Vychladnutý vzťah

21. máj 2020

Dievčatá,prosím názor,nemám potrebu sa sťažovať,len neviem,ako sa aktuálne spravat k priateľovi.S priateľom sme si presli turbulentnejsim obdobím, (klasické drobné nezhody), a síce sme to ustáli a sme spolu,no on ostal voči mne dost chladný. Sme spolu,trávime spolu čas,sex je super,všetko by bolo ok,ale už mi nenapíše a ani nepovie nič pekne. (Myslím také tie veci,ktoré robil často,že mu chybám,že má ma rád alebo hocičo iné,čo treba na to,aby ten vzťah úplne nevyhasol).ja sa snažím,aj som milá aj všetko,ale nechcem,aby to bral ako nejaké vnucovanie a preto neviem,ako sa k nemu aktuálne mám správať,keď mi to neopatuje ? Nemyslím,že som mu lahostajná,len nereaguje na citové veci tak,ako kedysi a jeho reakcie sú buď formalne,ale úplne od veci,že zmení tému. Neviem vôbec,ako sa k nemu spravat,napr. v takých veciach či mu mám dať pusu keď sa stretneme alebo to vynechat, lebo mám pocit,že o to asi nestojí a nechcem,aby to bol len jednostranný počin a prejav aktivity z mojej strany. Nechcem,aby to pochopil,ako vnucovanie,keďže on si drží odstup. (Aj keď tu pusu mi napr. opätuje,ale sám by mi ju asi nedal,tak to cítim).

katkati
21. máj 2020

A keď s ním budeš o tom rozprávať, tak mu povedz, že to chceš vedieť kvôli tomu, aby si nezahadzovala svoje roky s niekým, kto ťa už nemá rád a má tá iba na sex. Aby mu došlo, že nie je jediný chlap na svete a ty máš naviac.

vilma7
21. máj 2020

Ahojky, tak prešli ste si turbulentným obdobím a hneď na to píšeš "klasické drobné nezhody". Čo sú klasické drobné nezhody? Lebo zrejme asi až také drobné neboli, keď ste to ustáli (za drobnosť sa nik snáď nerozchádza) a po nich tvoj priateľ stráca záujem o prejavy lásky.
Ste spolu dlho? Nikam sa neposúva váš vzťah, zrejme ho už omrzel...alebo mu aktuálne vyhovuje to čo je. A tiež inklinujem k tomu, že zrejme už lichotí inej žienke. Lebo ak by city prechovával naďalej k tebe, asi by ti ich dával najavo. Niečo za tým je.

autor
21. máj 2020

@vilma7 zatiaľ nemám pocit,že lichotí inej,aspoň nie v tej reálnej rovine,ale súhlasím,že ho neposuvajuci sa vzťah omrzel,to asi je pravdepodobné.rozhovor nic nerieši väčšinou vediem monológ,takže sa už ani nepokusam

vilma7
21. máj 2020

A prečo sa neposuniete ďalej? Ak to nemáte v pláne, je podľa mňa zbytočne to umelo a nasilu naťahovať. Hlavne ak si aktivna hlavne ty, teda iba jedna osoba.
Chlapi potom často hrajú mŕtveho chrobáka, ženu to samozrejme omrzí a nakoniec to ukončí.
A oni to majú bez roboty, a nakoniec im človek nemôže ani nič vytknúť, veď oni nič neukončili.

autor
22. máj 2020

@vilma7 niekedy su vzťahy, v ktorých sa už nedá kam posúvať a nemusia na tom logicky skončiť,tak som to tak brala,ale keď sú mu lahostajne aj objatia aj bozk na rozlúčku či privítanie,nech to ukončí on,mne je to už asi aj jedno,neulahcim mu to

gdulskadarina
22. máj 2020

ked chcete aby bolo dobre, tak musite obaja na tom zapracovat, casto je problemom komunikacia, treba najst niekde stratenu vasen 🙂

blondtana
23. máj 2020

On je na teba jednoducho pre niečo nahnevaný. Presne takto som sa ja správala k môjmu partnerovi, keď sme mali krízu a on sa snažil, prišiel, dal mi pusu, rozprával na mňa (monológ), ja som s ním bola, ale bola som chladná, odmeraná. On si to všimol, ako ty, ale povedal mi až po pol roku, že to vie a boli ho to a spýtal sa, či ho ešte ľúbim. Dal mi čas na odpoveď, ale snažil sa. Zobral ma na dovolenku, kupil kvety, a podobné pozornosti a vyhral, stále sme spolu a ľúbime sa 😉

autor
23. máj 2020

@blondtana áno,je to zrejme tak,ale povedala by som,že chybu sme spravili obaja a zatiaľ čo ja som si ju priznala,on nie. Takže neviem,ako sa mám snazit a vlastne ani koľko? Mesiac dva rok? Keď sám od seba mi pusu nedá a objatie tiež nie,nepovie že má ma rád nič. To človek potom ani nemá motiváciu sa o niečo snažiť.

miriam11
23. máj 2020

Asi si ho hodne sklamala. Nepíšeš konkrétne, čo sa udialo v rámci hádok. Ale vytvoril si medzi tebou stenu. Možno to čas spraví...

thoughtfulweirdo
23. máj 2020

Podľa mňa je to jednoduché, kvôli niečomu stratil o váš vzťah záujem, nevadíš mu, zrejme mu aj vo veľa veciach vyhovuješ, ale nie si už až tak dôležitá, že by mal potrebu aktívne sa snažiť. A záleží na tebe, či ti on stojí za to, aby si o neho bojovala a snažila sa získať opäť funkčný vzťah, alebo za takú námahu nestojí a radšej to vypustiť a uvidieť, ako on zareaguje. Ja som názoru, že o dobrého partnera treba zabojovať, ale to, či je dobrý partner, vieš len ty 🙂

bilancia
4. máj 2022

mozno ma len take obdobie, ty bud sama sebou ,nevnucuj sa mu, daj tomu chvilu cas a ked sa to nezmeni ,tak sa s nim otvorene porozpravaj. lebo to uz bude zavanat tym, ze ta nemiluje.