Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vzťah a dieťa

25. mar 2020

Ahojte... chcela by som sa vás opýtať, čo by ste robili v mojej situácií.
Som mladá, mám 20, a našla som si priateľa ktorý má tiež 20. Chodíme spolu rok a pol. Už keď sme spolu nejakú chvíľu, možno mesiac boli, mi povedal, že má dieťa, ale že jeho ex mu zakazuje s ním byť. Prehovorila som ho aby to riešil súdne. veď keď má dieťa, musí oň bojovať. Ako bol návrh už na súde, začal mi hovoriť, že to dieťa nemôže byť jeho, že to celý čas vie, že to nevychádza a pod.. že s jeho ex ani keby mu to súd nariadi sa nestretne, lebo že by ju "zabil keby ju uvidí" za to všetko peklo čo mu v živote urobila..
Tak som mu navrhla, že sa do návrhu pridajú testy o určenie otcovstva a stretávacie hodiny za účasti psychológa. Súhlasil a tvrdil mi, že to ide riešiť so svojim právnikom. Z ničoho nič po roku a pol však napísal svojej ex a šiel s nimi von. Rozsudok ani súd ešte neprebehli. A to je ten kameň úrazu. Mne to príde ako hrozný podraz po tom všetkom, čo mi rok a pol hovoril. Zrazu vie, že je to jeho dieťa, zrazu už by ju nezabil, už netreba testy, už ani psychológa. Nechápte ma v zlom, že mi vadí to, že šiel za tým chlapčekom, aj keď je to do istej miery pravda, veď som celý rok a pol počúvala o tom také dristy, že dovidenia... a teraz si s prepáčením "nasral do huby", a ja to neviem prekúsnuť. Ešte k tomu som sa dozvedela od jeho mami, že toho chlapčeka si vraj urobili naschvál vo veku 16 rokov! Ja už neviem čomu veriť... Teraz sa obhajuje tým, že veď on mi povedal, že len možno nie je to dieťa jeho, že načo testy že on to cítil že je jeho, že tú "pičovinu" s tou psychologičkou si vymyslela ty, ja som to nechcel....
Prosím vás poraďte mi čo by ste robili v mojej situácií. Ja chápem že asi vyzerám ako zákerná mrcha, ktorej vadí malé dieťa a neviem čo...ale ja toto čo spravil neviem prekúsnuť aj keď sa snažím.. a on ani nerozumie tomu, že mi tým nejako ublížil..:/

amelia000
25. mar 2020

Najdi si niekoho normalneho kto to ma v hlave usporiadane.

sissy27
25. mar 2020

no nebol a vlastne stále nie je vysporiadaný s nevydareným vzťahom s exkou a s tebou si vypĺňa čas aby nebol sám alebo kým sa to nejako utrasie s exkou.

autor
25. mar 2020

@sissy27 no práveže ona keď mu písala alebo ho nejak kontaktovala tak ju ignoroval, úplne sa jej vyhýbal, nechcel sa o nej baviť. Každý vrátane jeho vraveli, že ju už dávno nemal rád, ale bol s ňou len pre toho malého... Lebo ho podvádzala na každom kroku, a to je žiaľ aj pravda.

taskataska
25. mar 2020

s tymto mladikom ta nic dobre necaka. vidis ako sa chova k svojej ex a dietatu, chces takto isto skoncit aj ty? ak ano, tak si na najlepsej ceste

petronelka47
25. mar 2020

Rýchlo od neho utekaj preč, si mladá nájdeš si normálneho chlapa,toto bude medzi vami stále

autor
25. mar 2020

@taskataska nie nechcem, ale ja som mu celý čas verila všetko čo povedal, ľutovala som ho.. okrem toho sme v tom vzťahu nemali žiadne problémy, nič, dokonca ma požiadal o ruku... ale prsteň som mu vrátila včera, lebo to už tak necítim... Mám ho stále rada, ten vzťah bol fakt úplne úžasný, to je ako keby zrazu on bol niekto iný a nie ten človek, s ktorým som chodila rok a pol :( a nie je to môj prvý vzťah, ten predtým bol katastrofálny, vôbec som sa v ňom necítila tak fantasticky ako v tomto, kým sa toto nestalo..

0silvia0
25. mar 2020

bud rada, ze sa vybarbil teraz. Nieco ho k tej zene asi stale taha, tak zacal teraz riesit. Vyzera to na nezreleho a nestaleho chlapa.

autor
25. mar 2020

@0silvia0 práveže ja som presvedčená o tom, že už k nej necíti nič, necítil už vtedy keď sme sa dávali dokopy.. to je jediné, za čo by som dala ruku do ohňa, veľa krát sa mi to potvrdilo počas toho vzťahu. Aj keď som s ním ešte nebola, tak ho chcela späť a on ju nie. Aj počas vzťahu keď mu písala, tak len nadával a ignoroval ju, našla si iný vzťah, to sa tešil že má konečne pokoj.

0silvia0
25. mar 2020

Tak mozno si na zaklade tvojej intervencie vstupil do svedomia a ozvali sa mu otcovske pudy a svoju ex uz vidi akosi blahosklonnejsie...

autor
25. mar 2020

Na mojom mieste by ste to teda riešili rozchodom? Aj keď vzťah okrem tohto bol úplne úžasný? viem že je to blbá otázka, ale stalo sa to strašne rýchlo, som strašne zmätená a nechcem urobiť niečo, čo by som oľutovala... :( Viete ja ani nie som ten diskotékový, spoločenský typ.. chcela by som rodinu, som skôr introvert, mám rada prírodu... nie som taká typická 20tníčka, preto som sa tešila, že som konečna našla niekoho vyzretého, kto tiež nežije diskotékovým životom, ale zjavne on je stále také decko nevyzreté, ktoré sa len tvárilo že nie je .. :(

amelia000
25. mar 2020

Urcite rozchod..tiez som si raz mladsia nasla chlapa co mal dieta ale ked som videla to spravanie k dietatu a jeho mame tak som to ukoncila.

terka224
25. mar 2020

Mám taký pocit že na ňu len Kydal čo nie je pravda a pritom on bol ten čo mu bolo dieťa u riti🤭

derdia
25. mar 2020

Boze moj...mozno ta caka dlhy zivot...mozno este nejakych 70 rokov...a teraz sa zamysli nad tym, cim je ten tvoj "pritel"taky uzasny ze si s nim...prosim ta este mozes vselico v zivote zazit a prezit a zatiadit si ho akk chces...a nie na krk za zavesit debila ktory si spravil decko v 16tich...uz len tym co pises sa zda,ze si veeelmi rozumna baba,lebo toto by hocikto neriesil...dieta svojho partnera...takze nechaj ho nech sa stara a zije si zivot a ty si zi svoj.

0silvia0
25. mar 2020

toto by mi stacilo na rozchod, to, ze si introvertka nie je ziadna vada, kopa muzov to oceni... Tento junak vyzrety rozhodne nie je, iba ta chcel o tom doteraz presvedcit....

katkati
25. mar 2020

Vyzerá to cez písmenka tak, že si empatické, inteligentné žieňa, ale podľa správanie tvojho partnera on je úplný opak. Určite ťa svojim správaním zaskočil, a trápi ťa to, ale aspoň vieš, že je iný ako si si myslela, Rozmýšľaj a urob tak, aby si nebola nešťastná.

sissy27
25. mar 2020

pretože ten rok a pol bol urazený, dotknutý a hral sa, že je šťastný a spokojný s tým čo má ( s tebou). Ale sebaklam skončil. Čím skôr pochopíš, tým lepšie pre teba.

simca06022011
25. mar 2020

Vieš, za dobrotu na zobrotu sa hovorí.. Ale tvoj problém je, že si mu povedala ako ma on riešiť svoju situáciu. A to viac nerob... Je to ich vzťah, ich dieťa... Jeho rozhodnutia aj postupy. Ja by som sa na neho vykaslala už po vete že s ex by sa nestretol, lebo by ju zabil... On so situáciou nebol a nie je vysporiadsny. Teraz možno ho o svietilo, Lebo komunikovať a stretávať sa, je ta najjednoduchšia cesta ako to vyriešiť. A ty budeš za trubu, lebo je nezrely a hodí to na teba, ze si ho nútila to nejak riešiť. A ešte niečo... Reči sú jedna vec, skutky sú druhá vec... On ju nemusí mať rád, ale môže.. Isto v 16tich sa podvádza na každom rohu... Pravdu sa nedozvies. Všetko sú to len reči.

autor
25. mar 2020

Ďakujem vám všetkým za odpovede a rady ❤ . Uvedomila som si, že máte všetky pravdu.... spravila som chybu, keď som vôbec do takéhoto vzťahu šla, že som si nezvážila možné riziká a že som bezhlavo zaľúbene verila každé slovo bez toho, aby so sa reálne pozrela na situáciu.. Keď teraz už nemám po tom podraze tak ružové okuliare a vrátila som mu aj ten prsteň, tak si uvedomujem, že si stále, aj keď neskôr môžem nájsť niekoho normálneho, asi radšej bezdetného, bez záväzkov ktoré by spôsobovali takéto komplikácie, tým samozrejme nechcem odpísať chlapov čo majú dieťa z minulého vzťahu..lenže to je presne to slovo, chlap, nie chlapec ktorý sa takto postaví voči vlastnému dieťaťu... a asi to ani nebude pre mňa, možno by som nevedela uniesť vzťah v ktorom doživotne figuruje ex, neviem, to už pozerám asi príliš do budúcna... a dobre si dám pozor na to, či je naozaj pravda to, čo mi človek rok a pol rozpráva... myslím, že som sa dostatočne ponaučila.

cacianka
25. mar 2020

Ja mam partnera ktory ma s ex dieťa.vedela som o tom od začiatku.
Ked rozpraval o ich spoločných časoch tak nereagoval takto v afekte, len sme sa normalne rozpravali o svojich zivotoch. To ako sa vyjadroval o nej jej rodine a o dietati bolo miestami tvrde ale uplna pravda.nikdy neurazal, snazil sa vychadzat a venovat sa. Pochopila som ze to dieta bude s nami, urcitym sposobom sucast nasho zivota, ale nie brzda, mur medzi nami, stavia sa k tomu zodpovedne a čestne , takze spolu to zvladame.
On je oporou mne, ja jemu. Ked potrebuje poradim mu, komunikujene spolu o vsetkom.
Tento tvoj nevyzera zrelý. Mozes vam dat sancu, ale daj si odstup, daj tomu cas , daj tomu trochu nádej ale neupinaj sa.
Doveruj aj preveruj

elleloup
25. mar 2020

Vyzerá to tak, že chlapec naozaj nie je úplne vysporiadaný. Môže sa to časom upraviť, málo ľudí je v tomto veku iných. Vidím to na sebe a okolí, mám 23 😀 sám je zmätený a ty si z toho ešte viac.
Súhlasím s tým, že mu nemáš radiť, čo má robiť. Aj keď to myslíš dobre, môže sa to obrátiť proti tebe a to nie je príjemné.
Podraz vie dlho robiť zlobu vo vzťahu. Môže trvať aj rok, kým sa to utrasie. Treba mu úprimne vysvetliť, čo ťa ranilo a ako moc, lebo on do teba nevidí.
Držím palce, aby to dobre dopadlo🙂

lija22
25. mar 2020

ja by som este nelamala nad nim palicu. chlapi su pripeceni, nehovoriac o takom mladom mladencekovi. Este pockaj co bude a ak sa rozideteurcite nic nelutuj. ved vravis, ze pekny vztah, tak zostanu pekne spomienky a kto vie.. mozno najdes lepsieho, horsieho a mozno sa vam s tymto opat cesty prekrizia. hlavne to neber moc osobne ( tu zmenu nazoru) ;) drz sa kocka. ocenujem ako rozumne pises a gramatika vpoho 🌷

panelacikova
25. mar 2020

Prečítala som všetky komentáre a pridávam sa na stranu tých, ktoré si myslia, že chlapec ťa mal len ako "náhradu", kým tá jeho ex možno pochopila, že stále lepší aký taký otec dieťaťa ako "žiadny". mne to pripadá tak, že ex si ho začala nejakým spôsobom "obchádzať" a on jej na to s radosťou skočil a všetko teraz zvaľuje na teba, lebo je bezradný. ukončila by som to na tvojom mieste. máš na viac...

alaguema
25. mar 2020

tvoja snaha byť za spravodlivú bola asi značne povrchá, ak ti v prvej sekunde, keď on skutočne bol ochotný uznať svoju rodinu, preplo na opačnú stranu a vadí ti, že vôbec s nimi niekde bol? Nabudúce nehraj matku terezu a buď pravdivá k sebe aj k partnerovi a možno to vypáli lepšie.

tykat
25. mar 2020

Studuj a tes sa zo zivota. Debila nechaj tak, naco si v 20tke komplikovat zivot?

autor
25. mar 2020

@alaguema mne preplo, snaha bola povrchná a hrala som sa na matku Terezu? Snažila som sa pomôcť zatiaľ čo sa niekto ľutoval a potom mi klamal do očí rok a pol, to je akože odomňa prepin že mi vadí, keď ma niekto oklame? Som sa mala tváriť že sa nepamätám ako na ňu nadával a to dieťa zapieral, že nie je jeho?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
26. mar 2020

vieš, on ti vlastne z jeho pohľadu neklamal tak ako to ty berieš, možno klamal aj sám sebe, pretože je mladý, nepripravený na dieťa, tak bolo preňho lepšie sám seba presvedčiť, že to dieťa nie je jeho, že tá jeho ex je taká a onaká, len aby sa tým nemusel zaoberať, no ked si sa ty do toho vložila, tak si uvedomil, že to chce skúsiť všetko napraviť, v podstate by si mala byť na seba hrdá aj na neho, že sa uvedomil a začal sa chovať zodpovednejšie a zrazu ti to vadí, no vidíš, aj ty si mladučká a bude to pre teba skúsenosť, ja mám 20ročného syna a viem si predstaviť, že v tomto veku určite nie je pripravený na vážny vzťah a dieťa, nieto ešte v 16tke, čo urobíš je na tebe, ak ti to vadí, tak sa s ním rozíd a nájdi si iného

autor
26. mar 2020

@janickacrazy mne nevadí, že bol s tým malým, ja som bola za to, že pokiaľ je to jeho dieťa mal by oň bojovať, ten maličký si nevybral predsa kam sa narodí a toto mu úprimne prajem, aby o neho javil záujem aj naďalej.. Ide mi presne o to, že nebol voči mne úprimný, klamal vo veľa veciach. A áno určite máš pravdu, že to bolo pre neho jednoduchšie oklamať aj sám seba, no to je presne ten prístup, ktorý sa mi protivý. Keď raz vedel, že má dieťa, mal sa k tomu tak aj postaviť, nie klamať seba aj okolie aby si odľahčil svoje svedomie. Mne nevadí to dieťatko, ale predstava, že by som aj s ním mohla otehotnieť, čo som aj chcela, a zrazu by som tu za pár rokov čítala, ako nejakej babe klamal že naše dieťa nie je jeho a ju sklamalo, že zrazu ma s dieťaťom po rokoch vzal von keď jej celý čas hovoril iné veci... A vadí mi aj to, že keď klamal v takých zásadných veciach, mohol by klamať aj v iných. Neviem si predstaviť ako by ten vzťah ďalej fungoval, asi by som sa len trápila a tým by som trápila aj jeho.

blondtana
27. mar 2020

Chlapec je riadny rozprávkár a ty príliš dobrá, pokoj s takým, čo mení názory a príbeh podľa počasia, ten človek by ťa sklamával stále. Rozhodnutie je na tebe, ale ja by som bola z neho určite rozčarovaná.

pieksamaki
27. mar 2020

Vitaj v realite.je bezne ze ludia nieco ine hovoria a ine konaju. Zazijes to.este mnohokrat!!. Zvlast ked je to specialne emocne prepojene. Cez dieta..poradila si mu sice dobre...ale neslo to z jeho hlavy...preto sa citil dotlaceny ze ty si to vymyslela
....
Normalne sa rozidte..aj tak hrozi ze sa neodpoji od byvalej....aj ked neciti k nej nic...ale cez dieta sa k nej viaze...a vzdy bude...lebo.si casom uvedomi ze je jeho krv...otcovske pudy...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli