Rozviedol som sa a uvedomujem si, že ako mi chýba syn

tomasmarektomas
15. nov 2020

Ahojte.mam takyto problem,rozviedol som sa a teraz ked sa mam nastahovat k priatelke tal si zacinam uvedomovat ako mi.bude chybat syn,vidiet ho kazde rano,kazdy den,nedokazem sa s tym stotoznit,poradte ako ste to.prekonali

spadnutaslivka
15. nov 2020

@tomasmarektomas nebudem sa obúvať do teba a hovoriť "máš, čo si chcel, na to si mal myslieť skôr".... ale si na mamičkovskej stránke, tu rozvedených chlapov moc nenájdeš, aby ti poradili

deti95060810
15. nov 2020

no asi len syna si čo najviac brať ku sebe keď budeš mať "návštevné hodiny".... samozrejme ak s tým bude stotožnená tvoja nová pani....😉

kassandra25
15. nov 2020

@tomasmarektomas no, urob si druheho syna. Si sikovny, ved priatelku nato uz mas!

deti95060810
15. nov 2020

@kassandra25 a potom hybáááj k tretej žene....😉

kubkovamama
15. nov 2020

@tomasmarektomas stahujes sa ešte zo spoločnej domácnosti od exmanželky hneď k priateľke?Žiaden prechodný stav,že si žil napr.rok sam?Lebo potom je pochopiteľné,že si zo situácie vyhukany. A syn bude asi ešte viac,keď ma tiež hneď nabehnúť do inej domácnosti bez nejakej prípravy.Prekonať ty..no nevieme aká je situácia,nič si vlastne dokopy nenapísal.Podľa mňa pre dieťa to je tažšie sa s tým stotožniť a ak si od jeho mamy hneď prebehol k priateľke a záleží aj od veku.Ja som dávno rozvedená.Deti nechceli aby som ostala navždy sama,ale hneď si niekoho nájsť a ísť bývať spolu,to by nedali ani za svet a takisto ja by som to nikdy tak nespravila.No chlapi v tomto fungujú inak?No napr.moj terajší manžel tiež rozvedený žil tiež sám kým sme začali spolu bývať.Najprv sme to riešili s deťmi či vôbec.A on dokonca skôr ako ja sa pytal syna.Len to je asi ina situácia,keďže ty hneď ideš z manželstva do vzťahu,alebo boli dokonca zároveň.Jednoducho tým chcem povedať,že dieťa to asi znáša horšie ako ty..keďže ani z otázky sa nedá predstaviť celková situácia u vás doma

kakawah
15. nov 2020

Moj kolega takto odisiel od zeny rovno k frajerke. Mal syna vo veku7r., kazde rano chosi ale k ex, lebo ona na 6.00 do prace a on syna vodi do skoly.. Toto jej slubil, ze da postará lebo by musela zhanat novu prácu. Je tomu uz cca 3r, syn sa na neho hnevá, ze odišiel, ten chlap trpí, frajerka nespokojna, ze stale chodí k ex, ze ma syna cele dni keď su prázdniny, no ako on povedal, nieje to take easy ako si to predstavoval. Ani po 3 rokoch to nieje ideálne

tomasmarektomas
autor
15. nov 2020

@kakawah toho sa bojim zemi bude vycitat ze chodim k nej a ja budem ako medzi kamenmi

deti95060810
15. nov 2020

@tomasmarektomas no to budeš...môj ex radšej aj po syna prestal chodiť...Nevidel ho 15 rokov...😉

komplikovana
15. nov 2020

tak snad priatelka si je plne vedoma toho, co to obnasa, ak ma partner uz dieta. Neviem kolko rokov ma syn, ci si ho mozes bravat k sebe, ale bud mu dobrym otcom. Bud pritomny a nekupuj si ho darcekmi, ale venuj mu vsetko svoj cas, ktory mu mozes dat. Majte spolocne zazitky.

larazivago
15. nov 2020

@tomasmarektomas joj, neľahká situácia pre všetkých zúčastnených. Každý si to "vyzerie" po svojom. Najbližšie obdobie bude pre všetkých skúška.

kakawah
15. nov 2020

@tomasmarektomas staviaš si šťastie s frajerkou na nešťastí iných (syna urcite).

tomasmarektomas
autor
15. nov 2020

@kakawah ako prosim

tosomja
15. nov 2020

Hlavne byť zadobre s ex, nech ti nezakazuje syna. A mať takú priateľku, ktorej nebude prekážať tvoj syn.
A viem ako sa cítiš, mám priateľa, ktorý syna vidí raz za dva mesiace aj to len vtedy keď nepripeka jeho ex 🤷

khuliniova
15. nov 2020

@tomasmarektomas
,, radosť čítať "niektoré komentáre...
Treba si uvedomiť preco si z toho vzťahu odišiel.. Aj napriek tomu, ze budeš so synom menej mu svojim odchodom ulahcis situacia v tom zmysle, ze nebude vnimat napätie medzi tebou a zenou.. Niekedy sa človek so vzťahom vyrovná ešte počas jeho trvania, žiadna pauza po vzťahu nieje potrebna.. Nechať ujst niekoho s kym to možno pojde naozaj dlho a dobre lebo by sa patrilo byt sam alebo by si mal.. To su keci 😉 v prvom rade musí tvoja terajšia partnerka pocitit, ze ti na nej zalezi aby nemala dôvod žiarliť... Ale nenechaj so sebou mavat na ukor svojho syna... Urcite by si to raz veľmi ľutoval...

komplikovana
15. nov 2020

@tomasmarektomas vela pochopenia na tejto stranke necakaj, niektore komentare reaguju tak, ako by si im ublizil osobne. Tak lahko sa sudia druhi. Ja som svoj nazor pisala uz vyssie. Jednoducho akceptuj fakt, ze si sa takto rozhodol, a venuj sa synovi co mozes. Dufam, ze mas priatelku co to pochopi a mozno sa bude miestami citit na druhom mieste, ale vsetko je o komunikacii. Je potrebne dohodnut pravidla fungovania.

kakawah
15. nov 2020

@tomasmarektomas co nechapes? Chces byť šťastný s novou ale vsetci okolo trpia. Neslo popracovat na manzelstve aby ste boli šťastní a hlavne syn?. Viem o com pisem som vydata 23r. A nie vzdy to bolo ideálne. Museli sme sa sakra obaja snažiť aby bolo doma dobre.

zuzanka.zuzu
15. nov 2020

ty kokso, ale sa tu spustila spŕšť... napíše ako to prekonať (nie že ide uniesť syna) a idú ho tu upáliť 😀 fuj hnus

evinku
15. nov 2020

Haló ženy.... Viete vôbec dôvod prečo sa tak rozhodol?... To ze im nefungovalo manželstvo malo iste dôvod, ale nemá to nič spoločné s tým, že sa zaujíma a trápi ho situácia v akej je aj jeho syn... Prišiel po radu, ako sa stým vyrovnať a namiesto toho tu dostáva sprsku urážania... Nosíte jeho topánky, aby ste ho mohli súdiť?... Tak kľud...
@tomasmarektomas co ti môžem ako rozvedená matka poradiť, venovať co. Najviac svoj čas synovi... Nebude navždy malý, a keď ho dáš na druhú koľaj v neskoršom veku ti to vráti... Priateľke vysvetli, že syn bude vždy u teba na prvom mieste, ale to neznamená, že nemôžeš byt šťastný s nou a ex je minulosť... Prajem ti veľa šťastia a hlavne síl v tejto neľahkej situácie 😉

tomasmarektomas
autor
15. nov 2020

@evinku dik

robin30
15. nov 2020

@tomasmarektomas napisal si strasne malo z tohto ani diva svina nevyjde.Za prve frajerka by mala akceptovat tvojho syna a on ju,nemusia byt super kamosi ale respektovat by sa mali navzajom.Neobetuj svoj zivot koli dietatu ono raz vyrastie a pojde svojou cestou aby si napokon neostal sam,jednoducho musi dieta respektovat tvoj novy vztah.Nepises kolko ma rokov ak este malo treba vychadzat s ex nespinit jeden druheho pred dietatom byt korektny.Dieta na prve miesto urcite nestavaj to je chyba konikovskych mamiciek,ze vsetko podriaduju dietatu CHYBA.Ono tu si vzdy vsetko zeny otocia ako im vyhovuje ale radi sa ohanaju tym,ze matka ma byt stastna a na prvom mieste a to iste plati pre otca 😉len tu to nesmies spomenut.A neboj vsetko chce len cas.

tomasmarektomas
autor
15. nov 2020

@robin30 8rokov

dajana19
15. nov 2020

@tomasmarektomas jedine co ti poradim je ze tu na koni rady necakaj(a to sa do diskusie este nezapojili stalice modreho kona....)

sense
15. nov 2020

Ak nebudeš bývať ďaleko dfohodni sa s ex stretávaniach so synom, môžeš ho vodiť do školy alebo zo školy.... Keď s ním budeš venovať sa mu...
Ak to bude novej priateľke vadiť tak zrejme nebola ta pravá a nestala za to....

bluebriggs
15. nov 2020

No maš čo si chcel.. nemôžeš mať novú frajerku a zaroveň stary rodinny život sorryy...

jana_eyre_2
15. nov 2020

Podľa mňa všetko nové človeka dopredu trocha stresuje.. časom si vytvoríte svoj systém.. len treba komunikovať so synom, s ex a aj s priateľkou a hľadať vždy kompromisy tak aby sa to čo najmenej dotklo syna a vášho spoločne traveneho casu.. ja rozvedená nie som ale je mi jasné že čokoľvek sa môže stať.. a ak sa náhodou niekedy stane dúfam že obaja (muž aj ja) sa budeme snažiť čo najlepšie vychádzať spolu kvôli deťom.. musí to byť naozaj zlý pocit takáto zmena, ale časom sa dá zvyknúť na všetko..

jaskolka
15. nov 2020

Nuž a co chceš teraz už poradiť? Si rozvedený, máš priateľku... Syn už komplet rodinu mat nebude aj keď sa budete všemožne snažiť, aby " to necítil" stretávajte sa, bravaj ho k sebe. Ak sa obávas, že priateľke to bude vadiť, nuž má smolu, nemala si začať s chlapom so záväzkami. Alebo ty s ňou, to už neviem... Skrátka a dobre, urobili ste chybu všetci traja, teda ty, exmanzelka aj ta priateľka, ak teda, si s nou bol už ako ženatý... A doplatí na to zrejme najviac syn.... Možno som tvrdá, ale čas už nevrátis...

elaela23
15. nov 2020

Ak budete vsetci normalny,nebudete si robit na pruek,tak to moze byt v celku v pohodeda sa to. 13 rokv sme od seba a rozumieme si lepsie ako manzelia.aj dieta to omnoho lepsie znasa.dokonca si oblubili aj moje druhe dieta a sem tam k nim aj chodieva.riesime veci spolu.ak nieco zakazem nedovoli ani on a naopak.vsetko je to o dohode a kompromisoch.

miriamsenica
15. nov 2020

@tomasmarektomas Chapem tvoje obavy. Je to strach z noveho a nepoznaneho. Vsetko sa vyriesi nic sa ty neobavaj. Dolezita je komunikacia s ex aj novou priatelkou. Synovi venuj svoj cas. Zapajaj ho do spolocnych aktivit. 8 rocne dieta je este male a ak bude citit lasku a porozumenie vysporiada sa lahsie so vzniknutou situaciou ako 17 rocny pubertiak. Mas cas pracovat na peknom vztahu so synom a zaclenit ho do tvojej novej rodiny. Ak by mal viac rokov chcel by ovela viac travit casu sam alebo s kamaratmi a tazsie by si zvykal na novu priatelku. Z tvojho prispevku je zrejme, ze syn je u teba na prvom mieste a nic si nerob z komentarov, ktore ta tu odsudzuju. Nikto nekracalv tvojich topankach a nevie preco si ukoncil manzelstvo. Niekedy je totiz lepsie ukoncit nieco nefunkcne kde trpia vsetci zucastneny vratane deti. Drzim ti paste a urcite vsetko zvladnes.