Styk s otcom a prenášanie vecí z domu k nemu

5. apr 2020

Zaujíma ma, ako by ste riešili/riešite veci pre ex. V skratke, som rozvedená, 2 dievčatá boli zverené mne, s otcom každý druhý víkend sú, mám novú rodinu

Ide o to, že ex okrem výživného nedáva deťom absolútne nič. Keď idú s nim-komplet oblečenie, hračky berú z domu. Co dostanú napr. na národ, stromček - nič si nemôžu zobrať domov. Niežeby toho dostávali dajak veľa...ďalšia vec, slubil.im, že ich naučí snowboardovat, jasne že požičal jeden snowboard. Keďže chcem, aby dievčatá športovali, kúpili sme komplet vybavu vrátane prilby, pretože ich na svah zobral iba tak, bez. Deti si všetky veci môžu slobodne zobrať z domu, akurát som im povedala, že sa musia pobaliť dopredu-nie ze on príde a oni sa začnú baliť...ešte toto, ešte toto. To už nedovolujem, lebo sú lenive zbaliť sa keď kazem popredu.

Akurát ma to začína hnevať, pretože hračky nevracia, baby si neustriehnu. Veci vracia špinavé, neoprate. Na nič neprispeje, aj keď som napr.na snowb.chcela. povedal, že on neprispeje, lebo si kúpi vlastné....ale ešte nikdy sa tak nestálo.

Poslubuje kúpanie, lyžovanie, turistiku..ale ak by nemal veci odomna, nemal by nič.

Ako to teda riešiť? Dávať či nedávať veci? Nechcem aby sa deti stali rukojemníkmi, ale zase aby videli, že aký v skutočnosti je. Potom ma hlúpe narazky: maminka vám vaše veci nedá?

stela01
5. apr 2020

Vek deti ?

autor
5. apr 2020

11,9 rokov

pribinak
5. apr 2020

Hm, žiaľ nie je povinný dávať a platiť nič navyše okrem výživného.
To že by to mal, je už druha vec. Žiaľ ty vidíš sky je zo charakter a deti to časom uvidia tiež

Požiadaj o zvýšenie výživného s tým, že chceš aby deti chodili najvzrušujúcejšie, športovať, ...ale nie si schopná to financovať sama

autor
5. apr 2020

@pribinak on neustále chodí v nových veciach. Mám práve na súde, ale sudca sa k tomu stavia tak, že on chudák každý druhý víkend precestuje 2x150 km za deťmi....

pribinak
5. apr 2020

Novými vecami neargumentuj. Argumentuj tým, že musíš neustále kupovať dievčatám ďalšie ďalšie veci, z domu otca sa nevracajú, dievčatám otec sľubuje hory doly, nič z toho nesplní, dievčatá to pýtajú potom od teba, ....

autor
5. apr 2020

Zaujíma ma, ak mate skúsenosť ...ako ste to ako deti popr.znasali, ak napr. matka odmietla dať veci

evinku
5. apr 2020

Ahoj... Niečo podobné mam aj s ex... Rozvedeny 9 rokov... Deti za ten čas vyrástli... Ale keď som chcela pre baby len to najlepšie, tak som im to musela zabezpečiť ja... Staršia už pochopila aký je, aj keď si ho zastávala do istej doby... Mladšia, už tiež ako tak vníma, ale je to ešte dieťa, tak to neriešim... Tu ti nic ine nepomôže, žiaľ... Moje keď išli k nemu, tak si brali staršie veci, lebo vždy prišli špinavé, potrhane... Veci od neho žiadne... A keď ich hcel niekde vziať, tak som mu povedala, nech si zabezpečí potrebné veci... Nič som mu ja nedala z domu( okrem oblečenia, topánok, hygieny pre deti).. Ver, že on sa nezmení.. Držím palce

sense
5. apr 2020

Ja davam veci vzdy vsetky komplet, nieco nabali naspat spinave nieco operie... ale nabalila som jej tak.veci ze si ich moze nechat u otca,rovnako som jej povedala ze si moze k otcovi zobrat hracky ake chce a moze si ich tam.nechat ak chce,nemusi ich zakazdym nosit domkv pkus sa ma s cim u.neho hrat...
... drahsie veci sme zatial neruesili ale mamr urcene dohodou ze pojdu pol na pol ale s tym ze ak ja budem chciet aby korculivala hradim korcule ja, ak on bude chciet aby lyzovala kupuje on... napr okuliare pol na pol co nezaplati poistovna
Ci jej niekde nico odklada neviem, co jej kupi a ma u neho neviem... okrem vyzivneho mi.nedava nic aani to necakam od neho...
A ako ja nemam problem nakupit jemu ked ma.dceru pocas korony aby nesiel s nou do obchodu... nemam roblem ani on mne doniest ..

autor
5. apr 2020

@evinku a koľko maju rokov? Resp.kedy začala staršia vnímať? Ja si uvedomujem, že sa nezmení. Deti si ho idealizuju. Nechcem o ňom zle hovoriť pred deťmi. Chcem, aby mali vlastnú skúsenosť. Niekedy ma ide poraziť z toho ako keď vidím že klame

sante81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
5. apr 2020

Nekúpila by som nič. Ak on chce s nimi športovať, nech im nakúpi. Ako píšeš, veci ti vracia špinavé. aj mne to tak robil. niekoľkokrát šla v čistých teniskách a prišla po 2 dňoch nieže v zaprášených, to je v pohode, ale doslova zasratých od blata! a to tak, že nebolo vidieť pôvodnú farbu! zo 2-3x som ich vyčistila a potom najbližšie, ako sa to stalo, som mu ich vo dverách pekne podala nazad, že chcem také topánky, aké som dcére dala. a že keď ich nevie vyčistiť, nech to naučí ju. alebo nech jej kúpi nové a tieto dá ku kontajneru. a tak ich musel vyčistiť. priniesol ich o 3 dni čisté a suché. odvtedy som mala pokoj s obuvou. ja osobne na tvojom mieste mu dám pre každú babu na výmenu gaťky, ponožky, tričká, na dva dní (na víkend), prípadne jedny legíny alebo čo nosia. toto nech majú uňho a nech im aj perie. pyžamá nech im kúpi. zubné kefky takisto. prečo by si ich mala baliť ako na výlet? spočiatku som to robila, ale potom som usúdila, že som stále slúžka, "práčka" a neviem čo ešte, keďže on si hotové vzal a potom priniesol použité a celučičký čas akoby sa nechumelilo sa hral na otca roka... ako fakt, byť na tvojom mieste, nekupujem nič okrem nevyhnutného oblečenia. a to by som im aj nabalila. okrem zubných kefiek a pyžám. si myslím, že to im môže zadovážiť a môže to uňho byť.

panelacikova
5. apr 2020

ešte sa pýtaš, ako to deti znášali? nuž, moja dcéra je naučená tak, že čo jej dám na oblečenie, to si proste oblečie a nereptá. a ešte som sa dočítala, že on chodí pre nich 150 km? to ich potom vezie tých 150 km k sebe? na víkend? či som niečo zle pochopila?

evinku
5. apr 2020

Moje majú teraz 18 a 12 rokov... Staršia vedela, skoro stále, že klame, či podobne... Ale až nedávno pochopila úplne aký je, keď na ňu urobil. Podraz... Prerušila sním sama kontakt... Mladšia tiež vie, že klame, a aký je, ale ešte stále ide k nemu... Nebránim jej... Ona tiež sama pochopí aký je... Taky človek sa prejaví sám aj neskor... Len škoda, že tie male deti za nič nemôžu a pritom trpia chybou rodiča..

nikaella
5. apr 2020

Poznam pripad a tam ma dieta svoje veci u matky a svoje ine u otca. Vracaju si len tie veci v kt dieta pride.
Takze maju vsetko kupene dvojmo. Coz tiez nie je moc ekonomicke ale aj tak sa da ked sa neda inak. Proste baby nenabal.

autor
5. apr 2020

@panelacikova áno, do nášho pôvodného bydliska. Veď naše tiez sú zvyknuté. My sme odišli z dosť vážnych dôvodov. Dievčatá sa mu nevedia postaviť, povedať si svoj názor. Navyše viem, že na mňa strašne kyda, čo znášajú ťažko, pretože vedia, že veci čo im tvrdí nie sú pravda. Vedia aký je, len si to nechcú pripustiť a majú ho fakt zidealizovaneho. Bojím sa toho, že keď im nedovolím zobrať si veci, budú od neho pocuvat ešte viac na mňa. Aký dôvod im mám povedať, že nedám?

draik
5. apr 2020

Nie ste povinná im baliť veci na pobyt.

panelacikova
5. apr 2020

ja naozaj nevidím dôvod kupovať im snowboardy napríklad. ak je toto pravda, tak to už viac nerob. kupuješ drahé veci, aby on s nimi zažil dobrodružstvo a on si mädlí ruky. ak chce on urobiť deťom víkend, nech víkend aj cvaká. ty sa o ne predsa staráš denne, plus, ako píše nado mnou, fakt nie si povinná. vysvetli im to pokojne tak, že proste otec s nimi chce stráviť čas, tak nech im aj zabezpečí, čo budú potrebovať pre trávenie jeho výmyslov. a ak chceš ty, aby športovali, vymysli im lacnejšie športy. to nič v zlom. ale kupovať celú zimnú výbavu a ešte ti ju bývalý opotrebúva a možno aj nechtiac zničí (napríklad prepravou), tak to by som bola poriadne hlúpa... deckám povedz, že tebe zákon neprikazuje, aby si im ty kupovala a balila veci

eliska13
5. apr 2020

Tak zase, keď sú baby u neho cez víkend možno ani nestihne oprať, vysušiť...ak chces, aby športovali rob to s nimi ty, ak chcú ísť s ním veci by som im dala čo povieš to sme kúpili my nedám Vam to?je to ťažké, ale chápem aj teba, že chce robiť aktivity a nič im nekúpi.Holt veľa chlapov si myslí, že keď daju výživné a prestravuje ich cez svoj víkend to je všetko.Vidis potom sa to len otočí a deti sa pýta prečo si im to nedala?Daj im to deti sa zabavia a nerieš to.Mozno si ho dievčatá budú vždy idealizovat oni to berú z pohľadu deti, ty ako dospelá žena, ktorá od neho niečo očakáva.

autor
5. apr 2020

@panelacikova toto by som spravila raz a už ich viac nevidela. On napr.necha si niečo a tvrdí, že vrátil všetko. Robí sa hlúpim. Na súde povedal:nikdy som si nič nenechal, vždy som všetko vrátil. Tvrdenie proti tvrdeniu. Pomohlo by, keby vypovedali deti ale to nechcem dopustiť.

autor
5. apr 2020

@draik to viem

eliska13
5. apr 2020

Tak, ale snad sa deti balia uz same od otca a nezabudnú u neho lyžiarsku výstroj?napíš na papier čo berú k otcovi a s tým sa vrátia.Ak sa to tak neda, tak ich pošli s oblečením a hotovo.

autor
5. apr 2020

@panelacikova asi to tak vyznelo, ale mali sme v sne kúpiť len o čosi neskôr. Takže tak či tak by sme kupovali.

autor
5. apr 2020

@eliska13 áno, ide napr.o spodné prádlo, že už som x krát navrhla, aby kupil aspoň to, 2 tričká a jedny tepláky. Nedala som 2x zubné kefky tak si neumyvali zuby. A ano, presne o to ide. Fakt nechcem tým detom ublížiť a zatiahnuť ich do vojny o veci. Napr.toto som riešila aj s kolíznym...a tá mi povedala, či som videla dakedy chlapa nakupovať oblečenie pre deti a sa smiala ...

autor
5. apr 2020

@eliska13 lyže nie ale tepláky, tričká hračky...každý víkend niečo tak sa toho uz nazbieralo

panelacikova
5. apr 2020

ešte si mi neodpovedala na tú vzdialenosť 150 km? to chodí pre ne a potom si ich vezie nazad? na víkend?

autor
5. apr 2020

@panelacikova áno, v piatok tam, nedeľa spať

juliet86
5. apr 2020

ja ako dieta rozvedenych rodicov ktori sa sudili 8 rokov a hlboko sa nenavidia doteraz ti radim. povznes sa na to. vykasli sa na to.deti maju velky stres z tychto dotahovaciek. citia to vnimaju to. obvinuju sa z toho . nabal ich najlepsie ako vies. maximalne ho pisomne poziadaj o vycistenie/udrzbu veci. drzim ti palce

maminuska
5. apr 2020

Veci by som nedala ak ich nevie vrátiť. Taktiež by som mu nedala veci na šport ktorý chce robiť on s nimi. Deťom normálne vysvetliť. Daj veci iba na víkend , nohavičky , ponožky , kefky mu normálne povedz nech si kúpi. Vecne , racionálne a nedaj sa zatiahnuť do nejakých súbojov.

denkabemommy
5. apr 2020

Moji rodičia sa rozviedli, keď som mala 9. Vždy som sa sama pobalila, mamina sa ma opýtala len či mám všetko. Ocino mi pravidelne veci kupoval, samozrejme neriešil, či si to beriem domov alebo nie. Keď sme sa šli kúpať,brala som si plavky z domu (od mamy), na lyžovačku som mala len jednu výstroj, mala som len jeden bicykel. Všetko som si prenášala.. A ak by jeden z nich riešil to čo ty, tak si už v tých 9.rokoch ťukám po čele, či sú normálni.. toto nik neriešil, špinavé veci som priniesla domov (k mame) a ona ich oprala, bez pozastavovania sa. Ak som niečo zabudla u otca, tak som zabudla, počkalo ma to tam 😂. Uvoľni sa, nerob to ťažšie pre seba, pre deti.. oni dospejú, pochopia kde je chyba a podľa toho sa zariadia.. Ešte podotknem rodičia medzi sebou majú zlé vzťahy, priam tragické 🤷‍♀️ ale to sa mňa netýka, mám rada oboch.

autor
5. apr 2020

@juliet86 ako im pomôcť prekonať to? Môžeš aj so skukromnej správy