Dobre som sa pobavila👍

mogaa
19. nov 2020

To ale nie je o tom že si si našla milenca......chceš dieťa do starostlivosti tak počítaj....prenájom bytu cca 350-400eur, súkromná škôlka/jasle 350-400eur....ak dostaneš výživné na 1,5ročné dieťa 200eur, tak si môžeš gratulovať.......tvoj čistý príjem musí byť minimálne 800eur, aby si všetko utiahla.....nehovoriac o tom, že stačí že ti ex nezaplatí 2-3mesiace výživné a vyhodia ťa z prenájmu, rovnako je otázne či vôbec prenájom ako rozvedená mamička s malým dieťaťom zoženieš......akonáhle dáš dieťa do súkromných jasiel/škôlky, dieťa bude bývať choré, pokiaľ budeš v skúš.dobe nikto ti OČR akceptovať nebude a pravdepodobne hneď po skončení OČR ostaneš bez práce......a nečakaj pomoc od ex ak bude dieťa v tvojej starostlivosti.....

elementissa
19. nov 2020

@lucilaines ha ha... Neberiem ti tvoj názor. V rozšírenej rodine sme mali podobný prípad, deti ostali u otca, nakoľko muž mal dôkazy proti žene, že počas manželstva chodila za frajermi. Nevera je dôvod na rozvod a berie sa to ako ohrozenie mravnej výchovy dieťaťa. A možno ty máš inú skúsenosť 🤷🏼‍♀️

kristina2015
19. nov 2020

@elementissa Frajerov a partnera je asi veľký rozdiel .

elementissa
19. nov 2020

@terina25 no u nás v rozšírenej rodine sa to stalo. Žena si striedala milencov, muž zhromaždil dôkazy a súd pridelil deti jemu, lebo ona nevyšla ako morálny vzor pre deti. Naša legislatíva chráni pri rozvode deti a prisúdi ich tomu rodičovi o ktorom je presvedčená, že im vie zabezpečiť lepšiu a mravnejsiu výchovu. To, že sa to nerieši, je zvyčajne preto, lebo nikto nemá rukolapne dôkazy na toho druhého

lucilaines
19. nov 2020

A este autorka pre teba. Rovno tuto diskusiu zmaz, lebo tu su zeny ocividne svihnute. Nemusis sa bat, so zverenim dietata ako tu niektore strasia, to je uplna hlupost. Aj keby si sudkyni hned povedala, ze uz mas noveho priatela, nie neprihliada sa na to pri rozhodovani o zvereni dietata a nepocuvaj nikoho, co ti bude hovorit opak. Takisto to, ze na tri hodiny do tyzdna kym spi s nim chodia von ziadny vplyv na sude mat nebude. Tvoj ex tie nahravky vytahovat nebude, keby aj ano, nech sa paci, v ociach sudu to bude vacsi psychopat ako ty, co mas priatela. Tak isto mas narok na vyzivne na seba aj na dieta kym si na rodicaku. Zacni to hned riesit, nech sa chlapec spamata a zisti aka je realita, ze s jeho nahravkami a neplatenim vyzivneho ho na sude akurat tak vysmeju. Hlavu hore. Vsetko co sa da si odfot, ak ta udrie volaj policiu a lekara. Mozes byt manipulativna a predvida a, riesit si situaciu, hldat pracu, starat sa o dieta a zaroven sa vidat raz za tyzden s frajerom. Aspon sa v tazkej situacii citis trochu psychicky lepsie, co nepochybne dietatu len prospeje.