Rozvod a 15-mesačné dieťa

vierka112
8. mar 2023

Ahojte viem našla som veľa diskusii ale niekde som nenašla moju odpoveď.
Čaká na rozvod a syn bude mať 15 mesiacov .
Poraďte ktoré ste si týmto prešli aký styk vám dali s otcom [ stretavanie sa sním boli ste prítomná aj vy pri tom ] a aké vám dali výživné ďakujem za každú odpoveď

luliu
8. mar 2023

@vierka112 výživné závisí na príjmoch, jeden má 50€, iný 500

sissy27
8. mar 2023

@luliu vyzivne zavisi v prvom rade od opodstatnenych potrieb dietata, az potom od prijmu povinneho.

zuzinka888
8. mar 2023

Kazdy sud uprednostni rodicovsku dohodu ak sa viete dohodnut. Aj stretavanie aj vyzivne.

vierka112
autor
8. mar 2023

@zuzinka888 v našom prípade to nehrozí :(

evica17
8. mar 2023

@vierka112 ahoj,osobnú skúsenosť nemám,ale známej s takýmto malým dieťatkom dali styk len v jej prítomnosti, ale časovo to neviem ako často bolo,ale viem že len na.par hodín v ten deň. Až neskôr len samému otcovi nechali dieťa a potom na každý druhý víkend. A výživné, to závisí od nákladov na neho a na výške platu otca, to ťažko povedať

vierka112
autor
8. mar 2023

@evica17 ďakujem v našom prípade nehrozia žiadne dohody ani nič podobné

evica17
8. mar 2023

@vierka112 veď si spis náklady na dieťa,približne. Polovicu by mal prispiet otec,taktiež na nejaké veľké veci (napr okuliare alebo bicykel alebo čo). A styk určí súd ak sa vy dvaja neviete dohodnúť (čo by bolo super,ak by ste sa vy dvaja vedeli dohodnúť a spolupracovať v prospech vášho dieťaťa, nie je nič horšie pre dieta ako rozvedení rodičia čo sa nevedia dohodnúť,robia si naprieky a ohovárajú toho druhého pred dieťaťom )

vierka112
autor
8. mar 2023

@evica17 vieš čo u nás to bol rychly spád celkovo nerobíme si napriek aspoň ja nie ale on je taky ovplyvnený od mamičky takže v tomto to mam ťažšie

vierka112
autor
8. mar 2023

Dám mu syna lebo sním chce tráviť čas a pride domov a zavolá rodičov aby sa starali o malého

evica17
8. mar 2023

@vierka112 možno nevie robiť okolo tak malého dieťaťa a potrebuje pomoc ,ale venuje mu čas ? Neviem,len hádam.

kornelies
8. mar 2023

@vierka112 Nesi s horucou ihlou. Starostlivost o male dieta nie je jednoducha, ved si vaz, ze stari rodicia sa staraju. Este raz budes vdacna, ked ti opatria dieta pocas choroby alebo jeden den v mesiaci.

cacianka
9. mar 2023

Je to veľmi ale veľmi rôznorodé, od prípadu k prípadu.a je tu na MK veru veľa príbehov , ako to kto má

vierka112
autor
9. mar 2023

Ďakujem vám baby ale u nás to je veľmi veľmi komplikované a chcela som počuť len vás názor a skúsenosti ďakujem

arasidka123
9. mar 2023

@vierka112 moji majú určený prvý víkend v mesiaci...prázdniny podľa parného a neparneho roka...a v lete po dva týždne v júli a v auguste, ale nikdy s nimi nie je...vždy len odovzda matke, bratovi...teraz vraj cez leto budú dokonca u jeho krstnej...

lujza123
9. mar 2023

@vierka112 rozišli sme sa keď mala dcéra rok, zozaciatku si ju braval na par hodín, potom na den, neskôr aj na noc, myslím ze kazdy tretí alebo štvrtý deň. Pre maličké deti je dôležité aby toho otca videli častejšie, pretože po dvoch týždňoch je pre nich cudzou osobou a tak isto nieje dobre aby od mamy boli na dlhšie preč.

Dohodnúť sa je vždy mega ťažké, ľudia bývajú pomstychtiví a ublížení po rozchode, môjmu ex hrabalo dobrých 6 - 7 rokov kým sa ukludnil.

Kým bola malička býval s nou u jeho rodičov. Ja som bola rada, svokre som dôverovala a vedela ze sa na ňu môžem spoľahnúť. Zároveň bola takým ženským elementom, taka druhá mama pre dcérku keď tam bola. A často s nou bola rozumnejšie rec nez s mojim ex, keď tam boli radšej som zavolala co a ako.

Máte v okolí mediátora? Skúste sa dohodnúť takto mimosúdne, aspoň o tej starostlivosti. Fakt šikovný mediator vas vie nasmerovať k dohode.

vierka112
autor
9. mar 2023

@lujza123 ďakujem za odpoveď

kinlly7
14. mar 2023

Môj syn nemal ani rok a tiež som sa rozvádzala. Som zato rada, už je to 10 rokov. Išla som s malým k našim, tak som bývala asi 2 roky a potom som si našla priateľa, bývame spolu.