Stále som naviazaná na svojho bývalého partnera

11. máj 2021

Ahojte je 22:57 a já zase plačem. Je to už skoro rok a pol a stále mávam záchvaty plaču. Aj počas dňa. Za ten čas som sa s nikým ani len za ruku nedrzala..nedokazem si predstaviť byť s niekym iným ako s ním. Všetci sa mi hnusia. Ste aj vy takto chorobné naviazané na partnerov? Ja keď milujem tak maximálne a nikdy nepodvediem. Za aký čas ste prestali plakať a zo všetkým ste sa zmierili a nechali ho ísť?

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
11. máj 2021

Ľúbim svojho muza, ale nechcem byt tak choro naviazaná. To neprospieva nikomu. Ani tebe a ani partnerovi. To nie je láska, to je dusenie.

Možnosti máš dve: alebo sa psychicky pozbieras a začneš normálne žiť, nehovorím, že skočiť na každého chlapa čo pôjde okolo, alebo ako píše hore @taskataska sup do kláštora a modliť sa svetový mier

kitycat
11. máj 2021

Ono vseobecne plati, ze klin sa klinom vybija.

A z tvojho ptispevku my vyplyva, ze si bola na frajera extremne naviazana a ani si si bez neho "neprdla" a vsetko mu podriadila... A on si nasiel inu a asi ta podviedol... A ty sa trapis... No snad ta to coskoro prejde.. Ide leto zacni randit.. A ako bolo spomenute, raz si povies aka si bola hlupa a plakala za nim..

lindous
11. máj 2021

Z môjho prvého vážneho vzťahu (trval 4 roky a bola som fakt mladučká) som sa dávala dokopy tiež vyše roka 😅 radniť s niekým iným bolo pre mňa nepredstaviteľné, nie že by som to brala ako podvádzanie, to je naozaj "chorobné", ale proste som sa nevedela do nikoho zapozerať, nikto sa mi nepáčil... všetci mi hovorili, že čo som hlúpa, mladá baba, mám si užívať ... ale nenúť sa do toho, keď sa na to necítiš, nemusíš hľadať nového chlapa, namiesto toho sa venuj sama sebe, svojím koníčkom, skúšaj nové veci, navštív nové miesta, spoznávaj nových ľudí, trošku zmeň/rozšír okruh ľudí okolo seba... 🙂

Prídeš na iné myšlienky, naučíš sa fungovať sama - čo ti pomôže aj v budúcom vzťahu, aby si sa tak chorobne neviazala a partnera nedusila a navyše nikdy nevieš s kým si padneš do oka, keď to budeš najmenej čakať 😉

A ak si tak ešte nespravila, všetko čo ti ho pripomína zbal do nejakej krabice a poriadne schovaj v pivnici, všetky spoločné fotky daj na jedno USB a to tam prihoď tiež, z PC/mobilu ich vymaž, staré konverzácie vymaž, atď !!! Uvedom si, že po toľkom čase už nemiluješ jeho, obaja ste sa určite zmenili, v tebe žije už len spomienka na neho ...

Na tých klišé ako Lzíde z očí, zíde z mysle" a "čas je najlepší lekár" niečo je 🙂

aniko2
11. máj 2021

Chápem ak ti chýba to, čo ste spolu zažili. Máš pravdu ak si myslíš, že už to s nikým nebude také ako to bolo s ním a nikto už nebude taký aký bol on. To však neznamená, že s niekým iným to nemôže byť lepšie. Úprimne, s bývalým sme sa rozišli pred 3 rokmi a v novom vzťahu som rok. Tiež si naňho občas spomeniem, na tom nieje nič zlé. Bol súčasťou tvojho života a nesnaž sa ho odtiaľ vymazať, stačí akceptovať, že už nie je. Život ide ďalej či sa ti to páči či nie. Môžeš dennodenne za ním plakať, no to nezmení to, že už s tebou nie je. Alebo môžeš prijať fakt, že bolo to pekné ale skončilo to a s niekým iným ťa čakajú ešte krajšie veci.

0silvia0
11. máj 2021

Nie, nie som chorobne naviazana a ani nechcem byt. Nastastie toto som zazila len pri prvom frajerovi a bolo to hnusne, taka zavislost.

ivanizna
11. máj 2021

Noo, najvyšší čas sa pozbierať a ísť medzi ľudí! Nemusíš hneď na nikoho skákať, ale určite zásadovo neodmietaj všetkých chlapov, že sa ti hnusia, lebo to proste nie je tvoj ex! Chlapi vedia aj pekne spríjemniť život, rozosmiať, pobaviť, byť príjemnými spoločníkmi, hlavne, keď majú záujem. A to ty potrebuješ, trochu uvoľnenia a zábavy, nie furt vyrevávať do vankúša nad rozliatym mliekom. Pomohlo ti to k niečomu? Nie! Už je čas 😉

janne318
12. máj 2021

To, za aký čas sa z toho rozchodu dostaneš, závisí v prvom rade od Teba a od toho, čomu si alebo nie si otvorená. Darmo Ti tu baby napíšu, ako dlho to trvalo im - je to individuálne. Niekto sa z rozchodu spamätáva do prvej prežúrovanej noci, a niekto sa z neho nespamätá vôbec. Srdcu síce nerozkážeš, no keď budeš ten žiaľ v sebe takto živiť, premrháš celú svoju mladosť a milión šancí spomienkami na minulosť. Čas nevrátiš - treba sa pozerať vpred, nie vzad. Začni mať radšej samu seba, než svojho bývalého. Sústreď sa na seba, nie na neho. Nalaď režim "som pekná, som jedinečná, som silná, milujem život a chcem ho žiť". Toto keď zmákneš, rozhliadni sa potom okolo seba a zistíš, že môžeš mať sto lepších chlapov, než bol ten Tvoj. 😉

lula313
12. máj 2021

Kamoska sa dostávala z rozchodu vyse 5 rokov. Striedala partnerov, ale nikto nebol dokonaly ako on. On sa aj oženil a vypisoval jej pravidelne ako nemôže zabudnut. Možno niektoré pary sú tak prepojené, že ani spolu, ani bez seba. Tiež si neviem predstavit pri sebe iného muza ako svojho, ale to je zrejme zvykom, určite by som však sama byt nechcela a hneď by som nejakeho chlapa hľadala.

mirkava
12. máj 2021

Počula som, ze zo vztahu sa dostavas polovicu casu ako si v nom bola. U mna to platilo. Ak si s nim bola 4 roky, tak po dvoch rokoch by si mala prestat na neho mysliet 😉.

autor
12. máj 2021

@0silvia0 aj pre mňa je toto prvý frajer.. Ak sa z tohoto nejako vylizem tak už nikdy v živote nikomu toto nedovolím.. Ja som mu veľa odpustila tolerovala obetovala.. Druhý krát už nikdy.. Ak sa mi niečo nebude páčiť odchádzam

autor
12. máj 2021

@kitycat já som tak zúfalá že mne by asi ani nevadilo keby ma podvádzal.. Hlavne ze by bol so mnou.. Ja som asi už na úplnom dne keď takto uvažujem

0silvia0
12. máj 2021

Vies co, nauc sa mysliet najprv na seba, obetovat sa frajerovi je blbost... presne tak, nauc sa mat rada a ked sa ti nieco nebude pacit, dovidenia. Ja som sa dostavala z prveho 5rocneho vztahu asi pol roka. Potom som zacala zit, uzivat si single stav a do toho som stretla mojho manzela🙈 a velmi ho na mne pritahovalo to, ze ho mam na haku.

liljana
12. máj 2021

Vo svete su miliony inych fajn ludi. To ze sa choro naviazes na jedneho, ktory sa proste uz posunul dalej, ti zabranuje spoznat dalsich ludi.

panelacikova
12. máj 2021

@lindous prečo do pivnice? rovno vyhodiť a vyriešené 🙂

panelacikova
12. máj 2021

autorka: tak to si fakt na dne, choď sa liečiť. napísať niečo také, že nech ťa aj podvádza, len nech je s tebou....? ti šiši? to si už sama seba absolútne nevážiš.

autor
12. máj 2021

@panelacikova ano já viem že si už samu seba prestávam vážiť

panelacikova
12. máj 2021

autorka: tak to si nie že na dne, to si v totálne riti.... daj sa dokopy, aj obvodný lekár môže napísať ľahké AD, daj si ich aspoň na pol roka napísať, ak nemáš zdravotné problémy, len psychické a začni sa trošku tešiť zo života. ide leto, slniečko, teplo, voda.... užívaj si, lebo ťa z tej psychiky picne...

bublanina1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublanina1
12. máj 2021

Koľko máš rokov?

elistek13
12. máj 2021

Noooo tak to uz je veru dlha doba na to, aby si sa z toho dostala. Preboha vsak to nebol jediny chlap na tomto svete. Nerob si zle, neublizuj si kvoli niekomu, kto ta veru vobec nezasluzil

katkati
12. máj 2021

A stojí ti ten bývalý frajer za to, aby si tak trpela? On si niekde užíva život, pre neho si minulosť a ty tak veľmi smútiš. Tak OK, zatiaľ sa nenašiel nikto, kto by ti ho nahradil a je ti ľúto a ešte dlho bude, ale po takom čase mať záchvaty plaču, to už je prepáč, ale podľa mňa divné. Užívaj si aj ty život a prídeš na iné myšlienky a potom si povieš, prečo si sa skôr nezamerala na niečo iné.

nicol_ka55
12. máj 2021

Nerozumiem, ako sa niekto az takto chorobne moze naviazat na niekoho a len si tym ublizovat. Zienka ty sa veru musis uz vschopi, vsak toto je uz napalicu. Ak si s tym nevies sama poradit, tak vyhlaaj pomoc psychologa

truthy
12. máj 2021

@nicol_ka55 tomuto ani ja nerozumiem, ale tak každá sme iná. Možno by pomohlo nájsť si niečo čo ju bude napĺňať, pri čom zabudne na neho. A príde na iné myšlienky.

karolinakr
12. máj 2021

Nenormálne
Pozri na chlapov.V pondelok mu zomrela manželka, v sobotu sa vodi za ručičky s inou.Tu fazu smutku oni preskakujú..

autor
12. máj 2021
autor
12. máj 2021

@katkati já viem že niečo nie je v poriadku.. Aspon že sa celý deň necítim na hovno.. Par krát do týždňa mávam take záchvaty.. Ja ani nechcem plakať ale nemôžem to zastaviť... Nedokazem sa ovládať.. A najhoršie je to ze nikdo nič nevie.. Hrám divadlo pred celým svetom.. Tvárim sa že som v pohode

bublanina1
12. máj 2021

...preboha si mladá žena ..čo mal čarovný prútik medzi nohami?... hore hlavu a trochu viac sebavedomia

lindous
12. máj 2021

Tie stavy poznám a rozchod bol iba spúštač, problém môže byť vážnejší...ako prvé sa s tým niekomu zdôver, viem že si pripadáš ako chorá a teda ťažko sa o tom hovorí, ale vyber si niekoho komu dôveruješ a hovor o tom, ver že to pomôže...ak nebudeš mať pocit, že to prechádza, teda že zachvaty prichádzajú stále menej často/sú miernejšie, tak sa neboj vyhľadať odborníka...

Mne osobne pomohlo sa zamestnávať.. Keď som vedela, že to na mňa ide boli 2 možnosti - pustiť si smutnú pesničku a utápať sa v tom alebo vytiahnuť plátno a maľovať/ísť variť/ísť sa prejsť/pustiť si oddychový zábavný seriál.. Proste hocičo iné, len sa tej úzkosti nepoddať...

Držím ti prsty, ak by si sa chcela o tom rozprávať viac a radšej takto v anonymite, než s niekym blízkym, tak kľudne napíš

jarkove
12. máj 2021

a kolko máš rokov ? autorka