Vzťah bez nálepky - priateľ sa ku mne nepriznáva

29. mar 2021

Ahojte baby. ❤️ Chcela by som sa spýtať či ste niekedy boli v takom vzťahu (nevzťahu) ked to váš partner nechcel pomenovať ako vzťah a priznať, že spolu chodíte.
Stretávam sa s ním už vyše pol roka a pre mňa to je jeden výnimočný muž. Navyše vo svojom okolí ozaj také pekné a harmonické vzťahy nevídam. Vychádzame spolu veľmi dobre, všetko klape ako má vo všetkých smeroch, nikdy sme sa nehádali, sme výborní priatelia a máme podobné názory, hodnoty... Je odo mňa trochu starší (ja mám po 20ke, on po 30ke) ale zhodli sme sa, že ani jednému z nás to nevadí, dokonca jemu sa to páči. Pracuje dosť veľa a teda sa stretávame len pár krát do týždňa - väčšinou cez víkendy. Tiež si ani veľa nepíšeme, pretože rešpektujem, že je ozaj zaneprázdnený. O to viac sa tešíme ked sme spolu. Avšak...
Problém je, že ma svojim priateľom predstavil ako kamarátku a označuje ma tak stále, raz mi povedal, že ma berie skôr ako milenku než partnerku. Na verejnosti ma však stále chytí za ruku a všade chodíme spolu. Veľmi ma to trápi.
Dokázali by ste v takomto nevzťahu fungovať dlhodobo a dúfať, že to raz príde alebo zahodiť niečo tak pekné a vzácne len kvôli tomu, že to nieje oficiálne?

Posledné dni intenzívne rozmýšľam nad tým, že to ukončím...

Aj napriek tomu, že sa vďaka nemu cítim výnimočná a viem, že ma má rád a záleží mu na mne tak sa neviem preniesť cez to, že niesom dosť hodná titulu ''priateľka''.

Vďaka za každú odpoveď

tyrkysova_kobyla
29. mar 2021

Podla mna tato veta hovori a vsetko: "Problém je, že ma svojim priateľom predstavil ako kamarátku a označuje ma tak stále, raz mi povedal, že ma berie skôr ako milenku než partnerku."

unicornlady
29. mar 2021

keď ťa aj po pol roku pokladá za kamarátku s výhodami, to asi nie je nejaký výnimočný a vzácny vzťah, skôr to znamená, že vzťah k tebe nemá a len si berie z toho všetky výhody a žiadne záväzky

macalau
29. mar 2021

a nie je ženatý?

autor
29. mar 2021

@macalau ženatý nie je, nemá deti

0silvia0
29. mar 2021

Zial vyzera to, ze ta nemiluje, z jeho strany asi neprisla skutocna zalubenost.

autor
29. mar 2021

@0silvia0 máš pravdu neprišla. Podľa neho je prvotná pobláznenosť len na škodu a neprikladá jej veľkú váhu pretože vtedy má človek ružové okuliare a správa sa iracionálne. Realita príde ked zaľúbenosť vyprchá...

hipuska
29. mar 2021

A čo spoločne zdieľanie každodenných starosti? To akoby ste cez týždeň spolu vôbec nefungovali. Keď si ani nenapíšete. Keď más dajaky problém cez týždeň vie ti pomôcť? Ľahko sa udržiava vzťah keď sa nesie v duchu víkendu-kedy je človek poväčšine uvoľnený.

pribinak
29. mar 2021

Dobrá kamoska s výhodami. Veľmi sa na neho neupinaj

autor
29. mar 2021

@hipuska no ono mi akosi žiadne veľké starosti nemáme.. pár dní po sebe som bola uňho aj cez týždeň ale obaja máme home office tak je to trochu rušivé. Sám mi povedal, že sa cíti lepšie ked som sním...

hipuska
29. mar 2021

Ale nejde len o starosti. Tak celý deň, aký kto mal, kto čo robil....mne by to chýbalo. Tak pracujte každý u seba a na noc choď k nemu. Akoby si prišla z práce. Či vôbec budete tak fungovať

modrava
29. mar 2021

pises ze je to....pekne a vzacne...
pekne hej. ale vzacne? cim?

sella38
29. mar 2021

No bodaj by to nebolo pekné,keď v podstate takmer nie ste spolu 🙂
Až prídu reálne partnerské problémy, až potom sa ukáže, či je to naozaj tak vzácny muž ako sa javí teraz 2x do týždňa, keď mu v podstate nezasahuješ svojou prítomnosťou do jeho zvykov a stereotypu.
A potom sa ženy čudujú, že "sa zmenil".
Ak by si mu bola aj ty vzácna, vyzeralo by to trochu ináč. Veď ti to pomenoval... si milenka a takto mu to stačí a vyhovuje, preto ťa nepredstavuje ako partnerku, lebo to nepotrebuje a neočakáva od teba.

ruzoveokuliare
29. mar 2021

Akoby som čítala o bývalom... Zistila som, v čom bol problém, mal niekoľko takýchto kamarátok naraz /podvádzal. Čo už, bola som mladá a sprostá a zamilovaná.

ayaya
29. mar 2021

Mala som taký vzťah v ktorom partner o mne hovoril ako o kamarátke. Dokonca keď niekto o mne hovoril ako o jeho priateľke tak sa urazil. Vzťah alebo skôr ten čas co sme trávili spolu bol pekný a aj sme si rozumeli a bolo nám spolu dobre ale keď sme začali riešiť niečo vážnejšie alebo prišli problémy tak sa ukázalo že z toho niečo vážne nikdy nebude. Myslím si že tu to bude niečo podobné. Má ťa rád a je mu s tebou dobre tých pár dní čo ste spolu ale neznamenáš preňho dosť na to aby si bola jeho priateľkou keď ešte aj on sám povedal že ťa berie skôr ako milenku než partnerku. Ak ti vyhovuje takýto kamarátsky vzťah tak v ňom ostaň ale ak od neho očakávaš niečo viac tak by si to mala ukončiť.

jankasamulko
29. mar 2021

Tiez som mala nieco podobne. Vydrzala som rok, potom som to vzdala. Prisiel niekto iný, pre koho znamenam vsetko a on pre mna tiez. Nauci ta to vazit si ine veci. Celkovo ma to poucilo a ukazalo co nechcem. A to som bola z neho uplne paf. Nastastie uz nie

andreatytler
29. mar 2021

Opytala si sa ho preco ta nechce oznacit za priatelku? Aky ma dovod?

autor
29. mar 2021

@jankasamulko a neľutuješ, že si to neukončila skôr? Ja si stále vravím, že čo ked tam je nejaká 1% šanca, že to raz prerastie v lásku. A ked to teraz skončím budem si potom búchať hlavu o stenu, že takého chlapa už nenájdem.

@andreatytler áno ešte na začiatku.. povedal, že potrebuje čas pretože mu trvá dlho kým sa naozaj zaľúbi a otvorí tomu druhému a spozná ho aby mu mohol dôverovať..

len_nig
29. mar 2021

Toto silno zaváňa tým, že má normálnu priateľku a ty si naozaj len milenka. Nikto nie je cez týždeň tak zaneprázdnený aby ste si ani nepísali. Moc by som sa na neho neupinala

sim_mi
29. mar 2021

Tiez som si presla niecim podobnym, ukoncila som to, skoro mi srdce prasklo. Nechcel vztah lebo xy dovodov, ja som stale verila, az som pochopila, ze to nema zmysel. A vies co sa stalo o 2 mesiace? Nasiel si inu a s nou uz bol normalne vo vztahu 😆 Trkvas. Dnes mam muza, ktory je pre mna dokonaly a dakujem sama sebe, ze som to s tamtym ukoncila. Pokial ti nemoze ponuknut to, po com tuzis, tak to ukonci. Len s nim stracas cas, ktory si uz mohla travit s tym pravym

hefo
29. mar 2021

Podľa mňa nejde ani tak o to, či niekoho má alebo nemá. Ale o to, ako už vyššie spomenuli, ten chlap si z toho vzťahu-nevzťahu berie len výhody, zatiaľ čo nevýhody necháva na teba. A keď mu prestaneš vyhovovať, tak ťa z nejakého nezmyselného "dôvodu" pošle k vode a vymení za inú...

karolinakr
29. mar 2021

Tiez si myslim, ze asi žije dvojity život - že rešpektuješ, že je zaneprazdneny cez tyžden ?? nejakou babou? vezmi v uvahu tuto možnost.Netvrdim, že je to tak, ale móže byť

jenny224
29. mar 2021

Vôbec nemusí mať priateľku, dokonca ani druhú milenku. Podstatné je, že nie je zamilovaný a ak sa nechceš trápiť (aj roky sa dá, bohužiaľ vlastná skúsenosť), tak to ukonči. Treba si vážiť samu seba a nie byť len plán na výplň času, kým si nenájde partnerku.

jankasamulko
29. mar 2021

Nie nelutujem, sucasny prisiel v pravy cas. Vies vlastne ked som sa s nim chcela stretnut musela som ja vacsinou za nim ak sme chceli mat sukromie. Ja som byvala u rodicov, mam dve deti, aj som si hovorila co chcem viac, ved si to aj tak nemozem dovolit. Velakrat som si nahovarala ze to beriem len ako travenie volnych chvil, ale zalubila som sa. Nikdy sme si city neprejavili. Ale bolo nam spolu krasne... Ale prestalo ma to bavit, nevidela som v tom zmysel, ukoncila som to. V pravy cas. Asi bolo treba si to tak prezit, do tohoto zaveru dospiet. Aj ked to bolelo. Tri mesiace som trpela. A cakala ze za mnou pobezi. Aj sa ozyval ale nic sa nezmenilo. Neboj nie je jediny skvely na svete. Tiez som si to myslela. A teraz som stastna a dufam aj budem. Ty budes tiez, aj ked nie s tymto. Mozno este musite nieco spolu prezit, uvidis casom. Ale neupinaj sa na neho a nebran sa kontaktu s inymi

elizabet173
29. mar 2021

klameš sama seba, stretáva sa s tebou toľko, koľko on potrebuje, keď nájde iný objekt, bude po kamarátke

kitycat
29. mar 2021

Ved ta bere ako milenku... Omg... Nalepka ako svet!

Nic ti neslubil... Ale ako nrjedna zena dufas, ze z toho casom bude viac. Ak ta pred kamosmi predstavil ako kamaratku tak mas uplne najjasnejsiu odpoved + ti povedal, zebta bere ako milenku.

elizabet173
29. mar 2021

ty si taká zúfalá, že sa upínaš na to, čo keby sa našlo 1% šanca, že sa do teba zaľúbi? To ako fakt? A uvedomuješ si, že toto mužov nepriťahuje? Iba ich to utvrdzuje v tom, že si môžu so ženou robiť čo chcú? Ešte by ma zaujímalo, čo je na vašom vzťahu také vzácne? Asi to, že si cez týždeň ani nepíšete. Lebo po pol roku stretávania sa má väčšina ľudí zodratý mobil. Hlavu hore dievča, máš na viac, ako na vzťah, kde si označovaná ako milenka a si hračkou v rukách niekoho.

andreatytler
29. mar 2021

no taka odpoved na zaciatku vztahu je OK ale po 6 mesiacoch uz mas narok na to aby si vedela kam sa vas vztah ubera.
Podla toho co pises, on je stale neisty vasou spolocnou buducnostou ale ty by si ju rada videla istu a jasnu a hlavne spolocnu. Ty si zalubena ale on nie.
Kludne daj s nim velmi vazny rozhovor ze nech ti povie ako to s tebou mysli a podla toho rozhovoru sa zariad ci to ukoncit alebo pokracovat.

danieli
29. mar 2021

Tak z vlastnej skusenosti, dobre nam bolo, ja som vsak chcela ist dalej, nerozumel kam dalej, ako dalej, ved je nam spolu dobre takto, zelala som si rodinu...odisla som, prerusila vsetky kontakty a spoznala manzela, kde mi bolo od zaciatku jasne, ze toto je ono, asi po pol roku ma vyhladal s tym, ze by to rad skusil znovu a inak, ze si vela veci uvedomil...zial prenho neskoro...

janeninka
29. mar 2021

Mate harmonicky vztah, rovnake hodnoty a toto s nim nevieš otvorit?

dollyzv
29. mar 2021

Podľa mňa si preňho len prechodná stanica(niekto,s kým si vyplní voľný čas aby nebol sám,vyprázdni vajka,pokeca) a čaká kým príde nejaká lepšia a teba kopne do riti..prepáč za úprimnosť,ale z toho čo si napísala mi to tak príde..nájdi si niekoho,pre koho budeš ty ta "lepšia" či najlepšia a nestracaj čas..