Stále som naviazaná na svojho bývalého partnera

11. máj 2021

Ahojte je 22:57 a já zase plačem. Je to už skoro rok a pol a stále mávam záchvaty plaču. Aj počas dňa. Za ten čas som sa s nikým ani len za ruku nedrzala..nedokazem si predstaviť byť s niekym iným ako s ním. Všetci sa mi hnusia. Ste aj vy takto chorobné naviazané na partnerov? Ja keď milujem tak maximálne a nikdy nepodvediem. Za aký čas ste prestali plakať a zo všetkým ste sa zmierili a nechali ho ísť?

autor
12. máj 2021

@lindous keď čítam co mi tu všetky ženy píšu tak asi mam nejaký psychicky problém.. Aj to ma už napadlo

autor
12. máj 2021
karolinakr
12. máj 2021

Možno som to v 17 tiež brala tak tragicky,ale ked si vezmeš, že každý deň svojho života venuješ niekomu kto o teba ani nezakopne , uteká ti život medzi prstami.Začni myslieť na seba kúp si knihu,
peknú šálku, sprav si kapučino,pusti príjemnú hudbu,vonné sviečky, sadni na balkón, relaxuj. Potom šport, beh alebo
bicykel,daj si vynikajúci obed, pozri priíemný film,
zavolaj kamoške.Vsetko, čo ti je príjemné, hĺadaj radosť a štastie v maličkostiach. Kúp si pekné kvety na balkón.Mne takéto blbosti pomáhajú a ešte kŕmim sýkorky a ježka som včera načapala, nalejem mu vodu dnes.
Samozrejme, ak maš depresiu, nejaké sedenie u psychológa by mohlo pomócť.Dá ti tabletky na mesiac, dva a dostaneš sa z toho, pomocou rodiny mamy, sestry, kamošky..

autor
12. máj 2021

@karolinakr ano to všetko robím.. Dnes som si bola aj u kaderníčky tak mám radosť ze aspoň chvíľku mi je dobre

karolinakr
12. máj 2021

Pokial je to dlhotrvajuce,móže to byt aj depresia.To nie je nič na hanbu, ak maš po ruke psychologa, kludne ti može dat lieky na upokojenie. Depky to je ťazka vec, rok a pol je dlho..

autor
14. máj 2021

@lindous myslíš ze mam uzkostnu poruchu?

lindous
14. máj 2021

To je takto veľmi ťažké povedať, ja som svoje záchvaty nazývala skôr sama pre seba úzkosťou, pretože som sa cítila naozaj "stiesnene" , nemohla som sa poriadne nadýchnuť a lepšie pomenovanie mi proste nenapadlo, ale sama by som si nikdy nedovolila sa takto diagnostikovať a nie to ešte niekoho iného ... Ono úzkosť je prirodzenou reakciou si myslím, porucha to je vtedy, keď to prekračuje isté hranice... Ja som sa z toho dostala bez pomoci odborníka, s pomocou kamarátok, ktoré ma do nekonečna počúvali.. Ale vyhľadať odborníka je úplne v poriadku, či máš alebo nemáš diagnózu, tak na škodu to určite nebude, pokiaľ s tým chceš niečo robiť (čo by si určite mala) a nevieš si sama pomôcť, tak vyhľadať pomoc (akúkoľvek) je podľa mňa správny krok

karolinakr
15. máj 2021

My sme plakavali v puberte ked nas chlap odkopol a to boli nekonečne nareky a stažovanie ale trvalo to mesiac dva a potom nova laska po starej ani pes neštekol aspon čo si pamatam, žeby rok a pol niekto smutil - moze v duši trosku trpiet ' ale zachvaty plaču? A mama co ti na to povie? Urcite si nežela aby si donekonečna vyplakavala voči chlapovi
Vies, ked sa teraz nevies zmierit s rozchodom, co budes robit, ak budes mat s niekym deti? Investujes tisice do svadby, hypoteky, porod bolesti a on ti povie odchadzam? Aj take pribehy som pocula a boli tam pokusy o samovrazdu!!Ze kvoli milenke! Uz tym duplom by som za nim nesmutila... Tak sa vzchop, spamataj a začni sa ucit prekonavat prekazky aj v citovej oblasti, ze strata chlapa nie je koniec sveta aj ty mas pravo žit a byt stastna a nestavat svoju buducnost na chlapovi
Napr.tento tvoj konkretny sa kdesi smeje ktovie s kym a ty plačeš do vreckovky ! Ja nehovorim chod teraz a zbal ineho ale venujdm sa inym veciam doležitym a na tohto si nechaj peknu spomienku ako prvu lasku
Aspon vies, co mu sa mas v buducnosti vyhybat - citovo sa naviazat na muza až do kosti.Pekne pianko, len tak zlahka sa namotať

autor
16. máj 2021

@karolinakr mama to nevie.. Nikdo nič nevie. Snažím sa to udržať v tajnosti aby som nerobila iným starosti o mňa. Ja som proste citlivejšia než ostatny ľudia okolo mňa. Veľmi mi to znížilo sebavedomie. Asi si ani nezaslúžil aby sa niekdo ku mne správala pekne

karolinakr
31. máj 2021

ahoj.chcem sa spytat, ci si uz na tom psychicky lepsie?

autor
31. máj 2021

@karolinakr ahoj ďakujem za opýtanie 🙂ešte si zvyknem po plakať . Mam dobre dní a zlé. avšak stále si neviem predstaviť byť s niekym iným. Ani nikomu šancu nechcem dať

karolinakr
31. máj 2021

A je tam nejaká šanca, že sa ešte dáte do kopy, ked už nikomu nechceš šancu dať? Lebo ked nie, toto je cesta do slepej uličky. Ty sa uzavrieš do seba, idealizuješ si partnera, potom aj tak zistíš, že to je na figu a budeš si vyčítať, že prečo si sa neotvorila druhým ľudom skôr. čas pomáha k preboleniu, Inak čo si na posledy písala, že si citlivejšia ako ostatní, prave preto sa nemusíš vrhať do dalsich vztahov rychlo.Ale kamarátov mať môžeš, blizkych aj mužskych Dokonca jedna baba hovorila , že to jej pomohlo zabudnúť na lasku, ale hlavne aby si nemala depresie, neutápala sa v sebe a ked bude treba hladala aj pomoc inde 🙂

nttnnt
31. máj 2021

rok a pol je teda extrem..keby mesiac a pol ok ale toto uz je na odbornika nejakeho psychologa....alebo sa konecne s niekym vyspi :D

autor
31. máj 2021

@karolinakr nie je šanca ze sa k sebe vrátime. Áno mam kamaráta idem s ním na svadbu mojej kamarátky avšak ako náhle svadba skončí nemam v plane sa s ním ďalej rozpravat ani písať. Nechcem dat šancu inému. Proste hneď si vždy spomeniem ako mi veľmi ublížil

autor
31. máj 2021

@nttnnt 🤣🤣🤣🤣.to v žiadnom prípade já druhý krt až po svadbe. Ale pobavila som sa. Ja nie som s kresťanskej rodiny ale proste podľa mňa slušná žena take veci len tak s hocikym nerobí.

karolinakr
31. máj 2021

Aha, strach, že ťa zas niekto zraní ! Ale pozor, nie všetci ĺudia na svete sú rovnaký. Keď sa priateĺ nezachoval správne, neznači, že každý chlap je taký
Včera som čítala v Živote , že nejaký chlap všetko žene dával, žil len pre ňu a ona mu ušla za milencom A keby si ten chlap pomyslel - vsetky ženy su rovnaké..a pri vieš, že nie sú

autor
1. jún 2021

@karolinakr ano mam aj strach ale je to napoly aj odpor. Proste ja už nechcem. Mne by absolútne vyhovoval niekdo kto ma zoberie do kina na večeru hocikde ale nebude sa ma chytať nič odomna nebude chcieť

katkati
3. jún 2021

Dosť intenzívne všetko prežívaš, až nezdravo. Ako sa vysporiadaš s tým, keď až po svadbe zistíš, že ste si s partnerom sexuálne vôbec nesadli? Treba vyskúšať, aby si nebola zase nešťastná.

autor
3. jún 2021

@katkati tomu já neverim. Ja nemám jednu známu alebo jendu kamaradkou ktorá by sa rozišla s frajerom kvôli sexu. Pre mňa to zas tak dôležité nie je.

katkati
3. jún 2021

Nehovorím, že sa určite rozídeš, ale že budeš nespokojná, alebo jemu nebudeš vyhovovať, napr. tvojim prístupom, že sex nie je pre teba dôležitý. Nie len ženy sa kvôli sexu rozchádzajú.